Pipo Tasarlayıp Satmak-Karlı Mıdır?

Pipo ile ilgili herhangi bir bilginiz yok mu? O zaman size tütün hakkında bilginiz var mı diye sorayım. Eminim çoğunuz pipo yerine tütünü bilecektir. Pipo aslında bizim toplumuzun sıkça tercih etmediği ürünlerden biri. Çünkü pipo içerisine tütün koyularak kullanılan bir araç. Hani şu filmlerde görmeye alışkın olduğumuz ağızdan uzunca çıkan bir tütün var ya hatta Temel Reis’in ağzından düşmez. İşte bu ürünü satarak ya da tasarlayarak gerçekten büyük ölçüde kazanç elde edebilirsiniz.

smoke photo

Evden Pipo Tasarlamak Karlı Mı?

Evde oturduğunuz yerden benim gibi neymiş bu pipo diye araştırmaya başladıysanız emin olun karşınıza yüzlerce çeşit pipo örneği çıkacaktır. Tütün içmeyi bir sanat haline getirenlerin daha fazla tercih ettiği pipolar günümüzde sadece modellerindeki farklı dokunuşlardan dolayı bile tercih edilebiliyor. Birbirinden güzel modelleri olan pipoları tasarlamak ise büyük bir ustalık istiyor. Kültürümüze yabancı olduğunu düşünsek de pipo tasarlama işi aslında yabancı ülkelerde dikkate alındığında önü açık olan mesleklerden biri. Ülkemizde yeni yeni oluşmaya başlayacak olan bu iş modeli ise öncülerini bekleyen karlı bir kapı.

Evden Pipo Tasarlayıp Satmak İçin Gerekenler

Pipo tasarlayarak satmak istiyorsanız size gerekenlerin başında pipo hakkında bilgi sahibi olmak gelecektir. Pipoların yapısı ve kullanılabilecek maddelerin özellikleri hakkında detaylı bir bilgi edindikten sonra bu işe başlayabilirsiniz. Eğer pipolar hakkında bilginiz yoksa pipo tasarlama işine girmeniz biraz abes kalacaktır. Hatta bu işte başarısız olmanıza bile neden olabilir.

Pipo tasarlamak için pipo örneklerini de incelemeniz gerekiyor. Bunun için çeşitli pipo koleksiyoncularının sayfasına ya da pipo satışı yapan sitelere göz atabilirsiniz. Bununla birlikte pipo tasarlamak için gerekli olanlardan biri de pipo satıcılarını bulmak olacaktır. Pipo satıcıları için tütün satan yerlere ve pipo üreticilerine internet üzerinden ya da asıl üretim yaptıkları yerlerden de ulaşabilirsiniz.

Pipo tasarımı yaparken ilk aşamada aklınızdakileri kapıda aktarmanız gerekir. Bunun için aklınıza gelen pipo modellerini kağıda dökmeli ve arkasından da bilgisayar ortamına aktarmalısınız. Pipo çizimleriniz bilgisayar ortamında renkli ve daha net görünecektir. En son aşamada ise piponuzu üretmelisiniz. Bunun için de çeşitli yerlerden yardım almanız gerekebilir.

Pipo tasarımlarınızı büyük firmalara göstermek adına randevular alabilirsiniz. Hatta yurt dışı firmalarını da çekinmeden arayabilirsiniz. Çünkü yetenek avcısı gibi tasarımcı arıyorlar. Bu sayede tasarımlarınızı duyurabilir ve oldukça iyi yerlere gelebilirsiniz.

Pipo Dükkanı Açmak İçin Ne Gerekmektedir?

Pipo dükkanı pek duyulan görülen bir alan değil ancak ilk olarak siz açmış olacağınız için adınız tarihe kazınabilir. Bu anlamda pipo tasarlamak yerine tasarlanmış olan pipoları satışa sunabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağım diyorsanız pipodan haberdar olan kesimin yaşadığı bölgeleri tespit etmeniz gerekir. Çünkü pipo herkes tarafından kullanılan bir aksesuar değil.

Pipo dükkanı açmak için ilk olarak pipo dükkanınıza isin bulmalı ve gerekli evrak işlemlerinizi tamamlamalısınız. Dükkan açma işlemlerinizi tamamladıktan sonra yurt dışından oldukça kaliteli ve uygun fiyatlara pipo getirterek satışa sunabilirsiniz. Bunun için dükkanınızın çok büyük olmasına gerek yok. Pipo satışlarınızı artırmak adına dükkanınızın önüne bir stant açmanız da satışlarınızı olumlu etkileyecektir.

Yorum yapın