Soğuk kış gününde hangi iş fikri tutar? 3 TANE

Buz gibi havalarda herkes eve kısılıp kalmış iken hiçbir iş tutmaz diye düşünmeyin. Böylesi soğuk zamanlarda bile paraya para demeyen kişiler var. Bu yazımızda o kişiler ne iş yapıyor diye bakacağız. Tatava yapmadan hemen konuya girelim:

Soğuk kış günü

ALT BAŞLIKLAR (istediğinize tıklayıp ışınlanabilirsiniz) :

1) Kayak parkuru işletmek

Bu havalarda kayakçılara çalışmak para yapar. Ancak bu iş öyle her yiğidin girebileceğini bir iş fikri değil. Çünkü kış insanlarına yönelik ve sert soğuk havalara dayanmayı gerektirir. Ayrıca gerekli güvenlik ve ilk yardım önlemlerini alıp Belediye’den izin almanız lazım. Parkurunuzda kayan adama 30 dakikadan fazla ulaşılmayınca yardıma yetişecek karda yürüyen özel ATV araçlarınız olmalı. Hipotermiye giren adama yerinde ve zamanında müdahele edebilemlisiniz. Aksi halde adam ölür gider ve sonradan felaket boyutta tazminatlarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

2) Evlere kumpir servisi yapmak

Evlere diye özel olarak belirttik çünkü şu devirde artık insanlar zaten sokağa çıkmıyor ya da çıkması engelleniyor (salgın kısıtlamaları sebebiyle). Ayrıca dışarıda eksi bilmemkaç derece hava var iken kim gelip senin dağ başındaki dükkanına tırmanıp kumpir alacak. Tutacaksın o motokuryeyi vereceksin 8000 lira (büyükşehirlerde motorkuryeler böyle uçuk rakamlar alıyor artık) dağıtacak kumpirleri. Bu iş başka türlü olmaz. Biraz çağa ayak uydurmak gerek. Eski kafalı olarak iş yürütülmez. Özel sektör acımasızdır ve ayak uyduramayanlara gereğini uyarı bile vermeksizin sert bir cezalandırma ile yapar.

3) Isıtma özelliği olan özel kıyafetler satmak

Bunu da internetten satacaksınız. Basacaksınız Adwords’e reklamı ve acımayacaksınız. Öyle çarşıda pazarda beklemeyeceksiniz. İlk başta randımanlı reklam tutturana kadar işiniz biraz zor olacak ama zamanla oturacaktır. Biliyorum kıyafet-tekstil sektöründe internet reklamlarında ölümüne rekabet var. Ancak yine de bu rekabetten sıyrılmanın yolları da var. Çünkü internet yaratıcılığa imkan tanıyor. Bu nimetten faydalanmayı bilmek gerek.

Envanterinizde, ‘ısıtma özellikli t-shirt’, ‘su geçirmez koşu ayakkabısı’, ‘özel ısıtma özellikli eşofman’ gibi kolay bulunamayacak parçalara yer vermelisiniz.

Şu İş İlgini Çekebilir:  Hurda Tesisi Kurmak

Sizi bilgi bombardımanına maruz bırakıp boğmayacağım. Vereceğim iş fikri önerisi bu kadar. 37 tane yazıp alakasız şeyleri sırf sıralama almak için buraya doldurmanın anlamı yok.

Yorum yapın