Dekoratif Ağaç ve Heykel Satan Dükkan Açmak

Son 10 yıl içerisinde 2. Milenyum Çağı diyebileceğimiz yeni bir döneme girdik. Bu dönemde insanların estetik algıları ve beğenileri büyük oranda değişti. Bununla birlikte yepyeni dekorasyon fikirleri evlerde ve ofislerde karşımıza çıkar oldu. Moda ile dekorasyon arasındaki fark da iyice belirgin hale geldi. Modada gösteriş ve frapan modeller öne çıkarken, dekorasyonda da sadelik ve doğallık tercih edilir oldu.

Dekoratif ağaç dalları ve kabukları bu sadeliğin ve doğallığın tescilli ürünleri arasında yer alıyor. Uzak Doğu’dan Kuzey Avrupa’ya kadar birçok kişi yaşam ve çalışma alanlarını ceviz ve kayın gibi hem dekoratif hem de dayanıklı ürünlerle süslüyor. Dekor ve uzun ömürlülük dışında alıcıların ilgisini çeken en önemli noktalardan bir diğeri ise sağlık! Plastik ve türevi materyallerin hayatımızdan yarı yarıya çıktığı 2. Milenyum Çağında, ahşap dekorasyon ürünleri bu yönüyle de tercih sebebi.

Dekoratif Ağaç Çeşitleri 

Önceki yıllarda ağaç ve dekorasyon fikirleri yan yana geldi mi insanın aklına sadece Yeni Yıl için süslenen çam ağaçları gelirdi. Bu ağaçları da çoğu zaman Noel temalı aile ve korku filmlerinde görürdük. 2000’li yılların başında çam ağaçları yavaş yavaş Türkiye’de de alıcı bulmaya başladı. Hem de sadece Noel için değil için değil birçok parti ve kutlama için de dekoratif çam ağaçları satın alınır oldu.

Size tavsiyemiz bu ağaçlara öncelik vermeniz. Zira çam ağaçları hem görüntüsü hem de ”süslenebilir” olması nedeniyle sık sık tercih ediliyor. Hem yapay hem de gerçek çam ağaçlarına yurdun dört bir yanından alıcı bulmanız mümkün. Peki seçenekler çam ağaçlar ile sınırlı mı? Elbette değil.

Mevcut ekonomik şartları da göz önünde bulundurarak sadece her beğeniye değil her cebe uygun dekoratif ağaçları kategorilerde alıcılara sunmalısınız. Bunların başında ise limoni servi ağaçları geliyor. Bu ağaçların küçük olanları özellikle minimal dekorasyondan hoşlananların son yıllardaki ilk tercihleri arasında yer alıyor. Bunun dışında küçük ama şık görünümlü diğer ağaçlar arasında Yuka ağacı, yapay limon ağaçları, Gingko Bloba ağacı ve çim detaylarıyla güzelliğine güzellik katılmış Difenbahya ağacı yer alıyor.

Kataloğunuzu geniş tutmak ve zenginlere de satış yapmak için daha büyük ve daha pahalı ağaçları da tercih edebilirsiniz. Son yıllarda hem Türkiye’de hem de diğer ülkelerde en çok satın alınan ağaçlar sırasıyla; Gövde sayısı 3 ile 6 arasında değişen bambu ağacı, Chamaerops Excelsa adıyla da bilinen tüylü palmiye, şimşir ağacı ve Çin Palmiyesi’dir.

Dekoratif Ağaçlar Nerede Satılır? 

Önünüzde iki seçenek var. Ya kendi e-ticaretinizi açmak (ki günümüzde e-ticaret sitesi açmak, bir dükkan kiralamaktan çok daha kolay, ucuz ve dolayısıyla çok daha mantıklı) ya da pazar yeri sitelerinden birinin ortak pazarına dahil olmak. Size tavsiyemiz eğer doğal ağaç satacaksanız bakım malzemelerini de ek seçenekler halinde satışa sunmanız. Bununla birlikte son yıllarda dekoratif ağaç fenerleri ve kabukları da çokça satılıyor. Kırmızı, turuncu, mor, pembe ve onlarca renk seçeneğiyle bu fenerler, ağaçların çok daha estetik görünmesini sağlıyor. Ağaç – fener setlerini uygun fiyatlarla internetten satışa çıkardığınız takdirde satış ihtimalinizi ikiye katlamanız işten bile değil. Polikarbon malzemesinden üretilmiş olan fenerleri tercih ederseniz hem çok daha ekonomik hem de sağlam ürünleri halka arz etmiş olursunuz. UV katkılı olan fenerler de son yılların en çok tercih edilen fenerleri arasında yer alıyor.

Şu İş İlgini Çekebilir:  Sağlık Malzemeleri Temin Edip Satmak

Dekoratif ağaç kabukları ise sadece yapay ağaçlarda değil salonların vitrinlerinde, aynalarda ve aklınıza gelebilecek her türlü objede ”tamamlayıcı bir aksesuar” olarak değerlendiriliyor.

Bir Diğer Seçenek: Dekoratif Heykeller 

Minimal dekoratif fikirlerinin yanı sıra artık biblo gibi küçük eşyaların yerine heykel gibi hacimli ve çok daha sanatsal ürünler tercih ediliyor. Dekoratif ağaçlara ek olarak bu tür heykellerle de hem Türkiye’de hem de yurt dışında hedeflediğiniz satış rakamlarını tutturmanız mümkün. Birbiri ardınca yayımlanan tarihi dizilerden sonra halkımızın tarihe olan ilgisi arttı. Bu nedenle Osmanlı ve Selçuklu armalarıyla süslenmiş olan, hem göze hem de gönle hitap eden heykellerin alıcısı çok. Bunun yanı sıra

Bir de asla kataloglarınızda bulundurmamanız gereken heykelleri söyleyelim de tam olsun! Böyle, tam olarak Antik Yunan ve Roma dönemini çağrıştıran büstlerden uzak durun. Neden diye soracak olursanız cevabı çok basit. Türk halkının bu tür büstlere hiçbir zaman bir ilgisi ve meramı olmadı. Fakat at ve fil gibi hem estetik bir geçerliliği olan hem de bolluk bereket anlamına gelen sade ve dekoratif heykelleri satışa çıkarabilirsiniz.

Bunların dışında son yıllarda Doğu mistisizmine olan ilgi bir hayli fazla. Meditasyon temalı heykellerin yanı sıra Konfüçyüs ve Buda heykelleri de İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerde büyük rağbet görüyor.

Dekoratif Heykel ve Ağaçlar Neden Çılgın Karlı? 

Dekoratif heykeller ve ağaçlar, toptan alındığı takdirde çok ucuza geliyor. Bu da bu tür ürünlerin çılgın karlı olmasındaki ilk etken. Aynı zamanda, herhangi bir mevsime ve modaya bağlı olmadan yılın her ayı, her günü alıcı bulan ürünler. Memuru, işçisi, öğrencisi, en zengininden en yoksuluna, herkes bu tür ürünlerle yaşam ve çalışma alanlarını biraz daha estetik hale getirmek istiyor.

İnterneten tedarikçileri araştırabilir ve en uygun fiyatı veren firmalardan toplu olarak ağaç ve heykel alabilirsiniz.

Yorum yapın