Web-siteler İçin Devlet Ve Vatandaş Baskısından Kurtulma Yolları

Her yeni gelişme beraberinde yeni yasakları ve tacizleri beraberinde getirir. Çünkü her gelişme aynı zamanda yeni bir mahal açar. Hani bilgisayarlarda bir seçenek vardır: ”Ortam ekle.” Bulunan yeni teknolojik hamleyle birlikte insanların bilişsel ve düşünsel yapılarında da yeni bir ortam elde edilmiş olur.

government photo

Bugün web-site dediğimizde herkesin aklına bir şey gelebiliyor. Önceden herkesin birkaç dönüm tarla ya da bir ev açma fikri varken, bugün web- sitesi açmak meselesi ortaya atılınca herkesin bir fikri var. Şöyle muhabbetler dönüyor ayan beyan sohbetlerde:

-Aga bir gün web- sitesi açsan nasıl bir şey olur?

Ya da şöyle bir soru: ”Bir gün web-siten olsa adını ne koyarsın?

Her zaman bu tarz sorulacak bir soruya verilecek bir cevap vardır. O kadar yaygın, o kadar popüler bir şeydir artık web- sitesi açma ihtimali. Yine bununla birlikte asıl düşünülmesi gereken belki isimden ya da nasıl bir site olacağından ziyade o siteyi daha işler, daha sağlıklı bir hale getirmek olmalıdır.

Bunun için de fanteziyi bırakıp bu işi ciddi ciddi yapmayı düşünüyorsak, bir web- sitesi açıp ya da kurup bunun üstünden para kazanmak istiyorsak önce bunun adımlarını atmalı ve sitemizi nasıl dış güçlerden korumamız gerektiğini düşünmeliyiz. Akabinde de harekete geçmememiz için hiçbir sebep yok zaten.

Şimdi öncelikle size açacağınız web-siteyi nasıl devlet ve vatandaş tacizinden kurtarabileceğiniz dair bilgiler vereceğiz. Akabinde yazımızı web-sitenize dair en güncel ve en reel dökümanlarla bilgilendireceğiz. Hazırsanız başlayalım.

Online Film İzleme Web-Sitesi Kurmak para kazanmak istiyor ama bunu da en kültürel en keyifli halede yaşamak istiyorsunuz öyle mi? Öyleyse size bin bir gece masalı ayarınca tavsiye ettiğimiz bin bir iş tavsiyesinden biri daha! Online film izleme sitesi kurun! Bunu tüm yasalar çerçevesinde, kurallara bağlı, yeniliklere açık ve üst düzey teknolojik hamlelerle gerçekleştirin. Günümüzde az biraz para ile çok daha fazlasını kazanmak isteyenler için online film izleme sitesi kurmak, son derece makul ve mantıklı görünüyor.

Web – siteler kurulur ve kurulur kurulmaz korunmaya başlanır.

Web – Siteler İçin Devlet ve Vatandaşından Kurtulma Yolları 

1- Siteyi Kaybedecek Bir Şeyi Olmayan Birinin Üstüne Yapmak:

Bununla ne kastediyoruz. Siteyi malınız mülkünüz üzerine yaparsanız bazı akbabalar, bazı çakallar, sizin kefil olarak üstüne koyarak siteyi inşa ettiğiniz değerlerin, mali birimlerin üstüne konmak için sitenize saldırılarda bulunacaktır. Meyve veren ağaç taşlanır diye bir söz vardı eskiden. O meyveden kasıt artık daha farklı bir rejime işaret ediyor. Yani tamamen duygusal olarak. Anlarsınız ya.

O nedenle siteniz ne kadar başarı kat ederse o kadar çok düşman kazanacak demektir. O düşmanlar da baktıklarında kaybedecek ne kadar çok şeye sahip olduğunuzu görürlerse, yandı gülüm keten helvası demenin tam zamanıdır. Her zaman dikkat edin ve ihtiyatlı davranın. Sanmayın ki bir web- sitesine sahip olmak bir tarlaya ya da bir otoparka sahip olmaktan farklıdır. İkisi de para getiriyorsa, iki tarafa da para akıtılıyorsa bu tamamen bir gerçekliğin sahasına tekabül eder. O gerçekliği yitirmemek adına da siteyi kaybedecek hiçbir şeyi olmayan birinin üstüne yapmak, yaptırmak, ticari ve zekice bir hamle olacaktır.

Web-Sitenizden Yüksek Verim Sağlamak İçin 4 Tüyo parlak fikirler size taktikler, tüyolar, sırlar ve sanatlar bahşetmeye kaldığı yerden devam ediyor. Bugün milyonlarca web- sitesi açıksa ve birileri bu yerlerden oldukça fazla miktarda para kazanabiliyorsa bunun da bir hikmeti, bir kurallar bütünü var demektir. Web – sitenizden yüksek verim ve pek tabi gelir sağlamak isteyenler için hiçbir yerde bulamayacağınız birbirinden özgün 4 tüyo sadece sitemizde. Keyifli okumalar.

 

2- Siteyi Yabancı Birinin Üstüne Yapmak 

Siteyi yabancı birinin üstüne yapmanın size tam olarak 2 adet pırıl pırıl getirisi olacaktır. Bunlardan ilki sitenize maddi ve manevi açıdan yapılan hukuksal ve sözel tacizlerin ardı arkası kesilmezken bunu yaptığınız takdirde bu saldırılara azalarak bitecektir. Çünkü kimse yabancı birinin adına açılmış bir siteyle uğraşmayı göze alamaz.

İkinci yarar ise yabancı birinin üstüne yapılan bir site uluslar arası arenada da tıklanmaya meyillidir. Gerekli temaslar sağlanıp gerekli ilişkiler sağlamlaştıktan sonra bir bakarsınız ki sizin kendi evinizde açtığınız siteye Hollanda’dan, Amerika’dan ya da Çin’den akın akın takipçi geliyor. Büyük düşünün. En iyi saldırı, bazen savunmadır ve siteyi yabancı birinin üstüne yapmak, tam olarak bu saldırı sanatının en büyük savunmasıdır.

 

Kulaklık Karşılaştırma Web-Sitesi Yapıp Buradan Kulaklık Satmak kulaklıklar hayatımızın olmazsa olmaz gereçlerinden biridir. Bozulursa ya da evde unutulursa çok büyük sıkıntı çıkacağı da aşikardır. Otobüste, metroda, yolda, ofiste, hatta evde yemek yaparken bile kulağımızda çalınan müzik, o kulaklıklar sayesinde bize neşeli dakikalar yaşatır. Kulaklık karşılaştırma web- sitesi yapıp buradan kulaklık satmak son derece mantıklıdır ve ayrıntıları yazımızın içerisindedir.

Kur, yönet ve koru!

3- Domain firmasını ve hosting firmasını ”gizlilik koruma hizmeti” veren yabancı firmalardan seçmek: 

Bizim insanımız böyle yabancı kelimeler ve özel isimler görünce hemen panikler. Ya bir ne oluyoruz derler. Sakin olun. Dediğimiz şey son derece basit ve kolay. Sizin bir web – sitesi sahibi olarak bir gizliliğiniz var. Ne demiştik yazımızın başında. Ortam ekliyor ve bir web-sitesi açarak yeni bir ortama sahip oluyorsunuz. O ortamın da her ortam gibi bir görünen yüzü bir de gizli yüzü var. Gizlilik, alt yapı, arka plan, sürümler ve yazılımlar olarak gerekli şifreler ve korumalarla sağlamlaştırılırsa, oraya yapılan spam ve benzeri saldırılar da hedefine asla ulaşamayacaktır.

Bu nedenle birlikte çalışacağınız firmalarda öncelikle gizlilik koruma hizmeti vermelerini şart koşun. Gerisi çorap söküğü gibi gelecektir zaten.

Web-Sitesi Alıp Satarak Para Kazanmak sadece web sitesi kurarak değil aynı zamanda bunun ticaretini yaparak da para kazanabilirsiniz. Şu an ismini hatırlayamadığım bir Türk filminde, eski bir film bu, kız adama ne iş yaptığını sorar. Adam da gülerek ticaret der. Kız iyi de ne alıp satıyorsun der. Adam da her şeyi der. Kızla birlikte sokağa çıkarlar. Adam kızla birlikte bir kilo armudu 1 liraya alır. Yarım saat sonra aynı bir kiloluk armudu bir başkasına iki buçuk liraya satar. Ve kıza yaptığım iş kısacası bu der. Ticarette altın kural budur. Bu kadar basittir. Web – siteler gibi aktif bir ekonomik sahada da bunu gerçekleştirmek için web -sitesi alıp satarak para kazanmak makalemizi okumanız önemle rica olunur.

 

4- Blogspot ve tmblr gibi arkasında devlerin olduğu mecralardan yayın yapmak 

Böyle bir yaklaşım sergilediğinizde bireysel olarak devlet, yazara zarar veremiyor. En fazla siteyi erişime kapatabiliyor. Ama hepimizin de bildiği üzere bu sadece sekteye uğratıyor siteyi. Çünkü devletin demesi ile site erişime kapatılmış olmuyor. Çünkü dns değiştirme yöntemi ile bu olay alt edilebiliyor.

Hala ifade özgürlüğü ve bilgilerin serbest dolaşması gibi değerlerimiz var ise bu tür şeylerle uğraşmak bile saçma gelebilir size. Ama maalesef henüz yeni bir evrenin içindeyiz web- sitelerle birlikte. Onların tam oturmasını beklerken, biz de önlemlerimizi alalım ve bin bir emekle açtığımız web- siteleri sağlı sollu dış kuvvetlerden korumayı bilelim.

Yorum yapın