Wattpad İle Zengin Olmak

İnternet dünyasında yaşanan gelişmeleri takip edenler varsa ya da kitap okumayı çok sevenler varsa bu kişiler için sunulan harika kazançlı seçenekler bulunuyor. Aklınıza hiç arada bir şiirler ya da kısa hikâyeler geliyor mu bilmiyorum ama eğer bu tür fikirleriniz sizi arada bir bile yokluyorsa zengin olabilirsiniz. Bu iş nasıl olacak bir şiirle ya da bir hikâye ile zengin mi olunur diyorsanız size ufak bir gerçekten bahsedeceğim:

Hepiniz gündelik hayatta birkaç roman okumuşsunuzdur ve ya özlü sözler gibi sıralanmış romantik sözlerden tutunda çeşitli edebi çalışmalara Facebook, Twitter gibi yerlerde illa ki rastlamışsınızdır. İşte bu tür yerlerde gördüğünüz kitapların büyük bir çoğunluğu dünyanın en fazla kitap okunan sanal mekanı la Wattpad denilen yerden çıktı. Nasıl oldu diye sorarsanız sizin gibi yazmaya meraklı, içindekileri dökmek isteyen yüzlerce insan gece yatarken ve ya gün içinde bütün duygularını buraya yazmaya başladılar. Kendi kafalarından çeşitli hikâyeler kurguladılar ve her gün bir parça ekleme yaptılar. Sonuç olarak ortaya kocaman bir kütüphane çıktı. Bu kütüphanede yazdıkları kitap olan şanslı kişiler ise şu anda oldukça zengin durumdalar ve kitapları yok satıyor.

story photo

Wattpad Nedir?

Dünyadaki herkesin kendi hikâyesini oluşturarak arkadaşları ile ya da herkese açık bir şekilde bu hikâyeyi paylaşabileceği sanal bir platformdur. Bu platformda yazar olabilir, okuyucu olabilir aynı zamanda hem yazar hem de okuyucu olabilirsiniz. Aynı zamanda wattpadde okuduğunuz hikâyelere yorumlar da yapabilirsiniz.

story photo

Wattpad’e Nasıl Üye Olunur?

Wattpad’e üye olmak için çok uğramanıza gerek yok. Çünkü masaüstü, tablet ya da mobil olarak kullanıma uygun olan bu platformda tepe kısımda kayıt menüsü bulunuyor. Buradan sizden istenen bilgileri vererek alanları doldurmanız gerekiyor. Doldurduğunuz bilgilerden sonra ister yazılar ekleyerek hikâyelerinizi tanıtın isterseniz de yazılanları okuyarak vakit geçirin. Tamamen ücretsiz bir sistem olan wattpad çok fazla okuyucunun çok fazla kitapla buluşabileceği bir alan olduğu için yazdıklarınız milyonlarca takipçi bulabilir.

story photo

WattPad İle Nasıl Para Kazanılır?

İlk olarak wattpad sistemini kendinize tek gelir kaynağı olarak seçmemeniz gerekiyor. Çünkü bir anda çok yüklü miktarda para gelmesi kimsenin kolay kolay yapabileceği bir durum değildir. Bu nedenle bu işi ek gelir kaynağı olarak görmeniz gerekir. Wattpad ile zengin olmak için ilk olarak şunları yapmalısınız:

Şu İş İlgini Çekebilir:  Online Oyun İle Para Kazanmak İsteyenlere Tüyolar

Profil Oluşturun!

Bildiğiniz gibi elektronik sistemlere üyelik yapmanız gerekiyor ve bu üyelik için de kendinize kayıt kısmından bilgilerinizin olduğu bir profil hazırlamalısınız. Wattpad dünyasında profilinizin gerçekten ilgi çekici bir resimde ve isimde olması gerekiyor. Bu detaylara dikkat ederek gerçekten doğru bilgilerle üyeliğinizi gerçekleştirin.

Özgün Hikâyeniz Olsun!

Özgünlük dendiğinde mutlaka aklınıza bir yerden çalıntı olmayan kendi fikirlerinizi, duygu ve düşüncelerinizi sunduğunuz çalışmalar gelmeli. Wattpad dünyası da gerçekten özgünlük isteyen dünyalardan biri. Bu dünyaya dâhil olduğunuzda ilk olarak kendi hikâyelerinizi yazın ve bu hikâyelere bir okuyucu gözüyle bakın. Okuyucu gözüyle baktığınızda hikâyenizin dikkat çekip çekmediğini kolaylıkla anlayabilirsiniz. Dikkat çekmeyen ve okuyucuyu hikâyeye bağlamayan yazılar popüler olmanızı engelleyecektir.

Heyecan verici ve özellikle gençlerin beğendiği türden macera dolu ve aşk dolu yazılar hazırladığınızda Wattpad üzerinde daha kolay tanınan biri haline gelebilirsiniz. Sosyal medya üzerinden de yazdığınız hikayeleri paylaşabilir ya da diğer Wattpad yazarlarının hikayelerine gerçekten değerlendirmek amaçlı yorumlar yapabilirsiniz. Wattpad üzerinden yazmış olduğunuz hikayelerde geçen kısımları, özel bulduğunuz sözleri, replikleri sosyal medya hesabınızda paylaşarak da tanınan biri haline gelebilirsiniz.

WattPad Hikayeleri Nasıl Para Kazandırıyor?

İşte şimdi bizi ilgilendiren kısma gelmiş bulunuyoruz. “Bu kadar hikaye yazdık, dil döktük, paylaşımlarda bulunduk. Bunlar ne yarayacak?” diyenlerin seslerini duyar gibiyim. Wattpad üzerinde sizin gibi amatör ya da profesyonel diyebileceğimiz pek çok yazar bulunduğu gibi yetenek avına çıkan yüzlerce de yayın evi bulunuyor. Hatta çoğu kişi yetenekli birkaç yazar bularak çok yüksek rakamlarda satış yapmak için bu tür alanlarda yetenek kovalıyor diyebiliriz.

Eğer yazılarınız keşfedilirse ya da yazdıklarınız insanlar tarafından beğenilirse Wattpad uygulaması içerisindeki şirketler sizi bularak yazdıklarınızı yayınlamak istiyorlar. Bununla birlikte size de belli bir ücret veriyorlar. Kazançlar iyi gider ve tanıtımlar sonucu satışlarınız artarsa bu artışlarda size para olarak geri dönüyor. Her haliyle para kazanmaya yönelik bir çalışma olan Wattpad “Benim düşüncelerim ve yazdıklarım değerli’’ diyen herkese yazarlık hakkı tanıyor. Bu nedenle kazanç için ufak bir hobi olarak hikaye yazmaya başlayabilirsiniz.

“Wattpad İle Zengin Olmak” üzerine 20 yorum

 1. Kimse kusura bakmasın ama wattpad te tüm kitaplar şunlardan ibaret +18 içerik, kaslı erkek kitaplar da ahlak yerlerde geziyor ve bunu da millet kitap diye bastırıyor

  Cevapla
  • Ben de oyle dusunuyodum ama birkac yazara rastladim.Gercekten yazim tarzlari ve hikayeler cok hos.Hepsi oyle degil yani.Sakli mucevher misali hikayeler de var.

   Cevapla
   • Selam! Sana söylemek istediğim bir şey var. W attpad de bir kitap yayınlıyorum. Eğer okumak istersen ismi “SHOESTRİNG”. Ayrıca beni takip edersen daha çok okura ulaşmama katkıda bulunursun. Şimdiden teşekkürler.?

    Cevapla
 2. O şirketler bizi fark etmezse boşa mi yazmış oluyoruz ve e kitapla bu aynı mı o daha mı farklı bilen varsa Yazabilirmi

  Cevapla
  • Hiçbir şeyi boşa yapmış olmazsın yazdıkça tecrübe kazanır bir dahakine daha iyi olursun herkes başarılı olamaz bende yetenek var diyorsan Wattpad de belli bir okura ulaştığında zaten yayın evleri sana ulaşıyor yani her yerde olduğu gibi Wattpadde de iyi olan kazanıyor

   Cevapla
 3. Yazıyorum yazmasina da fark edilmek için bir yayın evinin beni bulması mi gerekiyor? Bizzat wattpad tarafından belli bir okunma ce takipçiyi gecen kisilere destek verilmiyor mu?

  Cevapla
 4. Mrb watpetten kitap yazmaya başladım bugün. Göz atmanızı rica ediyorum sizden sokakta yaşayanların bağımlılıkları suçların sesi olmak için yazmaya başladım ülkede işlenen suçların %70 maddeler ile alakalı ve buna göz atın mutlaka. ” Beyaz ölüm – bir kereden birşey olmaz DEME” . Adinda kitap yazmaya başladım bakın lütfen
  3 adet farklı tipte daha var zamanla roman tarzında bitircem lütfen sokakta hayatı geçmiş birisi olarak ülkeninn kanayan yarası için destek verin

  Cevapla
 5. Merhabaa! Wattpad de hikayeme bir göz atmanı isterim gerçek bir hayat hikayesi, adı”0 TİMES 0 equals 1 LİFE” wattpaddeki kullanıcı adım med1neeee

  Cevapla
 6. Merhaba arkadaşlar bende sizler gibi bu platform ile henüz yazmakta olduğum kitabın bölümlerini yayınlıyorum. Toplumun eğreti yönlerini, duyguların insanın dünyasında yarattığı algı yanılsamalarından, sevgi, geçmişe özlem gibi birçok konunun kurgu şeklinde ele alındığı bir çeşit felsefik, psikolojik, sosyolojik ve spiritüel bakış açılarının yansıtıldığı bu kitabı okumanızı, yorumlamanızı ve kitaba oy vermenizi rica ediyorum.
  Keyifli okumalar..
  kitabın adı “Karma Kahraman”
  instagram: karma.kahraman

  Cevapla
 7. Merhaba, wattpad de hikayelerimi paylaşan genç bir yazarım. Yorum ve eleştirilerinizi bekliyorum. Herkese iyi okumalar dilerim.

  Cevapla
 8. Arkadaşlar ben fetişi olan birş olarak bu tarz hikayeler yayıncılıyorum
  50.000 den fazla görüntülenme var para gelmiyor

  Cevapla

Yorum yapın