Şirketim Batıyor Ne Yapmalıyım Diyenlere

• Düşük Sermayeler İle (2000-3000TL) Yatırım Yapmak Mümkün!-Sanal Parayla Ücretsiz Deneyin!-İlandır

Her şirketin doğası itibariyle bir miladı vardır. Zamanı geldiğinde en dibe o kadar yaklaşılır ki ani bir sıçrama; son bir kurtarıcı hamle dışında pek bir seçenek kalmaz. İşte bu kurtarıcı hamlelerin ne olduğu hususunu parlakfikirler ekibi olarak detaylıca, derince araştırdık, soruşturduk ve sizlere müjdemiz odur ki “batmakta olan şirketinizi gayette borçlarından kurtarabilir ve eski parlak günlerine yaklaştırma şansı elde edebilirsiniz.

Ancak affınıza sığınırak belirtmek isteriz ki hayatta bazı bilgilerin alelen; açık açık herkesle paylaşılması sisteme, doğal düzene, dengelere aykırıdır. Zira şöyle düşünün; kanserin tedavisi bulunmuş olsa idi ki 2011 yılında bulunduğu ciddi verilerle iddia ediliyor; bu tedavinin tüm dünya ile aynı anda paylaşılması bir anda ne gibi etkilere yol açardı bir düşünün…

Devasa şirketlerin batmak üzereyken bir anda silkelenip son bir can çekişmesi ile ayağa kalmabilmesi durumu da yasalara uygun şekilde söz konusu olabilir.

İşte burada söz konusu olan batmakta ve derin okyanusun en dibini sonsuza kadar boylamak üzere olan şirketlerin yasal düzene neredeyse tamamen uygun olarak bir anda borçtan kurtarılması methodu da şu anda devasa şirketler ve holdingler tarafından kullanılmaktadır…

•Bu arada şuradaki “borçtan kurtulmak ile ilgili” kişisel gelişim mahiyetindeki önceki yazımıza da göz atmanızı öneririz.

• Düşük Sermayeler İle (2000-3000TL) Yatırım Yapmak Mümkün!-Sanal Parayla Ücretsiz Deneyin!-İlandır

• Yine şuradaki bir başka ” Kredi kartı borçlarından kurtulmak ile ilgili” yazımızı da yeni bir sekmede göz atabilirsiniz…

Sonuç olarak orta ve büyük çaplı şirketleri batmaktan kurtarma ihtmali olan ve burada açık açık alenen yazamayacağımız method şu anda “az kişi tarafından bilinip uygulanmaktadır“. Burada bu yazımızda batmak üzere olan ya da neredeyse batmış olan şirketinizi ayağa kaldırmak isteyen ve bu batış sebebiyle Google’da araştırma yapacak kadar derin keder sahibi şirket sahipleri için yazmış bulunmaktayız…

Yazımı bitirmeden evvel üzüntü, elem içerisindeki şirket yetkililerine bir öğüt, kelam etmek isterim: “Zeki olanlar anlayabilir ancak yaratıcı olanlar anlaşılacak şeyleri yaratır“. Yani yaratıcılık zekadan daha kapsayıcı ve üstündür diyebiliriz… Sizin bu borç batağı probleminizin de sonuna kadar yaratıcı kişiler tarafından en ehil şekilde çözüme kavuşturulmak üzere harekete geçileceğinden emin olabilirsiniz.

Eğer orta ya da büyük boyutta bir şirketiniz var ve batıyor ise derhal aşağıdan yorum kısmından çözüm önerisi sunmak adına; lütfen derdinizi yorum kısmına yazınız.

Borçlar hukuku, icra iflas hukuku ve ceza hukuku alanında uzmanlık gerektiren bir mücadele ile dipten umulmadık bir sıçrama yapabilir ve yıllarca emek verdiğiniz, yatırım yapıp çaba gösterdiğiniz şirketinizi tekrar ayıktırabilirsiniz. Bilginin güç olduğu bu çağda başkaca yöntemlere, çarelere başvurmak da akıl dışı olacaktır. Umarım tavsiyemize kulak asar ve doğru bir karar alıp belirttiğimiz gibi mücadele etmek üzere başvuru yapıp küllerinizden yeniden doğma şansı elde edersiniz.

 

• Düşük Sermayeler İle (2000-3000TL) Yatırım Yapmak Mümkün!-Sanal Parayla Ücretsiz Deneyin!-İlandır • “Parlakfikirler” Yazarı Olabilir Ve Ek Gelir Elde Edebilirsiniz!-Editörlük Başvurusu İçin Tıklayınız.

5 YORUMLAR

 1. Benim bir isletmem var 5000 adet tavugum var burda iki calisanim var ama tavuklarim genc olduğundan az yumurta veriyorlar yemini dahi karsilayamiyorum iki calisanin maasinin bitanesini verebildim oda borcla digerinin veremedim oteki ayin maasi geldi yem bitti alamiyorum kredi kartinin 27 si son gunuydu odeyemedim tavuklardan biraz satisa cikartayim diye facebook gruplarinda ilan verdim lakin yok alacaklarimi alamiyorum ne yapicagimi bilmiyorum lutfen bi yol gosterin

 2. Merhaba,
  2015 Nisan da sermayemiz olan 25000 tl yi dükkan kirası vererek bir işletme kurduk. Açılan işletmemizde,
  Okula yardımcı ve sınavlara hazırlık kitapların toptan ve perakende satışını yapıyoruz. İlgili yayınevleri ile onların ürettikleri ürünleri kendi ilimizde satışını yapabilmek için taahhüt cekleri verip bayilik sözleşmeleri yapıyor ve sattığımız ürünlerden hem gidetlerimizi hem de borclarımızı ödüyoruz. Yalnız eğitim ve sınav sistemlerindeki değişiklikler bu sektörün en kötü yıllarını yaşatmaktadır.
  Son iki yıldır hep geriden geliyoruz. Mevcut satışlarımız giderlerimizi bile karşılamazken borclarımızı ödeyemez duruma geldik. Daha önceki satışlarımızdan elde ettiğimiz kazanclarla hem borc ödeyip hem de gidetlerimizi karşılarken şuanda birikmiş borçlarımızı ödemekte çok zorlanıyoruz. Sektörümüz çok zor durumda ve şuanda yeni satışlar yapıp yeni gelirler de elde edemiyoruz. Fazla personelden tasarruf yaptık ama kafi gelmiyor. Bir den çok firmaya verdiğimiz çeklerimiz var. Bazıları fatura karşılığı borçlanmış olduğumuz, bazıları da taahhüt çeklerimiz. Gecen ay bir çekim istemeyerek yazıldı. Elimdeki boş çek koçanlarını bankaya iade ettim. Sırası ile ödemesi yaklaşan çeklerimuz var. Çalıştığımız firmalarla aramızda iyi ilişkilerimiz var. Lâkin durumlar daha da kötüye gittiğinden bu inisatifler yerini alacağını kurtarmaya bırakıyor haklı olarak.
  Ben hayatımda hiç kul hakkı yemedim. Çalışanlarıma hep güvendim fakat çoğundan darbe yedim. Önceki calısanlarımdan baziları mesai ücretleri icin mahkemeye verdiler. İddalarını okudugumda çok üzüldüm. Gece 24 lere kadar çalıstıklarını ve hiç öğle arası kullanmadıklarını ifade etmişler. Bu tamamen haksızlık..

  Bu arada farklı gelir kaynakları için yeni işler geluştirmeye çalışıyoruz ama çok zor durumdayız.
  Bu konuda ki samimi yardımlarınız bana yol gösterecektir. Esenkalın..

 3. Merhaba!
  Ben 2016 da Tkdk destekli 100 başlıklı süt üretim tesisi yaptım. Genç girişimci olarak. İnşaatı yaparken çok pahalıya mal oldu. Bir şekilde inşaatı bitirdik bu sırada tabi darbe gerçekleşti. Ödemeler gecikti. Sonrasında geciken ödemelerden dolayı çeklerim yazıldı devletten aldığım destek yatınca banka el koydu tam 3 ay. 3 ay boyunca 1 milyon küsür parayı içerde tuttu ama benim içerdede 1 milyon kredi borcum ona istinaden tutmuş. Neyse o parayı bir şekilde aldık makine ekipman kısmına geldiğimizde dolandırıldık ekipmanların bir kuşamı geldi bir kısımı ödendiği halde gelmedi. Hale’nde gelmedi. Gelmeyen makineleri devlet zorunlu koştu ve destekten sildi. Gittikçe zarar dahada arttı. Bir şekilde makine ekipmanında halletik. Sonra bankadan 700 binlira hayvan kredisi kullandık. İçerden alalım hayvanı ekonomiye katkımız olsun dedik. Bir veterinerle anlaştık bankadan paralar gitti fakat hayvanların hepsi gelmedi. 30 hayvan parası yani 150 bin lira dolandırıldık. Alamadık hayvanları, banka tamamlayamadığımız için hayvanları sıfır faizli krediye %14 faiz koydu düşünün 700 binliranın faizini. Neyse dedik en azından elimizdekilerle idare edelim. Hayvanlar doğurmaya başladı hiç süt elde edemedik. Hayvanlar ya 1 kilo ya 5 kilo süt vermeye başladı 30 kilo süt vermesi gerekirken. Dedik buzağılarla döndürelim onlar yaramıza bir merhem olsun. Fakat 2 ay sonra bütün hayvanlar hastalıklı çıktı devlet karantinaya aldı hayvanları ve imha etti aldığım paranın 3/2 sini verdiler. Alacaklarımın hiç birini alamıyorum. Dolayısıyla borçlarım duruyor. Yatan hayvanların parasının hepsini zaten banka aldı. 13 tane hacizim var. Piyasa ve banka dahil 1,5 milyon borcum var Ne yapacağımı bilmiyorum. Bu borçtan dolayı babamı kaybettim. Her yerrden darbe yedim. Kesinlikle parayı Ne yedim ne içtim hep işim için kullandım. Yardıma ihtiyacım var

 4. Çok iyi ciro yapan bir firmamız vardı… ancak sermaye olmadığı için kredi çekip mal alıp satarak iş hacmi sağlıyorduk.. ancak piyasalardaki olumsuzluklar yüzünden satışlar durdu.. kredileri odeyemedik. Bankalar icra işlemleri başlattı… ne yapabiliriz…

 5. Tavsiye lütfen;
  2013 yılında kurduğum şirketimde çelik imalatı yapıyorum. Son dolardaki yükseliş yatırımların durmasına veya ertelenmesine neden oldu. Bu durum beni, daha önce verdiğim Çekleri ( kasım ve aralık sonu ) ödeyemez duruma getirdi. Bu durumdan nasıl kurtulurum.
  Yardımlarınız lütfen

Yorum yap

Lüften yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz