Sokakta Satıp En Çok Kar Edebileceğiniz 4 Vurkaç Ürünü

Gerek mağaza kiralarının astronomik rakamlara ulaşması gerekse bin bir iddia ve umut ile açılan dükkanların birbiri ardınca kapanması ile birlikte sokak satıcılığı yeniden gündeme gelen bir satıcılık türü olarak ortaya çıktı. En büyük şehirden en küçük vilayete kadar sokak satıcılarının varlığı yeniden hissedilir oldu. Rahatlıkla diyebiliriz ki en son 90’larda sokaklarda bu denli çok fazla satıcı vardı.

Mademki açılan dükkanlar bir bir kapanıyor ve şu anki piyasa koşulları bir dükkanda satış yapmayı bile lüks addedecek kadar zorlu öyle ise yeniden sokaklara dönmekte başka çare kalmamış demektir. Bu yazımızda sokakta satış yaparak geçiminizi sağlayabileceğiniz, en azından aile bütçesine katkıda bulunmanıza vesile olacak 4 vurkaç ürününden bahsedeceğiz.Öncelikle vurkaç ürünleri hakkında daha öncesinde kaleme aldığımız yazıyı okuyabilirsiniz: Beş Parasızlar İçin 3 Vurkaç İş Fikri

Vurkaç Ürünü Ne Demek? 

Vurkaç ürün dendi mi her ne kadar serbest çağrışımla illegal ürünler akla gelse de işin aslı o değil. Tamamen sokak jargonuna ait olan bu kelime, elbette ki sokak satıcılığının temel tanımlarından biri olarak nitelendirilebilir. Vurkaç ürün, kısaca tamamen yasal olan ancak çok kaliteli olmayan ürünler anlamında kullanılabilir. Aynı zamanda hızlı satılma imkanı bulunan, elde fazla tutmadan, deyim yerindeyse kapış kapana gidebilecek ürünler manasına da geliyor. Günümüzün hızlı tüketim ağında ve hızlı sıkılma döngülerinde müşterilere bu tarz ürünlerle seslenmek, belki de en mantıklısıdır. Zira artık halkın da alım gücü düştükçe ürünlerin kalitesiyle değil kullanılabilirliğiyle ilgileniyorlar. Onlar ne kadar haklıysa satış yapmak için sokaklara inen satıcılar da o kadar haklı.

Vurkaç Ürün Yerine Kaliteli Ürün Sokakta Gitmez Mi? 

Bizim insanımızın algısında sabit ile göçer arasında temel bir nitelik ön yargısı var. Öyle ki ”ben pazardan alışveriş yapacak kadar zengin değilim” ifadesi bile pazardaki kişilerin bir yere ‘kurulmuş‘ olmasıyla ilgili. Bir de sokak satıcılarının vergiden muaf olması, bir şikayet durumu olsa ulaşılabilecek kimseler olması pek tabi haklı olarak bu kişilere karşı ön yargıları pekiştiriyor. Bu nedenle yukarıda da değindiğimiz gibi insanlar kaliteye kesinlikle bakmıyor. Onların baktığı yegane şey kullanılabilirlik, yani bir ürünün fonksiyonel olup olması. ‘Bu bana altı ay gitse yeter‘ anlayışı var neyse ki. Yoksa sokakta satış yapmak pek o kadar mümkün görünmeyecekti. Zaten sokakta satış yapacağınız ürünler de gelecek vaat etmeyecek, anın tüketim değerlerine doğrudan doğruya seslenecek ve carpe diem / anı yaşa sloganını ürünler üzerinden sunacak.

Şu İş İlgini Çekebilir:  Az maaşla çalışanların yatırım yapması mümkün müdür?

İnsanlar Kaliteyi Sokak ile Değil De Mağaza İle mi Bağdaştırıyorlar? 

İçeride en hit müziklerden biri çalmalı, mağazadaki görevliler birörnek üniformalarla müşterileri ayakta karşılamalı, tam anlamıyla -mağaza kokusu- diyeceğimiz bir oda parfümü da mutlak olmalı. Günümüzün sabit mağaza algısı, insanları her yönüyle alışverişe teşvik eden, kaliteli ve lüks bir görünüme ev sahipliği yapan bir çatı Burada anahtar sözcük çatı olabilir. Zira bir kapısı olan her yer insan psikolojisinde her zaman için çok daha güvenilir olarak algılanır. Güven ise kaliteyi beraberinde getirir.

Dolayısıyla sokak satıcıları mı mağaza satıcıları mı kıyaslamasına girsek ibre yüzde doksan üstünde mağazadan yana olacak. Ama endişelenmeyin. İnsanların hem alım gücünün düşmesi hem de mağazaların (en büyük markaların bile) dükkan kirasını karşılamak için fahiş fiyatlardan satışlar gerçekleştirmesi insanları yeniden sokak satıcılarına yönlendirecektir. 08502550290 Az biraz düşününce çok büyük kalite farkı olmayan belli başlı ürünleri, sokaktaki adam, vergiden ve dükkan kirasından muaf olduğu için çok uygun fiyatlarla satışa çıkarıyor. Her müşteri mağazadan bir ürün satın aldığında ne kadar öderse ödesin, mağazanın kirasına, personelin maaşına da ödeme yapıyor.

Sokakta Satıp En Çok Kar Edebileceğiniz 4 Vurkaç Ürünü

1- Tespih:

Özellikle oltu taşından yapılma tespihleri sokakta satışa çıkararak eve ‘kısa günün karı’ diyebileceğiniz paralarla dönme ihtimaliniz oldukça yüksek.

2- Telefon tutacağı:

Arabalarda telefonla konuşmayı çok daha güvenli hale getiren telefon tutacakları son birkaç yılın en çok satan telefon aksesuarlarından biri.

3- Selfie Çubuğu:

Cumartesi – Pazar moda sahile ya da Üsküdar sahile giderek ailecek yazın ve güneşin tadını çıkaran kişilere selfie çubuğu satabilirsiniz. Eski popülaritesini kaybetse de selfie çubukları hala fazlasıyla satılıyor.

4- Iphone sticker’ı:

Size tavsiye edeceğimiz son ürün Iphone sticker’ı olacak. Arka ve yan kaplama olarak çeşitleri olan bu stickerlar da renk seçeneklerini mümkün olduğunca geniş tutmaya bakın.

Şimdiden iyi ve bereketli kazançlar dileriz.

Yorum yapın