Şile’de ek iş arayanlara

İstanbulun kuzeydoğusunda bulunan bir ilçemiz olan Şile; diğer ilçelerden farklı olarak özellikle uzak mesafede buluması ve Marmara Denizi’ne değil de Karadenize kıyısı olması ile iyi bilinen bir yerleşim bölgesidir. İstanbulun’un kuzeydoğusunda en uçta bulunan Şile ilçesi; güneydoğuda Körfez ve Derince, doğuda Kandıra, güneyde Pendik ve Gebze, batıda Beykoz ve güneybatıda Çekmeköy ile komşudur. Komşu sayısından da anlayacağınız üzere İstanbul’un son derece geniş bir ilçesidir.

Bu durum da Şile’yi ek gelir ve ek iş imkanları yönünden son derece el verişli bir ilçe haline getirmektedir.

En çok kabul göre rivayete göre Şile ismi Yunanca’da “dudaklar” anlamına gelen Hilea kelimesinden gelmektedir. Eski Yunancada H harfi Ş olarka okunduğu için bu kelime “Şilea” olarak okunuyordu ve bu kelime zamanla bugünkü haline dönüşmüştür.

Evet değerli dostlar; İstanbul’un kalan son yeşil cennetlerinden biri olan Şile’de ek gelir ve ek iş arayan veya ek gelir kazanmak üzere çalışacak birini arayan biriyseniz; yoruma temel hatlarıyla bilgi bırakıverin. Bizlere sizin işiniz için aracı olma mutluluğunuz yaşatın..:)

“Şile’de ek iş arayanlara” üzerine 3 yorum

    • Nur Hanım işveren değiliz ancak eğer ki e posta yazarsanız işverenler buradan sizi görüp yazabilir. (cep numarası ya da isim soy isim gibi kişisel veri yazmayın arkadaşlar, kimliğinizi belli etmeyen eposta adesi oluşturup onu yazın.)

      Yanıtla

Yorum yapın