Youtube’da ”Nasıl Yapılır” Videoları Çekerek Para Kazanmak

Youtube hepimizin sıklıkla video, müzik klibi izlediğimiz bir platform. Bununla birlikte televizyonda kaçırdığımız dizi ve programların tekrar yayınlarını da bu platformun içine yazarak buluyor ve izleyebiliyoruz. Bununla birlikte maç özetleri, kolajlar, en komik videolar, müzik karmaları gibi eğlencelik, çıtır videoların merkezi de Youtube.

youtube photo

Youtube karşısında her ne kadar benzeri ve minval olarak aynı video oluşumları meydana getirilse de hiçbir şekilde bu dev video merkezi ile yarışacak kadar bile büyüyememişlerdir. Bunun nedeni Youtube’un bir marka değeri ortaya koyması, adından ve içeriğinden mütevellit insanların zihinlerine kazanması ve belki de en önemlisi hızla yayılmasını ve ünlenmesini sağlayacak parametreleri yine kendi içinden sağlamasıdır.

Nasıl sağlamıştır kendi içinden Youtube bu üstün başarıyı? Şöyle ki, sonraki video ve benzeri video seçenekleri ile. Bu siteye tek bir şeye bakmak ya da tek bir videodan parça izlemek isteyenler bile, birkaç saat sonra bir de bakarlar ki hala aynı sitede bambaşka bir video izlemektedirler. Zira Youtube önerdikleriyle, benzeri ya da sıradaki video seçenekleriyle insanları sürekli olarak kendi içerisinde kalmaya, kendi sınırları içerisinde vakit geçirmeye teşvik etmektedir.

Youtube’dan para kazanmanın püf noktaları adlı makalemizi okuduktan sonra Youtube kanalı olarak nasıl para kazanacağınızın farkına varacak ve dikkat etmeniz gereken tüm püf noktaların izinden giderek para kazanmaya oturduğunuz yerden devam edeceksiniz.

Youtube’un Gücünün Farkına Varın!

Sadece nasıl yapılır videolarını hazırlarken bile neresi sorusundan kurtulursunuz. Nerede yayınlarım, kaç kişinin izlediğini nasıl öğrenebilirim, nasıl insanları o videoları izlemeye yönlendiririm gibi sorulardan çağın gereklilikleri neticesinde kurtulursunuz.

Önceden insanlar kısa filmlerini çekerken, birtakım görsel şovlar hazırlayıp onları kaydederken her zaman kaygılı ve endişeliydiler. Çünkü kendilerini ve çalışmalarını sergileyebilecekleri, insanların beğenilerine sunabilecekleri tek bir platform yoktu. Buradan da anlıyoruz ki Youtube sadece ünlü pop yıldızlarının milyonlarca tıklanmaya ulaşmasını sağlayan ünlü seven, meşhur kollayan elitist bir site değildir.

O milyonlarca tıklanmanın eşiğinde milyonlara eşit hak ve fırsat veren özgür ve eşit bir platformdur. Böylece bu alan içine video koyan herkesin daha başlangıçta eşit bir şansı vardır. Yine de dikkat edilmesi gereken envai çeşit unsur olduğunu da unutmamak gerekir.

Nasıl yapılır videoları hazırladıktan sonra nasıl daha fazla tıklanmaya ulaşırım, nasıl adımın ve çalışmalarımın sesini duyururum soruları ve sorunlarıyla haşır neşir olmamak adına yazımızın geri kalan kısımlarını dikkatle okuyunuz.

İnternet Girişimi Kurmak Neden Geleceğe En İyi Yatırım? çekeceğiniz nasıl yapılır videoları da tıklandıkça, izlendikçe size para kazandıracağına göre ve bu işin ana merkezi internet ortamı olduğuna göre, nasıl yapılır videoları çekmek de bir tür internet girişimi sayılır. O nedenle geleceğe en iyi yatırımların adına imzanızı koymak adına makalemizi okuyabilirsiniz.

Youtube’da videolarınız izlendikçe siz de para kazanacaksınız!

youtube photo

Nasıl Yapılır Videoları Çekerken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Öncelikli olarak nasıl yapılır videonuzun süresini iyi tutmanız gerekmektedir. Ne çok uzun ne çok kısa olması önemli bir şekilde yer tutmaktadır. İlla bir rakam derecelendirilmesi istiyorsanız şayet videonuz en az 3 – 4 dakika arasında olmalıdır. Zira nasıl yapılır diye anlatmaya başlayacağınız her ne olursa olsun önce tanıtmak, sonra yavaş yavaş konuya girmek akabinde de iyi bir sunumla bitirmeniz gerekmektedir. Aynı şekilde en uzun videonuzun da 10 dakikayı geçmemesi gerekmektedir. İnsanlar artık kalın kitapları okumadığı gibi, uzun videoları da izlememektedir. Anlatacağınız şey ne kadar önemli ya da estetik olursa olsun ”off 10 dakikaymış, şimdi kim izleyecek bunu” tepkisiyle karşılaşabilir ve potansiyel izleyicilerinizi birer birer kaybedebilirsiniz.
  • Bolca görselden ve kısa videodan faydalanın. Oturup da kabak gibi şu şöyle, bu da böyle yapılır, hadi eyvallah gibi kupkuru gibi bir söylem ile en fazla yüzleri zorlarsınız izleyici sayısı olarak. Nasıl yapılır videolarında konuyla alakalı olarak görselleri kolaj olarak insanlara sunmayı ihmal etmeyin. Yine aynı şekilde daha önceki kaynakları kesip kurgulayarak videonuzun içine yerleştirmek de hem eğitici hem de estetik olacaktır.
  • Tek değil iki kişi anlatmaya bakın. Hatta mümkünse bir kadın bir erkek şeklinde gerçekleştirin sunumlarınızı. Böylece hem erkek hem kadın izleyiciler için bir taraf çekme potansiyeli taşımış olursunuz. Bununla birlikte erkeklerin yakışıklı ve albenili, hatunların da tatlı ve güzel olmasına özen gösterin. Devrimiz madem ki imaj devridir, siz de bu devrin gerekliliklerine göre davranmayı ihmal etmemelisiniz.
  • Mizah unsurunu kullanın. Yapılan birçok araştırmaya göre Youtube gibi video merkezli alanlarda en çok tercih edilen videoların yüzde yetmişten fazla oranında mizah unsuru taşıdığını gösteriyor. Biz millet olarak gülmeye aç bir toplumuz. İnsanlar günlük yaşamlarının çetrefilli ve çatık kaşlı ortamlarından arınmak için interneti kullanıyor. Hem de en kısa ve pratik yoldan öğrenmek için. Tüm bunların bileşenlerinde öğrenmek ve gülmek eylemlerini nasıl yapılır videolarınızın alt yapılarında sentezlemeyi başarırsanız her zaman için daha fazla izleyici toplayıp daha fazla para kazanma şansını kendi ellerinizle yaratmış olursunuz.
Şu İş İlgini Çekebilir:  Youtube'da Komik Videolar Çekip Para Kazanmak

Video Çekerek Ürün Yorumlama İle Para Kazanmak adlı yazımız da konumuzla eşdeğer bir anlam taşıyıp yine başka bir kolda, bu kez video çekerek ürün yorumlama yöntemiyle para kazanmayı anlatıyor.

Sizin işiniz nasıl yapılır videoları çekerek para kazanmak olabilir. Ancak ek olarak anlaştığınız firmaların ürünlerini tanıtıp sevimli sevimli yorumlayarak para kazanma şansınızın olduğunu asla unutmayın. Her zaman yedek ihtimalleri aklınızın bir köşesinde tutun.

Youtube sadece eğlence amaçlı değil aynı zamanda para kazanma amaçlı da kullanılabilir.

Bir Youtube Kanalınız Olsun 

Bu ne demektir? Youtube kanalı açmak yarım saatinizi almaz. Nasıl yapılır videolarınızı içine koyup tasnif edeceğini bir Youtube kanalına sahip olduğunuzda evvela düzenli bir şekilde çalışmış olursunuz. İnsanlar tek tek sizin videolarınızı aramak zorunda kalmadan Youtube kanalına tıklayarak bu zamana kadar çektiğiniz tüm videoları önlerine koyulu bir şekilde bulur ve dilediklerine tıklar. Bu da her zaman için daha fazla tıklanma potansiyeli taşır.

Aynı zamanda Youtube kanalına abone olma şansı da doğurmuş olursunuz. Bu da abone sayısınızın artması sonucunda, daha işler ve pozitif uçlarda yükselmenize ve iş yapmanıza olanak sağlayacaktır.

Fiverr’de Para Karşılığı Çılgın Videolar Yapmak adlı makalemiz de bambaşka bir sitede bambaşka bir şekilde video çekerek para kazanmanın sırlarını ve taktiklerini size sunuyor.

Youtube Kanalı ve Nasıl Yapılır Videolarınız İçin Sponsor Bulmak 

Eğer nasıl yapılır videolarınız için bir sponsor bulmayı başarırsanız artık size karada ölüm yok demektir. Zira Youtube sitesinde sponsorlu videolar ve kanallar her zaman için daha fazla tıklanma şansına sahiptir. Eğer videolarınız ilgi çekici, renkli ve eğlenceli olursa sponsorların siz onları aramadan sizi bulmaları epey olasıdır.

Nasıl Yapılır Videoları Çekmek Karlı Mıdır? 

Evet oldukça karlıdır. Özellikle yurt dışı kaynaklardan aldığımız haberlere ve istatistiklere göre ülkemiz dışındaki bölgelerde nasıl yapılır videoları çekerek ayda 20 bin liraya kadar varan yüksek kazançlara sahip olan insanların olduğunu biliyoruz.

Bu kadar çok kazanmak mümkünse, ne kadar kazanacağız sizin ve çekeceğiniz videoların elinde olacaktır. Şimdiden bol şans!

“Youtube’da ”Nasıl Yapılır” Videoları Çekerek Para Kazanmak” üzerine bir yorum

  1. youtube kullanıcıları ModaSky sitesinde videolarını yayınladığı takdirde Reklam veya Sponsor bulabilir. Ayrıca Abone kazanarak kanallarını doğal bir şekilde büyütürler..

    Cevapla

Yorum yapın