Yalnız İnsanlar İçin İş Önerileri

Merhaba sevgili parlak fikirler okurları. Bu yazımızda yalnız insanları baz alarak belli başlı iş önerilerini ele alacağız. Ama çift ölçekli olarak. Yani birincil olarak yalnızlığın canına tak ettiği insanlara iş önerileri sunacağız. Böylece hem yalnızlık belasından kurtulup hem de eli yüzü düzgün bir işe sahip olacaksınız.

İkinci uçta ise, ben yalnızlığımla mutluyum, ben hem yalnız kalarak hem de işimi yürütürerek çalışmak istiyorum diyenler için iş önerilerinde bulunacağız.

Öncelikli şunu hatırlatmamızda fayda var. Gençlerin Bu Amansız Yalnızlığı Nereye Kadar Sürecek? adlı makalemizde de sıklıkla dile getirdiğimiz ve üstünü çize çize aktardığımız üzere gençler üzerinde ciddi bir yalnızlık dalgası var. Bunu en başta kendi iradeleri ile seçtiklerini öne sürseler de daha sonrasında kendi adımlarıyla bastıkları yalnızlık çukurundan çıkmak istiyorlar. Ancak bu sefer de vakit epey geç olmuş oluyor. Bu nedenle yalnızlığın değil tekilliğin, kasıtlı bir şekilde tek başına olmanın ama bunun da bazı özel zamanlarda vaki kılınmasının önemini ve avantajlarını kavramamız gerekiyor.

Yalnızlık, nefreti ve korkuyu tetikleyen bir duygu durumu. Bu nedenle yalnız kalma isteği çoğu zaman tehlikeli ve boğulacak sulara atılmaktan başka bir şey değili. Aynı zamanda bir vakitler yazdığımız Yalnızlıktan Kurtulma Yolları adlı makalemizi de okumanızı önemle rica ederiz. Parlak fikirler, size sadece iş fikirleri vermiyor. Aynı zamanda ruhunuza, kalbinize, kısacası tüm insanlığınıza iyi gelecek reçeteler hazırlamaya da kaldığı yerden devam ediyor.

Şimdi öncelikle yalnızlıktan bunalan insanlar için iş önerilerimizi sırasıyla ele alalım.

Yalnız İnsanlar İçin 5 İş Önerisi 

1- Lunaparkta çalışmak: Lunaparkın renkli dünyası sizi de içine katabilir. Herhangi bir lunapark oyuncağının başında durmak, eğlenen çocuklara ve yetişkinlerin arasına katılmak, lunaparkın eğlenceli ve renkli dünyasına adım adım karışmak, yalnızlığınızı sizden alıp çok uzaklara götürecektir. Bu nedenle hazır önümüz de sıcak yaz akşamlarına gebe iken bu işi ilk sıramıza yerleştiriyoruz.

2- Fotoğrafçılık: Fotoğrafçılık, eğer insanla ve hayvanlarla çalışıyorsanız her zaman için sizi tercih edilebilir bir kalabalığın içine katacaktır. Fotoğrafını çektiğiniz insanlar ve hayvanlar, her zaman için önce objektifinize sonra hayatınıza renk ve huzur katacaktır.

Fotoğrafçılık, yalnızlığa kesin çözümdür.

Fotoğrafçılar aynı zamanda çok çabuk bir şekilde örgütlenebilen sanat kollarıdır. Örneğin ressamlar gibi aynı. Bazı sanat dalları yalnız icra edilirken bazı sanat dalları toplu bir şekilde icra edilir ve bu haliyle çok daha eğlenceli, çok daha tercih edilebilir durumdadır. O nedenle fotoğrafçılığı da yalnız arkadaşlara gözümüz kapalı öneriyoruz.

3- Organizasyon İşi: Organizasyon işi sayesinde hem birçok toplantının, balonun, partinin içine karışırsınız hem de sürekli olarak yeni ve farklı insanlarla tanışmanın önünü açmış olursunuz. Organizasyon işinde olan insanların telefonları hiç susmaz. Kendi düzenlediğiniz partilerde de eğlenmesini bildikten sonra yalnızlığa elveda deyip güzel bir kalabalığın içine para kazanarak karışabilirsiniz.

4- Emlakçılık: Emlakçılar, herhalde en çok yalnız kalmayı dileyip de en çok kalabalığa karışan insanlardandır. En yakın arkadaşım bu işte çalıştığı için yakınen biliyorum. Sürekli olarak insanı baz alarak çalıştığınız bu işte, ev soranlar, eve bakmak isteyenler derken bir an bile yerinizde oturmayıp sürekli olarak dışarıda ve insanların içinde olursunuz.

5- Taksi Şoförlüğü: Yalnız kalarak yapılmayacak işlerden bir diğeri de taksi şoförlüğüdür. Zira yalnızlık bu işin doğasında yoktur. O nedenle arabanıza erkek olsun kadın olsun, yerli olsun turist olun günde onlarca kişi biner ve siz yeni insanlarla yeni muhabbetlere kapılma fırsatını yakalarsınız. Bu da yalnızlığa kesin çözümdür.

Çalışma hayatında yalnız kalmak istemeyenler taksi şoförlüğünü tercih edebilir.

Taksi şoförleri, her daim müşteri peşindedir. Ve müşterisi olmadan asla hareket edemez, para kazanamazlar. Bu nedenle ön koltuğa oturan muhabbetperver biri ya da arka koltukta renkli bir çift, sizi günlük kaygılardan, kafalardaki soru işaretlerinden alı koyacak ve bir an için bile olsa size yalnızlığınızı unutturacaktır. Şimdiden hayırlı kazançlar diliyoruz.

Şimdi gelelim bir de işin diğer boyutuna. Bazıları nasıl ki yalnızlık belasından uzaklaşıp öyle kalabalıkların içinde, öyle renkli bir iş yaşamı olsun ister. Bazı insanlar da tam tersi düşüncededir. Aman abi ben yalnız çalışırım diyerek, çılgın kalabalıktan uzakta, kendi kafasına göre, mümkünse karışanı görüşeni olmadan çalışmak ister.

Şimdi de size yalnızlığının kıymetini bilen ve bu minvalde çalışmak isteyen arkadaşlar için 5 adet iş önerisi sunuyoruz. Umarım fikirlerimizi değerli bulursunuz.

Yalnız Çalışmak İsteyenler İçin 5 İş Önerisi 

1- Metin yazarlığı: Metin yazarları bazen evde bazen ofis ortamında çalışırlar. Ancak genelde konu ve fikir verildikten sonra kendilerine, tamamen insandan bağımsız, çevre koşullarından izole bir şekilde yaşar ve yazar giderler. Yalnızlığım benim en kıymetli hazinem diyen okurlarımız için birinci sırada metin yazarlığını öneriyoruz.

2- Evden makale yazarlığı: Tıpkı benim şu anda yaptığım gibi, dışarının kaosundan, patronların ağız kokusundan bıkan insanlar için ideal bir meslek de evden makale yazarlığı yapmaktır. Tamamen telefon ya da mail sistemi aracılığı ile haberleşebileceğiniz tek bir patron vasıtası ile günlük ya da haftalık olarak yeni konuları alır ve sonra işinize bakarsınız. Nerelerde makale yazarlığı yapabilirim kafalarında çeşitli soru işaretleri olan okurlarımız için nerelerde makale yazarlığı yapabilirim sorusunun yanıtları da yazımızın içinde sizleri bekliyor.

3- Grafik tasarımcılığı: Grafik tasarımcılığı da yine aynı şekilde evden yapılabilecek ve çoğu zaman perdeler kapalı, insanlardan uzak, çevreden izole, kahve sigara eşliğinde tam bir bohem atmosfer içinde yapabileceğiniz diğer meslektir. Uzun zaman logo tasarlamak, iç dış tasarımları çizmek ve bunun sonucunda banka hesabınızda yüklü bir para ile ödüllendirilmek, hem yalnız kalmaya devam etmek hem de bolca para kazanmak isteyen insanlar için bulunmaz nimet niteliğindedir.

4- Roman yazarlığı: Roman yazarlığı herhalde dünyanın en tek başına, en yalnız kalınarak yapılan işlerin başında gelir. Belki de birincisidir. Bu meslekte gerçek insanlarla değil kendi ellerinizle ve bilincinizle yarattığınız roman karakterleriyle haşır neşir olursunuz. Onlarla konuşur, onların derdine çare arar ve onların gidiş gelişlerini yazarak hareket edersiniz. İnternette E-Kitap Yazıp Delicesine Para Kazanmak adlı makalemiz de şurada dursun. Sadece basılı kağıtlarda değil internet ortamında da bu işi sürdürebilir ve deli para kazanabilirsiniz.

Yalnız kalarak iş yapmak isteyenler için roman yazarlığı, bulunmaz bir nimet.

Önünüzde bir laptop. Bir tarafınızda basılmayı bekleyen hazır kağıtlar, bir tarafınızda çöp desteleri. Ve bir kalem. İşte yalnızlığın ve huzurun bir iş kolu olarak yürütüleceği ender işlerden birisi. Hayal gücünüz ve ilhamınız şimdiden bol olsun.

5- Evden yapılacak diğer işler: Ve son olarak evden yapılacak diğer işlerde de başarılı olabilirsiniz. Evden sabun paketleme, atkı yapma, çorap katlama, iç çamaşırı dikimi gibi sayısız iş evden adımınızı atmadan ve hiç hoşlanmadığınız kalabalıklara karışmadan her ev işini evde hallederek yapabilirsiniz.

Yalnızlık, bazen bir bela değil bir hazinedir.

Son olarak ister yalnız başınıza olun ister kalabalıklar içinde ama asa başınıza önünüze eğmeyin. Bir şekilde yalnız kaldıysanız kendinizi hatalı ya da suçlu hissetmeyin. Artık biliyoruz ki insanların çoğu kötülüğü, kötü olmayı tercih etti. O nedenle yalnızlık, bazen bir bela olmaktan çok bir hazine niteliğindedir. O nedenle sizden bir tane daha yok. Bunu bilin ve böyle yürüyün önünüzdeki gelecekte.

Yorum yapın