Temizlikçi Bulma Sitesi Kurmak

Temizlik denilince akan sular durur. Hoca camide repliğiyle akıllarımıza kazanan eski bir dizide bir karakter ortalığın pisliğini görünce: ”Bunlar, temizliğin imandan gelmesini beklemişler” diyerek espriyi patlatmıştır.

Öyle ya da böyle çeşitli sebeplerden dolayı kişi ve kurumlar, evlerini ya da iş yerlerini kendileri temizlemezler. Bunun için ekstra bir departman oluşturmayı da fuzuli bulurlar. Zira ekstra bir departman açmak ekstra masraflı olacaktır. Bunun için temizlikçi sağlayan kurum ve kuruluşlarla anlaşmaya varırlar. Ancak eski model uygulamalarda da bir telefon açıp söz konusu kuruma şöyle bir olumsuz cevap alma ihtimali mevcuttu: ”Üzgünüm, elimizde hiç temizlikçi yok bugün.’

cleaner photo

Dolayısıyla o gün temizlenmesi gereken ev ya da ofis askıya alınabilirdi. Yine eskiden doğrudan temizlikçi bulma yoluna gitmek vardı. Bir şekilde temizlikçi kadının telefon numarası söz konusu kişilerde bulunurdu. Ancak şöyle bir telaş da sarardı ortalığı. Bugün evin temizlenmesi lazım. İnşallah temizlikçi kadının bugün işi yoktur!

Bu türden yaygın endişeler yavaş yavaş yerini kurumsal bir kimliğe ve alt yapıya bıraktı. Önceden temizlikçinin o gün dişi ağrısa, başka bir işi olsa, ”kocam evde bugün yarın geleyim” dese sizin işleriniz ve temizliğiniz devre dışı kalırdı. Yani bir bakıma son sözü söyleyen işveren değil işçinin kendisi olurdu. Ancak şimdi böyle bir ihtimal de ortadan kalkıyor. Her alanda olduğu gibi temizlik alanında da tam bir kurumsallaşma ve profesyonelleşme çağına giriliyor.

Artık son söz yine iş verenin. Bugün temizlikçi kadın gelecek mi sorusunun yerine bakalım bugün hangi temizlikçi gelecek gibi bir soru hasıl oluyor. Bu da ilerleme ve gelişme demektir.

Şimdi bir temizlikçi sitesini daha iyi kavramamız adına yerel ve güncel örneklerden kısaca bahsedelim. Daha sonra açacağınız temizlikçi sitesinin içlerinde ne tür hizmetler verebileceğinizi madde madde sıralayacağız. Bu iş karlı mı, getirisi nedir gibi sorulara da cevap verip yazımızı noktalayacağız.

Ana konumuzun başlıklarına gelmeden önce Web-Sitesi Alıp Satarak Para Kazanmak adlı makalemizi okuyabilirsiniz. Burada da her alanda hizmet veren web-sitelerinin alım – satım ölçeklerinde ne kadar ve nasıl kazanacağına dair güncel bilgiler bulabilirsiniz.

cleaner photo

Mevcut Temizlikçi Bulma Siteleri 

 • Armut:  Bugün temizlikçi bulma sitesi denilince akla ilk gelen sitelerin başında Armut gelmekte. Şirket kimliği olarak kurumsal olmak yerine samimi olmayı tercih eden Armut, hakkımızda kısmında da belirttiği üzere, size ”arkadaşlar” olarak seslenecek kadar bu işi severek ve keyifli yapmakta. Zaten yönetim kurulunun yüzde sekseni gencecik, pırıl pırıl insanlar. Bu pırıl pırıllık evlerinde temizlik şeklinde tezahür etsin talebinde bulunan kişiler, bu siteye tıklayarak gerekli temizlik personeline günlük olarak ulaşıyor.

Genç ve dinamik bir hizmet anlayışını benimseyen Armut, hıza çok fazla önem vermektedir. Sadece birkaç saat sonrasına bir personele ihtiyaç duyduğunuzda dahi, anında hizmet göreceğiniz bir site haline gelmiştir. Sadece temizlik değil boya badana ve tadilat işlerinde de hizmet verip personel atayan Armut, çok yönlü kimliğiyle de bugün en büyük ve en akılda kalıcı temizlikçi bulma sitelerinde başı çekmektedir. Ve haklı bir popülaritesi mevcuttur.

 • MutluBiEv: Daha ismiyle şirket politikasını belli eden bir site. Evlerinizin mutlu ve temiz kalmasını motto edinen bu site de eski ve köklü çalışma prensibiyle göz dolduruyor. Fiyat politikaları konusunda son derece anlayışlı ve makul olan Mutlu Bir Ev, daha siz sitelerine girer girmez genel geçer bir fiyat listesi çıkarıyor. Böylece temizlik işlemi bittikten sonra sürpriz ve kötü bir sonuçla karşılaşmıyorsunuz. Oda sayısı arttıkça fiyat da biraz artıyor. Örneğin 3 artı 1 eviniz varsa, bu kocaman evi 146 liradan başlayan fiyatlarla temizlikçi çağırabiliyorsunuz. Ortalam 150 lira gibi bir bütçeyle koca evinizi baştan aşağı temizletme şansınız var yani.

Henüz 2014 yılında kurulmuş çıtır bir işletme olmasına rağmen, bugün temizlikçi bulma sitesi aranınca en çok tıklanan sitelerinde başında geliyor Mutlu Bir Ev. Bu sitenin sadece İstanbul içinde hizmet verdiğini hatırlatalım. İsmi her ne kadar eve vurgu yapsa da, İstanbul içinde bir ofisiniz varsa, onun için de aranan temizlikçiyi bu siteden bulma şansınız var.

 • TemizlikYolda: Pınar Altuğ gibi ünlü bir ismi şirket yüzü haline getirecek kadar büyük oynayan bir site Temizlik Yolda. İster nakit ister kredi kartı ödeme şekliyle müşterilerine kolaylık sağlamayı sağlayan bu site, aynı zamanda sıklıkla – adeta kafalarına estikçe – yaptıkları indirimlerle de göz dolduruyor.

Temizlik denilince aklımıza sadece silme süpürme işlemleri gelse de Temizlik Yolda halı yıkama, perde yıkama ve hatta çamaşır yıkama işlemlerine de talip. Böylece total bir temizlik anlayışı ile size angarya gelen birçok temizlik işinden müşterilerini kurtarmayı hedefliyor.

İngilizce web site açarak para kazanmak adlı makalemizi de okuyarak sadece Türkçe değil İngilizce bir web sitesi açarak da para kazanmanın ve hizmet vermenin ayrıntılarını bulabilirsiniz.

Bir Temizlikçi Bulma Sitesi Açmak İsteyenlere: 

 • Öncelikle yukarıda saydığımız ve piyasada artık belli başlı olan yerleri bir rol model olarak alabilirsiniz. Onlardan feyiz almanız sizin yararınıza olacaktır. Ancak asla taklit etmeyin. Her sitede ve her çalışma alanında olduğu gibi bazı fırsatçı taklitçiler, renginden tasarımına, hizmet anlayışından, sloganlarına kadar piyasada ağırlığı olan kurumları taklit ederler. Sonuç pek tabi hüsran olmaktadır. İş kurarken kopya çekmek zararlıdır adlı makalemizi okursanız bu konudaki ikazlarımızın ne kadar yerinde olduğunu görürsünüz.
 • Adı temizlikçi bulma şirketi ama siz birçok alanda personel bulundurarak hizmet kalitesini ve çevresini genişletebilirsiniz. Örneğin tadilat işine de girebilirsiniz. İşinizi bilir tamircilerle evlerindeki mobilya ve beyaz eşya konusunda sorun yaşayanlara da hizmet götürebilirsiniz. Temizliğin kapsamını geniş alanlara taşıyarak perde yıkama, halı yıkama gibi birçok profesyonel yardıma ihtiyaç duyulan alanlarda personel atayabilirsiniz.
 • Bunun dışında görünen o ki temizlik siteleri artık kesinlikle temizlikle sınırlı değil. Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi, bir firma artık tek yönlü değil çok yönlü olup birçok arenada hizmet vermeye ve ürün üretmeye mecburdur. Bu nedenle kuracağınız temizlik sitesinde temizlik haricinde tadilat, nakliyat, tamir ve buna benzer alanlarda da boy gösterebilir, ev ve ofis temizliği olarak ikiye ayrılmış bir çalışma prensibiyle potansiel müşteri kitlenizi olabildiğince geniş bir skalada tutabilirsiniz.

İnternetten Bilet Satış Sitesi Kurup Para Kazanmak yazımız da bir başka web – sitesi alanına dair bilgiler vermektedir.

Temizlikçi Bulma Sitesi Kurmak Karlı Mıdır? 

 • 2016 yılı itibariyle son derece karlı bir oluşumdur. Zira insanlar ve özellikle kadınlar arasında artık ”ben ne uğraşacağım canım, çağırırım bir temizlikçi, o halleder” anlayışı yaygınlaşmıştır. Ev hanımları bile ev temizliğinden yakınmayı bırakıp haftalık ya da aylık periyotlarla eve temizlikçi çağırma alışkanlığı geliştirmiştir. Mutlubirev sitesi daha geçenlerde 4.6 milyon dolar değerlendirme almıştır. Varın karlılık konusunda gerisini siz düşünün…
 • Giderek yaygınlaşan bu toplumsal alışkanlık ile birlikte, bir temizlikçi bulma sitesi açtıktan sonra nasıl müşteri bulabilirim sorusu ıskartaya ayrılacak. Asıl soracağınız soru ne kadar müşteri bulacağım sorusu olacaktır. Daha açıldığınız ilk günden itibaren size ulaşanların olacağından emin olabilirsiniz.

Herkese pırıl pırıl evler ve günler dileriz!

“Temizlikçi Bulma Sitesi Kurmak” üzerine 2 yorum

 1. Hocam bu sitelerin kopyalarını 50-100$’a yapılabilir. Bende yakın zamanda reklam verip mutlubirevi’in yaptığını yapmak istiyorum.

  Cevapla
 2. Vallahi bu sektörde çok ama çok para var; ben de Google reklamlarına yüklü miktarda yatırıp girmeyi düşünüyorum. Temasını da buldum bile; hedefim şimdilik bir il olacak.

  Cevapla

Yorum yapın