Şarj Aleti Tamir İşi Yapıp Gelir Elde Etmek

Telefonların aksesuar olmaktan çıkıp vücudumuzun ve özellikle ellerimizin bir uzantısı haline geldiği bir çağda yaşıyoruz. Artık telefon kullanma yaşı 10 – 11’lere kadar düştü. Çocuğundan yaşlısından, kadınından erkeğine kadar herkesin bir akıllı telefonu var. Cep telefonları artık lüks değil temel ihtiyaçlar kapsamında kullandığımız bir dijital üründür. Hal böyle olunca telefonlar ile ilgili iş kolları da hiç olmadığı kadar artış gösterdi. Çok değil sadece on  – on beş yıl önce bakkallar kontör satar ve biz de oralardan aldığımız 100 kontörleri telefona yükleyip vakit geçirirdik.

Ancak artık telefon ile olan ilişkimiz tamamen güncellendi ve ayrı bir boyuta taşındı. Bu bağlamda telefon kapağı ve kılıfı satmak, direkt telefoncu açmak gibi iş seçenekleri de binlerce kişi tarafından değerlendirildi. Biz bu yazımızda kısaca başka bir iş fikrinden söz edeceğiz. Şarj aleti tamir işi yapıp gelir elde etmenin ayrıntılarını dilimiz döndüğünce aktarmaya çalışacağız.

Şarj Aleti Tamir İşine Girmek Mantıklı Mı? 

Bu işin son derece mantıklı ve makul olduğunu gözümüz kapalı bir şekilde dile getirebiliriz. Bir kere, herkesin en az bir telefonu var. Daha büyük bir gerçeklik ise, şarj aletlerinin orijinal olmadığı takdirde çok çabuk bozulabilen aygıtlar olduğu. Bunu herkes biliyor. Ve herkesin günlük olarak şarja ihtiyacı var. Dolayısıyla böyle bir işe girdiğiniz takdirde sokaktan geçen herkes, potansiyel müşteriniz olacaktır. Bu ise yüksek oranlı kazançlar ve geniş bir müşteri tabanına hitap etme avantajını sunuyor. Günümüzde ise böyle bir iş bulmak epey zor.

Şark Aleti Tamir İşine Girmek İçin Yapılması Gerekenler 

İşin herhangi bir resmi dayanağı olmadığı için gidip de herhangi bir yerden izin ya da onay almanıza gerek yok. Ancak bu iş için dükkan açacaksanız o ayrı. O zaman bir dükkan açmak için gerekli başvurular ne ise hepsini eksiksiz bir şekilde yapmalısınız. Ancak size önerimiz şimdilik sağa sola duyurup ya da küçük ilanlar vererek bu işi evde yapmanız. Birkaç tornavida ve diğer aygıtlar ile birlikte şarj aletlerinin tamirini kısa sürede ve ev ortamında yapabilirsiniz.

Aynı zamanda internetten de ilan vererek, numaranızı ve diğer iletişim bilgilerinizi yazabilirsiniz. ‘Uygun fiyata şarj aleti tamiri yapılır” diye yazmanız bu ilanlar için yeterli olacaktır.

Şu İş İlgini Çekebilir:  Sadece Mobilya Montaj - Tamir İşi Yapmak Neden En İyisi?

Şarj Aleti Tamir Etmek Karlı mı? 

Eğer yeteri kadar adınızı duyurur ve ustalığınızı konuşturursanız bu işten çok büyük miktarda para kazanabilirsiniz. Öyle ki sadece şarj aleti tamir ederek aylık kazancınızı asgari ücretin üstüne bile çıkarmanız mümkün. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi herkes telefon kullanıyor ve herkesin çalışan bir şarj aletine ihtiyacı var. Bu aletler ise hem zamanla hem de kullanıcı hataları sonucu sıklıkla bozuluyor.

Tamir için evde gerekli ortamı oluşturabilir ve müşterilerin size telefon ve Whatsapp üzerinden ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bu işi de çok daha karlı hale getirmek sizin elinizde. Elinizin yatkınlığı şarj aletlerini tamir edecek kadar kuvvetli ise diğer telefon aksesuarlarını da tamir edebilirsiniz. Bunların başında en az şarj aletleri kadar sorun çıkaran kulaklıklar yer alıyor. Zaten size gelenler ”kulaklık da tamir edebiliyor musunuz” diye mutlaka soracaktır. Onları geri çevirmek yerine hem şarj aleti hem de kulaklıklarını onarabilirsiniz. Bu sayede hem müşteriyi boş çevirmemiş olur hem de kazancınızı tek bir müşteri üzerinden ikiye katlayabilirsiniz.

Farklı markaların şarj aletleri birbirinden farklı özelliklere ve donanımlara sahiptir. Her bir şarj aletinin özelliklerini ve çalışma prensiplerini bilmenizde fayda var. Aynı zamanda bazıları için yedek parça, kablo vs. gerekebilir. Evden de çalışsanız bir dükkanda da olsanız bu türde yedek parçalarını her daim hazır etmenizde fayda var.

Son olarak şarj aletleri günlük ihtiyaçların başında geliyor. Bu nedenle hızlı çalışmalı ve müşterilerin getirdiği aletleri maksimum bir günde tamir ederek anında geri dönüş yapmalısınız.

Yorum yapın