Parti organizasyonu yaparak para kazanmak

Parti düzenleyerek gelir elde etme işini sadece üniversite ergenlerinin veya liseli çılgınların üstlendiğini sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Bu işin öyle serkeşçe, üstünkörü basit yapılabileceğini sanıyorsanız yine yanılıyorsunuz.

Değerli okurlarım; şimdi, parti organizatörlüğü yapabilmek için ihtiyacınız olan şeyleri sıralayacağım sizlere;

1) Bol miktarda sosyal çevre

Arkadaş çevrenizin iyi değil çok iyi olması lazım. Hatta bu da yetmez arkadaş çevresi çok iyi olan kişilerle de kanka, ahbap olmanız gerekmekte. Bu sayede bir gecede 100 kişiyi bir yere yığabilecek kondisyonda olur ve de parti üstüne parti düzenleyebilirsiniz…

2) Sıcakkanlı ve güleryüzlü olmalısınız

İnsanlar bodyguard gibi birinin parti teklifine istemsizce temkinli yaklaşır. Zira soğukkanlı bir katil gibi görünen adamın çağırdığı yere eğlenmeye diye gitmek abes kaçacağı gibi işin büyüsünü de bozabilir.

3) Her saniye hayattan haz alıyor gibi görünmelisiniz

Böyle görünün ki; insanlar sizin mutluluk sırrınızı merak etsin. Hatta olağanüstü mutluluğunuzu kıskansınlar ve de o mutluluğa katılmak, dahil olmak istesinler. Güleryüz her zaman size yeni fırsatlar ve de kapılar açar, bununla da kalmaz bol miktarda para kazandırır.

4) Az da olsa özgürlüğe ihtiyacınız var

Bu özgürlük sizin gece uyumadan, bol miktarda alkollü, uyuşturuculu ortamlara ayak uyduran, serbest insanlarla takılmanıza olanak sağlayan, anlık kararlar aldığınızda uygulamanızı sağlayan bir özgürlük olmalıdır. Bu işi yaparken hayat tarzınız biraz fevri ve rahat olacağı için etrafınızda sizin özgürlüğünüzü kısıtlayacak kişilerin olmaması gerekmektedir.

5) Güvenilir olmalısınız

Sizin tutuğunu koparan, ne yaptığının farkında olan, aklı başında, becerikli, vefalı ve sözünün eri biri olmanız gerekmektedir. Eğer ki sözünüzün eri olmazsanız; insanlar o vatte bulunduğunuz partiyi insanlara anlattığınız şekilde yapamayacağınız kanısına varırlar. Bu durum da yeni insanlar bulmanızı zorlaştırır.

Bir Organizasyona Nasıl Sponsor Bulunur adlı makalemizi okuduktan sonra para kazanma yollarının sadece ”parti” organizasyonu düzenleyerek olmadığını kıvançla göreceksiniz. İnsanların eğlenmesi bile masraf demektir. Önce bu bilgiyi alın ve en değerli kutunuzda saklayın. Daha sonra insanların eğlenmesi için bir mekan, birçok seçenek, birçok ödül koyarak o kuyuya ekstra para koyabileceğinizi de unutmayın.

Aynı zamanda düzenlediğiniz organizasyona sponsor bulmak ise daha çok, daha fazla kazanmak anlamına gelecektir hem de otomatik olarak. Zira böylece düzenlediğiniz organizasyonu kendi cebinizden değil sponsorlar aracılığıyla finanse etmenin bir yolunu bulmuş sayabilirsiniz kendinizi. Böylece düzenlediğiniz organizasyona gelmiş olan kişilerin mutlulukları da artacak ve geri dönüşümleri daha fazla olacak. Zira sponsor ışığında düzenlenen organizasyonlar her zaman daha kapsamlı, daha profesyonel olmaktadır. Siz de en değerli kutunuzu para ile doldurmaya devam edersiniz böyle böyle.

Parti organizatörlüğü yapmak ne kadar para kazandırır?

Parti organizatörü kişiler için para kazanmak üzere kovalamaları gereken en önemli şey “mekandır“. Parti düzenleyicilerin bol miktarda arsa, bağ, bahçe, müstakil ev ve tanıdık mekana ulaşabilir olması bol miktarda paraya denktir.

Zira söz konusu parti için yiyecek-içecekten daha pahalıya mal olan şey mekandır. Mekanların da gürültüye, sese, kirliliğe karşı dayanıklılığı olması lazımdır.

Eğer ki ucuza kaliteli mekanı ayarlayabilirseniz geriye içkiler ve de yiyecekleri ayarlamak kalıyor. Güvenlikler, garsonlar, dj’ler, temizlikçiler ve de ara elemanlar, nakliyeciler ve ses sistemi de hazır olduktan sonra devasa bir partiyi düzenleyebilirsiniz.

Ayrıca unutmadan ekstradan standlar, bardaklar, tabaklar, çatallar, minderleri de temin etmeniz gerekmektedir.

Organizatörler genelde müşterilerden aldıkları paranın en az yarısını kendilerine pay ayırarak bilet satışı yaparlar.

Şu İş İlgini Çekebilir:  Kamp Organizasyonu Düzenleyerek Para Kazanmak

Kabaca örnek bir hesap yapmak gerekirse; 150 TL’ye sattığınız bir biletten en az 75 TL’yi kendinize kar payı olarak ayırabilirsiniz. Bu durumda da organizatörlere 11.250 TL para kar olarak kalabiliyor…

Parti organiztörlüğü nasıl bir iştir?

Bir paragraf ile özetlemek gerekirse; geceniz gündüzünüze karışacağı, uykusuz, bol uyuşturucu ve alkol tüketiminin olduğu, gerekli gereksiz binlerce insanla muhatap olmanız gerekeceği, hareketli, yorucu, neşeli ve eğlenceli bir iş sizi beklemektedir.

Özel Günler İçin Kurabiye Yapıp Satma İşinden Ek Gelir Elde Etmek bu da öğrencilerin ve ev hanımlarının partisidir bir yerde! 🙂 Özel günler her şeyi kapsayabilir. Kadınların toplanma günü olan ve ”gün” adı altında geçen günler, okul piknikleri, çeşitli kutlamalar, bayramlar, gidilen hoş geldinler…

Böylesi özel günler için evden yapıp getireceğiniz kurabiyeleri satmanız her daim an meselesi olacaktır. Zira zaten önceden siparişi alınarak yapılacaktır o kurabiyeler. Hatta çoğu zaman sayısına göre şekillenir bu siparişler. İki tepsi elmalı kurabiye mesela! Sizin evde kocanıza, çocuklarınıza hazırlar gibi yaptığınız kurabiyeleri satarak aile ekonomisine küçük de olsa etkili katkılar yapacağınız aşikar. Şimdiden bol şans sevgili parlak fikirler okurları.

Ancak çok yüklü bir sermaye veya tahsil olmadan tonla para kazanmak elbette kolay olmadığı için bu iş tüm negatif, olumsuz durumlara rağmen yapılabilecek ve de yeterli enerji ve karaktere sahipseniz bir kez olsun denenebilecek bir iştir.

Parti organizatörü olmak için harhangi bir belge, tahsil ya da izin gerekir mi?

Hiçbir belge ya da tahsil ve izin gerekmese de bu işi düzenli olarak yapacak olursa bünyenizde elemanlar çalıştırmak zorunda kalacağınız için ve de banka hesaplarınız yüklü miktarda para ile dolacağından dolayı vergiye kayıt olmak ve de şirket kurmak gerekecektir. Şirket kurmak için ise ilgili odalara kayıt olmak, sicillere adınızı yazdırmak, çeşitli vergiler ödemek gerekecektir.

İstanbul’da bir partiden görüntüler…

Parti Organizasyonunda Güvenliğin Önemi! 

Parti, her zaman eğlence ortamı, ooo süper kurtları döktük mecrası değildir. Çoğu zaman partiler kötü biter. Çeşitli taşkınlıklar, kavgalar, sevgililer arasında ayyuka çıkan kıskançlık kavgaları, sen bize yan baktın muhabbetleri derken, partinin saatlerce süren barışçıl ve huzurlu havası bir anda dağılabilir.

Bu işten zararlı değil de karlı çıkmak istiyorsanız kolları sıvayın. Çünkü parti ortamında görünmeyen güvenlik elemanlarına ihtiyacınız olacak. Parti yapan insan sayısı ne kadar çoksa, o kadar çok bölünerek o kadar çok sayıda güvenlik biriminiz olmalı. Tamam, eyvallah siz partiyi düzenliyorsunuz, insanların eğlenmesine olanak ve mekan sağlıyorsanız, ama bu kadarla yeterli değildir.

Bir de oraya eğlenmeye gelmiş insanların güvenliğini sağlamak zorundasınız. İnsanların eğlenmesinin birinci dayanağı hayatta kalmak, ikinci dayanağı şifalı olmaktır. Bu hayatta kalış iksirini de şifa iksirini de onların güvenliğini sağlamak için kenara para koyarak halletmelisiniz. Bugün en küçük işletmeli bar ve benzeri yerlerde bile kapıda en az güvenlik görevlisi oluyor.

Çünkü parti demek, bolca alkol almak ve taşkınlığa sebebiyet verecek hareketlerin giderek artan bir dozda çoğalması demek. Bu taşkınlıklara engel olmayı, parti organizasyon şirketi ya da yatırımcısı olarak da adınızı her daim yüksek ve temiz tutmalısınız. Örneğin ”şu şu organizasyon şirketinin düzenlediği partiler çok leş oluyor, sonu hep olaylı bitiyor” gibi yayılan bir söylenti sizin adınızı anında karalamaya başlar. Bunlara daha en baştan engel olmak ise tamamen sizin elinizde. Biraz olsun paraya kıyın ve işinde iyi güvenlik elemanlarıyla partinin tadının tuzunun kaçmasına bir saniye bile izin vermeyin.

Önce güvenlik sonra eğlence! Sonra da eğlenen insanlar üzerinden bol bol kazanmak!

Kamp Organizasyonu Düzenleyerek Para Kazanmak parti nasıl ki toplanma anlamına geliyor yan anlamıyla kamp organizasyonu da insanı doğayla birleştiren bir açık hava partisi diyebiliriz pek ala. O nedenle kamp organizasyonu düzenleyerek para kazanmanızın nasıl da mümkün olduğunu yazımızı okuduktan sonra iyice kavrayabilirsiniz.

İnsanları bir araya getirmeyen yegane şey genelde ”organize” edilmemeleridir. Bu nedenle de insanlar ne kadar isteseler de bir türlü doğru kişilerle doğru zamanda doğru yerde bir araya gelemezler. Ama ister parti ister kamp organizasyonu ile insanların bu taleplerine acil cevap verebilirsiniz. Ve kazancınıza kazanç ekleyebilirsiniz.

Orijinal Partiler 

Çeşitli türde partiler vardır. Bazen insanlar bunları kendileri talep eder, bazen organizasyon şirketleri kendileri ”konsept” belirler. Örneğin geçtiğimiz yazların birinde Antalya’fa ”beyaz tavşan” konseptli bir parti, katılımcıları çoşturmaya yetmişti.

Açık bir kırlık alanda etrafa salınan beyaz tavşanlarla birlikte parti, tam olarak parti haline gelmişti. Bu, televizyon haberlerine kadar yansımıştı. Bazen basit ama etkili fikirlerle siz de böyle sade ama vurucu partiler düzenleyebilirsiniz.

Herkese iyi eğlenceler, size bol kazançlar!

Yorum yapın