Hızlıca Satılabilecek En Karlı 3 Ahşap Ürün

Ahşap mobilya ve aksesuarların, hatta dış cephe kaplamalarının revaçta olduğu günümüzde, size hızlıca satabileceğiniz ve yüksek karlar elde edebileceğiniz üç iş fikrinden bahsedeceğiz. Eski toprak için sağlık ve dayanıklılık, yeni nesil için ”trend” olan ahşap ürünler, hem Türkiye’de hem de dünya genelinde büyük bir alıcı kitlesine hitap ediyor. Hitap etmekle de yetinmeyip kendini sattırıyor. Üretiminin kolay ve temiz, maliyetinin az olması da üreticiler için artı puan.

Neden Ahşap Daha Cazip? 

Ahşap ürünlerin ve yapıların bu kadar cazip olmasının birçok nedeni var. Birincisi ucuz olması. Ancak bu ucuzluk, kelimenin ikinci manasını da kapsayıp ”idare etmelik, bir süreliğine kullanmalık” anlamlarına gelmiyor. Ucuz ama kaliteli. Zira fiyatları neredeyse plastik ürünler kadar düşük olsa da onlardan kat be kat sağlıklı. Son yıllarda doğal beslenme, doğal yaşam gibi ekollerin yükselişe geçmesi ahşabı daha da cazip kılmaya başladı. Aynı zamanda bilinçli tüketicilerin sayısı da arttı. Mesela çocuklu aileler, evlerine artık plastik değil ahşap ürünler sokuyor. Hiçbir kanserojen madde barındırmayan ahşap, dayanıklı olmasıyla da tercih sebebi.

Tamamen doğal bir ham madde olan ahşap, sadece iç mekanlarda değil dış mekanlarda da tercih ediliyor. Son yıllarda ahşap dış cephe kaplamalarının artması da bunun en büyük kanıtı. Ucuz, fonksiyonel, kaliteli ve dayanıklı olmasının yanı sıra estetik değeri de yüksek olan ahşap, yaş ve cinsiyet fark etmeksizin herkesin öncelikleri arasında yer alıyor.

Neden Doğallık Bu Kadar Revaçta?

İnsanlar yapay ve yapmacık hale geldikçe, ürünler de aynı oranda doğallaşıyor diyerek bu konuyu kapatabiliriz. Ama sanırım biraz daha açıklama yapsak iyi olacak. İç ve dış dekorasyonda doğallığın bu kadar revaçta olmasının nedeni, dijitalleşen dünyada hemen hemen her şeyin çok fazla yapaylık içermesi. İnsan ilişkilerinden günlük hayatta kullanılan dile kadar her noktaya bulaşmış olan bu yapmacıklık, insanların ”en azından kullandığım ürünler doğal olsun” diye düşünmesine neden oluyor.

Hızlıca Satılabilecek En Karlı 3 Ahşap Ürün 

1- Dayanıklı Ahşaptan Tabure: 

Günlük hayatta tabureler çok yönlü bir kullanım hacmine sahip. Dar balkonlarda, sandalyelerin yerine kullanılarak daha fazla insanın bir arada oturmasını sağlıyor. Perde takarken, dolapların üstünü temizlerken ve kitaplığa kitap dizerken de kullanılıyor. Buna karşın günümüzde üretilen, özellikle plastikten yapılan tabureler çok dayanıklı değil. Sık sık tam da orta yerlerinden kırılabiliyor. Bu nedenle üreteceğiniz ve satışa çıkaracağınız taburelerin dayanıklı ahşap malzemelerinden olmasına dikkat edin. Böylelikle piyasadaki dayanıksız tabure sorununa da çözüm getirmiş olursunuz.

Şu İş İlgini Çekebilir:  Evlere Organik Süt Satmak İsteyenlere-Karlı Mı?

Ahşap tabureler sadece evlerde değil retro ve vintage tarzda dekore edilmiş kafelerde de sıklıkla tercih ediliyor. Bunun en büyük nedeni doğal bir görünüme sahip olmaları. Size önerimiz hem alçak hem de yüksek tabureler imal etmeniz. Böylelikle çok daha fazla alıcıya hitap etmiş olursunuz. Boyanabilir tabureler de en sık alınan tabure çeşitlerinden bir diğeri. Bu tür tabureler renkten renge girdiği için kafe işletmecileri için de büyük kolaylık sağlıyor.

 

2- Bahçe Zemini Parkesi: 

Ahşap parke zeminleri, bahçe dekorasyonunda kullanılıyor. Her geçen yıl daha fazla kişi tarafından tercih edilen bu zeminler, doğal görünümlerinin yanı sıra sağlıklı olmaları nedeniyle de tercih sebebi. Özellikle akasya ve ceviz ağacından üretilen ve kaliteli verniklerle üstünden geçilen parkeler, çok daha uzun ömürlü olduğu için alıcıların öncelikleri arasında yer alıyor. Maliyeti düşürmek için 2. sınıf ahşap malzemesi kullanarak parke yapabilir ve ona göre fiyatlandırma yapabilirsiniz. Sadece 1. sınıf ve lüks parkeler imal etmek, hitap ettiğiniz müşteri kitlesinin yarı yarıya düşmesine neden olacaktır. Hazır eliniz değmişken ahşap yer karoları da üretebilir ve potansiyel müşterilere çoklu seçenekler sunabilirsiniz.

Bu işten daha fazla para kazanmak isteyenler montaj hizmeti de sunabilirler. Parkelerin montajı kolay olsa da müşterilerden bazıları böyle bir hizmet talep ediyor. Üretim- Satış- Montaj üçlü hizmetini sunan kişiler ise normalde kazanacakları miktarın üç katını kazandıkları için, üç kat daha zengin, üç kat daha mutlu oluyor.

3- Ahşap Dış Cephe: 

Ahşap dış cepheler, uygulandıkları binaları adeta tarihi bir mekan görünümüne kavuşturuyor. Doğal, sağlıklı, çevre dostu ve ucuz olması da müşterilerin, ahşap dış cephe kaplamalarına olan ilgisini her geçen yıl daha da arttırmakta. Özellikle müstakil evlerde uygulanan ahşap kaplamalar, size tavsiye edebileceğimiz üçüncü ve son iş fikri. Üç işte de mümkün olduğunca kaliteli ürünler kullanmaya bakın. Lüks değil kaliteli… Dünyanın içinde bulunduğu ekonomik durgunluğu da göz önünde bulundurarak kalite ve ucuzluğu bir arada sunmanız, hem müşteriler hem de sizin için çok daha mantıklı ve makul olacaktır.

 

Yorum yapın