YEPYENİ VE TERTEMİZ BİR İŞ FİKRİ

Merhabalar arkadaşlar sizlere bugün ülkemizin ve Dünya’mızın çevre sağlığına katkıda bulunabilecek ve de yeni bir iş fikrinden bahsedeceğim. Daha önce ülkemizde bu fikir hiç denenmemiş olmakla beraber, uzun vadede epey tutulabilecek bir proje ile karşı karşıyayız.

Dünya’mızın gün geçtikçe kirlendiği şu dönemlerde; her geçen gün temiz kaldırımlara, temiz yollara ve meydanlara olan ihtiyacı giderek artmaktadır. Öyle ki çöpçülerimiz bu temizliğe yetişmekte güçlük bile çekmektedir. Hatta yetişememektedir denilebilir. Nitekim gelişen teknolojinin ve insanlığın sebep olduğu bu kirliliğe çözüm olarak yine teknoloji devreye girmektedir. Şimdi arkanıza yaslanıp sıkı durun!

Neresi burası? Burası Beşiktaş buradan çıkış yok…!! Arkadaşlar ben admininiz; doğup büyüdüğüm yer olan Beşiktaş’da belediye tarafından hayata geçirilen bu projeyi, takdir ediyorum.

Türkçe’ye “Temizlik araçları” olarak geçen bu makineler sayesinde; onlarca çöpçünün yapabileceği iş bir araç sayesinde kısa sürede yapılabilmekte ve kaldırımlar tertemiz olmaktadır. Şimdi maksadımız yaklaşık 200 000 TL fiyatlı bu nadir bulunan aracı size kalalamak değil tabiki. Bu iş fikrimizde size önereceğimiz plan daha başka.

•İlk olarak yukarıda gösterdiğim araçtan en az 5 tane satın alacaksınız.

•Ardından şirketinizi kurup ticaret siciline tescil ettirip, maliyeye kaydınızı yapacaksınız.

• Daha sonra her bir araç için 1 şoför bulup onları sgk’ya kaydettirip yanınıza daimi çalışan olarak maaş karşılığı alacaksınız. Şirketinizin kayıtlarında da yer almalarını da sağlayın ki sonradan başınıza iş çıkmasın.

• Nihayet tesisatınız hazır, adamlarınız da emrinizde bu sefer de belediyenin yetişemedeği yerlere, özel şirketlerin temizlemekte güçlük çektiği büyük alanlara sizin araçlarınızın girip ücret karşılığı temizlemesi için reklam çalışmalarınıza başlayacaksınız.

• İş fikrinizin tutması için gerekli reklam ve tanıtım çalışmalarından birazcık yaptıktan sonra zaten siz işi değil iş sizi bulacaktır bir süre sonra.

Arkadaşlar bu “temizlik araçlarıyla temizlik ekibi kurma” işi emin olun çok tutlabilecek ve de rahatlıkla para kazanabileceğiniz bir iş fikridir. Zira sadece belediyeler tarafından yapılan bu proje henüz özel sektör tarafından doğru düzgün denenmemiştir. İlk olacağınız için bunun nimetlerinden de faydalanacağınızı unutmayın!

Nihayetinde hem insanlığa ve çevreye yararlı hem de para kazandıran bir iş yapmış olacaksınız.

Bugünlük bu kadar sizlere parlak iş fikirleri hakkında yepyeni iş fikirleri bulmaya devam edeceğiz. Diğer yaratıcı yazılarımıza da göz atmayı ihmal etmeyiniz.

Yorum yapın