Saatçi dükkanı açmak isteyenlere-Daha fazla kazanç sırları!

Saatler artık zamanı göstermenin ötesinde sahibinin kişiliğini de simgeliyor.Bir çok insan artık kol saatlerini veya duvar saatlerini dekor amaçlı satın almaya başladı.Tabi bu da satış yollarını hızlandırdı.Yapılan saatlerin bir çoğu değişik tasarımlar üzerinde piyasaya sürülmeye başlandı.İnsanlar artık dekora önem gösteren kişiliğini yansıtacak saatlere veya eşyaları seçmekte özen gösteren bireyler haline geldi.Tabi bunlar da saat dükkanı açan kişilerin veya açmayı düşünen kişilerin ilgi odağı haline geldi.

TÜYO: Bu saat işinde maalesef çok fazla replika ürün satan var. Halk da ilginç şekilde bunlara rağbet ediyor. Bu sebeple eğer bu işe girecekseniz çinden imitasyon saat getirip fahiş fiyata satan bu haksız rekabetçilerin farkında olmalı ve buna göre aksiyon almalısınız.

watch photo

Özellikle çevremize baktığımızda da bir çok saat tamircisi veya büyük markaları satan kişilerin belli bir marka adı altında satış yaptığını gözlemek mümkün bir hale gelmiştir.

Saatçi dükkanı açmak karlı mı?
Artık bir çok insan fazla para kazanmak için bir çok yola başvurmuş durumda bunun zirvesinde ise dükkan açmak geliyor diyebiliriz.Bunlardan birisi de saatçi dükkanı açmak olsa da atılım yapmadan önce insanlar bir çok sorusuna cevap aramaya çalışıyorlar.Bunlardan bir tanesi de “saatçi dükkanı açmak kazandırır mı?” Dünya piyasasında önemli bir hale gelse de her işte olduğu gibi disiplinli ve kararlı çalışmak büyümenizde yardımcı olacaktır.Saat satım işlerinde kaliteli ürünler satmanız daha fazla kâr ve memnuniyet kazanmanıza yardımcı olacaktır.Ayrıca insanlara hitap edebilecek dekora sahip saatleri de dükkanınızda tercih etmeniz daha doğru olacaktır.Her iş kârlıdır.Hele ki piyasada bu kadar önem gören saatler için açılacak bir dükkan da önemlidir.Fakat satışlarınızı iyi yapabilmek için günümüzde çok önemli bir hale gelen internet üzerinden satışları da yapmanız size yardımcı olacaktır.Hem dükkan hem de internet üzeri yapılan satışlar size büyük kârlar sağlayabilir.Çoğu kişinin sorduğu saatçi dükkanı açmak kârlı mı? Sorusuna da böylece cevap vererek akıllarda ki sorulara da yardımcı olduk.Fakat bu işe başlamadan yapacağınız ön hazırlık işinizi ilerletmenizde yardımcı olabilir.

Saatçi dükkanı açmak para kazandırır mı?

Yine en çok merak edilenler arasında saatçi dükkanı açmak para kazandırır mı? Sorusuna da şöyle cevap verelim.Saat satışını yapmak için insanlara doğru bir dil ile sunmalısınız.Pazarlama önemlidir.İnsanların ilgisini çekmelisiniz.Saat dükkanı kazandırır elbette ama bunun kazancı dükkan sahibine bağlıdır.Yani dükkanı açacağınız yerin işlek olması ve reklam yapılması gibi bir çok örnek sunulabilir.Öz güven sahibi olmalısınız. Sadece “saatçi dükkanı açmak para kazandırır mı?” gibi sorular yönelterek atılım yapamazsınız.Öncelikle kendinize güvenmelisiniz.Ben bu işi yaparım dediğiniz de ilk adımı atmış olacaksınız.Fakat hazırlıklı atılmanız çok önemlidir.Piyasayı alım ve satım gibi fiyatlandırmalar gelir ve gider gibi işlemleri iyi bilmelisiniz.Yoksa gideriniz gelirinizden fazla olursa başlamadan batabilirsiniz.Dükkan kirası, elektrik faturası ve saatlerin maliyeti gibi giderleri çok iyi bilmeniz gerekmektedir.Ayrıca belli bir miktara sahip olmanız dükkanınızı işlek bir alana kurmak ve dükkanı kurmadan öncede o alanda insanlar tarafından popüler olarak bunu yapabilirsiniz.Peki bunu nasıl yaparım diyorsanız.Bu işi basit reklam işlemleri ile yapabilmeniz mümkün olacaktır.

watch photo

Saatçi dükkanı açmak için gerekenler

Saat dükkanı açmadan önce yine en çok yöneltilen sorular arasında gelenlerden birisi de “saatçi dükkanı açmak için gerekenler nelerdir?” sorusudur.Saatçi dükkanı açmak için özel bir şeye gerek duyulmamaktadır.Belli belgeler ile başvuruda bulunmak ve başvuru sonunda alınan belgeyi dükkanınızda bulundurmak olacaktır.Tabi bu belgeleri araştırmanız gereken kurumları arayarak sormanız daha doğru olacaktır.Çünkü bu konular için internet üzerinde bir çok yanlış bilgi servis edilmektedir.Saatçi dükkanı açmak için gerekenler önemli şeyler değildir.Her dükkan açmak için gereken rutin işlemlerdir diyebilirim.

Şu İş İlgini Çekebilir:  HAMBURGERCİ DÜKKANI AÇMAK-Karlılığı Nasıl? - Röportaj

BİLGİSAYAR TAMİRCİLİĞİ başlıklı makalemiz günümüzde en çok bozulan iki şeyden biri olan bilgisayar tamirciliği üzerine bilgi niteliği taşıyor. Malum günümüzde en çok bozulan iki aygıttan biri saat, biri bilgisayar.

 

Saatçi Dükkanlarını Bekleyen Tehlikeler Neler?

  • Geçtiğimiz elli yıla göre erkeklerin saat takma oranı yüzde yetmiş (%70) oranında düşerken kadınlarda bu oran yüzde altmış (%60) oranında azalmıştır. Görünen o ki artık kollarında bir saat bulundurmayı fazlalık olarak nitelendirmekte ve buna gerek görmektedir. Zira bunun en büyük nedeni cep telefonlarıdır. Cep telefonları öyle donanımlı hale getirmiştir ki bir ütü yapmadıkları kalmıştır adeta. Bu nedenle saate bakmak isteyen gözler ve eller otomatik olarak cep telefonlarına gitmekte ve bu ihtiyaç da böyle giderilmektedir.
  • Saatçi dükkanları önceden hem saat satar hem de bozulan saatleri yine aynı dükkanda tamir ederlerdi. Bu iş de babadan oğla ve ustadan çırağa geçen bir ilişkiler sonunda buraya kadar gelebildi. Ancak büyük kentleri bir kenara bırakarak değerlendirecek olursak, küçük yerlerde bu iş son demlerini yaşamaktadır. Eski, küçük, bu yer 30 yıldır buralarda diyebileceğimiz aşina dükkanlardan başka bir şey görünmektedir.
  • İşte bu noktada da yeni bir saatçi dükkanı açmak, elverişsiz bir atmosfere doğru giriş yapmak demektir. İnsanların 30 yıllık saatçilerini bırakıp sizden alışveriş yapmaları için sağlam bir gerekçeleri olmaları gerekir. Ancak enseyi karartmayın. Zira parlak fikirler olarak size bu sektör içinde nasıl ayakta kalacağınızı ve modern zamana uyarak nasıl daha fazla saat satacağınızı birtakım görsellerle aktaracağız. Hazırsanız başlayalım.

Örneğin şu hoş görünümlü bir duvar saatini, dükkanınızda bulundurmak ve onu satmak size hiç de pahalıya patlayacak bir girişim olmayacaktır. Görünümü ve estetik dışa vurumuyla daha ilk bakışta merak ve cazibe uyandıran bu tür saatleri yapmak ekstra bir işçilik gerektirecektir sadece. Onun dışında kullanılan malzemeler, normal bir duvar saatinkiyle aynı olacaktır. Siz de ekstra işçilik ve orijinal bir görünümle bu saati ederinden kat be kat satarak daha fazla kazanmayı bileceksiniz.

Lisa ve üniversite öğrencilerinin ve totalde gençlerin bu tarz duvar saatlerini kendi odalarına astıklarını görüyoruz. Siz de gençlerin nabzını yoklayın, beğenilerini değerlendirin ve buna benzer saat tasarımları üretip onları hayata geçirin. Hele ki saatçi dükkanına akın akın genç nesli getirebilirseniz, pazar payınız çok daha aktif ve canlı olacaktır. Bu tür İngilizce yazılı ve ortalarında ”coffee, tea, time, morning” gibi genel geçer ve gençlerin hayat kültürlerinde olan kelimeleri yerleştirirseniz satış yapma olasılığınız daha da artacaktır.

Böylesi takım içerikli duvar saatleri de kapış kapana gitmektedir. İnsanlar artık ev içi eşyalarını dahi karakterize etmek ve onlara kendi imzalarını vermek istemektedir. Siz de fırsattan istifade ederek böyle Fenerli, Galatasaraylı ve Beşiktaşlı saatleri dükkanınızda gösterebilir ve hatta vitrininize koyarak çok daha fazla ilgi çekebilirsiniz.

Daha Fazla Kazanmak İçin: 

Son olarak böyle kişiye özel, isimlerle ve ailelerle donatılmış hediyelik duvar saatleri üretebilir ve bunları kapış kapana satabilirsiniz. İnsanlar, yıllar ne kadar modernleşse de hala aynı soruyu sormaktadır: O’na ne hediye alsam acaba?

Böylece saatçi dükkanınıza sadece tik tak ile dolu sıkıcı bir dükkan olmaktan kurtarıp bir hediyelik eşya dükkanının şenliğine ve renkliliğine bulayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken siparişleri almak ve o siparişler üzerinden kişilere özel hediyelik duvar saati üretmektir. Böylece insanlar özel zamanlarında özel isimleriyle değerli hissedebilecek, yarın öbür gün bir başkasına hediye almak için yine sizin dükkanınızı aşındıracaktır.

Saatçi dükkanlarının ayakta kalması için yapması gerekenlere dair küçük tavsiyeler verdik. İnsanlar kollarına olmasa bile evlerine hala saat takmaktadır. O saatleri en güzel şekilde satmanız dileğiyle.

Yorum yapın