Evlere Organik Süt Satmak İsteyenlere-Karlı Mı?

Günümüzde yeni bir moda akımı kendini göstermeye başladı. Moda deyince aklınıza sadece kılık kıyafet gelmesin. Çünkü organik besin tüketimi de son zamanların en moda düşüncelerinden biri. Çocuklarını, sevdiklerini kısacası çevresindeki herkesi en doğal besinlerle beslemek isteyenler için hazırlanan organik ürünlerin havasına diyecek yok. Herkes bir organik ürün tutturmuş gidiyor ve organik sütte bu ürünlerin başında geliyor.

milk photo

Bir ev hanımı pasta yapmak istese süt gerek. Çocuğuna mama yapmak istese süt gerek. Evde canı çekince içmek istese organik süt gerek. Bütün bunlar içinde organik süt satıcısı bulmak gerek. Eğer ben bu işi yaparım gider birkaç inek alır organik süt satmaya başlarım diyorsanız evlere organik süt satmak gerçekten size kazandıracak iş fikirlerinden biri. Gözünüzde hemen bir ahır ve birkaç inek görüntüsü oluştu biliyorum ama inanın çok zevkli bir iş üzerindesiniz.

 

Evlere Organik Süt Satmak Para Kazandırır Mı?

Organik süt satma işi sizlere tahmin ettiğinizden daha fazlasını kazandıracak bir iş. Çünkü bir kilo kutu süt bugün en düşük 1.5-2 TL gibi fiyatlara bulunabiliyor. Ancak bir kilo organik sütün 1 kilosu en düşük 4 TL’den başlıyor. Bu fiyat ise toptan alındığında uygulanan ücret. Normal sütten daha fazla fiyata satılan bu sütün ise birkaç farklı özelliği var. Sizde birkaç süt üretim tekniği ile organik süt satıcılığı yapmaya başlayabilirsiniz. Organik sütün alıcısı fazla olduğu içinde kolaylıkla satışa başlayabilirsiniz. Kazancınızın yerinde olacağı bu sektörde henüz yeni yeni filizlenmeler olduğu için bu işe atılan ilklerden biri olarak ileride büyük bir firma sahibi bile olabilirsiniz.

Organik Süt Üretimi Nasıl Olur?

Organik sütün üretilmesi için öncelikle ineklere ihtiyaç var. Ancak inekten de ziyade organik olarak beslenen ineklere ihtiyaç var. Bu nedenle inekler yerine tamamen organik olarak üretilen hayvan otlatma alanlarına dikkat etmemiz gerekiyor. Yani bir inek doğumundan itibaren hiçbir kimyasal maddenin karışmadığı ve kimyasal kimyasının bile geçmediği ortamlarda büyüyerek besinlerini de tamamen bu kimyasal maddeden arındırılmış ortamlardan almış olması gerekiyor. Organik süt üretmek istediğinizde Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı tarafından hazırlanmış olan Organik Tarım Kanunu’na bakmanız gerekiyor. Burada geçen şartları yakaladığınızda artık organik süt üreterek evlere organik süt satışı yapabilirsiniz.

Şu İş İlgini Çekebilir:  Çin'den Ürün Getirip Satarken Karşınıza Çıkabilecek 5 Risk ve 5 Sorun

Organik Süt Üreticisi Değilsek!

Eğer organik süt üreticisi değilseniz üzülmeyin. Evinize inek alamıyorsanız, kimyasal ürün barındırmayan meralar bulamıyorsanız sizde bu iş ile meşgul olabilecek insanlar bularak sadece onların ürünlerinin satış ve pazarlamasından sorumlu olabilirsiniz. Bu sayede kazanmaya devam ederken bir yandan da üretimdeki zorluklarla karşılaşmamış olursunuz.

Organik Sütü Nasıl Satabilirim?

Organik süt üretecekseniz ya da organik süt pazarlayacaksanız bu ürünün bütün özelliklerini bilmeniz gerekiyor. Organik sütlerin en bilindik yanı faydaları. Herkes üretiminden ziyade bu ürünlerin faydalarını merak ettiği için insanlara bol bol faydalarını anlatabilirsiniz. Bu faydalardan bir kaçı ise şöyle:

Tamamen doğal ortamda büyüyen hayvanlardan elde edilen organik sütler diğer sütlere oranla daha fazla E vitamini, yağ asidi ve antioksidan içeriyor.

Organik süt tüketimi yapan çocuklarda görülen hastalıklar ise zamanla gözle görülür bir şekilde düşüyor. Bu süt ile beslenen çocuklar daha zeki oldukları gibi gelişimlerinde de daha başarılı oluyorlar.

Diğer sütlerin içerisinde bulunan kimyasal maddelerin hiç birini içermeyen bu sütler insan ömrünün uzamasını sağladığı gibi kimyasal maddelerin bağışıklık yapısına verdikleri zararı da ortadan kaldırıyor. Daha sağlıklı bireyler haline gelen organik süt tüketicileri aynı zamanda daha stressiz ve daha dinç oluyorlar.

Organik Süt Alan Firmalar

Organik süt satmak istediğinizde karşınıza geniş bir pazarlama alanı çıkacaktır. Klasik süt satıcıları gibi mahalle aralarında süt satışları yapabileceğiniz gibi büyük firmalara da süt satışı yapabilirsiniz. Ayrıca organik süt üretim kaliteniz ve sıklığınız arttıkça kendiniz de paketleme ve dağıtım işlemlerinden sonra organik süt satışları yapabilirsiniz.

“Evlere Organik Süt Satmak İsteyenlere-Karlı Mı?” üzerine 19 yorum

 1. %4 yag oranina sahip gonul rahatligiyla satabilecegin musteri ustune musteri koyabilecegun Kaliteli Süt tedarik ediyoruz istanbul -Zeytinburnu’nda depomuz .Telefon :0553 944 22 22

  Cevapla
 2. İstanbul maltepede günlük doğal süt satışımız mevcut.isteyenlere toptan süt de verebiliriz 05326019968

  Cevapla
 3. Organik ev sütü satışlarımız başlamıştır her hafta sonu pazar günleri evlere özel servis yapılır günlük süt,tere yağı,peynir,mizi vb ürünler sipariş verebilirsiniz siparişler hafta başı yani pazartesi gününden itibaren başlayacaktır isteyen arzu eden gelip kaynağından da alışveriş yapabilir. Fiyat veya başka bir şey sormak isteyenler telefon numaramizdan bize ulaşabilirler sipariş için telefon numaramız:05368465868

  Cevapla
 4. Tamamen doğal süt, gezentavuk yumurtası, ezine peyniri, klasik beyaz peynir, yayik tereyağı, diyarbakır örgülü köy peyniri, manda sütü ve Keçi sütü istiyorum diyorsanız ataşehir, ümraniye, sultanbeyli, kadiköy, çekmeköy, samandra, sancaktepe arayın kapınıza gelsin begenmezseniz paranızı iade edelim 05383357794

  Cevapla
 5. Satılık Alo Süt Hattı: 0 553 SÜT 0 SÜT (0553 788 0 788)
  Evlere Süt Servisi yapmaktaydık, ancak sektör değişikliği yüzünden 6 ay önce bırakmak zorunda kaldık. Geri Kalan Tüm tanıtım (telefon hattı Alo Süt Özel Numara, web sitesi, broşür, magnet gibi…) unsurlarını değerlendirmek isteyen arkadaşlar için irtibata geçebiliriz.

  E-mail: [email protected]

  Cevapla
 6. Denizli merkez ve ilçeleri için süt ve sut ürünler AA kalitede hizmet vermek teyiz bunun yanı sıra organik tavuk yumurtası ve tarla ürün leri badem ve ceviz gibi sektörlerdede hizmet vermek teyiz ilginize teşekkürler.
  iletisim:537 568 53 80

  Cevapla
 7. “acarsutmarket nokta kom”

  Erzurum içi adrese teslim Açık Süt ve diğer ürünlerimizi servis yapmaktayız. Tüm Türkiye’ye de kargo ile gönderim yapıyoruz. Sitemizi inceleyiniz..

  Doğunun Avrupa Standartlarındaki tek ve en büyük tesisiyiz. @acarciftlik instagram hesabımızdaki kullanıcı memnuniyetlerini okuyabilirsiniz.

  Cevapla
 8. İstanbul avrupa yakasında arnavutköy civarlarında toptan süt satacak varsa sürekli olarak alınır irtibat no 05314973019

  Cevapla
 9. istanbul anadolu yakasında günlük taze süt gezen tavuk yumurta tereyağ satışı yapmaktayım irtibat no:0545 335 34 52

  Cevapla
 10. İstanbul Tüm ilçelerine servisimiz vardır sipariş için = 05331290879
  Organik doğal Süt ve süt ürünleri

  Cevapla

Yorum yapın