4 Adet Çiğ Köfte Bayiliği

Çiğ köftenin en çok nerede güzel yapıldığını ve hangi şehrimizde meşhur olduğunu sorsak muhtemelen her kafadan ayrı bir ses çıkar. Doğrusu da her kafadan farklı bir şehir ismi çıkması olacaktır zaten. Biz onu İbrahim Tatlıses’in çılgın çiğ köfte partileriyle özdeşleştirsek çiğ köfte birçok farklı şehrimizde de meşhurdur ya da meşhur olduğu iddiasını taşımaktadır.

Evet sevgili parlak fikirler okurları, bu yazımızda da başka bir damak tadımız üzerinden iş yapmayı ve bayilik almayı konuşacağız. Çiğ köfte tamamen yerel bir tattır. Tamamen milli olan yiyeceklerimizin başında gelir. Çiğ köftemizin ünlü olduğu ve sıklıkla tüketildiği diğer illerimiz, Adıyaman, Diyarbakır, Mardin, Malatya ve Adana’dır. Özellikle acı yemeyi seven Türk insanımız için, vazgeçilmez acı seçenekleriyle, ağızda yangın çıkartan acılığıyla çok önemli bir noktadadır çiğ köfte.

Çiğ köftenin gelişim aşamasını çıkardığımızda 2016 yılı itibariyle elde ettiği üne ve kavuştuğu dükkan sayısına çok fazla mücadele ederek ulaşmıştır. Düşünün ki 1990 yıllarından sonra tek tük çiğ köfteci dükkanları açıldığında insanlar şu soruyu sormuştu: Dükkanda çiğ köfte satılır mı hiç? Olacak mı hiç?

Hazır yeri gelmişken belirtelim ki çiğ köfte, hiç bekletilmeden, taze taze yenmesi gereken bir gıda türüdür. Çünkü içindeki ham gıda, bulgurdur ve bulgur bekletilmeye gelmez. Önce dağılmaya, sonra ekşimeye ve çürümeye ve en sonunda bırakın yemeyi yanında durulmaz hale gelir. Çiğ köfte bugün özgürce dükkanlarda satılıyorsa, anında satılma ve modern önlemler alınma sayesinde satılmaktadır.

Çiğ köfte pazar piyasasına 80’lerden sonra çıktı uzun bir süre rağbet edilen bir ürün olmadı. Bunda en büyük etki etli yapılan çiğ köftenin kötü ünüdür hiç şüphesiz. Etli çiğ köftenin içerdiği çeşitli maddelerden ve o maddelerin sentez halinde insan vücudunda yarattığı tahribattan dolayısı belli bir süreden sonra yasaklandığını biliyoruz. Eğer yasaklanmasaydı insanlar ”tenyasiz” adı verilen bağırsak enfeksiyonuna kapılmaya devam edeceklerdir. Ülke genelinde etli çiğ köfteden dolayısı birkaç kişinini zehirlendiğini de biliyoruz. Bu noktadan sonra Sağlık Bakanlığı acil bir kararla toplanıp etli çiğ köfte satışını yasaklamıştır. Ancak bu, çiğ köfte merakını da üreticilerini de durdurmadı. Şayet durduysaydı biz parlak fikirler olarak bu yazıyı yazamazdık zaten.

c3

İbrahim Tatlıses, çiğ köfte yerken

Bugün ülkenin her yerinde yenilen ve tüketilen çiğ köftelerin hepsi etsiz imal edilmektedirler. Bazıları yediğinin et olduğunu iddia etse de bu tamamen yanlış bir yaklaşımdır. Zira etli çiğ köftenin yasaklanmasından itibaren piyasaya çıkarılan tüm çiğ köfteler et tadını, şeklini ve rengini taklit etmeyi denemiş; bunda da son derece başarılı olmuşlardır. Bugün bu kadar çok çiğ köfte tüketen bir ülkeysek bunda çiğ köftelerin et olmayıp da et tadını ve et yemiş hissini veriyor olmasını gösterebiliriz. Bir besin düşünün ki et sevenler ona bayılıyor ve et yemeyen vejetaryen sınıfı da tıpkı et severler gibi çiğ köfteyi bayıla bayıla yiyor. Et düşkünlerini ve sebze ağırlıklı beslenen insanları aynı hızla tüketime sevk eden başka bir ürün bulunmamaktadır.

90’ların lahmacun ve pide artışından sonra bu ürünler yerini simit evlerine ve çiğ köfteci dükkanlarıan bırakmaktadır. Genelde lavaş ekmeğe sarılı bir şekilde yenilen çiğ köfteler, isteğe göre marul ve limonla da tüketilebiliyor. Bugün ülkemizde 2000 adetten daha fazla çiğ köfte dükkanı ve şubesi bulunmaktadır. Sırf bu sayıdan bile yola çıkarak Türkiye’de bir çiğ köfteci bayiliği almanın iktisadi açıdan ne kadar mantıklı ve kar olasılığı yüksek bir iş olduğunu görebiliyoruz. Peki ülkemizde size kazanca sevk edecek, size bol bol paralar getirecek çiğ köfte firmaları hangileridir? Hangi çiğ köfte markasının bayiliğini alırsak yarışa 1-0 önde başlarız?

Şu İş İlgini Çekebilir:  Adidas Bayiliği Almak İsteyenlere Şartlar Ve Gerekenler

Biz parlak fikirler olarak size 4 adet çiğ köftesi markası sunacağız. Gerisi sizin iş planınıza ve bütçenize bağlı olarak değişiklik gösterecektir:

En Çok Kar Bırakan 4 Çiğ Köfte Bayiliği 

  • Tatlıses Çiğköfte: Kim ne derse desin gıda sektöründe başarılı olmak için illa ki güçlü bir isme ihtiyacınız var. 90ların popüler kültür ortamında bir İbrahim Tatlıses fırtınası esti, geçti. Geçti ama Tatlıses’in ismi de bir marka değeri olarak kaldı. Başına gelen elim olaydan sonra ekranlardan silinen Tatlıses, kendi olmasa da ismini yaşatan kişilerden biri. Bugün İbrahim Tatlıses’i tanımayan çok az sayıda insan vardır herhalde. Onlar da ya hiç televizyon izlemiyordur ya da hiç türkü dinlememişlerdir. Tüm bunların toplamında Tatlıses markasından bir çiğ köfte bayiliği almak, daha kurulur kurulmaz büyük bir reklam olacağı son derece karlı bir girişim olacaktır. Tanıtım gücünün yanı sıra eğitim desteği ve bilgi birikimi de bu markayı tercih etmeniz için doğru ve geçerli sebeplerdir.

c2

Bir Avm’de Tatlıses Çiğ Köfte Standı

  • Hacıalioğlu Çiğ Köfte: Bu markanın size sunduğu bayilik imkanları daha açılışta kendini gösteriyor. Açılış organizasyonun tüm masraflarını şirketin genel merkezi tarafından karşılanıyor. Ayrıca açılış gününün tüm lokal ve müşteri desteği de yine merkezden. Bununla birlikte dükkan kurma masrafından da sizi kurtarıyorlar. Öyle ki dükkan kurulumu tamamen genel merkezin sorumluluğunda. İş eğitimini de kurumsal merkezlerinden veren Hacıalioğlu Çiğ Köfte, sektöre yeni adım atacaklar için vizyonlu destekler veriyor. Büyük karlar elde etmek istiyorsanız bu markaya gerekli başvuruları yapmalısınız. Bu başvuruları genel merkeze giderek yapabileceğiniz gibi, internet ortamında söz konusu markanın web sitesini ziyaret ederek de gerçekleştirebilirsiniz. Dükkanın için çiğ köftenin yanı sıra içli köfte, künefe, irmik tatlısı, sufle ve mantı gibi farklı lezzetlere de yer veriliyor.

c1

İstanbul Çiğ Köfte ve Logosu

  • İstanbul Çiğ Köfte: Çiğ köfte piyasasında adını yavaş ama emin adımlarla duyuran bir başka marka daha. Kar marjı %300ü bulan İstanbul Çiğ Köfte, çiğ köfte sektöründe büyüme potansiyeli açısından oldukça umut verici bir firma. Bununla birlikte pazar sürekliliğini de sağlamış durumda. Bir ürünün pazar sürekliliği açılan şube sayısının artışından bellidir ve İstanbul Çiğ Köfte çeşitli yerlerde açtığı şubeler ve verdiği bayilikler ile birlikte bu sürekliliği kesinlikle sağlamış durumda. Hijyene de çok fazla önem veren bu marka, size ürünlerini de kendi elleriyle ulaştırmayı vaat ediyor. Bu markadan bayilik aldığınız takdirde size çiğ köfteler 10 kiloluk vakumlu paketlerde ulaştırılacak. 1 kiloda ise toplam 30 kilo çiğ köfte olacaktır. Böylece hem üretici hem dağıtıcı firma olan İstanbul Çiğ Köfte’nin bünyesinde ve çatısı altında elinize çiğ köfte hamuru değmeden sadece satış işinde olacaksınız. Hepimiz biliyor ki çiğ köfte yapımı zordur ve onu usta ellere bırakmak, satış açısından da yerinde bir karar olacaktır.

 

  • Doping Çiğ Köfte: Çok yakında Avrupa’nın güzide ülkelerinden biri olan İsviçre’de şube açmaya hazırlanan Doping Çiğ Köfte, Türkiye’de de bayilik vermeye devam ediyor. Şartları da çokça uygun. Siz bayilik alırken en uygun şartları eleyip kendinize ve çıkarınıza en uygun bayilik veren firmayı bulmalısınız zaten. Doping çiğ köfte, en çok köftelerinin yanında kullandığı organik bitkiler ve sebzeler ile meşhur. Bu markadan bayilik talep ettiğinizde eksta bir bayilik ücreti vermenize de gerek kalmıyor. Bu sayede daha başlangıçta yola kazanarak çıkmış oluyorsunuz.

Not: Yazı rehber niteliğinde olup listede yer almayan firmalardan da kesinlikle faydalanmalı ve araştırmalısınız. Biz sadece kendi önerilerilerimizi sunduk sorumluluk size ait ve en doğru seçimi yapacak olanlar sizlersiniz. Listede yer almayan markalara da bakmayı sakın ihmal etmeyin.

Yorum yapın