Satış ortaklığından 1 senede milyoner olunur mu?

Bu konuda gelen yoğun mailler üzerine bu yazıyı yazma ihtiyacı hissettim, sizlere biraz yabancı kaynaklardan yararlanarak bu sorunuzun yanıtını aramya çalışalım. Zira güzel bir projenin başlangıcında olan insanlara motivasyon kaynağı olabileceğimiz gibi daha önceden böyle bir şeyi aklından dahi geçirmemiş olan ve “ne iş yapsam” diye akıllarından geçiren arkadaşlarımıza yardımcı olabiliriz.

Öncelikle benim bu konuya cevap niteliğinde olarak gördüğüm site satış ilanları o kadar çeşitli ki size nasıl bir cevap verebilirim bu konuda karasızım.

Bakın bi şu ilana;

Herif gördüğünüz üzere ayda 18 000 dolar yapmaktadır. Üstüne de diyor ki “Benim bu tarz düzinelerce sitem var, diğeriyle ilgilenmek için bunu feda ediyorum diyor (ulan adamdaki krallığa bak). Tamam yukardaki kısımda bunların hepsini demiyorsa söz konusu ilanda tek tek ayrıntısıyla bahsediyor herşeyiyle. Üstüne de adam bu tarz bi siteyi 1 senede yapmış. Ulan bizimkiler de burada anca film sitesi yapar ondada zirveye gelince promosyon olarak “kapatılma kararı” çıkar. İbret alın biraz 🙂

Onu bunu boşver de başlıktaki soruya (Satış ortaklığından para kazanılır mı?) sorusuna gel!

Arkadaşlar lafı dolandırmak istemiyorum. Eğer Türkiye’de bu işi yaparsanız 1 yılda milyoner olmak hususunda biraz avucunuzu yalarsınız gibi… Yani tam anlamıyla yalamasanız da aynı emeği Avrupa ve Amerika için yapsanız buradakinin abartısız 10 katını alırsınız. Neden derseniz çoğu şeyde olduğu gibi bu affiliate işinde de biz; gelişmiş ülkeleleri, şöyle bir 20-25 yıl geriden takip ediyoruz. O sebeple nispeten Türkçe içerikle daha az kazanırsınız. Ancak tabi ki bu demek değildir ki “hiçbir şey kazanamayız”. Hatta bu satış ortaklığı işini Türkiye’deki diğer online kazanç yöntemleriyle kıyasladığımız zaman (adsense, adhood gibi yöntemlerle) yine daha karlıdır.

Ancak İngilizce bir şekilde; Amazon, Ebay ve diğer e-ticaret sitelerinin ürünlerine yönelik bir inceleme sitesi yaparsanız ve bu siteye yıllarca emek harcayabilirseniz milyoner olma ihtimaliniz kesinlikle artar. Bu konuda sizlere birkaç tavsiye vermek isterim.

1) “Mikro niş” dedikleri bir alan seçmelisiniz. Yani her telden çalan bir inceleme sitesi açarsanız önce Google amca sonra da Amazon, Ebay gibi devler size “Yok öyle yağmaa” derler. Ancak tek bir alanda uzmanlaşırsanız bu devlerin arasında yer alabilirsiniz.

2) Bu niş sektörü seçerken kalifiye bir domain almalısınız ki önemli anahtar kelime içeren bir domainin SEO açısından faydası çok önemlidir.

Şu İş İlgini Çekebilir:  Video Çekerek Ürün Yorumlama İle Para Kazanmak

3) Ürün hakkındaki yorumlarınızı belirtirken okuyucuyu ya da potansiyel müşteriyi enayi yerine koymaya kalkmayın. Ürünün negatif yönlerini de belirtin. Aksi takdirde kullanıcı aptal değildir, saniyesinde durumu çakıp başka bir siteye yönelir.

4) Sitenizde özgünlük olmalıdır. Kullanıcı satın almak istediği ürün hakkında yeterli bilgiye doyduğu anda affiliate linkine çökecektir.

5) Nereden bakarsanız bakın bu iş 2006’da ilk yaygınlaştığından çok daha kolaydı. Şimdiki gibi devler yoktu, Google yeni sitelere karşı daha cüretkardı, katı kurallar yoktu. Yani şu anda bu işi yapacaksanız kallavi bir rekabete hazırlıklı olmalısınız.

6) 5 numaralı maddede belirttiğim rekabeti yenmek için size bir sır vereceğim. “Long tail words” deyimini asla unutmayın. Eskiden 2002 yılında “Macbook review” diye bir başlık attığınızda makaleniz muhtemelen apple’ın resmi sitesinden sonra ilk sıraya gelirdi serp’de(google arama sonuçlarında); şimdi ise öyle bir başlık atarsanız afedersiniz nanayı alırsınız. 100. Sayfaya bile zor gelir makaleniz serp’de. Onun için başlığınızı daha spesifik ve özel bir alana kaydırmalısınız. Kimsenin değinmediği ama insanların az da olsa aradığı noktalara yönelmesiniz. Başlığınız “Macbook’s are too fast anymore” olmalı. Yani daha özel bir noktaya değinmelisiniz.

7) Her ne kadar satış ortaklığı işi “sermayesiz iş fikirleri” kategorisi içinde yer alsa da eğer büyük oynamak istiyorsanız facebook, adwords, banner gibi reklamlardan faydalanmalısınız.

Yukarıda belirttiğim taktikleri uygulayıp sabrederseniz satış ortaklığından 1 milyon dolar kazanamamanız için sakat olmanız gerek. Ya da tam olarak kurallara uymuyorsunuz demektir. Yeni çağın ticaretine atılmanızı öneririm hepinize. Umarım işiniz kolay olur…

Eğer bu satış ortaklığı konusuna ilgiliyseniz aşağıdaki linkten sitemizdeki affiliate yazısına ulaşabilirsiniz.

“Satış ortaklığından 1 senede milyoner olunur mu?” üzerine bir yorum

 1. KAR ORTAGI ARIYORUZ
  Bizim işimizde zarar yoktur
  Arkadaşlar biz istanbulda tedarikcilik yapmaktayız yurt dışında hazır müşteri potansiyelimiz var
  müşterinin istediği malzemeyi piyasa araştırması yaparak tedarik edip kazancımızı ilave ederek nakit satış yapmaktayız
  TEL 05346156260

  Cevapla

Yorum yapın