Evden Eve Taşıma İşi Kurmak İsteyenlere Altın Tavsiyeler

Evden eve taşıma sektörü öyle bir atılım yaptı ki diğer sektörler resmen şaşkınlıktan küçük dilini ısırdı diyebilirim. Kafamı son zamanlarda nereye dönsem karşıma bir nakliye firması çıkıyor. Hatta nakliye konusunda milyonlarca site var. “Bu nedir arkadaş?” dedim eşya taşımak herkes için kolay diye herkes bu işte!

Aldığım duyumlara göre gelecek dönemin en karlı mesleklerinden biri de evden eve taşımacılık olacakmış. E bunu sadece ben duymadıysam duyan herkes bu işe girmiş demektir. Ancak burada dikkat edilecek bir konu var. Herkesin bu işe girmesi aslında sektörü daraltıyor ve rekabet ortamını artırıyor. Durum böyle olunca sizde evden eve taşıma işi kurmak istiyorsanız eminim farkınızı ortaya koyacak altın tavsiyelere ihtiyaç duyacaksınız demektir…

transport photo

 

Evden Eve Taşımacılık İçin Evraklarınızı Hazırlayın…

Evden eve taşımacılık sektörüne girecekseniz bu işin öncelikle püf noktalarını tamamlayarak işe başlamalısınız. Çünkü kendi kendinize açacağınız bir dükkân birkaç eleman ve bir kamyon ile eşya taşımaya başlayamazsınız. Bunun için ilk olarak gerekli izinleri almanız gerekir.

Evden eve taşımacılık işine girdiğinizde Ulaştırma Bakanlığı tarafından düzenlenen K belgesi almanız gerekiyor. Bu belge nedir diye aklınıza takılacak olursa alacağınız bu belge tamamen sizin ve evden eve taşımacılık alanında vereceğiniz hizmetin çeşidini ve derecesini gösteriyor. Yani ufak kendi halinde bir taşıma firması olabileceğiniz gibi oldukça büyük bir evden eve taşıma firması da olabilirsiniz. Sunacağınız ayrıcalıkları belirleyecek olan bu belge sayesinde müşterilerinize farklılıklarınızı, eksi ve artılarınızı da göstermiş olursunuz. K belgesi kendi içinde K1, K2, K3, K4 gibi derecelere ayrılır. Siz en iyisi olmaya çalışın.

Sadece evraklar açısından değil elemanlar ve ofis açma gibi ihtiyaçlarınızın da olacağı bu sektörde çeşitli büyüklükte kamyonlara ve ambalajlama, asansörlü taşıma gibi sistemlere de ihtiyacınız olacak.

Hizmetinizi Kaliteli Hale Getirin!

Piyasa üzerinde gerçekten çok fazla evden eve taşıma işi ile uğraşan firma bulunuyor. Ancak siz onlardan daha farklı bir çalışma ortamı hazırlamalısınız ki insanlar sizi seçsin. Bunun için yeni bir hizmet üretmeye de gerek yok. Mesela son zamanlarda eşyaların ambalajlanarak evden eve taşınması çok revaçta olan hizmetlerden biri. Bazı firmalar bütün eşyaları ambalajlarken bazıları ise sınırlı sayıdaki eşyayı ambalajlıyor. Siz de bütün eşyaları ambalajlayabilirsiniz. Buna ek olarak ambalajlarınızda kendi logonuzu bulundurmanızda ayrı bir hizmet olacak ve doğal reklam olacaktır.

Farkınızı Ortaya Koyun!

Evden eve taşıma sektöründe her zaman bir adım daha öne geçmek istiyorsanız işinize gerçekten önem verin. Sadece para kazanmak amaçlı değil aynı zamanda insan kazanmak için de bu işi yapın. Zaten bu düşünce ile hangi işe girişirseniz girişin kesinlikle siz kazanırsınız. Bir de insanları kendinize çekmek istiyorsanız bu alanda sizin gibi atılımlarda bulunmamış olan firmaları geçmek adına farklı çalışmalar yapabilirsiniz. İnsanlar taşınırken çok stresli olurlar bu nedenle onlara destek olmak adına hoş sohbet edebilir ya da elemanlarınızı motive edici çalışmalar yaparak daha güzel bir çalışma ortamı hazırlayabilirsiniz.

Evden Eve Taşıma İşi İçin Sermaye Belirleyin!

Evden eve taşıma işine girmeyi planlıyorsanız vereceğiniz hizmete göre sermayeniz de değişecektir. Bu konuda hangi şehirde bulunuyorsanız evden eve taşıma piyasası üzerinden bir değerlendirme de yapmanız gerekebilir. Ancak sermaye için elde edeceğiniz karı ve verdiğiniz hizmetleri güzel bir şekilde not etmeniz ve gerekirse uzman birinden yardım almanız daha iyi olacaktır. Sermaye olarak kabataslak bir planlama yapacak olursanız bu sektörde en az harcamanız 50.000 TL civarı olacaktır.  Ancak bu miktarın değişeceğini de unutmayın.

Evden Eve Taşıma İşi Yatırımı Ne Kadar Zamanda Amorti Eder?

Evden eve taşıma işine girmişseniz amortinizin süresini belirlemek aslında sizin elinizde. Çünkü tamamen verdiğiniz hizmete ve çalışma disiplininize bağlı olarak gelişen bu işte en az 3 yılda harcamalarınızı amorti edebilirsiniz. Eğer bu işe giriyorsanız hafta içinde ve akşamları ya da geceleri de çalışabileceğinizi de hesaba katmanız gerekiyor. Vardiya şeklinde çalışma ortamı kurmuşsanız kazancınızın daha da artacağını söylemek gerek. Hem geceleri hem de gündüzleri çalışmak yorucu olsa da eleman ihtiyacınızı karşıladığınızda daha kısa sürede amorti etmenizi sağlayacak.

“Evden Eve Taşıma İşi Kurmak İsteyenlere Altın Tavsiyeler” üzerine 2 yorum

  1. ANKARA İÇİNDE NAKLİYE, ASANSÖRLE TAŞIMA HİZMETİ, MONTAJ, SÖKME, TAKMA HİZMETİMİZ MEVCUTTUR. AYAZPAŞA NAKLİYAT

    Cevapla
  2. Nakliye sektöründe faaliyet gösteriyorum lakin suan yapılacak iş sektörleri arasında pekte parlak bir fikir gibi görünmüyor ama aydınlatıcı yazınız güzel olmuş ellerinize emeğinize sağlık.

    Cevapla

Yorum yapın