EV YEMEĞİ YAPARAK EK GELİR ELDE ETMEK

İyi akşamlar değerli okuyucular.. Bu cuma akşamı hepinize güzel ve keyifli bir hafta sonu dilerim..:) Ek gelir imkanlarına dair fikir verme çabalarımıza kaldığım yerden devam etmek istiyoruz.

KESİNLİKLE OKUMANIZ GEREKEN ÇOK ÖNEMLİ NOT: SİZLERDEN İŞ VERME VAADİ İLE TEMİNAT, KAPORA VEYA BENZERİ ÜCRETLER TALEP EDENLERE SAKIN KANMAYIN, BU KİŞİLER İŞ ARAYANLARI DOLANDIRMA AMACI GÜDEN ADİ SAHTEKARLARDIR!! BU DOLANDIRICILARIN VARLIĞINI ARKADAŞLARINIZA DA YAYIN Kİ KİMSE MAĞDUR OLMASIN!

meal photo

Bu yazımda ele alacağım konu olan ev yemeği yaparak ek gelir elde etmek; tahmin edeceğiniz üzere daha çok ev hanımlarına yönelik bir fikir.. Şahsi düşüncemi soracak olursanız; ev hanımları için diğer tüm ek gelir fikirlerinden daha mantıklı seçenektir bu.. Çünkü; leziz yemekler yapmak, akşama kadar eşinin ve çocuklarının eve gelmesini bekleyip bir yandan da ev işlerini halleden hanımların uzmanlık alanlarındandır.:)) Dolayısıyla bir ev yemeği yapıp bundan ek gelir elde etmek için ev hanımlarının özel bir kurs, donanım, vs. edinme çabalarına da ihtiyaçları olmayacaktır. Şimdi; maddeler halinde ev yemeği yaparak ek gelir elde etmek fikrinin temellerini ele alalım:

1) Karlılık

BU GİRİŞİME KARAR VERDİĞİNİZDE HAYATINIZA PEK DE FAZLADAN BİR İŞ SOKMANIZ GEREKMEYECEK.

-Mutfağa geçin ve yıllardır bildiğiniz tarifleri uygulayın..:))

2) Nerelerde Satılabilir

“YEMEK YAPMA KISMININ KOLAY OLDUĞUNU BİZ DE BİLİYORUZ; YA NASIL SATACAĞIZ?..” DİYE SORUYORSANIZ; SOKAKTA TEZGAH AÇMAK İÇİN GEREKLİ ŞARTLARI SAĞLADIKTAN SONRA BU KISIMLA BİZZAT DA İLGİLENEBİLİRSİNİZ, ÇEVRENİZDEKİ BAKKAL, MARKET, VS. YAKINDAN TANIDIĞINIZ ESNAFLA ANLAŞARAK KOMİSYON YÖNTEMİYLE DE SATIŞA BAŞLAYABİLİRSİNİZ.

Ayrıca bu noktada evden yemek işi veren firmaların uğradığı web sitelerini ziyaret edip kayıt olmanız sizin çok işinize yarayacaktır.

-Kazancı daha az olmasına rağmen başlangıç için ikinci seçeneği tavsiye ederim. Malum; belediye izni, tezgah, vs. işler için gerekli şartlardan fazlası gerekebiliyor bazen.. (TORPİL):D

3)Hangi Yemekler Satılır?

YEMEKLERİN İÇERİĞİNE GELECEK OLURSAK; LOKANTA VEYA SULU EV YEMEĞİ TARZI BİR PLANINIZ YOKSA DAHA SPONTANE TERCİHLER YAPIN. POĞAÇA, SEBZELİ EKMEK ARASI, KISIR, VS.. GÜN YEMEKLERİ İŞTE..:P

-Beşiktaş-Üsküdar iskelesinde her sabah bir tezgah açılırdı.. Kısırdan tutun su böreğine, makarna salatasından milföye kadar her şey olurdu. Tabii uyandığı gibi kravatını takıp afyonu patlamadan işe gidenler de cennete düşmüş gibi hissederdi kendini..:))

Halkın geleneğini, göreneğini ve taleplerini yani kısacası damak zevkini iyi analiz etmelisiniz. İnanın bunu kestirebilmek ve ölçmek çok zor değil. Kendinize güvenin.

meal photo

4) Ne kadar kazanç getirir?

TÜM BUNLAR BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİKTEN SONRA ELDE ETTİĞİNİZ EK GELİRİN KAYDINI TUTUN VE BİRİKTİRİN. AY SONUNDA ÖDEMELERİ SINIFLANDIRIRKEN NE KADAR FAYDASI OLDUĞUNA EMİN OLUN SİZ BİLE ŞAŞIRACAKSINIZ..

-Özellikle vasat veya fakir kesim mensubu bir aile iseniz; ev yemeği yaparak ek gelir elde etmek ile sağladığınız bu paranın bütçenize ne kadar rahat nefes aldıracağını inanın tahmin bile edemezsiniz.. Nasıl bu kadar emin oluyorsun diye sorarsanız.. Bizzat bu işi yapmış emekçi bir annenin evladı olarak eski hatıralardan size tavsiyelerde bulunuyorum..;))

5) Geleceği var mı?

BİR İHTİMAL DİYE SÖYLÜYORUM; BELKİ DE BU EK GELİRİNİZİ HARCAMANIZ DAHİ GEREKMEZ. 1-2 SENE ELDE ETTİĞİNİZ BİRİKİMLE VE ÜZERİNE EKLEYECEĞİNİZ BİR KREDİ, VS. İLE İŞİNİZİ SABİT BİR DÜKKANA DAHİ YÜKSELTEBİLİRSİNİZ.

-Özellikle son yıllarda geçim derdi yüzünden insanların daima hareket halinde olması ve her şeyin inanılmaz bir hızda ilerlediği 21. yüzyıl kapitalist metropol hayatının bizden alıp götürdüklerinden dolayı köşe başlarında ev hanımlarının tencerede hünerlerini sergiledikleri ev yemeği lokantaları moda olmaktadır. Bu akımı yakalarsanız sizin-benim düşündüğümüzden bile daha karlı çıkabilirsiniz..

Evet değerli ev hanımları.. Burada ev yemeği yaparak ek gelir elde etmek başlığında yazı yazmamın sebebi kesinlikle size bir şey öğretmek değildi. Yemek konusu zaten sizin kağıt üzerinde olmasa da gönüllerde profesör makamına sahip olduğunuz bir alan..:D Amacım sadece artık doğal hale gelen bu yeteneğinizi kullanarak kendi paranızı kazanma fikri vermekti. Bu parayla ister yuvanıza katkıda bulunursunuz; isterseniz özgürlüğünüzü elde ederek ataerkil baskıdan kurtulursunuz.. Ek gelir kazandıktan sonra tercihiniz size kalmış..:))

Yorum yapın