Spor Tesisi Kurup İşletmek

Yepyeni bir iş kapısı ve kazanç odağıyla karşınızdayız. Malum sporcu bir milletiz. En fazla da futbolu seviyoruz. Ancak globalleşen dünya ile birlikte farklı zevkler, farklı tatlar da spor branşlarının içinde kendini göstermeye başladı. Önceden gitar çalmak isteyen büyük bir kitle, artık piyano da, bateri de bas gitarı da çalmak istiyor. Çünkü alternatif olanların mevcut birimlere sızıntısı gerçekleşti. Artık her şeyden önce görsel olarak haberimiz var sonra işlevsel olarak. Bilmediğimiz, görmediğimiz şey yok. O nedenle bir futbol tesisinden ziyade spor tesisi açmak her açıdan daha mantıklı ve ekonomik olacaktır.

sport   photo

Spor tesisinde ne gibi oluşumlar olmalı? Seçenekleri bol tutmalı ki insanların farklı spor ihtiyaçlarına ve meraklarına tam olarak karşılık verilebilsin.

Futbol Antrenörü Olmak İçin şu yazımız da şurada kalsın. Söz konusu futbol ise her alanda her zaman bir şeyler yapabilecek insanların potansiyellerini taşıyor bu memleket. Kafasında tuttuğu takımın ilk 11’ini kuran çocuklar, gün gelir futbol antrenörü olurlar. Bu aşama aşama giden yolda futbol antrenörü olmak isteyenlerin adım adım izlemesi gereken yollar nelerdir? Parlak fikirler sizin için araştırdı buldu. Buyurun.

Kuracağınız Spor Tesisinde Neler Olmalı? 

Futbol sahaları:

Bir spor tesisi kurup da içinde futbol sahaları olmaması düşünülemez herhalde. Bu nedenle en az bir tane futbol sahası koymalısınız tesisinize. Bu çocuklar için minyatür kale, ya da minyatür saha da olabilir. Zira normal bir futbol sahası inşa edecek kadar zengin olsanız, zaten spor tesisi değil direkt stadyum işine girersiniz.

Halkımızın, insanlarımızın futbola olan düşkünlükleri Brezilya kadar çok. Bu nedenle her aile özellikle çocuklarının futbol oynamasını çok istiyor. Hem spor olsun hem de belki başarılı olursa para getirsin diye. Bu nedenle kuracağınız spor tesisinde ilk hedefiniz futbol sahaları olmalıdır.

Yüzme havuzları:

Yüzme havuzları, öyle herkesin her istediği yerde ve zamanda bulabileceği yapılar değildir. Özel bir kapalı alana ve özel bakımlara ihtiyacı vardır. Bu nedenle spor tesisinizde mutlak surette yüzme havuzları olmalı. Çocuklar için ayrı ve daha sığ. Yetişkinler için ayrı bir yüzme salonu. Üç tarafı denizlerle çevrili bir ülkenin insanları olarak her zaman yüzmeyi seven bir toplum olduk.

Ama bunun kışı var. Kışın da insanlar yüzmek ve suyun tadını çıkarmak isterler. Bunun dışında denizden pek hoşlanmayanlar, onu kirli bulanlar ya da her zaman tatile çıkma ihtimalleri olmayanlar da spor tesislerinize gidip yüzme havuzlarında bolca vakit geçireceklerdir.

Basketbol Antrenörü Olmak İçin Gerekenler basketbol antrenörü olmayı hiç düşlediniz mi? Ya da açık açık planını yaptınız mı bunun? Basketbol antrenörü olmak için gerekenler nelerdir? Sizler için bulduk ve buraya bıraktık. Kim bilir belki zamanı gelince tuttuğunuz takım antrenörü olur, hayatınızı attığınız son saniye üçlüğüyle çok daha güzel hale getirirsiniz.

Basketbol sahaları:

Ülkemizde basketbola olan düşkünlük her geçen yıl biraz daha artıyor. Hal böyle olunca da NBA takip eden, Eurolig’de takımlarının başarısına sevinen insanlar, daha fazla basketbol oynamaya başlıyor. Zaten ülkemizde futboldan sonra en çok yapılan ve konuşulan spor basketbol. Bu nedenle spor tesisinizin bir kısmında mutlak surette basketbol sahası ya da sahaları olmalı.

Böylece özellikle gençlerin ilgisini çekeceksiniz. Ülkemizde futbol için her sokak başı, her kaldırım taşı kale ve saha olmaya müsait. Ama aynı şey basketbol için geçerli değil. İlla ki bir basketbol sahasına ve potalara ihtiyaç var. Eh bu da çocukların ve yetişkinlerin kalabalık bir şekilde okul bahçelerinde tıkış tıkış oyunlar oynamasına neden oluyor.

Yapacağınız pırıl pırıl basketbol sahaları sayesinde insanlar yaz kış – gece gündüz fark etmeksizin bu güzel sporu ifa edeceklerdir.

Tenis kortları:

Tenis, golf gibi daha çok zenginlerin oynadığı bir spor. Bu nedenle spor tesisinizde bir tenis kortu inşa ettiğinizde değmeyin keyfinize. Bu özel zevk halinde tezahür eden spor sayesinde etraftaki birçok Hülya Avşar’dan müşterileriniz olacak.

Çünkü futbol için sokak araları dedik, basketbol için okul bahçeleri dedik. Ancak tenis ancak spor tesislerinde ya da özel tenis kortlarında oynanabilen zevkli ve lüks içeren bir spor dalıdır. Bu nedenle spor tesisinde mutlak surette bulunmalıdır.

Halı Sahalar

Son olarak spor tesisinizde halı sahalar mutlak surette olmalıdır. Sadece futbol sahalar yeterli olmaz. Tesisinizi gelişleriyle şereflendirecek olan müşterilerin büyük çoğunluğu kapalı, steril ve güvenli bir ortamda futbol oynamak isteyenler olacak. O nedenle 2 tane tenis kortu 2 tane de futbol sahası inşa etmek ve tesisi bu şekilde işletmek saçma olacaktır. İnsanların çoğunluğunun ihtiyaçlarını ve taleplerini bildikten sonra hareket etmek ve spor tesisinizi de ona göre şekillendirmek gerek.

Halı saha açmak istiyorum buyurun buradan yakın. Halı saha açmak istiyorum, tam olarak ne kadar para lazım, ben bu işi götürür müyüm, bu işte para var mı gibi aklınızdaki deli soruların cevapları parlak fikirler farkıyla yazımızda.

Spor Tesisi Açmak Karlı Mı? 

Evet son derece karlıdır. Yeter ki taleplere ve ihtiyaçlara özenle karşılık vermeyi bilin. Ülkemiz iki eli kanda olsa bile spora, özellikle futbola olan düşkünlüğü ile bilinen bir ülke. Bu nedenle ne olursa olsun spor tesisleri iş yapmaya, birilerinin ter ve uğraşlarıyla spor yapmasına ve size para bırakmasına gebe alanlardır.

Spor tesisi açmak karlı mıdır sorusuna ek olarak daha fazla kazanmak için neler yapmalıyız sorusuna da ekleyebiliriz. Sahi spor tesislerine daha fazla müşteri çekmek için neler yapmalıyız? Hadi gelin bu soruya da birlikte cevap arayalım.

SPOR SALONU AÇMAK her spor salonu küçük bir spor tesisidir. Ancak spor salonları daha çok ağırlık kaldırmaya ve kondüsyon yüklemeye odaklıyken spor tesisleri sportif olayların yaşandığı ve bizzat sportif oyunların karşılıklı ya da tek başına oynandığı ya da yapıldığı alanlardır. Eğer gücünüz yetmiyorsa ancak spor ile ilgili bir iş yapmak istiyorsanız spor salonu açabilir daha sonra bu salonu bir spor tesisine dönüştürebilirsiniz.

Spor Tesisine Daha Fazla Müşteri Çekmenin Yolları 

İnterneti aktif ve güncel kullanın. Spor tesisinizde neler oluyor? İnsanları bilgilendirin ve haberdar edin. Bununla birlikte çeşitli kampanyalar ve indirimler uygulamayı unutmayın. Örneğin futbol sahası için başvuran insanlara, 2 kişi gelene 3. bedava gibi hem akılda kalıcı hem de insanların ceplerine iyi davranan uygulamalar ve kampanyalar üretin.

İnternet siteniz olsun ve burada fotoğraflarla, renkli açılarla spor tesisinizin ne kadar tatlı ve cazip olduğunu insanlara gösterin. Aynı zamanda spor tesisinizde vakit geçiren insanların görüşlerini ve yorumlarını da sitenizden yayınlamayı ihmal etmeyin.

Kayıt yaptırmayı da unutmayın. 1 yıllık, 2 yıllık abonelikler oluşturursanız her zaman için daha fazla müşteriye sahip olma ihtimalini zorlarsınız. Nasıl ki dergiler falan abone yaptırıyor, bu sayede daha ucuza ama daha sağlam müşteri topluyor. Siz de aynı şekilde spor tesisinizin sabit bir müşteri kitlesi olması adına bu tarzdan işlemlere kayıtlara geçirebilirsiniz.

Yorum yapın