Ansızın zengin eden ilginç milyon dolarlık fikirlerden 6 tanesi!

Bu yazımızda sizlere bildiğimiz yemyeşil milyon dolarları kazandıracak çok uçta kalmış ama bir o kadar da başarılı olmuş 10 fikirden bahsedeceğiz. Evet, bunlar iş fikirleri tarihinde gerçekten başarılı oldu. Sizlerle paylaşıyoruz ki bir ihtimal ilham alabilesiniz…
—————————————

1) Kağıt kutu içinde kaya satmak.

İster inanın ister inanmayın ABD’de Gary Dahl adlı bir eleman bunu başardı. Adam kayaları bir kutunun içine sokup bunu “sorunsuz evcil hayvan” etiketiyle satmayı başardı. Her bir kutuyu 3.95 dolara satı ve kutu başına 3 dolar kar ederek toplamda 6 ay içinde 15 milyon dolar net kar elde etti. Ancak bu hikayede çok can alıcı bir ayrıntı bulunmaktadır. Gary Dahl dostumuz “reklam yürütmecisi” olarak iş yapmaktaydı. Yani bu başarısı literatüre resmen bir “pazarlama başarısı” olarak yazıldı.

—————————————

2) Sarı gülümseyen yüzler üretip satmak.

Yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi bu sarı arkaplanı olan gülenyüz magnetler yaratıcısı olan Bernard and Murray Spain’e 500 milyon dolar kazandırmıştır.

—————————————

3) Osuruk uygulaması yapıp app store’lara koymak.

Joel Comm adlı bir Amerikalı internet girişimcisi bundan birkça yıl önce akıllı telefonların yeni yaygınlaşmaya başladığı dönemde inanılmaz bir parlak fikri hayata geçirdi. Adam bir “osuruk sesi uygulaması” icat etti ve bu kısa sürede 600 000’den fazla satmayı başarabildi. Kendisine sorduğumuzda “İnfo Media” adlı şirketi sayesinde 400 000 $’dan fazla para yapmıştır.

Şu anda halen aktif olan ve paralı satılan osuruk uygulaması “İfart“‘da 26’dan fazla çeşitte osuruk sesi mevcuttur(ilgilisine duyurulur).

—————————————

4) Duvarda yürüyen tuhaf plastik üretmek.

Ken hakuta adlı bir Çinli yine Amerika’da mükemmel bir milyon dolarlık fikre imza atar. Duvara yapışıp kendi kendine yürüyen plastikleri illaki duymuş ya da görmüşsünüzdür. İşte bunların arkasındaki adam Ken Hakuta’dır. 1980’de tuhaf şeylerin icatçısı Ken tarafından icat edilen bu resimdeki yapışkan nesne 1983’e kadar kısa sürede tam 240 milyon’dan fazla satmıştır. Ken’e 80 milyon dolar kazandır

—————————————

5) Icanhascheezburger(.)com gibi bir site kurmak

Bizim incicaps’lerin hayvanlı versiyonlarının yer aldığı “ıcanhascheezburger” gibi bir site kısa sürede 2 milyon dolardan fazla para kazandırmıştır.

Öyle ki aylık 35 milyondan fazla ziyaretçiyi çeken site 2007’de Eric Nakagava ve Kari Unegasavi tarafından yeni patronları Ben Huh’a satılmıştır.

—————————————

6) Ahanda aşağıdaki zamazingonun benzerini icat etmek.

Resimde gördüğünüz oyuncak hepimizin eline öyle ya da böyle geçmiştir. Bu mereti icat eden adam, Richard James’dir. Kendisi hayatının ortasında ekonomik ve ruhsal krize girmiştir. Ardından bu şeyi icat ettikten sonra ilk 90 dakkada 400 adet ve kısa sürede 1 milyar adet satmayı başarabilmiştir. Hayat hiç umulmadık yerlerden kapılar açıyor lafı bu herif için yaratılmıştır sanki.

—————————————

“Ansızın zengin eden ilginç milyon dolarlık fikirlerden 6 tanesi!” üzerine bir yorum

Yorum yapın