WEB SİTESİNE YATIRIM YAPMAK

Günümüzde insanlar,  biraz birikim sahibi olduktan sonra akabinde yaptıkları bu birikimi neye nasıl karlı bir yatırıma dönüştüreceklerini araştırma yoluna düşmektedir. Teknolojinin gelişmesiyle yatırım fikri düşünen birikimi olan yatırımcı adaylarının aklına artık eskisi gibi ev satın almak, tarla satın almak gibi çok klasikleşmiş yatırım araçlarının yerine dijital dünyadaki büyüyen parasal hacminde etkisiyle bu alana yönelmelerine sebep oluşturmuştur.

Kurulmuş, yazılımı izle uğraşılmış, Google’a kendini kanıtlamış bir site sahibi olmak, sıfırdan yeni bir site kurup ona içerik üretmekten daha kısa yol ve daha kolay gibi gözükmektedir. Aslında durum tam da gözüktüğü gibidir. Sermayeniz varsa ve yatırım yapmak istiyorsanız birikiminizi bir web sitesine yatırmak mantıklı ve karlı görülebilir.

Halk arasında kullanılan şekliyle ‘’internetten para kazanma’’ şeklinde kullanılan internet girişimleri veya yatırımları son yıllarda oldukça kar getiren alanlar olarak gözümüze çarpmaktadır.  Hazır kurulmuş halde ve belirli bir düzeye gelmiş siteye yatırım yapmak bir ev almak kadar sağlam bir yatırıma dönüşebilir. 

Bu web sitelerini caddelerde, bulvarlarda ve mahallelerde gördüğümüz dükkanlara benzetsek hiçte yanılmış olmayız. Web sitesi sahipleri de bir dükkan açmış gibi günlük ve düzenli bir şekilde sitelerine gerekli hizmetleri ve yatırımlarını sunmakta ve bunu iş gibi yaptıklarında başarı sağlamaktadır.

Bu işten oldukça büyük paralar kazanmakta mümkündür ancak ek gelir olsun diyip ortalama büyüklükte devamını sağlamanız durumunda da istediğiniz olup size ek bir gelir getirisi de olacaktır.

Ekonomi dergilerini ve gazetelerin ekonomi sayfalarını karıştığımızda büyük şirket sahiplerinin ve girişimcilerin internet dünyasını ne kadar çok önemsediklerini ve yatırımlarını bu yöne de kaydırdıklarını kendi demeçleriyle de anlamaktayız.

İnternet ve web siteleri ile uğraşan bir ekip olarak baştan site kurup onu Google tarafından kanıtlanmasını ve kabul görmesini sağlatıp aramalarda üst sıralarda çıkarttırmayı sağlamak zor bir iştir. Ancak bunun yapılmışını almakta da hiçbir sakınca yoktur.

Web sitesine yatırım yapmak ilk başta kulağa riskli ve somut bir süje olmadığı için ürkütücü gelebilir. Ancak biraz olsun araştırma yapıldığında işin bu kadar da ürkütücü olmadığını görme ihtimaliniz de vardır. Şimdi biz biraz detaylara inmeye çalışıp siz değerli okuyucularımızı da aydınlatmayı hedefliyoruz..,

BU İŞTEN ANLAMIYORUM YİNE DE YATIRIM YAPABİLİR MİYİM ?

Bir web sitesi sahibi olmak için işin yüzde yüzüne hakim olmanıza asla gerek yoktur. Biraz sermaye ile satın aldığınız sitenin devamlılığını çok güzel sağlayabilirsiniz. Siteyi satın aldınız ve siteye içerik üretmek için vaktiniz yoksa bu işi yapan internet aleminde yüzlerce kişi mevcut. Sitesine makul ücretler karşılığında içerik üreticisi, makale yazarlığı ve sitenizde herhangi teknik bir problem olduğunda yine makul ücretler karşılığında yazılım desteği verecek uzman kişilerle işinizi yürütme olanağına sahipsiniz.

Web sitesi ile uzaktan yakından alakanız olmasa bile siz bir yönetici pozisyonu görevini yürüterek sitenizin işlerini yapacak ekibinizi oluşturup ta yine bu işi sürdürme şansınız olacaktır. İnternet ve web sitesi ile ilgili ilan sitelerinde bu işi tam zamanlı yürütecek şekilde iş arayana ilanlara yaptığımız araştırmalar sonucu ulaşmaktayız. Bu sebepten web sitesi sahibi olmanız için tam anlamıyla bir bilgisayar hackeri olmanıza gerek yoktur. Vizyonu geniş, ticari zekaya sahip insanların gayette başarılı olabileceği ve oldukça da yüksek ve sabit, düzenli gelir elde edebileceği bir yatırım alanıdır.

İnternet dünyasında oldukça çeşitli web siteleri bulunmaktadır. Konularına göre ayrılmış belki de yüzlerce çeşit mevcuttur. Siz bu çeşit arasından yönetimini sağlayabileceğiniz size en uygun çeşidi belirleyip bu alandaki bir siteye yatırım yapabilirsiniz.

WEB SİTESİNE YATIRIM YAPMAK KARLI MI ?

Parlak Fikirler ekibi olarak sizler için bu konuda biraz araştırma yaptık..

          Örneğin;  2 yıllık domain yaşına sahip bir web sitesi, ve yine 2 yıllık düzenli içerik girişine sahip ve bu içeriklerde alanında kaliteli makaleler ve içerikler olması kaydıyla ortalama aylık 1.500 TL ile 1.700 TL arası gelir getirmektedir. Bu sitenin sahibi ile iletişime geçip konuştuğumuzda ise siteyi devretmesi için istediği bedelin 35.000 TL civarı olduğunu bizlere belirtmiştir. (rakamlar gerçektir !!!).

Bu örnekten yola çıkarak sizlere biraz tespitler yapmak istiyoruz. Türkiye’de yaşadığınızı ve ülkede yatırım yapmayı düşündüğünüzü varsayalım. Elinizde 35.000 TL bir birikiminiz var. Bu bütçe ile 2019 Türkiye’sin de hiçbir yatırım yapamazsınız. Bu bütçe ile ortalamanın çok altında bir araba alsanız, aldığınız araba sizi sanayi masraflarından yıldıracaktır. Bu fiyatlara konutun hayalini bile kurmak imkansız. Bu bütçeyi mevduat hesabı açıp faize attığınızda da size aylık 500-600 TL arasında gelir getirecektir. Ancak az önceki bahsettiğimiz sitenin gelirini tekrar sizlere hatırlatmak istiyorum. Bu söz konusu bütçeye ne kadar gelirli ve daha da önemlisi ileriye dönük bir şekilde yatırım olan web sitesi satın almanız en makul olanı gibi gözükmektedir. Amacımız bu yazıda asla sizlere web sitesi pazarlamacılığı yapmak değildir. Ancak durum tespiti ortadadır. Verdiğimiz rakamlar yüzde yüz gerçektir.

Hiç ummadığınız sitelerin astronomik gelirleri olabilir. Araştırmalarımız sonucunda örneğin, Türkiye’nin en iyi gezi bloglarından birisinin yıllık geliri 200.000 TL’nin üstünde seyretmektedir. Bu rakam sizin de ağzınızı açık bıraktı biliyoruz ancak internet dünyası böyle ! Merakınızın gezi blog’u ne iş yapara gittiğini biliyoruz. Size ufak bahsedelim. Gezi blog’u insanlar tarafından merak edilen yerlere gidip  orada yaşadığı deneyimleri, neler yapılabileceğini, olumlu yönlerini, olumsuz yönlerini kısacası oraya gittiğindeki serüveni fotoğraflarla da destekleyerek sitesine aktarmasıdır.

Bu konuyu sizler için sadece bir örnek verdik ve işin aynı zamanda ne kadar da keyifli olduğunu sizlere göstermek adına gezi blog’unu örnek gösterdik.

NE TÜR SİTELERE YATIRIM YAPILABİLİR ?

Aklınıza gelecek her türlü alanda faaliyet gösteren siteye yatırım yapabilirsiniz. İnternette web sitesi sahibi olmanız için herhangi bir kimse size ehliyet, uzmanlık belgesi, yeterlilik belgesi gibi şeyler aramamaktadır. Yazımızda bahsettiğimiz gibi sadece içerik üretici temelli sitelere değil örneğin e ticaret yapan sitelere de yatırım yapabilirsiniz. Hazır müşterisi olan ve düzeni kurmuş satılık e ticaret sitelerini ilanlarda görmekteyiz. Hayaliniz tüccarlığı internete taşımaksa bu iş size göre uygun gibi gözükmekte!

WEB SİTESİNDEN PARA NASIL KAZANILIR ?

Her şey tamam web sitesine yatırım yapmaya karar verdiniz ancak aklınızda bir soru oluştu; bu site gelirini nerden ve nasıl sağlıyor?

Web sitelerinin oldukça fazla gelir kalemleri oluşabilir. Öncelikle her ay düzenli olarak Google Adsense gelirinden size sitenizin tıklanma sayısına göre gelir gelmektedir. Google bunu her ay düzenli bir şekilde gösterdiğiniz hesabınıza yatırmaktadır. Google’a düzenli ve kaliteli içerikler sunduğunuzda bu gelir her ay düzenli olarak artış gösterecektir.  En yaygın ve en düzenli gelir kaleminizi Google adsense geliri oluşturacaktır. Google aldığı reklam ücretinin %68’ini adsense yayıncısına, %32’sini kendisine alıyor.

Web sitenize reklam alabilirisiniz. Örneğin belirli bir alanda sitenize içerik üretiyorsunuz ve bu alanla ilgili büyük bir marka gelip sizin sitenize reklam koymak isteyebilir. Burada herhangi bir fiyat tarifesi yoktur. Aranızda anlaşacağınız rakam tamamen serbest piyasa düzenine göre şekillenir.

Siteniz büyük kitlelere ulaştığında sizi bir billboard gibi düşünüp tanıtım yazısı vermek isteyenler olacaktır. Web sitenizin gelir kalemlerinden birini de sitenize alacağınız tanıtım yazıları oluşturacaktır.

Satış ortaklığı’da sitenizin bir diğer gelir kalemini oluşturabilir. Örneğin X marka sitenizde teknoloji konulu içerikler var. Bu makalenize X marka teknolojik alet satan işletmenin satış linkini koyuyorsunuz, bu linkten giden ve satın alınan ürün başına sizde komisyon alıyorsunuz. İnternet camiasında komisyoncunun karşılı satış ortaklığıdır. Web sitenizin konusuna göre markalarla iletişime geçip bu linki sitenize yerleştirip gelir elde edebilirsiniz.

Web sitenizin gelirini reklam vererek de artırabilirsiniz. Google’a reklam vererek sitenize ziyaretçi çekebilir ve bu sayede gelirinizi artırabilirsiniz.

NASIL WEB SİTESİ SATIN ALABİLİRİM ?

Paranız var ve yatırım yapmak için web sitelerini gözünüze kestirdiniz ancak satıcılara nasıl ve nereden ulaşacağınız konusunda internette bir mecraya ulaşamadıysanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kurulduğumuzdan bu yana yaklaşık 5 yıldır her alanda yatırımcı ile satıcıyı buluşturmayı kendimize iş edindik ve bu konuda kendimizi uzman olarak saymazsak haksızlık etmiş oluruz. Sizde web sitesi satın almak istiyorsanız ve devamında site yönetiminde yardım almak istiyorsanız PARLAK FİKİRLER ekibi ile iletişime geçin. Size ve bütçenize en uygun satılık web sitesini sizlere sunalım. Her bütçeye ve her türden satılık web siteleri ile satıcı havuzumuzu bir hayli geniş tuttuk. Satıcıları siz yatırımcılarla buluşturmak için sabırsızlanıyoruz.

Satılık Butik Otel-Aylık 24 000 TL net kar
Satılık Butik Otel-Aylık 24 000 TL net kar
Description : Günlük ortalama 800 TL dolaylarında ne karı olan yaz kış iş yapan butik otel satılıktır. 1 milyon ve üstü sermayesi olup İlgilenenler Whatsapp'tan 08502550290 nolu hatta yazsın. Net konumu, detaylı kar bilgisi ile son fiyatı sadece ciddi alıcılara açıklanacaktır.
Satılık GES tarlası-aylık 64 000 TL kar
Satılık GES tarlası-aylık 64 000 TL kar
Description : Niğde, Nevşehir bölgesinde satılık 1 Mv enerji kapasiteli güneş tarlası (Güneş enerjisi santrali). Anlaşması var. Aylık 64 000 TL net kar. Fiyatı 6 000 000 TL Detaylar için Whatsapp'tan 08502550290'a yazınız.
Aylık 12k net kar-İstanbul’da-devren kiralık dükkan
Aylık 12k net kar-İstanbul’da-devren kiralık dükkan
Description : Günlük ortalama 400 TL dolaylarında ne karı olan dükkan devren kiralıktır. İlgilenenler Whatsapp'tan 08502550290 nolu hatta yazsın. Sektörü yeme içme, gıda sektörüdür. Net konumu, detaylı kar ve iş bilgisi ile fiyatı sadece ciddi alıcılara açıklanacaktır.
İstanbul’da aylık 35 000 net karlı dükkan devren kiralık
İstanbul’da aylık 35 000 net karlı dükkan devren kiralık
Description : Günlük ortalama 1200 TL dolaylarında ne karı olan dükkan devren kiralıktır. İlgilenenler Whatsapp'tan 08502550290 nolu hatta yazsın. Sektörü yeme içme, gıda sektörüdür. Net konumu, detaylı kar ve iş bilgisi ile fiyatı sadece ciddi alıcılara açıklanacaktır.
İstanbul’da günlük 5k cirolu dükkan devren kiralıktır
İstanbul’da günlük 5k cirolu dükkan devren kiralıktır
Description : Günlük 5000 TL dolaylarında cirosu olan dükkan devren kiralıktır. İlgilenenler Whatsapp'tan 08502550290 nolu hatta yazsın. Sektörü aksesuar, hediyelik eşya, takı sektörüdür. Net konumu, detaylı kar ve iş bilgisi ile fiyatı sadece ciddi alıcılara açıklanacaktır.
Günlük 1000 TL net karlı dükkan devren kiralık
Günlük 1000 TL net karlı dükkan devren kiralık
Description : Günlük 1000 TL dolaylarında net karı olan dükkan devren kiralıktır. İlgilenenler Whatsapp'tan 08502550290'dan yazsın. Sektörü kahcevilik sektörüdür. Konumu, detaylı net kar bilgisi ile fiyatı sadece ciddi alıcılara açıklanacaktır. Not: İstanbul'dadır.
Devren kiralık 120 k cirolu dükkan
Devren kiralık 120 k cirolu dükkan
Description : Günlük 3-4 000 TL cirosu olan ve bu cironun önemli kısmı net kar olan dükkan kiralıktır. İlgilenenler Whatsapp'tan 08502550290'dan yazsın. Dükkanın türü, konumu, detaylı net kar bilgisi ile fiyatı sadece ciddi alıcılara açıklanacaktır.
Yuva arayan İzmir’li bir yavru kedi
5,0 rating
Yuva arayan İzmir’li bir yavru kedi
Description : Sağlıklı, aşıları yapılmış, ailesini arayan ve sahiplenilmek, sahiplenmek isteyen minik yavrumuz yuva arıyor ilgilenenler 0850 255 0290 numaralı telefona Whatsapp'tan yazabilir. İzmir Selçuk'taki veterinerden ücretsizce alabilir. Not: Resimler gerçektir.
Client Review : Tatlı ve son derece oyuncu ve de köpek gibi sadık
Client Rating :
5,0 rating
"Parlakfikirler" sizlere girişimcilik, iş kurma ve de gelir elde etme sürecinde destek olmak için durmaksızın yazıyor. Ayrıca işinizi büyütmek, satışlarınızı arttırmak, Google'da zirvelere tırmanmak için bize soru sorabilirsiniz. İletişim için: mehmetgorunmez1@gmail.com adresine mail at.

Yorum yap

Lüften yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz