Rezillikten ve Sefillikten Kurtarıp Özgür Birey Haline Getirecek 3 Satış Fikri

J. J. Rousseau ”İnsan özgür doğar ama her yerde zincire vurulmuştur” sözünü yazdığında dünya, şimdiki konumundan çok daha iyimser ve umut vaat eden bir durumdaydı. Şimdi rezaletin sefalete, sefaletin tarifsiz yokluklara evrildiği bir karanlık çağda yaşıyoruz. Ancak yine de umutsuzluktan uzak durmalı ve bizi özgürleştirecek, rezillikten kurtaracak iş fikirlerine odaklanmalıyız. Zira üzerimizdeki kara bulutları dağıtmak için harekete geçmeli ve gücümüz yettiğince farklı şeyleri denemeye devam etmeliyiz.

İşsizliğin arttığı, yoksulluğun bambaşka boyutlara vardığı dünyada, artık herkes, mevcut standartlarından vazgeçip ”yapmaktan keyif alacağı” değil ”yapabileceği” işlere odaklanmalı. Unutulmamalı ki en kötü iş bile, muhtaçlıktan, başkalarına el açmaktan çok daha evladır. Bu yazımızda insanları sefaletten kurtaracak ve yeniden özgür olmalarını sağlayacak 3 iş fikrini sizlere sunacağız. Bununla birlikte bireysel haklar ve sefaletin kaynağı üzerine de fikirlerimizi, sizinle paylaşacağız.

Neden Bazı Bireyler Rezil ve Sefil? 

Bu sorunun o kadar çok cevabı ver ki üç saatlik bir televizyon programı yapılsa ve on uzman konuşsa, yine de nedenlerini açıklamak için yeterli olmayacaktır. Bu nedenle birkaçına ve en önemlilerine değinelim.

Yapılan son araştırmalar en zengin 1000 kişiye ait mal varlığının, dünyanın en fakir 2.5 milyar insanın mal varlığının 2 katı olduğunu gözler önüne serdi. Bu araştırmalar istatistik biliminin verileriyle gerçekleştiği için ortaya çıkan sonuç ”en iyimser” sonuç aynı zamanda. Böylesine korkunç bir uçurumun kolay kolay kapanmayacağı aşikar. Dünyayı yöneten Üst Akıl’ın böyle bir isteği de yok zaten. Bu uçurumu kapatmak, gelir dağılımını dengelemek isteyenlerin çeşitli engellerle karşılaştığı da ortada. Bazı bireylerin rezil ve sefil olmasının birincil ve en önemli nedeni bu!

Diğer yandan dünya nüfusunun tam anlamıyla bir çığ gibi büyümesi, doğal kaynakların tükenmeye başlaması, savaşlar, küresel ısınma ve buna bağlı olarak ortaya çıkan kuraklıklar da sefaletin diğer nedenleri arasında gösterilebilir. Artık insanlar iş seçmiyor, iş insanları seçiyor. Çünkü işin değil insanların alternatifi çok. Uçurum açıldıkça birileri sırf kahve içmek için Paris’e uçakla gitmeye, birileri de ay sonunu getiremediği için kendi canını kıymaya devam edecek. İnsanların rezilliği ve sefaleti, dünyanın rezilliği ve sefaletinden ileri gelmektedir.

Bu Sefaletin Kaynağı Nedir? 

Bu sefaletin kaynağı serbest piyasa ve doymak bilmeyen iştah olarak ikiye ayrılabilir. İnsanın karnı doyar, nefsi doymaz. Nefs, gözde toplanır ve aç gözlülük hiç ölmeyeceğini düşünen, zanneden insanların çek defterlerinde, kasalarında birikmeye devam eder.

Bu sefaletin kaynaklarından bir diğeri de artık psikolojiktir. Geleceği – gelecek toz bulutunun arkasında kaldığı için – göremeyen insanlar sadece maddi / ekonomik açıdan değil, manevi / psikolojik bakımdan da sefalet içerisinde. Yarına dair umutlar hızla azalıyor. Bu da sefaletin sadece borsayı, piyasa verilerini ve ticaret sözleşmelerinden ibaret olmadığının biricik kanıtı. Sadece borsa değil, artık insanlar da günü düşüşle tamamlıyor.

İnsanlar Neden Haklarının Bilincinde Değiller? 

Ekonomik olarak zor koşullarda yaşayan kişiler belli bir bilinç birikiminden uzaktırlar. Adet olduğu üzere bunu sadece insanların cehaletine bağlamak kolay olacaktır. Ay sonunu nasıl getireceğini düşünen insan kendi haklarını bilmez, bilse de önemsemez. Zira içinde bulunduğu gerçeklikte bunun hiç mi hiç önemi yoktur. Önemli olan beslenmek, barınmak ve aç kalmamaktır.

Şu İş İlgini Çekebilir:  Evden Organik Krem Yapıp Satmak-Karlı mı?

Kaldı ki sosyal eşitlik, fırsat eşitliği gibi kavramlar, pratik dünyada bir karşılığı olmayan olgulardır. En azından artık öyle. Haklarını bilmenin bir getirisi olmadığını gören bireyler, haklarını unutmak, yok saymak suretiyle onları hafızalarından silip atıyor olabilir.

Bireylere Hakları Reklam Edilmesi mi Lazım? 

Reklam çağında yaşadığımız doğru. Bu reklamlar sadece programların arasında televizyonda çıkmıyor.Ya da Youtube’da video izlemeye çalışırken pat diye belirmiyor. Aynı zamanda insanlar da artık kendisini tanıtmak yerine birbirlerine reklam ediyor. Belki de bireylerin haklarının farkına varmaları için söz konusu hakların da reklam edilmesi gerekmektedir. Didaktik değil eğlenceli bir şekilde, ”hey dostum, sen bir varlık, bir insan ve bir vatandaş, bir yurttaşsın. Ve senin insani hakların var. Bu hakların farkında ol ve gerekli yerlerden bunları talep et” demek gerekiyor olabilir. Tembellik bedenlerden çıkıp zihinlere sıçradı ve insanları yoran şeylerin başında düşünmek yer aldı. Düşünmeyi, akletmeyi unutan insanları bu tembelliklerden kurtarmak için öncelikli olarak onlara (tam da yüzlerine karşı) haklarının okunması gerekiyor.

Rezillikten ve Sefillikten Kurtarıp Özgür Birey Haline Getirecek 3 İş Fikri

1- İnternetten Cüzdan Satmak: 

Size tavsiye edebileceğimiz ilk iş fikri internetten cüzdan satmak. Erkek ve kadınlara özel seçenekler sunarak daha ilk adımda müşteri kitlenizi çok daha geniş tutabilirsiniz. Özellikle kadınlar için üretilen cüzdanlarda gül kurusu, hardal sarısı, saks mavisi gibi otantik diyebileceğimiz renklere ağırlık vererek hep aynı model cüzdanlardan sıkılmış olan kadın alıcılar için farklı alternatifler sunabilirsiniz. İki ve üç gözlü cüzdanları farklı kampanyalarla satışa çıkararak ”fırsat ürünleri’‘ gibi ilgi çekici başlıklarda da sunabilirsiniz. Daha sonrasında erkek cüzdanlarına kravat, yaka iğnesi, papyon ve bileklik gibi aksesuarları ekleyerek set ürün satışına başlayabilirsiniz.

2- E-Ticaret Sitesi ile Motosiklet Aksesuarı Satmak: 

Motosiklet kullananların sayısı her geçen gün artıyor. Özellikle İstanbul gibi mega kentlerde trafiğe takılmak istemeyen kişiler motosiklet kullanmaya çok daha hevesli. Siz de bu hevesi ve artışı göz önünde bulundurarak sadece motosiklet aksesuarı satan bir e-ticaret sitesi açabilirsiniz. Motosiklet örtüleri, kasklar, sele kılıfları ve bacak çantaları dışında ”motosiklet kıyafetleri” ürünlerine de ağırlık verebilirsiniz. Deri pantolonlar ve özel korumalı ceketler motosiklet sürücülerinin büyük ilgi gösterdiği ürünlerin başında geliyor. Peki e-ticaret sitesinde sadece motosiklet aksesuarı mı satmalıyım diye soracak olursanız cevabımız evet olacak. Bu konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyenler şu yazımıza da göz atabilirler.

Tek Ürünlü E-Ticaret Sitesi Karlı Mıdır?

3- E-Ticaret Sitesi ile Yurt Dışına Temizlik Malzemeleri Satmak: 

E-ticaret sitelerinin reel mağazalardan daha çok tercih edildiği bir döneme girdik. Birkaç yıl içerisinde internetten alışveriş yapan kişilerin sayısında %20’lik bir artış bekleniyor. Hem ucuz hem pratik hem de güvenli olması nedeniyle tercih edilen e-ticaret sitelerine bir yenisini de siz ekleyebilirsiniz. Leğen, paspas, vileda ve kova gibi malzemeleri yurt dışına satarak büyük paralar kazanmanız mümkün. Satışa çıkardığınız ürünlerin nitelikli olmasına özen gösterin. Aynı zamanda çeşitli indirim fırsatları ve kampanyalar düzenlemeyi de ihmal etmeyin. Cüzdan satışında da değindiğimiz gibi ikili, üçlü, dörtlü setler oluşturarak tek alışverişte birden fazla ürün satmak, hedeflerinizden biri olsun.

Şimdiden iyi kazançlar dileriz.

Yorum yapın