Telefon Dükkanında Satılabilecek En Karlı Şeyler

Yazılarımızı ilgi ve merakla takip eden tüm okurlarımıza merhaba. Bu yazımızda her köşe başında bulunan ve sayıları giderek artan telefon dükkanlarına dair genel ve özel bilgiler vereceğiz. Bir telefon dükkanını ayakta tutmak için gerekenleri yazacağımız gibi aynı şekilde telefon dükkanında satılabilecek en karlı şeyleri de sizinle paylaşacağız.

phone photo

Cep telefonları son 15 yıldır hayatımızın olmazsa olmaz parçaları. Öyle ya da böyle hayatlarımıza girdiler. Görünen o ki çıkmamak üzere. Artık cep telefonsuz bir hayat düşünülmemekte. 90’ların sonunda üniversiteyi kazanan lise çağındaki çocuklara fakülte hediyesi olarak alınan telefonlar, bugün günümüzde ilkokul çocuklarına karne hediyesi olarak alınmakta. Alım yaşının bu kadar küçük olması, bazı konularda uzmanların uyarılarda bulunmasına neden olmasa da genel görünüm bu yönde ilerlemekte. Aynı zamanda bir kişinin artık en az ”1” telefonu var. Nüfusun büyük ve giderek artan bir oranında ise en az 2 cep telefonu kullanmaya doğru bir meyil gelişmekte. Biri iş biri özel görüşmeler için alınan cep telefonları, günümüzde telefona olan ilginin ne kadar ileri gidebileceğinin en belirgin göstergesi.

Durumlar böyle olunca telefon dükkanları da sayılarını giderek arttırdı. Önceleri çarşılarda tek tük görünen telefon dükkanları, bugün en fazla satış yapan ve dükkan açan ürünlerden bir tanesi. Milenyum çağıyla birlikte cep telefonu sektörü, otomotiv ve bilişim sektörü kadar hız kazandı. Artık yan yana bile birçok telefon dükkanı görüyoruz.

Peki bu kadar rekabete nasıl dayanabiliriz? Onlarca, yeri geldi mi yüzlerce rakibimizle nasıl başa çıkabiliriz. Yazımızı iki temelde sevgili okurlarımıza sunacağız. Öncelikli olarak telefon dükkanlarında hafife alınan ama olmazsa olmaz incelikleri bir bir sıralayacağız. Daha sonra daha fazla satış gerçekleştirip kar elde etmek için telefon dükkanlarında neler satmamız gerektiğini konuşacağız.

Öyleyse başlayalım.

Telefon dükkanına daha fazla müşteri çekmek için neler yapılmalıdır?

 • Merkezi konumda bir telefoncu dükkanı açmak: Dükkanınız, en az cep telefonlarının kendisi kadar ulaşılabilir olmalıdır. İnsanların mevcut günlük koşullarda ”telefoncu dükkanı” aramaları beklenemez. Şartlar o kadar rahattır ki artık, insanalar Amerika’daki yakınlarıyla bile şehir içi rahatlığıyla konuşabilmektedirler. Bu nedenle telefonla ilgili yapacakları alışverişlerde de aynı rahatlığı kollarlar. Pek tabi haklı olarak. Bu açıdan baktığımızda açacağınız telefon dükkanı, hangi şehir, hangi ilçe, hangi kasaba olursa olsun merkezi bir konumda olmalıdır. Böylece göze çarpmakta güçlük çekmez ve otomatik olarak potansiyel müşterilerin ilk uğrayacakları yer olursunuz.
 • İkinci olarak güler yüzlü olmak çok önemlidir. Bunu özellikle telefon dükkanları için yazmamız elzem. Peki neden? İnsanlık halidir deyip geçemeyeceğimiz bir nokta mevcuttur. Cep telefonları haftanın hangi günü, günün hangi saati olursa olsun vızır vızır işleyen yerlerdir. Bazı durumlarda da tek başınıza çalışmak durumunda kalacağınız saatler olacaktır. Hem yazıyı yazan ben hem de çevredeki kişilerin yorumlarına bakacak olursak, telefon dükkanlarında duran yetkili kişilerin aksi ve nobran tavırları, müşterileri itmek zorundadır. Türk toplumunda da yıkılmayacak bir alışveriş geleneği vardır. O da bir dükkan ne kadar kaliteli ve ucuz hizmet sunarsa sunsun, kendisi güler yüzlü, ılımlı ve sıcakkanlı değilse o dükkanın boş kalmaya mahkum olacağıdır. Pek bilinmese de esnaflar arasında yaygın bir söylem ve deyiş vardır: ”Gülmesini bilmiyorsan, dükkan açma.” Gülmeyi bilin ve dükkanınıza uğrayan insanlara telefon ve aparatlarıyla birlikte güler yüzlü bir hizmet sunmayı ihmal etmeyin.
 • Bütçeniz ne olursa olsun kalabalık bir çalışma ekibi kurun. Demin de belirttiğimiz üzere telefon dükkanları vızır vızır işlemektedir. Gelen müşterilerin çoğu potansiyeldir ve bir şey almadan sadece sormak ve danışmak için girdikleri dükkanınızdan çıkarlar. Siz ne kadar kalabalık bir çalışma ekini kurarsanız o kadar çok müşteriyle aynı anda ilgilenir ve daha fazla talebe arz etmiş olursunuz. İlgilenildiğini gören müşteri, bir sonraki sefer bir şey almak için yola çıktığında sizin dükkanınıza gelecektir.
Şu İş İlgini Çekebilir:  İşyerinde Verimi Artırmak İçin 5 Motivasyon Önerisi

Telefon Dükkanında Satılacak En Karlı Şeyler Nelerdir?

Malum teknoloji, inanılmaz bir hızla gelişiyor. Bununla birlikte telefon dükkanlarının sadece telefon ve belli başlı cihazlar satması artık söz konusu olmaz. Aşağıda sizin için telefon dükkanınızda satabileceğiniz en karlı şeyleri sıraladı. Buyrun:

 • Normal şarj cihazlarının dışında taşınabilir ve hızlı şarj cihazları satmak. Çağımızda modern insanın en büyük kaygısı telefonlarının şarjının bitmesidir. Bu durum, tamamen dünyadan, iş yaşamından, aileden, sevdiklerinden kopmak demek olacaktır. Bu sorun, o kadar büyüktür ki ”şarjım bitti” olarak ifade edilir. Bu nedenle, bulunduğunuz mahallin yabancıları bile şarj ihtiyaçlarını gidermek için sıklıkla dükkana girecektir. Onlara sunacağınız son model, hızlı ve taşınabilir şarj cihazları ise en fazla satacağınız ürünlerin başında olup size bolca kazanç getirecektir.
 • Kulaklıklar: Müzik için, bluethooth için birçok çeşitte, markada ve kalitede kulaklık bulundurmalısınız. İnsanlar, yolculuklarda, yürürken, evlerine dönerken kalabalığın gürültüsünden ziyade kendi seçtikleri müzikleri ve sesleri dinlemek isterler. Metrolarda, toplu taşıma araçlarında artık sıklıkla karşımıza çıkan bu manzara önlenemez bir yükseliştedir. Telefon demek, tepesindeki küçük noktaya kulaklık takarak dolaşmak demektir. Bu nedenle her bütçe için, ayrı ayrı kalitede kulaklık satmalısınız.
 • Sanal gerçeklik gözlükleri: Önceleri bilim kurgu sinemalarına ve edebiyatına konu olan her şey yavaş yavaş gerçeğe dönüşüyor. Sanal gerçeklik gözlükleri ise bunun en canlı ve güncel örneklerinden biridir. Bu gözlük ile görüntü ikiye bölünüyor. Birinci görüntü yürüdüğümüz, içinde bulunduğumuz gerçek mekanın görüntüsüyken, diğer telefonumuzun görüntüsünü oluşturuyor. Teknolojiyi zirvede yaşamak isteyen potansiyel müşterilerinizin size sıklıkla soracağı bir diğer yeni ürünü, dükkanınızda bulundurmak sizi hem modern hem de kazanan bir dükkan haline getirecektir.
 • Takip bileklikleri: Çocuklar için özel üretilmiş bileklikler, telefonlar ile senkronize çalışıyor. Çocuklarının nerede olduklarını merak eden ve telefonlarının açılmamasından şikayetçi olan ebeveynler için yüksek teknoloji ile harmanlanmış müthiş bir çözüm. Çocuklarına ulaşamayan, kapalı telefonlarından endişe eden anne – babalar bu bilekleri dükkanınızdan satın alarak hem size kazandıracak hem de teknolojinin nimetlerinden çocuklarının güvenliği adına faydalanabilecekler.
 • Telefon kapakları ve kılıfları: Telefon dükkanlarında peynir – ekmek gibi giden ürünlerin belki de en başında gelen ürünler. Telefonların tek renk ve tek biçimlerinden sıkılan özellikle genç nesiller için her yıl, her ay yenileri üretilen ve çok fazla satılan ürünlerdir. Hem kılıf vazifesi görerek koruyucu unsur oluştururlar hem de içerdikleri renkli ve farklı görüntülerle estetik bir değer taşırlar. Çok ucuza satılan bu ürünler, 10 lira 10 lira derken size had safhada sürümden kazandıracaktır.
 • Bunların dışında telefon dükkanı olarak edinmeniz gereken ilke, bir teknoloji merkezi olmaktır. Bunun için kendinizi sadece telefonla sınırlamamanız uygun olacaktır. Örneğin çeşitli bilgisayar ve Playstation oyunları satmak akıllı bir hamle olacaktır. Bunun dışında mp3 – mp4 playerlar da satabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki teknoloji ilerledikçe tek bir noktada birleşmektedir. Siz de vizyon sahibi bir telefon dükkanı olarak mekanınızın size sunduğu olanaklar ve hacimler dahilinde teknolojiden geri kalmayarak birçok çeşitte ürün satabilirsiniz.

Ne olursa olsun ürünlerinizin kaliteli olmasına özen gösterin. Çünkü teknoloji öyle bir noktada ki artık hiçbir müşterinin az biraz hatalı ürün kullanmaya bile tahammülü yok.

Herkese bol kazançlı günler dileriz

“Telefon Dükkanında Satılabilecek En Karlı Şeyler” üzerine 3 yorum

 1. kardeşim cep telefon dükkanında zaten olan şeyler bunlar kılıfsız şarz cihazsız kulaksızsız zaten cep telefoncusu olmaz… syg

  Cevapla
 2. yarın ilk işim cp telefonu dukkanıma kılıf şarj batarya kulaklık cam koruyucu ve powerbank sipariş edip tezgahımda sergılemeye başlıyacam 🙂

  Cevapla

Yorum yapın