Vapurda Portakal Suyu ve Tost Satmak

Şehir içi yolculuklarda (Sadece İstanbul’da değil, Türkiye’nin ve dünyanın birçok şehrinde) portakal suyu ve tost satan kişileri görürüz. Ancak özellikle Türkiye’de tost ve portakal suyu, hızlı hızlı ”sağlıklı” bir şeyler atıştırmak isteyenlerin ilk tercihidir. Özellikle kaşarlı tostlar, hem doyurucu hem de leziz olmaları nedeniyle vapurlarda ve bazı deniz otobüslerinde fazlaca satılıyor.

orange juice photo
taze taze olsa da içseydik şimdi ne güzel olurdu

Bu İkili Neden Sonsuza Kadar İş Yapar? 

İkilinin ucuz, lezzetli ve doyurucu olması, sonsuza kadar iş yapacağının teminatıdır. Lezzet ne kadar artar, fiyatlar ne kadar düşük tutulursa, sadece sonsuza kadar değil sonsuz insana satış yapmak da mümkün olur.

Nasıl Daha Çok Tost ve Portakal Suyu Satabilirim? 

Ulaşım araçlarında satılan bazı portakal suları son derece kalitesiz ve lezzetsiz oluyor. Bunun nedeni malzemeden çalınması. Örneğin bir portakaldan bir bardak meyve suyu çıkıyorsa, bazı kişiler iki bardak çıkartıyor. Bu da portakalın az suyun çok olduğu içeceklerin satılması anlamına geliyor. Müşterilere sunacağız portakal suları tamamen organik ve ”dolu dolu” olmalı. Suyla değil portakalla dolu. Tostun içine konulan peynir, kaşar ve sucukların da kaliteli olmasına dikkat edin. Siz vapurdaki müşteriyi unutsanız bile, müşteri sizi unutmaz.

İzin Almak Gerekiyor Mu? 

Türkiye’deki vapur ve deniz otobüsleri özel şirketler tarafından işletiliyor. Eğer aklınızda böyle bir iş yapmak varsa, vapuru işleten firmadan izin almanız gerekiyor. Gerekli başvuruyu yüz yüze ya da internet üzerinden yapabilirsiniz. Vapur işleten her firmanın bir internet sitesi mevcut. O sitelerin iletişim bölümüne tıklayarak gerekli izinleri almanız mümkün.

Vapurlarda Başka Ne Satılabilir? 

Türk insanının tosttan daha fazla tükettiği bir şey varsa o da simit. Her ne kadar son yıllarda yapılan zamlar, simit tüketimini bir nebze düşürmüş olsa da, hala en çok tercih edilen atıştırmalıkların başında geliyor. Özellikle sabah evden kahvaltı yapmadan çıkan kişiler için çay – simit ikilisi, güne tok ve mutlu başlamanın en kısa yolu. Menünüzü sadece portakal suyu ve tost ile sınırlamak yerine, saatleri baz alarak birkaç menü birden hazırlayabilirsiniz. Sabahları çay – simit, öğleden sonra portakal suyu ve tost. Ayrıca meyve sularında da sadece portakal ile sınırlı kalmak zorundasınız. Özellikle bahar ve yaz mevsimlerinde serinletici bir etkiye sahip olan limonata, fazlaca satılıyor.

Son yıllarda Türkiye’de maden suyu tüketimi fazlasıyla arttı. Öyle ki tostun yanında bile -mideyi rahatlatması, sindirimi kolaylaştırması açısından- maden suyu içilebiliyor. Hem sade hem de meyveli sodaları da vapurda satabilirsiniz. Bunun dışında çocuk yolcular için kivi suyu, limonlu-portakallı oralet ve çikolatalı süt de önerebileceğimiz diğer içecekler arasında yer alıyor.

Şu İş İlgini Çekebilir:  Az maaşla çalışanların yatırım yapması mümkün müdür?

Yorum yapın