Hemen Şimdi Evden İşe Başlamanın 4 Yolu

Herkese merhaba! Bu yazımızda evden işe başlamanın ve söz konusu ev ortamının güvenlikli huzurlu kombinasyonunda devam ettirmenin 4 yolunu sizlerle paylaşacağız. 21. yüzyıl ile birlikte home office anlayışı yerine tamamen evde sürdürülecek işlere bırakmıştır. Öncesinde belli başlı işler ev ortamında yapılabilirken; bugün birçok iş evden hiç çıkmadan yapılabilmektedir. Bunun da elbette birçok avantajlı yolu vardır. Önce o avantajları sıralayıp sevgili okurlarımızı evden çalışmanın artı yönleriyle tanıştıralım akabinde de evde çalışmanın 4 yolunu sizinle paylaşalım.

ÇOK ÖNEMLİ NOT: SİZLERDEN İŞ VERME VAADİ İLE TEMİNAT, KAPORA VE BENZERİ ÜCRETLER TALEP EDENLERE SAKIN KANMAYIN, BU KİŞİLER İŞ ARAYANLARI DOLANDIRMA AMACI GÜDEN ADİ SAHTEKARLARDIR!! BU KİŞİLERİN VARLIĞINI YAYIN ARKADAŞLARINIZA

Evde Mantar Yetiştirip Satmak Karlı Mıdır? adlı makalemizi okuyarak konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

ev 1

Evden Çalışmanın Avantajları Nelerdir? 

  • Günümüz şartlarında İstanbul, İzmir gibi büyük metropollerde işe gitmek için ekstra uykusuz kalmanız gerekmektedir. Zira işe hazırlanmak ve gitmek için en az 1 saatiniz boşa gitmektedir. Dönüş için de en az 1 saat harcanır. Hal böyle olunca 2 saat mesaiye eklenir. Tüm bu olumsuz tabloya bir de trafikte çekeceğiniz sıkıntılar eklenir. Evde çalışmak ise tüm bu olumsuz ihtimallerin ve ekstra mesai saatlerin yok olması demektir.

Evden Yemek Yaparak Para Kazanmak makalemiz de size yol gösterici olabilir.

  • Dışarıda iklim şartları ne olursa olsun sizi etkilemez. Hava yağmurlu ya da kar yağışlı mı? Siz, sadece kendinizi ev ortamında ısıtarak çalışmalarınıza devam edebilirsiniz. Bazı havalar ise çok sıcak ve dışarı çıkmayı istetmeyecek kadar kurutucudur. Bunu da bir klima ya da pervane ile kolayca çözümleyebilirsiniz.

Evden Sabun Paketleme İşi Yaparak Gelir Elde Etmek makalemiz de sizi en doğru ve en gerçek şekilde yönlendirecektir.

  • Evde çalıştığınız takdirde mesai saatlerinizi genellikle siz belirlersiniz. Sizden istenilen şeyleri vaktinde yaptığınız takdirde istediğiniz şekilde uyuyabilir istediğiniz biçimde dışarıdaki işlerinizi halledebilirsiniz. Örneğin hafta içi resmi mesai saatleri içinde çalışan kişiler faturalarını bile yatırmakta zorlanabilir. Ve bu işleri ya başkasından rica ederek ya da iş yerinden ayaküstü bir saatlik izin alarak kendisi yapar. Bu da nereden baksanız rahatsızlık edici bir ayrıntıdır. Ancak evden çalıştığınız takdirde aciliyatı olan resmi evrak ve fatura işlerinizi kimseden izin almak zorunda kalmadan kendi bildiğinizce halledebilirsiniz. Bu da ekstra bir özgürlük duygusu ve özgürce hareket etme alanı yaratacaktır.

 

  • Başkalarıyla çalışmak her zaman zor ve külfetli olmuştur. Bir ofis ortamında en az beş – altı tane çalışma arkadaşınız olacaktır. Bu kalabalık ortamlar ise hassas bir dengede tezahür eder. Her an bir gerginlik ortamı, bir tartışma ihtimali mevcuttur. Ancak evde çalışmaya başladığınız takdirde büyük ihtimal tek başınıza çalışıyor olacaksınız. Ancak mail ve telefon yoluyla haberleşeceğiniz bir en fazla iki kişi olur. Onlar da varlıklarını ofis ortamı gibi an be an güçlü bir şekilde hissettiren kişiler olmayacaktır. Böylelikle ”patron” varlığını hissettirmeyecek kadar uzaktadır.

ev 2

Hemen Şimdi Evde İşe Başlamanın 4 Yolu: 

  • Evden makale yazarlığı yapmak: Bu noktada evvela altını çizerek belirtmemiz gereken nokta ”makale”nin ikinci anlamını taşıyor olmasıdır. İlk anlamıyla, makale bir edebiyat türüdür ve anlamı kanıtlar, belgeler sunarak bir fikri empoze etmeye çalışan yazıların genel adıdır. Çok büyük bir araştırma ve bilimsel veriler gerektirir. Bizim kastettiğimiz ise internet sayfaların bilgilendirici sayfaların okurlarına merak ettik konularda yol gösterici olacak şekilde veri girilmesidir. (Tıpkı bu yazı gibi) Evden makale yazma işine girmek için internet sayfalarında belli başlı araştırmalar yapmanız yeterli olacaktır. Her daim birçok site, makale yazarı aramaktadır. Söz konusu internet sayfalarına gereken başvurular yapmanız lazım gelir. Genelde isim soy isim, mail adresi gibi temel bilgiler istendikten sonra bir de sizden örnek bir makale istenir. Makalenin konusunu siz de belirleyebilirsiniz söz konusu site de sizden talep edebilir. Akabinde sizden istenen konuda sizden istenen kelime sayısınca bir makale yazar gönderirsiniz ve başvurunuz tamamlanır. Evden makale yazarlığı yaparak iş hayatına atılanlar, kelime başına para alırlar. Bu da siz ne kadar çok çalışkansanız o kadar çok kazanırsınız anlamına gelmektedir. Bu işte aslolan işleri istenen zamanda teslim etmektir. Örneğin bir site ile günde 3000 kelime için anlaştınız. O 3000 kelimelik bir gün içinde zamana yayarak bitirip teslim edersiniz. Bazı sitelerde gün ve saat olarak deadline vardır. Bazı siteler ise size konuları bütün olarak atar size konuların tamamına göre belli bir süre verir. Daha sonra makalesi yazılacak konuları araştırı ve özgün bir şekilde yazarsınız. Burada önemli olan orijinal bir şekilde makaleleri yazmaktır. Başka makalalerden kopyala yapıştır yaptığınız takdirde bu hemen fark edilir ve işten çıkarılma olasılığınız artar. Bir de dikkat edilmesi gereken nokta özellikle sağlık konularında yazılan makalelerde, kafanıza göre değil ciddi araştırmalar yaparak makaleleri yazmaktır. Zira okurları sağlık gibi hassas konularda yanlış yönlendirme ihtimali, oldukça zararlı sonuçlar doğurabilmektedir. Hızlı, özgün ve gerçekçi olduğunuz sürece bu işten para kazanmanız an meselesidir.
Şu İş İlgini Çekebilir:  Evde Köfte Yapıp Satmak

 

 

  • Evden Sabun Paketleme İşi: Özellikle ev hanımlarının tercih ettiği iştir. Makale yazarlığına oranla daha az bir istihdamı vardır. İnternet sayfalarında gün be gün iyice derinlemesine araştırma yapmalı ve sayfaları tek tek incelemelisiniz. Zira sabun paketleme işi dönem dönem karşımıza çıkmaktadır. İşin niteliği ise, sabunları bir ya da iki dakikalık gibi kısa bir sürede paketleme işleminden ibarettir. Çalışacağınız yerler özel şirketler olacaktır bu nedenle alacağınız para, tamamen şirketlerin belirlediği politikalara göre değişecektir. Genel olarak paketlediğiniz bir sabundan 50 ya da 75 kuruş kazanılmaktadır. Bu nedenle ne kadar kazanacağınızı yine siz ve hızınız belirleyecektir. Öyle ki ev ortamında çalışma disiplininiz gelişkinse ve hızla çalışabiliyorsanız günde 100 sabun paketleyebilir ve günlük 50 lira kazanabilirsiniz. Bu da çağımızın koşulları göz önüne alındığında oldukça makul bir ek gelirdir. Bu işte dikkat edilmesi gereken belli başlı husus çocuklardan uzak ortamlarda yapılması ve mutlak surette eldiven kullanılmasıdır. Zira sabun içinde bulundurduğu kimyasallar nedeniyle çocukların nefes alma alanlarında bulundurulmamalıdır. Aynı zamanda kendi sağlığınızı korumak adına ne olur ne olmaz eldiven kullanmak yararlı olacaktır.

ev 3

  • Çevirmenlik yapmak: Özellikle öğrencilerin, kendilerine ek gelir sağlamak için bulduğu ve içinde bulduğu iştir. İngilizce bilenlerin kitap çevirmek ya da makale çevirmek suretiyle yayın evleri ve edebiyat sayfalarıyla çalışılır. Evden çalışan makale yazarları nasıl ki sıfırdan metin üreterek para kazanırlar. Çevirmenler de var olan Türkçe metinleri en iyi ve en doğru şekilde yabancı dillere çevirerek para kazanırlar. Bu işte çalışanların söz konusu yabancı dillere had safhada hakim olmaları gerekmektedir. Ortalama bir dil bilgisi, çevirmenlik için yeterli olmayacaktır. Üst seviye olmak lazım gelir. Bunun dışında bu işte de önemli olan nokta hızlı olmak ve verilen işleri zamanında teslim etmektir. Örneğin size verilen 200 sayfalık bir kitabı 3 ya da 4 ay sürede çevirmeniz beklenir. Deadline – bitiş tarihidir. Size sunulan ve sizin de kabul ettiğiniz deadline’dan önce söz konusu metinleri çevirip belli yerlere iletmeniz elzemdir.

 

  • Aşçılık Yapmak: Özellikle şunu söylemeliyiz ki evden çalışmak denilince akla hemen kadınlar gelmektedir. Bu da gayet doğaldır. Zira yaşadığımız Türk toplumunda roller keskin çizgilerle ayrılmıştır. Erkek – koca olan dışarıda çalışır ve ekmek ”ekmek” getirir. Bazı ekonomik zorlanmalarda ise kadın da evden çalışmaya karar verir ve ek gelir sağlar. Kadınlarımızın da en çok tercih ettiği evden çalışma şekli ise evden bir şeyler pişirerek lokantalara, pastanelere, kafelere satmaktır. Bu iş giderek artmaktadır. Zira doğal, katıksız yemekler gündeme gelmiştir. Kafelerde, lokantalarda altı çizilerek ”ev yemeği, ev poğaçası” gibi terimler gelmiştir. Kadınlar da en iyi bildiği işi yaparak, yemek yaparak hem insanlara güzel ziyafetler sunarlar hem de ek gelir olarak para kazanırlar.

 

İster evde, ister dışarıda çalışın; herkese bol kazançlı iş yaşamları dileriz.

 

 

 

 

Yorum yapın