Özel Günler İçin Kurabiye Yapıp Satma İşinden Ek Gelir Elde Etmek

Özel günlerde gelen misafirler için en afili hazırlıklar yapılır ve en güzel ikramlıklar sunulmak istenir. Ancak ikramlık seçiminde titiz davrananlardan biriyseniz ve sizin gibi yüzlerce insan olduğunu biliyorsanız hemen özel günler için hazırlanmış olan ürünler yaparak satmaya başlayabilirsiniz.

ÖNEMLİ TÜYO: ARKADAŞLAR BU KURABİYE İŞİNİ YAPACAKSANIZ KENDİNİZE MUHAKKAK BİR İNSTAGRAM SAYFASI AÇIN VE ORALARDA SHOW YAPIN. BU İŞİ GÖSTERİŞ OLMADAN YAPMANIZ İMKANSIZ. HAYAL KURMAYIN! AYRICA SÜSLEME İÇİN ÇEŞİTLİ GIDA BOYALARI ALIP DEĞİŞİK DESENLER DENEYİN, BU İŞİN SANATSAL YANINI UNUTMAYINÇ

Biliyorsunuz ki özel günler gerçekten özel olması gereken günlerdir ve insanlar böyle günlerde sadece günün değil yenilen yemeklerinde özel olmasını ister. Sizde bu isteklere cevap verebilecek türde bir çalışma yaparak özel olduğunuzu ortaya koymak isterseniz özel gün kurabiyesi yapabilirsiniz.

Kurabiye Yapıp Satmak Karlı Mı?

Özel günler için kurabiye yapıp satma işi aslında oldukça kazançlı bir çalışma türü. Çünkü insanlar son zamanlarda her yerde olanları değil özel olarak üretilen ürünleri tercih ediyor. Düğün, nişan, kına, söz, davet ya da çeşitli organizasyonlar için kullanılan özel ikramlıklar arasında kullanılan en güzel tatlardan biri olarak kurabiyeler ise yok satıyor diyebiliriz. Konsepte uygun olarak hazırlanan birbirinden harika kurabiyeler ise öyle bizim bildiğimiz üretim hanelerin işi değil. Herkesin yapamayacağı bu ürünleri hazırlamak ise evden çalışmak isteyenlere düşüyor. Bu çalışmada en önemli konu ise yaratıcılık meselesi. Yaratıcı düşünerek harika kurabiyeler hazırlandığında büyük siparişler alabilir ve maliyetinizin 3-4 katı kadar kar elde edebilirsiniz.

özel gün kurabiyeleri

Ev Ortamında Kurabiye Yapıp Satarak Ek Gelir Elde Etmek İçin Neler Gerekir?

Ev ortamında kurabiye yapmak en kolay işlerden biridir. Çünkü ev içerisinde istenilen malzemeleri bulmak zor olmaz ve istenilen tatlarda türlü türlü ikramlıklar çıkarılabilir. Ancak bildiğiniz gibi yemek yapmanın da kendi içerisinde birçok püf noktası var. Hele ki özel bir gün için özel bir hazırlık düşünüyorsanız mutlaka püf noktalarının da ötesinde farklı bir yol izlemeniz gerekir.

Peki, Özel Gün Kurabiyesi İçin Neler Gerekir?

Adı üstünde özel gün kurabiyesi bunun için yapmanız gereken bütün hazırlıklar ve malzemelerde özel olmalı. Ama ben özel dedim diye unu gidip de yurt dışından getirtmeye kalkmayın. Bunun için gerçekten kaliteli olan ve tarihi geçmemiş olan malzemeleri seçmelisiniz. Yumurtası, unu, sütü, yağı derken asıl malzemeleri toplamanızın yanında özel gün kurabiyesi yaparken asıl dikkat edeceğiniz nokta ise gerçekten özel güne uyum sağlayan ürünler ortaya çıkarmanız olacaktır.

Özel gün kurabiyesi yapmak için özel pasta kremaları, özel süslemeler, hamurlar ve daha pek çok ayrıntıyı kullanabilirsiniz. Özel günün hangi konsepte olacağını öğrenerek bebek figürlü, kalp figürlü ve daha pek çok figürde kurabiye yapıp müşterilerinize sunabilirsiniz. Ayrıca kurabiyelerinize uzun çubuklar ekleyebilir ve daha şık bir görüntü kazanan kurabiyelerinize paket geçirebilirsiniz. Minik kurdeleler ile daha da şık duracaktır. Harika ürünler hazırlayabileceğiniz özel gün kurabiyeleri için internet üzerinden pek çok örnek bulabileceğiniz gibi pasta süsleme malzemeleri satan dükkânlardan da alışveriş yaparak daha farklı ürünler sunabilirsiniz.

özel günler için kurabiye yapmak

Özel Günlerde Kurabiye Satabilmek İçin Hangi Firmalara Başvurmam Gerek?

Evde özel günler için kurabiye yapıp satma işi yaparak ek gelir elde etmek istiyorsanız bunu ya bireysel olarak bir firmaya bağlı olmadan ya da bir firma eşliğinde sürdürebilirsiniz.  Eğer bireysel ilerleyecekseniz mutlaka çevrenizin geniş olmasına ve kaliteli çalışmalar yaparak bu çalışmaların hiçbir yerde olmamasına dikkat etmeniz gerekir. Bireysel satışlarda farklı firmaların hazırladığı örneklerden hazırlarsanız sizden daha uygun fiyatlara sunan firmalar çıkacağı için müşteriniz azalacaktır. Ancak hiç bir yerde olmayan ürünler yaparsanız tanınırsınız ve fazla fiyat sunmanızda göze batmaz.

Eğer firmalar ile çalışıp sürekli iş almak istiyorsanız çeşitli şekerleme satan dükkanlara, kuruyemişçilere, pastanelere, düğün-kına organizasyonu ya da bebek doğum partileri ile ilgilenen yerlere gidebilir ve böyle bir çalışmanızın olduğunu anlatabilirsiniz. Firmalarla iletişim kurmak adına interneti de kullanabilirsiniz. İnternet üzerinden farklı adreslere girerek bu tür firmaların iletişim adreslerine ulaşabilirsiniz.

“Özel Günler İçin Kurabiye Yapıp Satma İşinden Ek Gelir Elde Etmek” üzerine 3 yorum

  1. Ben evde devamlı kurabiye börek çörek poğaça tarzı şeyler yapan biriyim ve elimin lezzetli olduğu söylenir bende bunu değerlendirip kendime yeni şeyler katmak istiyorum

    Cevapla

Yorum yapın