Yakalanmadan Sokakta Seyyar Satış Yapma Yöntemi Var Mı?

Yazılarımızı büyük bir merakla takip eden sevgili parlak fikirler okurları! Yine capcanlı bir konu ile karşınızdayız.

UYARI: LÜTFEN KORSANA BULAŞMAYINIZ VE BULAŞTIRMAYINIZ!

Yakalanmadan sokakta seyyar satış yapma yöntemleri. Korsan satışlar, hayatımızın bir gerçeği. Aynı zamanda bir Türkiye gerçeği. Korsan denilince aklımıza en çok korsan filmler ve korsan kitaplar gelmekte. Konuyu herkesin bakış açısından farklı farklı gözlemleyeceğiz.

PİRATE photo

Türkiye’de korsanla mücadele, özellikle 2000’lerin başında had safhaya varmış. Özellikle Reha Muhtar, Show Tv’nin gülen yüzü, korsana tam olarak savaş açtığını duyurmuştu. Bununla birlikte her akşam televizyon ekranlarında bir sürü polis baskını ve yok edilen kasetler, videolar, kitaplar izledik.

Toplu halde üstünden tır silindirlerine benzeyen araçlarla geçilen bu cd’lerin görüntüsü hala hafızamızda. Hem sindirmek, hem gözdağı vermek için yapılan bu sert bildirimler, sadece birkaç yıllığına işe yaradı. Daha sonra yer altı dünyası, daha da kaliteli ve sağlam bir şekilde örgütlenerek, korsan üretime ve satışa kaldığı yerden devam etti.

Bugün birçok yeraltı pasajında ve bilumum yerlerde, istediğiniz şehirde ve ilçede istediğiniz kitabın, kıyafetin ve dvdlerin korsanlarını çok rahat bulabilirsiniz. Hatta Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde yapılan yerel bir habere ve çekilen fotoğrafa göre bir karakolun önünde çekilen korsan filmci fotoğrafı, epey şok etkisi yaratmıştı.

Şimdi size korsan satış yapmanın artı ve eksi yanlarını sıralayacağız. Bununla birlikte korsan üretimin ülke ekonomisine ve halk açısından zararlarını da sıralayacağız. Son olarak da seyyar korsan satışlarında dikkat edilmesi gereken yöntemleri de konuşacağız.

Korsan Satış Yapmanın Olumsuz Yönleri  

  • Sürekli zabıta tehlikesi. Buna belli bir noktadan sonra kaçmak için kullandığınız ayaklar dayanır ne de sinir sistemi. Dizlerinizin bağı çözülür, psikolojin bozulur. Her geleni sivil bile zannedebilirsin. Bunun dışında sonuç olarak ekmek kapın olan tezgahın devrilmesi, oradaki mal ve ürünlere el konulması. Ve sıfırdan başlamak zorunluluğu.
  • Kolluk ya da denetleme kurumları sattığınız ürünlere el koyduğunuzda finansal açıdan çok zorlanabilirsiniz. Bununla birlikte ödemeniz gereken bir cezai fatura da olacaktır. Mahkeme süreçleri ve icra takipleri de peşinizi bırakmayacaktır. Şüphesiz bu bahsettiğimiz durumlar çok ekstrem bir durum. Herkesin başına gelmek şöyle dursun, sadece birkaç talihsiz seyyarın başına gelmektedir.
  • Müşteri memnuniyeti sağlamak da son derece zordur bu işte. Çünkü sattığınız ürünün korsan olması nedeniyle zaten baştan 1-0 başlamıştır mükemmel ürün olma ihtimaline. Bir bakıma defolu ve kusurludur. Film satıyorsanız: Sattığınız filmlerin bozuk çıkma ihtimali vardır. Türkçe dublaj diye satarsınız, alt yazılı çıkar. Filmin içinden başka film çıkar. Çıkar da çıkar. Korsan kitap satıyorsanız, kapağı ayrı sayfaları ayrı iki başka kitap çıkar. Kitabın son on , yirmi sayfası eksik çıkar. Korsan üretim kıyafetler satıyorsanız, müşteriler özellikle giyim konusunda son derece zor beğenen müşteriler sizden aldığı ürünleri geri getirir. Filmler ve kitaplar da geri gelir. Böyle olunca satış yapamamaya, zarar etmeye başlarsınız. Hakkınızda şikayetler çoğaldıkça yakalanma ihtimaliniz de artar.
  • Malum İslam ülkesinde yaşıyoruz. Korsan üretimine dair birçok olumsuz fetva verilmiştir. Korsan ürünlerin hak yemek olduğunu ve helal kazanç getirmediğine dair birçok dini görüş beyan edilmiştir. Bir anlamda devlet, diyaneti de bir aygıt olarak öne sürerek korsana bu yoldan da karşı çıkmıştır. Bu da akıllarda ”acaba ben haram para mı yiyorum, hak mı çalıyorum?” gibi bir soruyu beraberinde getiriyor.
Şu İş İlgini Çekebilir:  Yer Fıstığı Satarak Para Kazanmak İsteyenlere Altın Tavsiyeler

Yakalanmadan Sokakta Korsan Seyyar Satış Yapma Yöntemi Var Mı?:

ARKADAŞLAR YÖNTEM MÖNTEM YOK! YAPMANIZ GEREKEN KORSANI BİR AN ÖNCE TERK EDİP YASAL İŞLERE GEÇİŞ YAPMAKTIR. Yani yakalanmadan satış yapma imkanı yok!!:))  Size kalkıp da başlıktaki şeyi ayrıntılarıyla anlatacak değilim. Zira bu durum bizi de korsana açıkca teşvik ettiğimiz yönünden zora sokar.

O sebeple diyeceğim odur ki korsana bulaşmadan suç işlemeden ve kimsenin hakkını yemeden yasal şekilde yaşayın. Kimsenin hakkını yemeyin!

Bu başlığı da sizi ceza almaktan kurtarmak ve doğru yola yönetmek üzere bu şekilde yazdık… Aman yakmayın kendinizi ve sanatçıların emeklerini..

Yorum yapın