Güzel Bir Kadını İş Yapmaya İkna Edebilecek 4 Can Alıcı Taktik

Hepimiz biliriz: Güzel kadınlar, iş yaşamlarında da ev yaşamlarında aktif olarak sorumluluk ve görev almazlar. Güzelliğine fazla güvenmek tabiri onları iş yapmaktan alıkoyar. Onların iş yaşamları değil daha çok sosyal yaşamları vardır. Son modernleşme ataklarıyla birlikte modern kadın yaşamı, daha işten uzaklaşmaya başlamıştır. İşin yerini sosyo kültürel hedefleri ve eğlence anlayışları almıştır. Güzel doğmak ve akabinde güzel bir kadın olarak nam salmak bir şanstır. Hem de büyük bir şans. Bu şans ise, daha çok eğlenceye yönelik, tatillerde, kamplarda harcanır gider. Güzel bir kadın, sosyolojik bir tembelliğe maruz kalmıştır adeta. Her istediğini olduğu, her talebi karşılandığı, her arzusu yerine getirildiği için, onlar için çalışmak, didinmek, bir şeyler için mücadele etmek adeta yersiz bir heyecandır. Ne gerek vardır bunlara?

Günümüzde popüler dergilerin ve kanalların da böylesi bir zemin oluşturmada etki uyandırması bariz bir şekilde güçlüdür. Güzel ve modern kadınlar, iş yaşamından uzaklaşıp başka alanlara yönlendirilir. Bu alanları tanımlayıp analiz edelim şimdi. Daha sonra da güzel kadınları bu alanlardan izole edip nasıl iş yaptırabileceğimizi açıklamaya girişelim.

Güzel ve Modern Kadınların İş Dışı Faaliyetleri: 

  • Tatil: Güzel kadınları hep tatillerde görürüz. Yaz kış demeden hep yabancı ya da ülke içi bir yerlerde mevsim ve mekan gözetmeksizin tatil yaparlar. Kışın favorileri kayak sporlarıdır. Yazın ise güneşlenmek, havuzda kitaplar okumak ve açık hava eğlencelerine katılmak onlar içindir. Güzel kadınlar, bir şekilde tatil yapacak ekonomik düzleme ve konfora ulaşmışlardır. Türkçe’de Allah çirkin bahtı versin gibisinden bir söz olsa da bu sözün ne kadar asılsız olduğunu hep tatil beldelerindeki güzel kadın popülasyonunun fazlalığından çok rahat anlayabiliriz. Bu nedenle güzel kadınların iş dışı faaliyetlerinin başında tatil gelir.

g-1

  • Sosyal Medya: Güzel kadınları her zaman diliminde Facebook ve Instagram gibi popüler sosyal medya hesaplarında sıklıkla görürüz. Selfie furyası en çok güzel kadınların uğraşları sayesinde bu kadar yaygın hale gelmiştir. Sosyal medya hesaplarını gün be gün, aktif olarak kullanırlar. Kullanım noktaları ve seçenekleri ise genelde görsel paylaşmakla olur. Bu görsellerin çoğunu da kendi öz çekimleri ve anı içerikli fotoğrafları oluşturur. Yüzlerce ve hatta bazen özellikle Instagram’da binlerce beğeni alan fotoğraflarla epey mesai harcarlar. Sayısız yorum, sayısız like derken, onlarla ilgilenmek, rahatsız edici yorumları silmek, arkadaşlık isteklerine cevap vereyim derken gün akşam olur, geceler de sabah. Hiç kuşku yok ki kadınların güzelliklerini popülarite alanı içerisinde gösterebilecekleri bir alandır sosyal medya. Bu nedenle kendilerini çirkin gören ya da hisseden kadınlara oranla, güzel kadınların hegomanyası altındadır. Uzun bir süre daha yapılan tek iş olarak sosyal medya kullanıcılığı, güzel kadınların gündemini meşgul edeceğe benzer.

 

  • Son olarak da sosyokültürel alanda üretim: Ancak bu üretim maalesef iş tanımlarına girmiyor. Başlığımızı okuyan parlak fikirler okurları iş derken ev işi mi kariyer işi mi diye sormuşlardır. Aslında başlığımız her iki alana da cevap veriyor. Birazdan vereceğimiz 4 taktiği de ikiye bölerek yarısını evde iş yaptırmaya, yarısını da çalışma alanında iş yaptırmaya göre değerlendireceğiz. Sosyokültürel alanda üretim ise çeşitli alanlarla türlere dönüştürebilir. Kimi güzel kadın sadece güncel dergileri takip eder. Kimisi vaktini filmler izleyip senaryo yazma denemeleriyle geçirir. Kimisi ise sanat galerilerinde, müzik festivallerinde, konser alanlarında boy gösterir. Sonuç olarak kariyer ne evde ne iş yerinde inşa edilir. Bu tarz güzel kadınların uğraşları sanattır ve sanatsal faaliyetlerin ne hane içinde ne de şirket içlerinde herhangi bir tecimsel karşılığı bulunmamaktadır.
Şu İş İlgini Çekebilir:  Yeni mezun avukatın yapabileceği en iyi iş nedir?

Güzel Bir Kadını İş Yapmaya İkna Edebilecek 4 Taktik 

  • Güzelliğini bir iş kaynağına dönüştürme prensibi. Örneğin foto modelleri ele alalım. Onlar belki de dünyanın en güzel kadınlarıdır ve bu güzelliklerini bir sermaye olarak değerlendirip bunu iş gücüne ve nitekim gelir kaynağına dönüştürmektedirler. Dünya o kadar çirkin bir yerdir ki; şehirleşme ve sanayileşme insan oğluna o kadar çirkin manzaralar sunmuştur ki, bugün güzellik, özellikle kadın estetiği açısından güzellik az bulunan ve çok talep edilen bir değere dönüşmüştür. Bunun içindir ki yüz ve vücudun estetik bir değer tablosunda izleyici karşısına çıkarılması ayrı bir endüstri kolu oluşturmuştur. İkna çalışmalarınız bu yönde başlamalıdır. Güzelliğin bir tüketim değeri olarak kamuoyuna sunulması ve bundan para kazanılması gerçeği, söz konusu güzel kadınların aklına sokulmalıdır.

 

  • Güzelliğin geçici olduğunu ancak çalışkanlığın kalıcı bir erdem olduğu vurgulanmalı. Nice sinema yıldızı ve hatta Hollywood starı, güzelliklerine fazla güvenip hiçbir yatırım yapmamışlardır. Kazandığını anında yiyerek hiçbir yatırım ve güvenli gelecek bildirimleri uygulamayan bu yıldızların yaşlılık zamanları ise her daim sönük kalmıştır. Aynı şey Yeşilçam filmlerinde oynayan aktristlerinde de mevcuttur. Salt güzelliklerine güvenerek, başka hiçbir alanda yatırım ve güvence temin etmeyen bu yıldız oyuncular, yaşlandıklarında ya da popülariteleri düştüklerinde sefil, yarı aç yarı yok ve mutlak surette fakir bir hayatın içine düşmüşlerdir. Uygulayacağınız taktik bu türden güncel örnekleri vermek olabilir. Zira bu gerçektir ve birçok gerçek gibi sadece can acıtıcıdır. Sizin de bu yönde uygulayacağınız bir taktik, onlara karşı şefkatli bir ikaz niteliği taşıyacaktır. Bak bu kişiler de senin gibi çok güzeldi ama akıbetleri bu oldu. Bu tarz birkaç güncel örnek yakalayıp vurucu bir tarzda karşı tarafa aksettirilirse sonuç kusursuz bir başarı olacaktır.

g4

  • Başka kadınları örnek gösterip mukayese etmek: Sen sadece güzelliğin değilsin, aynı zamanda yapacağın ve başaracağın işlersin mesajını vermek. Bir iş mi yapılacak? O işi daha önce başka kadınların da denediğini ancak başarılı olamadıklarını söylemek. İşte bu can alıcı bir taktik olacaktır. Zira kadınlar, kendi aralarında rekabete bayılırlar. İş piyasasının sağlam rekabet ortamını minimum düzeye indirgeyin ve iki kadın arasında küçük çaplı bir savaş başlatın. Aynı şekilde geçmişten değil şimdiden de örnek verebilirsiniz. Bu işi sen yapmayacaksan X kişisi yapacak. X kişisini de mümkün mertebe güzel bir kadın seçerseniz rekabet daha da kızışacak ve iş yaptırmak istediğiniz güzel kadın işi havada kapacaktır. Çünkü sizin teklifiniz ya da öneriniz ne olursa olsun, o kendisini başkasıyla kıyaslanmış hissedecek. Kadınlar rekabetten hoşlanır ama kıyaslanılmaktan hoşlanmaz. Bu nedenle bu kıyas dengesini iyi oturtursunuz o güzel kadın, tartışmayı ve belirsizliği bitirmek adına hemen işe koyulacaktır.

 

  • Sadece yardıma ihtiyacınız olduğunu söyleyin. Kadınlar, gerek iş gerek ev yaşamlarında kendilerine ihtiyaç duyulmasını severler. Siz de onların şefkatli yapılarından yararlanarak böyle bir taktik izleyebilirsiniz. Sadece açık ve dürüst olun. Ve diyin ki: Bu işi, sen olmazsan yapamam. Bu işin yarım kalmasını istemiyorum ve bana yardım etmeni diliyorum. İşte kilidin anahtarını çevirecek olan sihirli sözcükler. Yeteri kadar kibar ve dürüst bir şekilde talep edildikten sonra güzel kadınların iş ve ev yaşamlarında yapmayacakları ve yardım etmeyecekleri iş yoktur. Bu noktadan sonra siz de, o güzel kadın da ve tamamlanmayı bekleyen iş de kazançlı çıkacaktır.

Yorum yapın