Şarkı Sözü Yazarak Para Kazanmak

Herkese merhaba! Bu yazımızda şarkı sözü yazarak para kazanmanın inceliklerini, artı ve eksi yönlerini sizlerle paylaşacağız. Sadece şarkı sözü yazarak nasıl geçineceğini, bu işin nitelikleriyle beraber belirtip yazılan şarkı sözlerin nerelere satılabileceğini sizlerle paylaşacağız. Bunların yanı sıra, ne tip şarkı sözlerinin piyasada rağbet edildiğini sizlere sunacağız. Bu işi profesyonelce yürüten var mıdır; varsa nasıl oluyor bu işler gibi soruların da cevaplarını siz sevgili okurlarımızla paylaşacağız.

Öyleyse başlayalım!

Yazdığım şarkı sözlerini nerelere satabilirim? 

 • Bilmeniz gereken ilk adım, yaşadığımız çağın bir sosyal medya çağı olduğudur. Birçok ünlü bestekar ve müzisyenin twitter ve facebook adresleri bulunur. Bu adreslere ise iki şekilde ulaşabilirsiniz. Bazı müzisyenler doğrudan kendi hesaplarını kendileri yönetirler. Bazı sanatçıların ise fan sayfaları mevcuttur. Her iki durumda da bu hesaplara -Facebook’ta ise şayet- doğrudan mesaj atma özgürlüğüne sahipseniz. Tek yapmanız gereken şarkı sözlerinizin kimler tarafından beğenileceğini tahayyül edip bir liste çıkarmak ve o listedeki sanatçıların izlerini sürmek. Twitter’da da doğrudan mesaj ile ulaşamasanız da herkesin görebileceği yerlerde link ya da dosya gönderme şansınız mevcut.

 

 • Sosyal medyanın yaygın kullanımı ile birlikte birçok aracı ortadan kalkmıştır. Artık herkes kendi işini kendi görmek istemektedir. Bu nedenle şarkı sözlerimi nerelere satabilirim diye kara kara düşünme devri de bitmek üzeredir. Doğrudan sanatçılara ya da menajerlerine ulaşarak bürokrasinin ağır işleyen koridorlarından kurtulabilirsiniz.

 

 • Eski filmlerde karşımıza sıklıkla çıkar. Bir müzisyen adayı elinde gitarı ya da bağlamasıyla Unkapanı’nın yolunu tutardı. Orada birçok ”kasetçi” ve yapımcı olurdu. Gitarıyla ya da bağlamayla tek bir şansı olan adaylar kısıtlı sürelerde yoğun tempoda çalışan kaset dükkanlarında kendilerini gösterir ya da göstermeye çalışırlardı. Artık bu manzaralar, tarihin gerisinde kaldı. Kasetler yerini cdlere ve mp3lere bıraktı. Yavaşlık da aynı şekilde yerini hıza. Bu nedenle kolunuzun altına şarkı sözlerini alıp stüdyoların ya da yapım şirketlerinin yolunu tutabilirsiniz. Ancak size tavsiyemiz daha makul ve daha profesyonel şekilde hareket etmeniz. Bunun için şarkı sözlerinizi bir klasör oluşturup düzenli bir şekilde oluşturup söz konusu şirketlerin mail adreslerine yollamanız çok daha verimli sonuçlar doğuracaktır. Her sanatçının bir menajeri ve bir yapım şirketi vardır. Siz de şarkı sözleri yazan kişiler olarak sanatçıdan sayılırsınız ve bu bakımdan doğrudan bu şirkete ve menajerlere sözlerinizi satabilirsiniz.

sa-1

Ne Tip Şarkı Sözleri Yazarsam Para Kazanabilirim? 

 • Öncelikli olarak karışık sözlerden, anlamdan uzak, grifit ve karmaşık yapıdaki sözlerden kaçınmalısınız. Şarkı sözlerinin satma halka ne kadar geniş ölçüde hitap ettiğinize bağlı olarak değişecektir. Bu nedenle duru, saf ve halkın kolay anlayabileceği türden sözler yazmanızda fayda var.

 

 • Kafiyeli sözler yazmaya özen gösterin. Bir algı araştırmasına göre kafiye odaklı şiirler ve şarkı sözleri çok daha kolay ezberleniyor. Şarkı sözlerinin ezberlenebilir olması satış açısından çok daha makul ve kazançlı olarak geri dönmesi demektir. Bu nedenle sık sık dizelerin sonunda kafiye yapmaya özen gösterin. Ancak kafiye yapayım derken de zorlama şarkı sözlerinden de uzak durmanız lazım gelir. Zira günümüzde piyasayı işgal eden bazı şarkılarda zorlama kafiyeler, daha sonrasında ağır eleştirilere ve alaylara maruz kalmaktadır. Güzel Türkçe’mizin sonsuz olanaklarından faydalanarak binlerce kafiyeye açık olan şiirsel dizelerden beslenmeye ihtimam gösterin.

 

 • Argo ifadelerden kaçının. Örneğin 90’lı yılların sonunda yapılan ”Kuşu Kalkmaz” adlı şarkı başta ilgiyle karşılansa da sonrasında klipleri dahil olmak üzere her yerde yasaklandı. Riskten uzak durun. Şarkı sözlerinizin saldırı, küçük düşürücü ve özensiz dizelerden oluşmasın.

 

 • Güncel ve modern sözler yazmaya özen gösterin. Son on yılda cep telefonları ifadelerini kapsayan onlarca şarkı yapılmıştır örneğin. İsmail Yk’nın Facebook adlı bir şarkısı bir dönem ortalığı kasıp kavuşmuştur. İnsanlar 2016 yılı itibariyle artık günlük hayatlarının birer yansıması olan şarkılara daha fazla meyil etmektedir. Bu nedenle gündemi her daim takip edin; yenilikçi olmanın yanı sıra her zaman özgün ve modern olun.
Şu İş İlgini Çekebilir:  Yeni Evliler İçin En Karlı İş Fikirleri

 

 • Son olarak seçeceğiniz konulara dair birkaç tüyo verelim. Piyasanın işleyiş şekline baktığımızda gördüğümüz belli başlı konuların çeperinde yazılan şarkı sözlerinin çok daha ilgi çektiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Örneğin en çok yazmanız gereken konu şüphesiz ki ”Aşk” olmalıdır. Aşk şarkıları her zaman birincil derecede gündemde olmuştur. Bunun dışında kadın – erkek ilişkileri, yalnız, ayrılık, özlem, memleket özlemi gibi Türk insanın ciğerini yerinden oynatan konularda da yazmanızı tavsiye edebiliriz. Ve eski sevgiliye ”atarlı, güçlüyüm ben” imajı çizen hareketli ve neşeli şarkı sözleri yazmanız da gerekecektir. Hiçbir zaman tek bir minvalde tek bir yönde sözler yazmayın. Bazı şarkılarınız acılı, bazıları ise enerjik ve güleç olmalıdır. Bugün çok satan bir albüme baktığımızda şarkıların bir kısmının ağır ve dokunaklı; bir kısmının ise keyifli ve hareketli şarkılar olduğunu görürüz. Siz de bu çok yönlülük dengesini kendi yazdığınız şarkı sözlerinde bulun ve yaşatın.

sa-2

Şarkı sözü Yazarlığının Artı Yönleri Nelerdir? 

 • Karizması çok yükseklerde bir iş olduğunu söyleyebiliriz. Düşünün ki örneğin Hande Yener’in ya da Demet Akalın’ın ekranlarda dönen bir şarkısının sözlerini siz yazdınız. Bunun manevi gururunu hiçbir yerde yaşayamazsınız. Ekranlarda dönüp duran kliplerde adınızın söz kısmında yazması da önce çevrenizde sonra ülke genelinde tanınacağınız anlamına gelmektedir.

 

 • Pratik açıdan çok büyük zorlukları olmayan bir iştir. Öyle ki kullanacağınız üç araç vardır. Bir kağıt, bir kalem, bir de beyniniz. Böylece işin de tekniğini ve kimyasını çözdükten sonra sadece ilham gelmesini bekleyip kollarınızı sıvayabilirsiniz.

 

 • Nice büyük müzisyen ve bestekar işlerinde ne kadar iyi olsa da güfte konusunda yetersizdir. Bu nedenle bugün adını bildiğimiz birçok ünlü sanatçı, şarkı sözü satın alırlar. Bu da emin oldukça pahalı bir alışveriştir. Sadece şarkı sözü yazarak, geçiminizi sağlamakla beraber gayet konforlu ve zengin bir hayat sürme şansınız yüksektir. Yılda sadece 4- 5 şarkı sözü ile, ortalamanın çok üstünde bir geçim kaynağı oluşturursunuz.

 

 • Aynı zamanda şarkı sözü yazarlığı alanında birçok ödüle de layık olma şansınız mevcut. Bu sayede birçok ünlü müzisyen ve aranjörün olduğu bir platformda alacağınız ödüllerle onore edilebilirsiniz. Bu da size gelen para kaynağı kadar tatlı gelecektir.

sa-3

Şarkı Sözü Yazarlığının Eksi ve Riskli Yönleri Nelerdir? 

 • Müzik piyasası, var olan piyasalar içinde en acımasız olanlardan biridir. Bu nedenle zamanında göz dolduran birçok yıldız, bir anda unutulanlar kervanına katılabilirler. Öyle ki kameralar önünde her gün gözüken ülke starları bile, birkaç yıl içinde bir daha piyasaya dönmemek üzere silinirler. Sizin ise şarkı sözü yazarı olarak bu piyasanın içinde tutunmanız çok daha külfetli olacaktır. Hep olumlu şeyler yaşanması için kendinizi sürekli yenilemelisiniz ve kaleminizi taze tutmanız lazım gelecektir.

 

 • Piyasada onlarca, yüzlerce değil binlerce rakibiniz olacak. Şarkı sözü satabileceğiniz sanatçı sayısı çok azken, onlara şarkı sözü satmaya çalışan binlerce kalem mevcuttur. Onların arasından sıyrılıp kendinizi ve şarkı sözlerinizi göstermeniz bile apayrı bir zaman ve emek gerektirecektir. Çoğu kişi daha fazla mücadele edemeyerek ve sabrederek yarıştan çekilirler. Siz yarışmaktan çekilmek istemiyorsanız yazmaya, sabretmeye, üretmeye ve orijinal dizeler yaratmaya devam etmelisiniz.

 

 

 

“Şarkı Sözü Yazarak Para Kazanmak” üzerine 63 yorum

 1. Merhaba,
  Ben azeriyim,Azerbaycanda yaşıyorum. Türkçe şarkı yazıyorum. Türklere satmak istiyorum. Bunun için Türkiyedenmi telif haklarını satın almam gerekiyor?

  Cevapla
 2. derine derine işledin kalbin içine içine,
  tesadüfmüş neymiş hadi git işine,
  yolunu bulamadın aka ulaşamadın..
  şimdi sana güle güle…
  arkadaslr bu yazdgm şarknn bi kısmı ve dünya kadar yazdgm yazablcgm bi çok soz var isteyen arkdslra en uygn şeklde harika şeyler satmk için buradaym ..
  [email protected] ulaşblrsnz

  Cevapla
 3. arkadslr mrblr söz arıyanlar cok iyi bestelerim var isterseniz ulaşın hemen fırsat bu fırsat..

  Cok uzun zaman oldu
  hasrete hasreti ni katalı..
  Bilemiyorum belki zaman durdu
  kalbimde kalbi nefes alalı..

  Cevapla
   • Şarkı sözleri yazıyorum ve kalemimi beğeniyorlar ama sanatçılara ulaşmak oldukça zor. Sosyal medya hesaplarına mesaj gönderiyorum ama mesajları okumuyorlar bile. Herkes kendi yazdığını beğenir ama ben beğenmediğim sözlerimi yırtıp atan biriyim. Oldukça fazla şarkı sözü yazdım ama sanatçılara ulaşma konusunda yol alamıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

    Cevapla
 4. Seni bu kalbe ekledim
  Cok surdu bekledim
  Sen yokken yanimda
  Sakat gibi tekledim

  Seni hergun gozledim
  Cunku seni ozledim
  Sen beni gormedin
  Ben kendimi gizledim

  Cevapla
  • Genel itibariyle güzel ama değişik çarpıcı ve akılda kalıcı kelimeler seçilebilirmiş gibi geliyor bana emeğine yüreğine sağlık

   Cevapla
  • Kolay Ve Pratik

   Süresi kişiye göre değişir
   Kolay ve pratiktir
   Fazla para harcatmaz
   Sağlık için yararlıdır
   Her zaman yapılabilir
   En çok tercih edilendir
   Bilin bakalım
   Nedir bu
   Tempolu ve normal yürüyüş
   Ankara,12.3.2021, Nuri Hakan Tataroğlu gezgin bezgin sezgin gurme halk ozanı aşık Koca Hoca fanibirferdizat tarafından yazılan özel özgün güzel ibretlik bu şiirin okunmasını tavsiye ederim, yorumlarınızı bekliyorum.

   Cevapla
 5. Merhaba ben Türkçe ve ingilizce şarkı sözü yazıyorum ama facebooktan göndermek istemiyorum güvenlik açısından. Galiba en güvenilir ve kaliteli yol yapım şirketlerine gitmek bu konudaki düşünceleriniz neler

  Cevapla
 6. Unuttum

  Unuttum unuttum seni unuttum
  O eski gunlerimizi unuttum
  Simdi yolumu bulamadım ben
  Çünkü sevgimizi unuttum

  Cevapla
 7. çök güzel şarkı sözlerim var pop fantazi slow canlı tarzda ilgilenen kişiler aytekin gunesh ,le iletişime geçebilirler kişiye özel şarkı sözleri yazılır iletişim no:0544 325 9025

  Cevapla
 8. Sensiz hayatım bomboş sarhoş olmusam. sarhoş ama beni sevmiyorsun artık tutma. Beni sakin gideyim buralardan askımız anlamsız bu ikimiz bittik artık…. sarki sozu isteyen iletisim…..GECİN

  Cevapla
 9. bu sana feda olsun
  ricam olsun
  bir daha donmek yok asla
  senin sevgin bir gün
  benimkise ömür
  lay lay lay lay lay lay laylaaaaaaaaaaaay

  bu yazdıgım sarkı pop satın almak istiyenler kolayca ulaşabilir.

  Cevapla
 10. Facebook’ta bestecilerin bir grubu var. Kendisini geliştirmek ve çevre edinmek isteyen arkadaşlar için iyi bir fırsat olabilir, grup ismi:
  Söz Yazarı ve Bestecilerle Şarkı Yazarlığı İpuçları

  Cevapla
 11. Aaah aaa Aaah

  Umutlar yıkılınca
  Eskisi gibi sevgi kalmıyormuş
  Saygı yitirilince
  Tükenişimiz başlıyormuuuş
  Nasıl olmuş sizce

  Cevapla
 12. Şarki sözü yaziyorum ayrica türküde yaziyorum sanatci arkadaslar bana ulaşabilirseniz sevinirim kanser hastasiyim beden gücüyle calişamiyorum bu yoldan para kazanmak istiyorum

  Cevapla
 13. Denizleri bana bırak
  Bulutlara bir tokat at
  Yildizlara bir mesaj at
  Buluşalim biz altinda
  ……………… Devam ediyor pop
  Sanatcilarimiz. Demet akalin veya hafise. Hande yener e uyabilecegini düşünüyorum

  Cevapla
 14. Kalbime kelepcemi vurdun
  Yoksa muhurmu be yarim
  Hala seni sevmekteyim
  Geldeseydin gelmezmiydim
  Sevdeseydin sevmezmiydim
  Ol deseydin olmezmiydim be dunyam

  Birakip elleremi gittin be dunyam
  Baharin her gun olmekte
  Seni hala sevmekte yar
  Yollarini beklemekte ey yarr

  Dunyam simdi mutlumusun
  Bensiz huzurlumusun
  Geldeseydin gelmezmiydim
  Sevdeseydin sevmezmiydim
  Ol deseydin olmezmiydim
  Baharin artik olmekte
  Dunyasindan gitmekte be yarim

  SUZAN AGUS ADANA

  Cevapla
 15. Her türlü şarkıya her türlü sözü yazarim hatta googleye Yusuf Çeleğen yazıp bakabilirsiniz gerçekten satın almak isteyen olursa yardımcı olurum ciddi alıcılar mesaj atsin

  Cevapla
 16. Öncelikle yazılarınız için teşekkür ederim ?
  Benim sorum, yazdığım şiir veya şarkı sözlerim var bunu paylaşsam bana ait olduğu halde başkası sahiplenir de ne yapmalıyım yada nasıl önlem almalıyız acaba her sözü notere tasdik ettirilmesi gerekmi?

  Cevapla
 17. Yıldızların altında kendimi kaybettim hayatın sınırında ucurumdan suruklendım acıdan baska vermedi bu dunya iletı bana sınırdayım tukendım kendimi kaybettim ben mı istedim bu dunyayı ben mı istedim bu hayatı ve devamı da bu tur sarkı sozlerı yazıyorum

  Cevapla
 18. Kilometrelerce Rhyme yaptım, bunu yazarken bi flow kaptır…’dı gidiyor bu hayatım boyunca, evet kardeşimsin ama karnımız doyunca, Bana sahtelik değil artık gerçekleri soyuncan, Bir çok gencin hayali benim ki gibi oyuncaaak.

  Cevapla
 19. Bizim bir aşkımız var Yarım kalmış hayallerimiz var Aşk bize dünden kindar avuçlarımda bomboş ellerin var Şimdi hayat mayhoş Ruhum bırakmış kendini sarhoş ölmüş bedenimde bomboş Affet ne olur hatalar kabul olur suçlar işlenir ama bir doğru yol bulunur Belki de sonu yok bunun belki de çok amaçsız Sen söyle bitir bunu bende o yürek yok işte Sende bağımlısın buna ayrılamazsın bi daha bağlanmışsan bi kere kopamazsın asla

  Cevapla
 20. BU SABAH DOĞ BANA,
  GECE YİNE GİDERSİN.
  TAM BATARKEN GÜL BANA,
  AĞLARSAM GELİR MİSİN?
  SEVDAM KARANLIKTA KALSA,
  MUM OLUP ERİR MİSİN?

  AL BENİ DE YANINA.
  BİR KİLİT VUR DUDAKLARIMA.
  SUSARIM… SEYREDERİM…
  BEN SANA SARILMADAN DA SEVERİM.

  AL BENİ DE KARŞINA…
  BİR ZİNCİR VUR KOLLARIMA.
  DOKUNMAM… SEYREDERİM…
  BEN SANA SARILMADAN DA SEVERİM…
  DEVAMI VAR……………..

  Cevapla
 21. Tanrım çok sevmiş beni
  Seni yazmış kalbime
  Artık yüzüm gülüyor
  Tutunmuşum sevgine
  Şu kirlenmiş dünyada
  Sevgimiz temiz kalsın
  Bu kocaman aşkımız
  Birgün ziyan olmasın
  Mutluluk kanat açmış
  Senle beni kaplamış
  Yalansız ve dolansız
  Delicesine yakmış
  Sen çok farklısın yarim
  Tüm güzellikler sende
  Çok alışmışım sana
  Beni bırakıp gitme

  Cevapla
 22. Instagram hesabiniz var mi sarkim boyle sabretim kahrettim senin icin değmezmiş hikayemiz yarim kalsin seçilmezmiş bu sevdaa olene kadar olacak dedik artik sadece hikayemizdi devami da var ama sadece vir kismini yazdim guzel mi ?

  Cevapla
  • Şarkı sözleri yazıyorum da, yok ki bir destekçi 🙁
   Instagram:@tolgakir_ benimle şarkı sözü paylaşmak isteyen varsa takip etsin
   (geri takip var.)

   Cevapla
 23. Kalbim Seninle olmadan bile
  Acıyıp gözyaşlarım taşmadan bile
  Sığınırım yağmura
  Sığınırım rüzgara
  Fırtına olmadan
  Sığınırım yokluğuna
  Ben
  Bu Gece…

  Cevapla
 24. BU ARALAR ASK ESMİYOR
  CANİM SİKKİN YOK HEVRSİM
  KARANLİKLAR İCİNDEYİM
  NE GİDESİM VAR NE SEVESİM.

  YORGUN BEDENİM KAYGİSİZ
  ACİLAR İCİNDE İNLİYOR
  ANİLAR VARKİ SAYGİSİZ
  NE HATİR GÖNÜL DİNLİYOR

  BU SAVRUK SAVRUK DUYGULAR
  BASİNA BUYRUK UYKULAR
  NEREDE HAYALLER UMUTLAR
  KOSE BUCAK KACİYORLAR.

  slow tarzda bir çalışmam bizide elimizden geldiğince gönlümüzden geçtiğine dilimiz döndüğünce duygulara anlam.katmaya çalışıyoruz. Sanatçı dostlarım okumak isterlerse verebilirim öyle büyük bir ekonomik kaygımda beklentimde yok. Yıllardır yazıyorum. Bir anlamı olsun sevgiler ve saygılar #muhammetogluhatem instagram adresinden ulaşabilirisiniz.

  Cevapla
 25. Senin canın can yoldaşın. Senin hayat arkadaşın. Bu dünyada ilk gözağrın. Bir ben olayım,İlk ben olayım. Tek ben olayım. Gündüzleri düşlediğin. Geceleri özlediğin. Hasret ile beklediğin. Bir ben olayım,İlk ben olayım. Tek ben olayım

  Cevapla
 26. Merhaba herkese günümüzün ilişkilerine yönelik bazen hüznü bazen bir zaferi basende ti ye aldığım aşk ayrılık arkadaşlık yanlızlık . . V.b ) konularda kendi gözümden bakıp gözümün önünde duran kişi ve olaylardan esinlendiğim şarkı sözlerim var ve bazılarına müzik yapma imkanıda buldum devam ettiklerim de var iletişim lütfen ciddi ve duyarlı Kişiler pişman olmayacaksınız !!

  Cevapla
 27. Arkadaşlar Öncelikle Bu Konuda Bilgili Bir İnsan Olarak Yazdığınız Şarkı Sözlerinin ”söz” Olarak Kalması satmanızı bir hayli zorlaştırır. size tavsiyem kendi tarzınızda besteler yapın ve kendinize farklı konular belirleyin. Farklı Konular, Yenilikçi bakış açıları, sürekli değişiklik gösteren besteler göz önünde tutulur. müzik piyasında sözden çok beste sıkıntısı var. bu sebepten beste yapabiliyorsanız sözlerinizi besteleyerek bu yoldan ilerleyin. sadece söz yazarak göz önünde tutulmanız pek mümkün değildir. fakat bu sözleri besteye dönüştürerek bu piyasaya adım atmanız ”kaliteli iş yapıyorsanız” gayet kolay ve makuldür. ve sosyal medya aracılığı ile göndermek yerine yapım şirketlerine ulaşmayı tercih edin. beste ile götürdüğünüz sözler size ilgi çekmeniz için fırsat verecektir.

  Cevapla
 28. Sözler arabesk arabeskle ilgilenen varsa 054654185 yetmişbir iletişim hattını arayabilir sazına ağzına yakışacak şarkı sözleri bende beni iletişim numaramdan arayabilirsiniz arabesk damar şarkı söylemek isteyen

  Cevapla
 29. Benmiydim sevgili uğruna herşeyi sildiğim ‘ne kimseyi tanırım ne kimseyi görürüm bi an olsun görmesem özlerim ben seni..bazen iki cümle kurulur ama bütün samimiyetler sığar…

  Cevapla
 30. Bende çok yazıyorum ve o kadar kendime güveniyorum ki sadece birinin beni görmesini çok istiyorum pauldrwer e postasına bir tanesini yolladım ve çok begendini bu yazmayı asla bırakmamı istedi ama yardimcida olamadı ben devam ediyorum yazmaya ama keşfedilmeyide çok istiyorum

  Cevapla
 31. Merhaba parlakfikirler. Karşılıksız vermiş olduğunuz bu hizmet çok kıymetli. Benim gibi beste yapan,yaptığı besteleri nasıl değerlendireceğini bilmeyenler için rehber olup, yol göstermektedir.
  Sandığımda çok fazla Bestem var.Sandığım dediğime bakmayın hepsi çok güncel, çok anlamlı ve kıymetli besteler.Bu besteleri sizden aldığım aydınlatıcı bilgilerle değerlendireceğim.Bana umut oldunuz.
  Bunun için size çok teşekkür ederim.

  Cevapla
 32. GEL YETER Kİ
  Bomboş odalarda,aradım seni
  Gitiğini bile bile
  İki kahve yaptım, biri az şekerli
  Falımda yalnızlık çıktı
  Sanki bilmezmişim gibi
  Sana da fal bakarım
  GEL YETER Kİ, GEL YETER Kİ

  Göz göze bakarız
  Uzun uzun laflarız
  Geçmişi anarız
  Belki bir film koyarız
  GEL YETER Kİ, GEL YETER Kİ

  Sokaklara çıkarız
  İstiklalde turlarız
  İki kadeh atarız
  Eskiden olduğu gibi
  Ona buna sararız
  GEL YETER Kİ, GEL YETER Kİ

  İlk geldiğin günü,hatırlıyorum
  Hala dün gibi
  Seviyorum derken, çok nettin
  Giderken olduğun gibi
  Annem seni sordu
  Dedim bildiğin gibi
  Yalvarıyorum sana
  GEL YETER Kİ, GEL YETER Kİ

  Konuşmasanda, bakışmasanda
  Darılmasanda, sarılmasanda
  Gülüşmesende, öpüşmesende
  Rüyalarıma geldiğin gibi
  GEL YETER Kİ, GEL YETER Kİ

  Cevapla
 33. Arkadaşlar buraya yazdıklarınızı okuyunca içim karardı. Neredeyse içimdeki şiir yazan beni öldürecektiniz. Lütfen her karalamanın şarkı olamayacağını anlayın. Serbest ölçüde şiirler yazın! Bir hobinizi ne zaman para hırsına büründürürseniz o zaman zoraki ürünler çıkar. Emin olun zoraki ürünler güzel değildir. Lütfen bu işi ciddiye alın. Söz yazarlığı; hiçbir şey olamadım birde bunu deneyeyim! denebilecek kadar basit bir iş değil.

  Cevapla
 34. Arkadaşlar bu sözler; bugün karaladığım sözlerin bir kısmı… Hip-hop türü bir şarkıya gider gibi geldi… Nasıl sizce..? Yorum alabilir miyim…
  Not: Bu aradaki gündemle ilgili böyle bir şey çıktı… Yazdığım farklı türde bir sürü söz de var elimde…
  * İlk defa böyle bir paylaşımda bulunuyorum*

  Pozitif çıkar diye
  Gitmem Hastahaneye
  Sağım solum Kovitle dolmuş
  Bir baktım hastaneye;
  Kovid Hastanesi olmuş…
  Dezenfektanı sıktım boca ettim…
  İkinci Maskeyi taktım;
  Koşarak hastaneden çıktım…

  Cevapla
 35. GİDİYORUM SENDEN !
  GEL DEDİĞİNİ DUYAR GİBİYİM
  GİDİYORUM SENDEN !
  SESİN HEP KULAKLARIMDA
  GİDİYORUM SENDEN !
  ELLERİN ELLERİMDE OLMASINA RAĞMEN
  GİDEMİYORUM SENDEN !
  KALBİME SENDE OLMAMASINA RAĞMEN.

  Cevapla
 36. Dön desem gelirmiydi hatıralar
  Bir acı verir sadece umutlar
  Kaldık baştan sona
  Doldu içimize yokluklar
  İyi olduk bir gün
  Bazen ise kötü
  Yaşadık örneğin
  Ölümü bile bile ….
  İlgilenen olursa bu tarz şiirler yazıyorum ?

  Cevapla
 37. Yaşım 14 kendimce şarkı sözleri yazıyorum kötü de olsa bi yorumda bulunursanız sevinirim*

  Sen sar beni hoş olurum
  Düş kadehime yolumu bulurum
  Bir gül ben vurulurum o gamzene sokulurum
  Dikenim zararsa kendimi kuruturum

  Hiç sevmedin beni dimi yalandı o sözlerin
  Doğru diyor ağzın inanma diyor gözlerin
  Yıkılmadım ama gülüşüne çöktü dizlerim
  Ruhunda kaldı mı sözlerim ve izlerim

  Cevapla
 38. Ibret.
  Ben sogudum mu aşktan?
  Denesem mi baştan?
  Olmaz…
  Bir kere yandim hayatima ibret.
  Yok,
  Ahdimden dönmedim,
  Canima tak dedi.
  Ne olur?
  Birak artik beni kendi halime.

  Türkmenistanliyim. Türkçe bestelerim var. Hit olmazsa bedava vermek şartiyla şarkilarimi profesyonel yorumculara vermek istiyorum.

  Cevapla
 39. SENDEN BAŞKASINI SEVMEM
  Aşkıma karşılık vermesen bile
  Senden başkasına bakmam sevgilim
  Belki bir gün beni seversin diye
  Senden başkasını sevmem sevgilim
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Ben seni severken sen onu sevsen
  Benimle değilde onunla gezssen
  Seni şu iki gözümle görsem
  Senden başkasını sevmem sevgilim
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Umutlar tükenir sevdam tükenmez
  Nasıl sevdiğimi kimseler bilmez
  Beni sevmesende inan farketmez
  Senden başkasını sevmem sevgilim
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Ben seni severken sen onu sevsen
  Benimle değilde onunla gezssen
  Seni şu iki gözümle görsem
  Senden başkasını sevmem sevgilim

  SÖZ: vedat demir

  Cevapla
 40. Ben şarkı sözlerimi burda paylaşmayacagım iyi bir şarkı yazarı yazdığı şarkı sözlerini paylaşmaz fakat isterseniz bana ulaşın ben anlaşırsak ortak bir noktada mutlaka görüşme yapmalıyız bu şarkı sözlerini kim alıyorsa bana ulaşırsınız sevinirim

  Cevapla
 41. 16 yaşımdan beri eliimde kalem şiir ‘ler ,şarkılar yazıyorum .. 25 yaşındayım hayatın bana verdiği her zorlukta tek tesselliyi kalemim ve bem beyaz defterlerde buldum .. yıllardır tek isteğim yazdıklarımı duyurmak ..en az 20 şiir dolu defter yırtdım ,yaktım atdım .. şimdide yine maddi sıkıntı yaşıyorum yazdıklarımı hem duyurmak hemde kazanç elde etmek istiyorum ..inşAllah dönen olur

  Cevapla

Yorum yapın