Şehir Rehberi Sitesi Kurarak Para Kazanmak

Herkese merhaba. Bugün yine bambaşka bir konuda yol göstericiniz olmaya çalışacağız. Şehir sitesi kurarak para kazanmanın inceliklerini ve önemini sizlere aktaracağız.

Şehir rehberi sitelerinin kullanım alanları ve takipçi sayıları gün geçtikçe artmaktadır. Zira internetin doğru kullanıldığı takdirde sayısız yararlarından ve nimetlerinden biri de budur. Artık açılınca insanın yüzünü karşı tarafa tamamen kapatacak şekilde büyük ve pratik olmaktan uzak koca haritalara elveda dedik. Birçok şey olduğu gibi, kaybolduğumuzda, adres sorma ihtiyacı duyduğumuzda ya da bir şehri kendisine gitmeden önce tanımak istediğimizde şehir rehberi sitelerini tıklamayı tercih ederiz. Şimdi daha önce şehir rehberi sitesine girmemiş olanlar ya da bir şehir rehberi sitesi kurarak para kazanma fikrine sıcak bakan okurlarımız için şehir rehberi sitelerinin ne işine yaradığını kısaca özetleyelim:

  • İlk olarak söz konusu olan ve içinde bulunulan şehri tanıtmak, asli amaçtır. Bu sayede insanlar daha gitmeden ya da orada olmadan önce şehrin tanıtımını detaylı bir şekilde algılar ve benimser. Daha sonrasında belirtilen şehre gittiklerinde yabancılaşma oranları kırılarak azalır. Bu sayede rehber olmanın iki yüzü de yaşatılmış olur. Hem şehri tam anlamıyla teknik ve coğrafi detaylarıyla tanıtmış oluruz, hem de şehir ile insan arasındaki ilk karşılaşmalarda cereyan eden yabancılaşma olgusunu en aza indirgemiş oluruz.

 

  • Şehirlerin turistik olarak da haritasını çıkarır. Bu sayede bir şehre turistik amaçlarla seyahat eden insanlara daha ilk aşamada yardımcı olacak veriler girilmiş olur. Bununla birlikte turistik yerlerin, müzelerin, antik eserlerin nerelerde sergilendiğini ve gezilebileceğini gösteren kodlar ile birlikte pratik zaman açısından kullanıcılarına ekstra zaman ve enerji kazandırmış olur.

 

  • Son olarak verilen cadde, sokak ve mahalle isimleriyle kaybolma oranlarını en aza indirger. Kaybolmak, birçoğumuzun başına istemeden de olsa gelen ve ihtimali bile tüyler ürpertici bir detaydır. Kimimiz ise yoldan tanımadığımız bir şehirdeki tanımadığımız insanlara adres sormaya çekiniriz. Ayrıca insanların verdiği adreslerin genellikle yanlış ya da kafa karıştırıcı olduğunu bilmekteyiz. Bu nedenle elimizde telefonla girdiğimiz ve içinde dolaştığımız şehir rehberi sitesinin verdiği mekanik ve son derece doğru bilgilerin ışığında daha güvenle hareket eder ve en kısa zamanda varmak istediğimiz adrese varırız.

 

Görüldüğü üzere modern dünya düzeninde ve zamanında şehir rehberi siteleri, günlük yaşamda insana kat be kat fayda sağlamaktadır. Bu nedenle bir şehir rehberi sitesi açıp halkın hizmetine sunmak, son derece makul, insancıl ve dolayısıyla iktisadi açıdan karlı bir girişim olacaktır. Zira insanlar gidilme ihtimali çok küçük olan yerlerin adı anıldığında bile elleri otomatik olarak telefonlarına gitmektedir. ”Dur bir bakayım nasıl bir yermiş orası” repliğini sıklıkla duyarız ya da bizzat kendimiz dillendiririz. İnternetin sağladığı en donanımlı yararlarından biri de hiç şüphesiz ki sağladığı bu rahatlıktır.

Bu nedenle ne tür bir web sitesi açacağınızı kara kara düşünüyorsanız bir şehir rehberi sitesi açarak para kazanmayı ilk seçenekler arasına koyabilirsiniz. Bu sayede sitenizi ziyaret eden insanlara teknik ve fiziki olarak yardım etmiş olursunuz hem de oturduğunuz yerden hizmet vererek keyifli bir işin odağında para kazanmaya başlarsınız.

s2

Peki şehir rehberi sitesi açarken mutlaka uyulması ve takip edilmesi gereken adımlar nelerdir? Şimdi meraklıları için bu yolları adım adım sizinle paylaşalım:

Şehir Rehberi Sitesi Açarak Para Kazanmanın Yolları Nelerdir? 

  • Öncelikli hedefiniz şehirlerin tam dökümlü tanıtımını yapmak olmalı. Zira şehir rehberi sitelerinin asli amacı ve kurulum nedeni budur. Sitenize tıklayacak insanların giriş nedenlerinin yüzde seksenini bilgi ve haber almak isteyenler oluşturacak. Bu nedenle, en başta gerekli ve temel disiplini oluşturacak gerekli bilgiler ışığı altında paylaşımlar yapılmalı. Şehri, adeta gerçek bir rehber varmışçasına ancak çok da ayrıntıya boğmadan anlatmalı, aktarmalı ve göstermelisiniz. Bu sayede isminizde adı geçen rehber sözcüğünün tam karşılığını vermiş olursunuz. Aynı zamanda tanıtılan şehrin belli başlı bilgileri ve haritası da takipçilerin hizmetine sunulmalı. Örneğin şehrin nüfusu, yüksekliği, iklimi, son üç günün hava durumu gibi güncel ve her açıdan faydalı bilgileri de paylaşırsanız, siteniz tam anlamıyla rehberlik işlevini yerine getirir. Bu da daha fazla katılımcı ve gün içerisinde daha fazla tık almak demektir.
Şu İş İlgini Çekebilir:  Evde Bileklik İşi Yapmak İsteyenlere

s1

  • Yabancı dillerde makaleler olmalı. Çünkü rehberlik, her daim uluslararası bir iştir. Bu nedenle sitenize yerli kullanıcılar gireceği gibi yabancılar ve turistler de girecektir. Onların ülkemiz ve şehirleri hakkında tam randımanlı ve yol gösterici unsurlarından haberdar olmaları gerekecektir. Bu nedenle başta İngilizce olmak üzere birçok dil seçeneği eklemenizi öneriyoruz. Ülkemize gelen turistlerin bir şablonunu ve aritmetiğini çıkartarak örneğin ek olarak Rusça ve Almanca dilerini öne alabilirsiniz. Bu sayede ülkemize gelmek isteyen ya da gelme hazırlığında / arefesinde olan turistlere daha gelmeden önce kesin bir şekilde hizmet sağlamış olursunuz. Vizyonunuz da siteniz gibi çok yönlü olduğu sürece, zaman içerisinde tüm dünya dillerince yayın yapma fırsatını da yakalamalı ve bu fırsatı iyi değerlendirmelisiniz.

 

  • Site basit ve sade olmalı: Kimi normal ya da rehberlik hizmeti veren sitelerde çok fazla karmaşa hakimdir. Bu nedenle siz bazı sitelerin düştüğü hatalardan itinayla kaçın ve uzak durun. Yapmanız gereken fonksiyonel donanımlı, sade yönlendirilen ve basit bir şekilde anlaşılan formatta bir internet sitesi inşa etmektir. Sitenize giren, tam olarak istediğini vakit kaybetmeden bulabilmeli. Bazı siteler, bilerek vakit kaybettiren yöntemler seçer. Bu sayede daha fazla içlerinde kalınmayı hedeflerler. Ancak bu yanlıştır. Zira, insanlar fazla vakit kaybettikleri ya da anlamadıkları siteden çok geçmeden uzaklaşırlar. Siz, vakitle değil daha fazla kullanıcıyla akılda ve gündemde kalmaya bakın.

s3

  • Yerel turistik firmalardan reklam alınmalı: Bir siteyi ayakta tutan güç, elbette ki ekonomik açıdan yarar sağlayan reklamlardır. Siz de irtibatta olduğunuz küçük bazlı yerel firmalardan reklam alarak hem bütçenizi azar azar da olsa canlandırmalı hem de yerel turistik firmaların reklamını yaparak onlara da piyasanın içinde yer almalısınız. Zaten siteniz belli bir popülarite yakaladığında telefonla ya da e-mail yoluyla size ulaşmak isteyen birçok yerel ve küçük firma olacaktır. Az miktarda da olsa size önerdikleri para ile sitenizde küçük ilanlar ve reklamlar vermek isteyecekler. Siz bu tekliflerden sizin için en karlı olanları seçip belli bir reklam takvimi de hazırlayarak bu fırsatlardan istifade edebilirsiniz.

 

  • Son olarak bir internet sitesinin, içeriği ne olursa olsun her daim güncelliğini koruması gerekmektedir. Bu nedenle rehberlik hizmeti dışında güncel haberler de girmelisiniz. Örneğin; onarımda olan bir tarih yapının yeniden açılış tarihini vererek bu haberi bekleyen insanları, turistleri doğru ve yararlı bir şekilde yönlendirebilirsiniz. Ya da bir şehre ait ve yeni açılmış olan bir müzenin haberi de son derece yerinde ve güzel olacaktır. İnsanlar, sitenize her girdiğinde yeni bir haber, yeni bir tanıtım, yeni bir konu ile karşılaşırsa çok geçmeden sitenize haber okumak ya da bilgilenmek için de girebilirler. Bu da şehir rehberi sitesi açarak para kazanmanızı daha da güçlü ihtimale getirecektir.

Yorum yapın