Yüzük Tasarlayıp Instagram’dan Satmak

Yüzük, küpe ile birlikte en çok satılan takıların başında geliyor. Çoğunlukla kadınların tercih ettiği bu takılar, erkekler tarafından da başta nişan ve evlilik gibi zorunluluklar olmak üzere birçok nedenden ötürü takılabiliyor. Özellikle son on yıl içerisinde Türkiye’de gümüş yüzüklere olan rağbet oranı kat be kat arttı.

ring photo
Böyle sade yüzükler eskisi gibi rağbet görmüyor.

Bu oranda erkeklerin de payı büyük. Örneğin kolyeyi ya da küpeyi ele alalım. Bu aksesuarlar yüzde doksan – doksan beş oranında kadınların kombin tamamlayıcı aksesuarı olarak satın alınıyor. Ancak yüzükler, özellikle son zamanların tasarım yüzükleri kadınların olduğu kadar erkeklerin de ilgisini çekiyor. Bu nedenle şu zor dönemlerde sosyal medya ve ağları kullanarak iyi bir ticari atılım gerçekleştirmek isteyenlere yüzük tasarlayıp Instagram üzerinden satmayı öneriyoruz. Her zamanki gibi Parlak Fikirler ailesi olarak tüm püf noktaları ve ayrıntıları kalemimiz döndüğünce size aktarmaya çalışacağız.

Alt başlıklara geçmeden önce takı tasarlamak ile ilgili A’dan Z’ye bilgilenmek isteyenler şu yazımızı da bir solukta okuyabilirler: Takı Tasarlayarak Gelir Elde Etmek İsteyenlere

Yüzük Tasarımı İçin Kursa Gitmek Gerekir mi?

Bunun için açılmış özel kurslar mevcut. Süreleri ise kendi içinde çeşitli seçeneklere ayrılıyor. Hızlandırılmış kurslar sadece 2 haftada ‘tasarım sertifikası’ da dahil olmak üzere tüm hizmetleri en uygun fiyat garantisiyle sunuyor. Bazı kursların süresi ise 2 ayı buluyor. Çeşitli büyük şehirlerin belediyelerinde ise bu kurslara ücretsiz olarak yazılıp gitmek mümkün.

Peki akıllara gelen ilk soru: Yüzük tasarımı için ille de kursa gitmem gerekiyor mu? Elbette hayır. Eliniz yatkınsa, daha önce buna benzer bir işte mesai harcadıysanız ya da evde kendi imkanlarımla deneye deneye öğrenirim diyorsanız böyle bir zorunluluk mevzu bahis değil. Ancak ben bu işi tam manasıyla ve tüm yönleriyle öğrenip bu şekilde ifa etmek istiyorum diyorsanız bu kurslardan birine yazılmanızı öneririz.

Yüzüklerde Hangi Tür Tasarımlar Revaçta?

Söz konusu yüzükler ve tasarım modelleri olunca neredeyse sınırsız seçenekler mevcut. Bu seçeneklerin başında çiçek tasarımlı gümüş ve altın yüzükler geliyor. Hepimizin bildiği üzere kadınların en sevdiği hediyelerden biri yüzük ve diğer takılar ise diğeri de çiçektir. Bu iki hediyeyi tek bir aksesuarda birleştiren özel tasarımlar mutlak surette kataloglarınızda yer almalı.

Hem şans getirdiğine hem de kötü enerjileri kovduğuna inanılan lotus çiçekli yüzükler son beş yıl içerisinde satış rekorları kırdı. Siz de bu işe girecekseniz çiçek tasarımlı yüzüklerde önceliği lotus çiçeğine verin. Bunun dışında hem isim hem de cisim olarak bilinen gül, menekşe, zambak ve sümbül gibi çiçeklerden tamamen özel ve farklı tasarımlara da imza atabilirsiniz. Siz sadece popüler olan seçenekleri görselleri ile birlikte inceleyip kendi yolunuzu çizmeye bakın. Orijinallik asıl hedefiniz olsun. Henüz özel tasarım yüzükler yeni yeni peyda olmaya başladı. Sektördeki boşluğu doldurmak adına çeşitleri bol tutarsanız müşteri sayınız da aynı oranda bol olacaktır.

Taşlı Özel Tasarım Yüzükler

Yüzüklerde tasarımlar sadece çeşitli figür ve motiflerle olmuyor. Bunun yanı sıra renkleri ve büyüklükleri farklılık arz eden taşlı yüzükler de oldukça revaçta. Özel bir seçki ile tasarlayıp alıcıların tercihine sunacağız yüzüklerde taşlı olan versiyonlara da yer vermeyi unutmayın. Bu taşların başında zirkon yer alıyor. Diğer süper lüks taşlara oranla fiyatları nispeten orantılıdır. Üzerine neredeyse yüzde ellilik bir kar oranı koyarak rahatlıkla satabilirsiniz.

Şu İş İlgini Çekebilir:  Scooter Üretim Atölyesi Açmak - Röportaj

Malumunuz tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ‘doğal ve organik’ olana ilgi her geçen gün artıyor. Siz de bu yoldan ilerleyerek tamamen doğal taşlarla tasarlanmış gümüş yüzükleri uygun fiyat garantisi ile birlikte Instagram üzerinden satışa çıkarabilirsiniz. Bu doğal taşların özelliklerini ürün görsellerinin altına eklemeyi unutmayın. Taşların koruyucu etkileri üzerine de birkaç cümle yazın mutlaka. Bu sayede sadece estetik gerekçelerle değil aynı zamanda tılsım ve benzeri mistik beklentilerle de yüzükleriniz satın alınabilir.

Yüzük Tasarlamayı Kolay Öğrenebilir miyim?

Bu işe heves edenler tasarım yapmanın zorluğu üzerine kaygılanıp daha işe başlamadan geri çekilebiliyorlar. Ama sormak gerekir: Hangi işin başlangıçta zorluğu yok? Bu nedenle ilk etapta ne kadar zorlansanız da eliniz alıştıkça inanılmaz özgün ve yaratıcı tasarımlara imza atabilirsiniz. Kurs desteği alabilir, bu doğrultuda özel olarak çekilmiş videoları izleyerek görsel hafızanızı geliştirebilirsiniz.

Yüzük Tasarlayıp Satmak Karlı mı?

Parlak Fikirler olarak her zaman için kar oranı yüksek, risk oranı düşük iş fikirleri ile karşınızda olmaya çalışıyoruz. Bu işlerden biri de yüzük tasarlayıp satma işidir. Hazır yüzükleri satın alarak üzerine motifler, taşlar ve desenler eklemek, sonrasında da bunları Instagram üzerinden satışa çıkarmak kar oranı oldukça yüksek bir iştir. Kar oranını yavaş yavaş arttırmak için zanaatınız kadar sosyal medya kullanma beceriniz de büyük önem arz ediyor. Instagram öyle bir platform ki sizi rezil de edebilir vezir de. Bu nedenle oyunu kurallarına göre oynamaya gayret gösterin.

Peki nedir kurallar? Öncelikle olarak sermayenizin çok küçük bir kısmını reklama harcayın. Sponsorlu bir hesap açarak birçok kullanıcının ana sayfasına düşebilirsiniz. Bu kullanıcıların çoğu kadın da olabilir. Instagram reklam çalışmalarında hedef kitlenizi belirlemede size yardımcı oluyor. İlk bir ay içinde takipçi sayınızı ne kadar arttırırsanız o kadar çok sipariş ve soru alabilirsiniz. Soruları anında cevaplamak da son derece mühim. Takibe takip anlayışıyla ilerleyin ve her gün mutlaka bir paylaşım yapın.

Yüzüklerin fotoğrafları birçok açıdan çekilir ve ışıltılı olursa albenisi de o denli yüksek olacaktır.

Yüzük Satmak İçin Instagram Dışında Neresi Uygun?

Facebook giderek kullanım ağı düşen bir platform, Twitter ise bir şeyin ticaretini yapmak için hiç elverişli değil. Sosyal medya alanlarında tercih edeceğiniz tek nokta Instagram olmalı. İlk başta küçük küçük ilerleyeyim diyorsanız Whatsapp üzerinden satışlar gerçekleştirebilirsiniz. Büyük ve hızlı bir giriş yapmak isteyenler ise tamamen kendi markasını oluşturmak adına bir e-ticaret sitesi açabilir.

Günümüzde basit yazılımlarla açılan ve 2 günde teslim edilen hazır tasarımlı siteler mevcut. Kredi kartı ve havale ile ödemeleri bu site üzerinden alabilirsiniz. Size son tavsiyemiz altının uçuşa geçtiği şu günlerde tasarladığınız yüzüklerin çoğunun gümüş olmasına özen göstermeniz. Bu sayede hem daha fazla sayıda satış gerçekleştirirsiniz hem de küçük bir sermaye oranı ile bu sektöre giriş yapabilirsiniz.

Yorum yapın