İlginç girişim fikirleri-10 adet!

Bu yazımızda sizlere en çok para kazandıran girişim fikirlerinden ziyade en ilginç olanlarına yer vereceğiz. Öyle ki bu fikirleri hayata geçirdiğinizde çevrenizde katıksız bir “çılgın” olaraka anılmanız işten bile değil. Yine de bunları size vereceğiz ki belki bir gün hobi niyetine de olsa yaparsınız.

1) Ayurveda iyileştiricisi

İsmi bile bir garip olan bu işte hintlilere özel bir takım ilaçlarla insanların vücut dengesini korumayı hedef alırsınız. Yüzlerce bitkiden oluşan doğal ilaçlarla hastalarınıza şifalı gelecek olan modern tıbbın erişemediği çareler bulmak sizin işiniz olur. Ayurveda iyileştiriciliği Amerika’da ve Avrupa’da da gittikçe popüler olmaktadır. Şifalı bitkiler üniversitelerde ders olarak bile işlenmektedir ve “ayurveda methodu da” burada yer almaya başlamaktadır.

2) Bisiklet kuryeliği

Trafik güçlüğünün yer aldığı kalabalık şehirlerden birindeyseniz bir bisiklet alarak bisiklet kuryeliği yapabilirsiniz. Zira araçlar ve otobüsler sizden daha hızlı olmayacaktır. İşte burada önemli evrakları, yetişmesi gereken postaları taşıma görevini siz üstleneceksiniz.

3) Vücut boyamak

Festivallerde, film çekimlerinde, kalabalık konserlerde ve özel partilerde, dikkat çekmek isteyen kişilerin başvuracağı vücut boyacıları (body painters) illaki iş bulacaktır. Özellikle bohem parti hayatının hüküm sürdüğü zengin gelişmiş bölgelerde bu tipten kişilere olan rağbet epey artmaktadır. İyi de iş yapmaktadırlar.

4) Renk Uzmanı

Özellikle firmalar ve şirketler logolarını tasarlarken, önemli kişiler evlerinin ve ofislerinin içini tasarlarken renk uyumluluğuna dikkat ederler. Zira ağırladıkları önemli misafirlerine renklerin yarattığı psikolojik etkilerle seslenmek isterler. İşte bu noktada “renk uzmanları” devreye girmektedir.

5) Feng Şui uzmanı

Antik Çin sanatı ve bilim odaklı Taoist öğretisine göre Feng Şui enerjiye ve onun akışına odaklanır. Ya da çevredeki neslerin birbiriyle enerjisel uyumuna ve yarattığı ahenge bakar. Kısacası bu da psikolojik rahatlamayı hedefler.

Avrupa’da birçok kişi evini tasarlarken renk uyumunun yanında Feng Şui uyumuna da dikkat etmektedir. Hatta bazı kimselerde bu Feng Şui uyumu takıntı halini almıştır.

6) Sahte Facebook beğeni ve arkadaş artırma görevlisi

Bu da harbi en manyak iş fikri oldu yeminle. Başlıktan da anlayacağınız üzere sahte beğeni ve şuku kasmak isteyen firmalar, önemli kişiler bu hizmetlerden faydalanmaktadır. Mesela bir firma sahte facebook profilleri sayesinde ürünlerine yapmacıktan olumlu yorumlar atabilir ve beğenilerde bulunabilir. Bu sayede gerçek kullanıcılar da firmayı çok kaliteli zannedecektir.

7) Lezzet Uzmanlığı yapmak

Bu adamlar da yiyecek firmalarına en lezzetli gelen ürünleri üretmek için çalışırlar. Hatta bu lezzeti yaratabilmek için bir ketçapa en alakasız maddeler katabilirler. Acı ama böyle bir işi yapan insanlar var günümüzde. Bildiğimiz labavatuarlarda insan diline en leziz gelen tatları bulmak için uğraşmaktalar.

8) Parfüm Kimyacılığı yapmak

Bu adamlar ise parfüm firmalarına en iyi kokan parfümleri yapmak için çabalamaktadırlar. Nitekim çoğu yüksek kimya mühendislerinden oluşmaktadır. Bunlar da labavatuarlarda delicesine bu “en iyi kokan parfüm işiyle” uğraşmaktadırlar.

9) Hipoterapist

Bu adamlar ise otistik, Dawn Sendromlu, felçli, sinirsel rahatsızlığa sahip ya da yürüme, denge sorunu olan kimselere “ata bindirerek” tedavi etmeyi üstlenmektdir. Ata binmek tüm bu yukarda saydığım fiziksel rahatsızlıklara çok iyi gelmektedir. Çünkü atın pelvis kasları 3 boyutlu hareket ederek insan yürüyüşüne ayna olmaktadır. İşte bu sayede “at terapisi” sinirsel rahatsızlık çeken hastalara çok faydalı olmaktadır.

10) Online yorumlayıcılık yapmak

İnternet ortamı artık reeldeki ürünlerin satın alınmadan evvel incelendiği bir mecra haline geldi. Dolayısyla insanlar bir ürünü satın almadan önce neti açıp hakkındaki olumlu ve olumsuz yorumları inceliyor.

Bu durumu fırsat bile bazı çakallar kendi sitelerinde ya da başkaca sitelerde tam zamanlı sahte yorumayıcılık yaparak para kazanmaktadırlar. Listemizi en yeni ve ilginç iş fikirlerinden bir tanesiyle kapatmaktayız. Bol paralı ve mutlu kalın. Görüşmek üzere.

Yorum yapın