Protein Tozu ve Sporcu Gıdaları Satmak-Deli Paralar Dönüyor!

Suriyelilere Ürettirip Amerikalılara Amazon’da Satmak 

Adımızın hakkını vermeye gayret göstererek siz, değerli okurlarımızı parlak fikirler sunmaya devam ediyoruz. Protein tozu ve sporcu gıdalarının özellikle 18 – 35 yaş arası erkekler arasında nasıl tüketildiğini bilmeyen yok! Kısa yoldan ”vücut yapmak” ve farklı görünmek isteyen erkekler protein tozuna ve sporcu gıdalarına adeta hücum ediyor. Size sunacağımız fikir ise çok basit! Bu ürünlerin üretiminde ”yetiştirilmek üzere” Suriyelileri işe alıp daha sonrasında en uygun fiyata Amazondan satabilirsiniz. Hem de sadece Türkiye’dekilere değil, Amerikalılara da. Bu sayede bir taşla en az iki kuş vurmuş olacaksınız. Öncelikle ucuz ve kısa yoldan üretim sağlayacak, sonrasında Amazon vasıtasıyla yurt dışına açılabileceksiniz. Hem Amazon gibi popüler bir yer hem de protein tozu ve sporcu gıdası gibi revaçta olan ürünlerle globalleşip paraya para demeyeceksiniz. Belki ”money” belki Dollars, belki Euro… Ama sonunda mutlaka kazanan siz olacaksınız.

Ebay ve Amazon gibi küresel pazarlarda satış yapmanın inceliklerini öğrenmek için yazımız: Ebay ve Amazon’da Ürün Satmak Nasıl Bir Fikirdir?

Herkes Protein Tozu ve Sporcu Gıdası Satabilir Mi? 

Adı üstünde protein ve gıda. Bu nedenle bu tür ürünlerin ürünlerin ve satışını yapabilmek için öncelikli olarak Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından izin almanız gerekiyor. Bu prosedür tüm gıda işletmeleri için geçerli olduğundan çok büyük bir bürokrasi duvarına takılmadan en geç 2 -3 iş gün içerisinde gerekli izinleri alabilirsiniz. Tabi tüm şartları yerine getirirseniz. (Çalışanların sigortasını yapmak da dahil buna)

Amerika’ya satış yapmak için gerekli olan ve herkesin alması gereken birkaç tane de belge ve sertifika var. Bu belgeleri temin ettikten sonra usulden de olsa Amerika’da şirket açmanıza gerek yok. Direkt olarak Amazon’a kayıt olabilir ve ilk satışınızı gerçekleştirebilirsiniz.

protein powder photo
sporcular protein tozlarını sanki kahve içer gibi sütle karıştırıp içiyorlar.

Vücutta bulunan kasların ana besin maddesi olan proteinlerin, doğal yollardan karşılanması mümkün olmadığı ya da yetersiz geldiği durumlarda, takviye olarak alınmakta olan toz cinsi gıda türü, protein tozları olarak isimlendirilmektedir. Sporcu gıdaları olarak da bilinen protein tozları, pratik kullanımları ve yan etkileri bulunmaması nedeni ile sıklık ile tercih edilmekte, düzenli ve doğru kullanımlar neticesinde de kas inşası için büyük önem taşımaktadır.

protein powder photo
bu tarz büyük şişelerde satacaksınız.

Protein tozu ve sporcu gıdalar satmak için, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan izin almak gerekmektedir.
Protein Tozu Satmak Karlı mı?

Şu İş İlgini Çekebilir:  Oto yıkamacı açmak karlı mı?

Spor gıdaları olarak da ifade edilen ve spor yapan şahısların, özel beslenme ihtiyaçlarını karşılamalarına ya da performanslarını en üst seviyede gösterebilmelerine yardımcı olmak maksadı ile özel olarak formül edilmiş, karbonhidrat miktarı yüksek ürünler arasında, protein tozu ilk sırada yer almaktadır. Yoğun fiziksel aktivite zamanlarında, vücudun protein dengesini korumak maksadı ile hazırlanan, aminoasit ya da aminoasit karışımları veya aminoasit bileşikleri olan protein tozu satmak, hedef kitlelerin iyi belirlenmesi, pazarlama tekniklerinin iyi geliştirilmesi ve neden benden alınmalı? Sorusunun karşılığının tam olarak verilmesi halinde, karlı bir iş olarak görülmektedir. Her işte olduğu gibi, en çok tercih edilen ve en fazla tüketilen protein tozunu iyi bir araştırma neticesinde ortaya çıkarmak, ürünün tüm özelliklerine tam anlamı ile hakim olmak, gerekli yasal izinleri almak şartlarının yerine getirilmesi ile protein tozu satmak karlı mı? Sorusunun karşılığı evet olarak verilmektedir.

Sporcu Gıdası Satmak Kazançlı mı?

Sportif faaliyetler ile ilgilenen şahısların, kas yapısını güçlendirmek ve protein ihtiyacını takviye etmek maksadı ile kullanılan, takviye gıda çeşitleri sporcu gıdaları sınıfına dahil bulunmaktadır. Ayrıca elektrolitlerin hızlı bir biçimde yerine konulmasını sağlamak amacı ile imal edilen, elektrolit ve karbonhidrat içerikli sıvı içeceklerde sporcu gıdaları arasında yer almaktadır. Sporcu gıdası satmak kazançlı mı? Şeklinde yapılan araştırmalarda karşılaşılacak en belirgin sonuç, fizibilite çalışmalarının sağlıklı yapılması, pazarlama stratejilerinin sıra dışı bir şekilde geliştirilmesi şeklinde olacaktır. Bu ilkelerin yerine getirilmesi ve ihtiyaca yönelik sporcu gıda satım işlemlerinin gerçekleştirilmesi ve hedef kitlenin doğru olarak belirlenmesi, sporcu gıda satımındaki kazanç oranı ile doğrudan ilgili olan etkenlerdir.

Sporcu Gıdası Satmak İçin Gerekenler

Sporcu gıdası satmak için gerekenlerbaşlığının ilk sırasında, Türk Gıda Kodeksi Sporcu Gıdaları Tebliği Hükümleri dahilinde bulunan ürünlerin satış işlemlerini gerçekleştirmek ve uygulanacak bu satış işlemlerinde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca çıkarılan takviye edici gıdaların ithalatı, üretimi, işlenmesi ve piyasaya arzına ilişkin yönetmelik hükümlerinin uygulanması yer almaktadır. 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu Hükümleri esaslarına göre hareket etmek, bu kanunun ilgili maddelerinde tanımlanan esaslar dahilinde satış işlemlerini gerçekleştirmek gerekmektedir. Kullanımına yasal olarak izin verilen bileşenlerden meydana gelen ürünlerin, sporcu gıda sınıfında bulunan cinsleri, ilgili bakanlık tarafından belirlenen takviye edici gıda statüsünde bulunup bulunmadığının da kontrol edilmesi gerekmektedir. Sporcu gıdası satmak, ilgili onaylar ve yetkilendirmeler alınmadan yapılacak işlemler sınıfında olası sağlık sorunları açısından büyük riskler taşımakta olan, ticari faaliyetler olarak da bilinmektedir.

“Protein Tozu ve Sporcu Gıdaları Satmak-Deli Paralar Dönüyor!” üzerine 2 yorum

    • Sporcu gıdası satmak için işletme açmak istiyorum fakat süreç nasıl ilerler ? Belge almam gereklimi mi ( fıtnes antrenörlüğü ) sporcu gıdası satan markalarla anlaşma sağlamam gerekiyor mu ? Böyle bir işletme açmak için ne kadar sermaye gerekiyor?

      Cevapla

Yorum yapın