Tablet tamir dükkanı açmak

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birçok iş kolu alanı daha oluşmuştur. Özellikle de elektronik cihazlardaki her geçen gün çıkan modellerin ve markaların hızına yetişebilmek mümkün değildir.  Etrafta bu kadar yoğun bir şekilde kullanılan teknolojik aletlerin bozulma durumları da oldukça karşılaşılan bir durumdur. Bu nedenle tüketiciler garanti kapsamı dolan veya kullanıcı hatasından kaynaklanan tablet arızalarında tamir yapan dükkanları tercih etmektedirler. Eğer siz de tablet tamir dükkanı açmak istiyorsanız bazı detaylara oldukça dikkat etmelisiniz.

ipad photo

Tablet Tamir Dükkanı Açmak İçin Gerekenler

Öncelikle mutlaka bu konuda uzman bir kadroya sahip olmalısınız. Teknolojik aletlerin kolay bozulması kolay yapılacak anlamına gelmemektedir. En ufak bir arıza bile tamiri günler süren bir soruna dönüşebilmektedir. Bu nedenle tamir dükkanı açmak oldukça kapsamlı bir eğitim gerektiren bir daldır. Bilişim sektörünün durdurulamaz büyümesi karşısında tablet tamirine de oldukça ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle mutlaka bilgisayar sertifikasına sahip olmalısınız. Bu sertifikaları almak oldukça kolay ve uygun fiyatlıdır. Sertifika sizin müşteriye karşı vereceğiniz güveni simgeleyen önemli bir kıstastır. Ayrıca sadece garantisi biten ürünleri değil, belirli yeterliliği sağlıyorsanız garantili ürünlerin tamiri için de sizlere bayilik verilebilir. Bu nedenle eğitim alanınızda kendinizi mutlaka geliştirmeli, yoğun iş tecrübesi yaşamalı ve mutlaka teknolojiyi ilgi ile yakından takip etmelisiniz. Her geçen gün yeni bir özellik ve model çıktığı için size gelebilecek ürünün tamirinden de anlıyor olmanız gerekecektir.

Tablet Tamir Dükkanı Açmak İçin Yapılması Gerekenler

Eğer bu tarz bir dükkan açmak için kendinizi ve yanınızda çalışacakları yeterli eğitim düzeyinde ve tecrübede hissediyorsanız tablet tamiri yapan dükkanı açmak için bazı prosedürleri de yerine getirmeniz gerekecektir. Bilindiği üzere işyeri açmak oldukça ciddi bir iştir ve birçok kamu kurumundan çeşitli evraklar alınması gerekmektedir. Bu evraklar şu şekildedir:

 • Nüfus cüzdanı aslı ve ikametgah belgesi
 • Son 6 ayda çekilmiş olan 2 tane vesikalık fotoğraf
 • Eğer dükkan kendinize aitse tapu fotokopisi ve yapı kullanma izin kağıdı
 • Eğer dükkan kiralıksa kira belgesinin aslı veya noter onaylı kopyası
 • Vergi levhasına ait fotokopi
 • Esnaf ve Ticaret Odası kaydının fotokopisi
 • Sigorta, bağ kur, emeklilik belgesi fotokopisi
 • İtfaiyeden yangın önlemi alınması ve buna dair rapor
 • İmza sirküleri, şirketse de Ticaret Sicil Gazete fotokopisi
 • Yeni çıkartılmış sabıka kaydı
 • Su aboneliğine kartlı sayaç zorunluluğu
 • Emniyetten kimlik bildirimi belgesinin fotokopisi

Tablet Tamiri Dükkanı Açmak İçin Gereken Sermaye

Görüldüğü üzere bilgisayar tamir dükkânı açmak için gerekli belgeler tamamlandıktan sonra faaliyete geçiş işlemleri başlamış demektir. Fakat iş kurarken kuşkusuz ki belirli bir sermayeye de ihtiyaç duyulmaktadır. Bu sermaye işyerinin büyüklüğüne, çalışanların sayısına ve kullanılacak olan ofis malzemelerine göre değişkenlik gösterecektir. Kurulacak olan şirketin faaliyet alanının büyüklüğü çalışacak olan kişi sayısını da etkilemektedir. Bu nedenle sermaye oranı kişilerin tercihlerine ve şirketin büyüklüğüne göre farklılıklar arz edecektir.

Ancak kıyıda köşede en az 35 000 TL nakit bulundurmanız gerektiğini ifade etmek isterim.

Tablet Tamir Dükkanı Açmak Para Kazandırır mı?

Günümüzde tablet kullanımı oldukça yaygındır. Bu aletler genel olarak elden düşmeyen, her an kullanılan ve oldukça pratik bir alettir. Bu nedenle tablet dükkanı açmak ve tablet tamiri dükkanı açmak odlukça para kazandıracaktır. Öncelikle müşteri memnuniyetini sağlamak, tabletleri gerektiği şekilde tamir etmek ve daha sonra kar amacı güdülmesi gerekmektedir. Tabletler artık her evde olduğu için tamiri işlemleri de oldukça çok iş getirmektedir.

Arkadaşlar bu gibi sektörler öyle aman aman rekabetin olduğu ve yarın öbür gün işlerin bir anda kesilebileceği sektörler değildir. Siz yeter ki bu zanaati öğrenin. Tamir etmeyi becerin. Müşteriler size akın akın gelecektir ve hatta tee uzaklardan hiç ummadığınız semtlerden bile sizi seçenler olacaktır. Çünkü bu işler güven ve zanaat işi. Dükkanınızın tenhada olmasının bile bir önemi yok. Aynı bir binanın 5. katında ufacık tabela ile iş yapan hukuk bürosu misali sizin de dükkanınızın yerini bir şekilde bulup iş verenler çıkacaktır. O sebeple içiniz rahat olsun.

Yorum yapın