Ümraniyede ek iş arıyorum?

İş arayan dostlarımız için işverenlerim cirit attığı bu sayfayı hediye etmek isterim. Ümraniye semalarında ek gelir ve ek iş arayıp da bulamayanların derdine derman olmak niyetiyle açtığımız bu sayfanın hepimize hayırlı olmasını diliyorum.

Ümraniye ilçesi bildiğimiz üzere İstanbul’un Anadolu yakasındaki güzel mi güzel ilçelerden birisidir. Buranın halkı genel olarak “hizmetler sektöründe” ağırlıklı olarak çalışmaktadır. Yani tarım ve sanayi gibi sektörler metrolopolün merkezine yakın olan bu noktada yok denecek kadar azdır. Zaten bu sektörlerin içine “küçük çaplı ve amatörce yapılan tarım ve sanayi üretimi girmenektedir. 1960 yıllarında büyük çaplı bir “organize sanayi bölgesi” ilan edilen Ümraniye’ye müthiş bir göç dalgası akın etmiştir. İşte bu göç sayesinde ümraniye nüfusu uzunca bir süre artmış ve 2007’de 897 000’lere kadar çıkmıştır. Sonradan bu organize sanayi aktivitesini yitirmiştir ve göçler de azaldığı için bölge nüfusu 2014’de 674 000’lere düşmüştür.

Konuyu fazla dağıtmayalım; ek gelir elde etmenin bazı dostlarımız için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. İş bu sebeple sizlerin en sağlam işverenle irtibata geçebilmeniz için ve girişimcilerle bağlantılı olabilmeniz için sitemizin kudetini kullanma ihtiyacı hissettik.

Yorum kısmına ne tür bir iş aradığınızı ve e-mail adresinizi ya da telefon numaranızı yazabilirseniz birçok girişimci sizi kısa sürede bulacaktır. Özellikle boncuk ve takı tasarım işleri, çizim ve mekanik tamir işleri, iç mimarlık işleri için sizi bulabilirler.

Son olarak unutmayın: o beklediğiniz tren hiçbir zaman gelmeyecek. Siz onu kendi ellerinizle bulmadığınız sürece… Yani rızkınızı net ortamında ve reelde her daim aramak zorundasınız. Bir admin olarak sizlere “iş bulmanız” için en büyük tavsiyem budur. Umarım bu arayışınız kısa sürede neticelenir ve kimseye boyun eğmeden fevkalade sağlıklı bir yaşam sürersiniz.

“Ümraniyede ek iş arıyorum?” üzerine 2 yorum

  1. merhaba,
    ben nikah şekerleri ve bebek doğum günü organizasyonları için bir iş kurmak istiyorum.Aynı zamanda hanımların çok ilgisini çektiği takı ve bujiteri ürünleri üretimi yapıyorum.

    Cevapla
    • Latif bey iyi günler, şu an yapmakta olduğumuz nikah şekeri işimizi devretmek istiyoruz. İlgilenirseniz mail üzerinden bana dönüş yaparsanız sevinirim.

      Cevapla

Yorum yapın