Evden Sarma Yaparak Para Kazanmak

Evden Sarma Yapma İşinde Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Diğer tüm gıda işlerinde olduğu gibi önceliğiniz hijyen, yani bir anlamda sağlık olmalı. Yaprakları sarmaya başlamadan önce ellerinizi güzelce yıkamayı ihmal etmeyin. Hele ki Corona virüsünün etkilerini hala gösterdiği şu günlerde insanların haklı olarak pimpiriklendiğini unutmayın.

Bunun dışında dikkat etmeniz gereken diğer önemli husus verilen siparişleri zamanında yetiştirmeniz. Sarma sarmak zahmetli bir iş ve ertelemeye gelmez. Ertelediğiniz takdirde gecikmeler yaşanır ve bu da müşteri kaybetmenize neden olur.

Organik Sarma Yaparak Satmak Mümkün mü? 

Büyük ihtimalle ilk defa duyuyorsunuz: Organik sarma, hem mümkün hem de gerçek. İlk defa ise Türkiye’de yapıldı ve başta ABD olmak üzere birçok ülkeye ihraç etti. Artık tüketicilerin büyük çoğunluğu hem sağlıklı beslenmek hem de ideal kilolarında kalmak için yediklerine azami oranda dikkat ediyor. Satın aldıkları gıda ürünlerinde lezzetten daha önemli bir şey varsa o da içindeki malzemeler ve onların nasıl üretildiği! Peki organik yaprak sarması nasıl yapılır? Hemen aklınıza organik zeytin yağıyla yapılır diye kolaya kaçan bir cevap gelir ama maalesef. Bir ürünün organik sıfatına layık olması için yapımında kullanılan baharatına kadar katkısız olması gerekiyor. Bu nedenle artık ürünlerde ”yüzde yüz organik” ibaresi sıklıkla kullanılır oldu.

Özellikle asma yapraklar toplanana kadar ilaçlanıyor ve ilaçların tamamında kimyasal var. Her ne kadar asma yapraklar toptancılara ulaştırılmadan önce yıkansa da bu yeterli bir önlem değil. Zira kimyasallar tortu olarak yaprakların tamamında kalıyor. Bu nedenle organik sarma işine girip gerçekten büyük paralar kazanmak istiyorsanız araştıracak ve bu ilaçların kullanılmadığı asma yaprakları temin edeceksiniz. Zaten birkaç yıl içerisinde her üründe olduğu gibi yaprak sarmalarında da organik olana rağbet artacak. Siz diğer herkesten elinizi daha çabuk tutup daha şimdiden böyle bir üretim ve satış işine girebilirsiniz.

Bunun dışında kullanacağınız pirinçten karabibere kadar her şeyin doğal yani katkısız olduğuna özen göstermelisiniz. Eğer gerekli kişilerle irtibata geçer ve sarma yapımında kullanılan tüm malzemeleri organik olarak tedarik edebilirsiniz bu işten, hayal edemeyeceğiniz kadar fazla para kazanma imkanını yakalarsınız. Bizden söylemesi.

Annelerimizin bizlere hazırladığı o meşhur ve tadı damağımızda kalan sarmalarını hatırladınız mı? Şimdi nasılda canınız çekti biliyorum.

OKUMANIZ GEREKEN ÇOK ÖNEMLİ NOT: SİZLERDEN İŞ VERME VAADİ İLE TEMİNAT, KAPORA VEYA BENZERİ ÜCRETLER TALEP EDENLERE SAKIN KANMAYIN, BU KİŞİLER İŞ ARAYANLARI DOLANDIRMA AMACI GÜDEN ADİ SAHTEKARLARDIR!! BU DOLANDIRICILARIN VARLIĞINI ARKADAŞLARINIZA DA YAYIN Kİ KİMSE MAĞDUR OLMASIN!

İşte sizin benim gibi canı sarma çeken insanların sarma ihtiyaçlarını karşılayan ve damaklarda hoş bir tat bırakan sarma işi günümüzün en favori mesleklerinden. Evde oturduğunuz yerden yaprak sararak hem aileniz için ek gelir sunabilir hem de bildiğiniz bir işi yaparak ilerleyen zamanlarda daha fazla kazanç sağlayabilirsiniz. Evde bu işi yapıyor olmanız ise ayrıca bir güzellik olacaktır. Çünkü dışarı çıkma derdi ile uğraşmadan yapacağınız bu işte eğer ev hanımıysanız daha avantajlı olacaksınız.

Evden Yaprak Sarması Yapabilmek İçin Gerekenler?

Evde yaprak sarması yapayım hem de biraz elime para geçsin ihtiyaçlarımı karşılayım diyorsanız öncelikle çalışma prensiplerinizi belirlemeniz gerekir. Sürekli çalışayım çok kazanayım derseniz bir firma ile ya da bu işlerle ilgilenen ve sürekli iş alan yerler ile irtibata geçmeniz gerekir. Ancak bu işte bilmeniz gereken bir ayrıntı var: Sürekli yaprak saracaksınız. Çünkü bu sizin işiniz ve seri üretime geçmeniz gerekir.

Ama ben evimde oturayım haftanın birkaç günü çalışayım. Elime haftalık 50-100 TL geçse yeter diyorsanız bireysel sipariş alma yolunu seçmelisiniz. Firmalarla ya da üretim hanelerle anlaşmanız halinde sıkıntı yaşarsınız.

evde sarma satmak

Ne yapacağınıza karar verdiyseniz ve bireysel çalışma yolunu seçmişseniz sizlere gerekli olan en temel malzeme yapraklar olacaktır. Herkes her yaprağı sevmez. Bu nedenle yaprak seçerken en iyilerinden incelerinden ve kartlaşmamış olanlarından tercih etmelisiniz. Tabi birde bunun içini hazırlama meselesi var.

Herkesin bir el becerisi vardır. Bu nedenle herkes kendi damak tadına uygun gıdalar üretir. Ancak siz bu sektörde insanları kendiniz gibi sanmayıp en güzel yaprakları hazırlamaya yönelmelisiniz. Mesela baharatın çok kullanıldığı bir şehirde yaşıyorsanız içinizi bol baharatlı yapmalısınız. Yağın zeytinyağı mı ayçiçek mi olacağına doğru karar vermelisiniz.

Evden yaprak sarma işinde eğer bir üretim hane ile ya da firma ile anlaşmışsanız zaten size gerekli malzemeler sunulacaktır. Bu nedenle de malzeme seçme derdiniz yok. Hatta daha kolay yaprak sarmanız için size yaprak sarma makinesi de getirebilirler.

Evden Sarma Yapıp Nerelere Satabilirim?

Evde yaprak sarmaya başladınız ancak satacak yer bulamadınız mı? O zaman elinize sardığınız yapraklardan örnek olacak şekilde biraz alın ve kendinizi dışarı atın. Pastane, üretim hane, unlu mamulleri, bacılar, ablalar yani aklınıza gelebilecek her dükkâna uğrayın. Emin olun bir saat içerisinde aradığınızı bulacaksınız. Çünkü bu sektörde insan gücüne büyük ihtiyaç var. Sizin de evde hazırladığınız örnekler olunca iş bulmanız daha kolay olacaktır. Haftalık ya da günlük olarak sizden sarma isteyenler olacağı gibi kadınların günlerinde kullanılmak üzere sezonluk dediğimiz işlerde alabilirsiniz.

evde sarma yapmak

Evden Sarma Yapma İşi Veren Firmalar?

Evde sarma işi veren firmalar genellikle büyük işletmelere satış yaparlar. Bunları bulmak için catering şirketlerine gitmeniz gerekir. Hatta düğün salonu gibi yerlere bile gitseniz sizlere yardımcı olacaklardır.

Firma arayışınıza interneti de dâhil etmenizde fayda var. İnternet üzerinden şehrinizde yemek hizmetleri veren pasta hanelerle ve ya diğer kuruluşlarla iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede firmalara ulaşmanız da kolay olacaktır. Eğer bir firma ile anlaşacaksanız sizden ev dışında üretim hanede de bulunmanız istenebilir.

Evden Sarma Yapıp Satmak Ek Gelir Getirir Mi?

Evde yaprak sarma işi yapabileceğiniz en karlı işlerdendir. Her ne kadar emek isteyen bir iş gibi görünse de eğer eliniz alışmışsa yaprak sarmanız daha da kolay olacaktır. Ayrıca günümüzde yaprak sarma makineleri de çıktığı için sarmanız daha kolay olacaktır. Bir kilo yaprak sardığınızda günlük olarak 5-10 TL arası kazanç sağlayabileceğiniz gibi bunu aylık olarak yaparsanız karınız 900-1500 TL olacaktır. Şimdiden hepinize kolay gelsin…

“Evden Sarma Yaparak Para Kazanmak” üzerine 41 yorum

 1. Arkadaşlar yaprak sarma işi yaptım paramı alamadım dikkatli olun ben ve 3 arkadaşım emeği mizin karşılığını alamadık o vatandaş sattı dolmalar parayı cebine koydu bizlerin sayesinde haram olsun aldığı paralar resmen hırsız yani buda emek hırsızı adı gamze demir sakın inanmayın bugün vercem yarın vercem der vermez bunlar okumuş cahiller ben paramı istedim diye kötü oldum sakın sizlerde o tuzağa düşmeyin

  Cevapla
 2. Merhabalar sadece Ankarada oturanlar için kendi evinde yaprak sarması yapabilecek ev hanımları arıyoruz.Bizde anlasmalı olduğumuz restoranlara toptan satıcaz. Malzemesi sizden artı işçilik parası toplamda pişmiş haline 1kg,ma 9 tl veriyoruz 10 kg,ma 90 tl. 15 kg,ma 135 tl. Ödüyoruz.Günde 3 saatlik bir çalışma ile ayda 1000 tl. ile 1500 tl arası kazanç elde edebilirsinz.Ödemeyi ürünü bize teslim ettiğinz hergün gün peşin veriyoruz.Düzenli çalışacak hatta 2 kişilik ekibi olanlar tercihimizdir. Maliyet hesaplaması yaparken lütfen şuna dikkat ediniz pişmiş haldeki 1kğ yaprak sarması enaz 250 gramı su çekmiş halidir.Yani 400 gr asma yaprağı, 350 gr pirinç , 2 adet soğan 1 çay kaşığı karabiber toplamda 3 buçuk tl ye maal olmaktadır, pişmemiş hali 750 gram gelirken piştikten sonra suyunu çekip 1 kg gelmektedir.Pazalarda ,Toptancı halinde veya peynirci marketlerinde hatta sahibinden.com da kilosu 5 tl den hatta dahada ucuza asma yaprağı bulunabilmektedir.Pirinçte 1kğ 2 tl. den kırık pirinç bulabilirsinz.El işçiliği olarakta 1kg ramda 5 tl size kalmaktadır.10 kg ramda 50 tl eder.Ayda 1500 tl eder.İlginenler detaylı bilgi için bu numaradan ulaşabilirler 0530 183 91 83 Çift hat kullandığımızdan tlf kapalı ise lütfen mesaj atın biz dönüş sağlarız

  Cevapla
  • Sizin piyasandan haberiniz yok galiba kolay mi alinip yapiliyor 15 tl den deseniz belkii. Piyasa fiyati 50 tl olan sarmayi kim 9 tl den yapar.

   Cevapla
  • Yani bugün evde oturup hiç bir para harcamadan sadece tütün sarma işi kutusu 7.5 tl iken siz nasıl hem malzemsi sizden hem pisirmesi hem el emeği sizden kilosu 5 tl diyosunuz ya el insaf diyorum ve de pes artık diyorum vijdan denen duygu çok önemli insan birkere kaybetmeye görsün

   Cevapla
  • Arkadaşım herşeyi hesaplamışsın da bu güneştemi pişiyor. Doğalgaz parasından haberin yok galiba. Ben bile sinir oldum yaaw 🙂

   Cevapla
 3. Ankara sincan fatıhte oturuyorum malzeme sizden / bizden her türlü yaprak sarması ,, zeytinyağlılar paketli / paketsiz ev mutfağında tamiyle hijyen ve yılların tecrübesi ile ekibimle yapılmaktadır. Toplu / kilo ile sipariş için bize ulasin.

  Cevapla
 4. Merhabalar izmir balçovada ikamet ediyorum. Sipariş üzerine yaprak sarma lahana sarma ve mantı yapıyorum. Kg fiyatı yaprak ve lahana 20tl, mantı 30 tl. Sarmalarım zeytinlyağlı mantı ise %100 kıyma el açması ev mantısıdır. Ayrıca sarma 5 kg ve üzeri alımlarda 15 tl, Mantı ise 2 kg ve üzerine 25 tl. İzmir içi adrese teslim. Şehir dışı kargo alıcıya ait havale eft ödeme yoluyla gönderim yapılır. İlgilenenler mail veya instagram @sarma_manti adresinden DM yoluyla ulaşabilir.. İLKNUR IŞIK…

  Cevapla
 5. Merhabalar Ankara keçiörende oturmaktayım çok titiz ve temiz yaprak sarması yapılır komşulaıma ve bazı firmalara sardım. İnce ve aynı boyutta yapışlır ulaşmak isteyenler e.mail [email protected] Fcebook adresi Hatun Denirci Çam burdanda ulaşabilirsiniz .

  Cevapla
 6. Merhaba,
  İstanbul Ataşehir’de yaşıyorum. Ek işe ihtiyacım. Yaprak sarma işinde iyi olduğumu söylerler. Seri ve titiz bir şekilde yapabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.
  Teşekkürler

  Cevapla
 7. Rize merkezde, özel günlerinin için kg.35 TL den incecik kalem gibi zeytinyağlı asma sarma sarılır.ayrica bir tepsi poaca (yaklasik 20 adet) 30 tl ve yine tepsi kurabiye cesitleri mevcuttur. sparis için 5435523935. Siparişler en az iki gün önceden alınır.

  Cevapla
 8. İstanbul Üsküdarda oturuyorum , daha önce kalabalık ortamlara çok kez sarma yaptım aynı zamanda farklı ev yemekleride yapılır ilgilenen cafe veyatta firmalar olursa bu mail hesabından bize ulaşabilirler
  [email protected]

  Cevapla
 9. çekmekoyde ikamet etmekteyim yaprak sarma,pogaca,borek vs yapilir duzenli calisacagim firma aramaktayim

  Cevapla
 10. Bursa merkez de ikamet ediyoruz.Ekibimle birlikte kalite ve hijyenden ödün vermeden servise hazır nefis sarmalar hazırlıyoruz.Özel günlerinizde yanınızdayız.

  Cevapla
 11. Merhaba istanbul maslak bölgesindeyiz evde hijyen içerisinde sinop mantısı,yaprak sarma,erişte,tarhana yapmaktayız iletişime geçerseniz mailden ulaşabilirsiniz

  Cevapla
 12. Merhaba bursadan esma ben cok iyi manti ve sarma sararim kurs bitirme belgem var daha once esnaf lokantalarina sarma ve manti yaptim bi süre rahatsizligimdan dolayi ara verdim simdi ise surekli olarak sarma ve manti siparisi alabicek firmalarin bana ulaşmasini istiyorum ilgilenenlere duyurulur

  Cevapla
 13. 14 yıl bur konserve firmasında yaprak sarma sardim.suan ev hanimiyim.evimde sarma sarmak istiyorum sarma konusunda pratiklik halim cok iyi buyukcekmecede ikamet etmekteyim dinerseniz sevinirim

  Cevapla
 14. Yani bugün evde oturup hiç bir para harcamadan sadece tütün sarma işi kutusu 7.5 tl iken siz nasıl hem malzemsi sizden hem pisirmesi hem el emeği sizden kilosu 5 tl diyosunuz ya el insaf diyorum ve de pes artık diyorum vijdan denen duygu çok önemli insan birkere kaybetmeye görsün

  Cevapla
 15. 26yasindayim ev hanımıyım evde sarma yapabilirim gunde 3,4 kilo sarabilirim Balıkesir Edremit’te oturuyorum lütfen bir imkân verin pişman olmazsınız

  Cevapla
 16. evde zeytinyagli sarma sarıyorum istanbul pendik altkaynarca da oturuyorum sipariş alıyorum ilgilenenlerin bilgisine

  Cevapla
 17. Evde sarma sarabilirim elim hızlıdır numaranızı alabilir miyim ilgilenen kişiyle görüşme yapabilirim

  Cevapla
 18. Ankara pursaklar da oturmaktayım evde yaprak sarma işi yapıyorum sarmalar da incelik ve lezzet konusunda kendime güveniyorum instagram hesabım Burçağın mutfağı ve e mail adresim [email protected]

  Cevapla

Yorum yapın