İnternetten Bilet Satış Sitesi Kurup Para Kazanmak

Herkese merhaba. Bu yazımızda online işlem hizmetlerinden faydalanarak internetten bilet satış sitesi kurup para kazanmanın bütün inceliklerini ve püf noktalarını siz, değerli okurlarımızla paylaşacağız.

Bilindiği üzere önceden alınan biletler hem ekonomik hem de sonraki rahatlıklar için son derece önemlidir. Bilet firmaları bir an önce biletlerin satılıp nihayete ermesini diler. Böylece tıpkı ulaşım aracının önünde uzanan berrak yol gibi, kendi satış grafiklerinin yollarını da görmüş olurlar. Her şirket, daha sonrası için bir mülk, bir materyal haline gelecek şeyleri önceden satıp rahat etmek ister. Özellikle ulaşım araçlarının sektörel bakış açısı budur. Bu nedenle önceden alınan biletler daha ucuz olmaktadır. Aynı zamanda erken rezarvasyonun bir diğer önceliği ve güzelliği de daha ön koltuklardan ya da istenilen stratejik yerlerden yer ayırtılmasıdır. Bu da kullanıcıların her zaman ve çoğunlukla internet üzerinden bilet satışı gerçekleştiren siteleri takip etmelerini ve bu alanları çok daha sık kullanmaya başlamalarını sağlamıştır.

Devir, artık her anlamda kolay ve zaman kazandıran eylemlerin, edinimlerin devri. Bu nedenle siz online olarak bilet işlemi gerçekleştirebileceğiniz bir site açtığınızda, insanlara amne hizmeti yapmış olacaksınız. Bu esnada da çok daha rahat ve fazla sayıda bilet satma işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız. Yani her iki taraf için de, işletme ve yolcu olarak bir rahatlık söz konusu.

Online ticket booking. Boarding pass on laptop keyboard. 3d
Online ticket booking. Boarding pass on laptop keyboard. 3d

Bahsettiğimiz konu sadece yolculuk biletleri için geçerli değil üstelik. Bir diğer aşama ise maç ve konser gibi daha çok sosyo kültürel alanda hizmet veren eğlencelerin de biletlerini satabilirsiniz. İnsanlar artık bir konseri günler öncesinden takip ederek, bilet satış noktalarına ne kadar uzak da olsalar ulaşmaya çalışarak, saatlerce kuyrukta bekleyerek bilet almanın son derece çağ dışı bir şey olduğunu gördüler. Zira dediğimiz gibi modern çağın modern insana sağladığı en önemli katkı, onlara eksta hız ve enerjinin yanında kaliteli hizmet sunmaktır. Bu nedenle herhangi bir konserin ya da futbol maçının önce haberi gelir. Sonra bilet satışının başladığı. Daha sonra bilgisayarından ya da telefonundan, evinden hiç dışarı çıkmadan, saatlerce beklemek zorunda kalmadan bilet alma işlemini tamamlar. Hem de muhtemelen en ön sıralardan ya da tam olarak istediği yerden.

Tüm bunların toplamında bir bilet satış işlemi gerçekleştiren internet sitesi kurmak her açıdan mantıklı ve makul olmalıdır. Yeter ki gereken özen gösterilsin, lüzum içeren tüm detaylar başarıyla ve noksansız yerine getirilsin.

Peki internetten bilet satış sitesi kurup para kazanmanın yolları ve dikkat edilmesi gereken püf noktaları nelerdir? Şimdi meraklıları için bu soruların cevaplarını madde madde ilerleyerek vereceğiz.

İnternetten bilet satış sitesi kurup para kazanmanın yolları: 

 • Kendinize ve kullanıcılarına vereceğiniz ilk soru şu olmalıdır? İnternette hizmet veren bir bilet satış sitesi nasıl olmalıdır? Her şeyden altını çizerek rahatlıkla söyleyebiliriz ki siteniz sade ve basit anlaşılır olmalı. Fazla renk ve logo cümbüşünden mutlak surette uzak durulmalı. Amacınız insanları eğlendirmek ya da kültürel – akademik anlamda bilgilendirmek olmadığı için, cümleleriniz kısa, öz ve kolay anlaşılır olmalı. Tam olarak bir hizmet sunduğunuz için, amaca yönelik hizmet anlayışını gütmeli ve bunu da sayfalarınızda an be an hissettirmelisiniz. İnsanlar, zaten hız için sizi tercih edecekleri için sitenizin içinde fazla oyalanmak istemeyecekler. Hem zaten internet üzerinden kullanıcı sayısı ya da kullanım süresi üzerinden para kazanan, sosyal ağ sitesi amacını güden bir site olmayacaksın. Asıl amacınız bilet satmak olacağı için, kullanıcıların kısa zamanda işlerini halletmesi sizin ve sitenin veritabanı için de en uygunu ve en mantıklısı olacaktır. Bu açıdan baktığımızda tam olarak kullanıcı dostu bir site olmanın vizyonunu sunmalı ve yaşatmalısınız. Biletler – e-bilet olacağı için kağıt israfından kurtulmuş ve kurtarmış olacaksınız. Kullanıcı dostu eşittir çevre dostu. Bu da her gün yüzlerce ton boş yere giden kağıtların az kullanılması ve oksijenimizi meydana getiren ağaçların daha az kesilmesi demek olacak.
Şu İş İlgini Çekebilir:  Deli para kazandıran çok karlı bir e-ticaret girişimi kurmak için

i-1

Peki bu tarz bir site kurmak için yazılımcılara tahmini ne kadar para ödemek gerekir? 

 • İyi bir site, iyi bir tasarım ve veritabanıyla oluşur. Bu nedenle bir profesyonelle, bir yazılımcıyla çalışmanız gerekecek. Aksi takdirde yaptığınız site, karman çorman, renk uyumu olmayan ve on kişiyi bile kaldıramayacak kadar altyapısız bir site olur. Ucuz web – site yaptırmaktan kaçının. Ortalama bir web-sitesi için yazılımcı sizden minimum 1500 – 2000 lira isteyecektir. Eğer yazılımcı öğrenci ya da bağımsız çalışan bir yazılımcı değil de bir firmaya bağlı profesyonel bir yazılımcı ise bu rakam 3000 lirayı bulur. Daha üst düzey bir web sitesi için ise 5000 lirayı gözden çıkarmanız gerekecek.

 

Bu tarz bir site için gerekli belge ve evrak var mıdır? 

 • Bilinen eksta ve zorlayıcı bir belge istenmemektedir. Sadece ticaret işlemleri ve makbuz kesen para odaklı internet sitesi için gerekli olan ve tamamlanması gereken belgeler mevcuttur. Bu belgeler de zaten bağlı çalıştığınız seyahat acentalarında mevcut olduğu için, sadece bu mevcut belgeleri internet sitesi adına göstermeniz yasal prosedürleri nihayete erdirmeniz için yeterli olacaktır.

 

Bilet Satış İşlemi Gerçekleştiren Bir Web-Site Açtıktan Sonra Ödeme Sistemlerini Nasıl Çözeceğim? 

 • İlk defa bu iş alanında boy gösterecek adayların sıklıkla sorduğu bir sorudur. Satış ve ödeme işlemleri hangi sistemde güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilir? Yapmanız gereken bu alanda hizmet veren şirketinizi kurup sanal poslar satın almaktır. Sanal pos satın almanın tek yolu, birey olarak değil şirket olarak başvurmaktan ileri gelir. Peki sanal pos nedir?

i2

 • Sanal pos, ismi her ne kadar tuhaf ve yabancı gelse de çok tanıdık bir cihazın sanal versiyonudur sadece. O da reel yerlerde ödeme işlemlerimizi gerçekleştiren kredi kartlarının poslarından gelmektedir. Sadece bu pos cihazlarının reelde görünmeyen ve sanal bir ortamdan gerçek bir ortama para dönüştüren sistemin bir diğer yönüdür. Sistemin kurucusu ve öncülü bankalardır. Kullanıcılar, kullanıcı bilgilerini girerek sanal poslar aracılığı ile internet üzerinden istedikleri hizmeti karşılatabilir. O hizmeti sizin sitenizde gerçekleştirmesini istiyorsanız, sanal posları eksik etmemeniz gerekecektir.

 

Böylesi bir site için nerelere reklam verebilirim? 

 • İnternette anlam birliği bulmak ve sağlamak, tercih edilmesi gereken bir yöntemdir. Web-siteniz her şeyden önce ulaşım sektöründe boy gösteren ve hizmet veren bir site olacak. Bu nedenle reklamlarınızı bu tarz sitelere vermeniz yerinde olacaktır. Örneğin turizm ve rehberlik sitelerine bu reklamları verdiğinizde, kişiler otomatik olarak o sitenin içinde aldıkları yolculuk kararını, sizden bilet alarak sürdürebilecekler. Bunun dışında bütçenize göre sıkça tıklanan sitelere de reklam verme yoluna gidebilirsiniz. Bir başka alan da sosyal medyada. Facebook ve Twitter gibi popülaritesi yüksek medya alanlarında da reklamlarınızın görünmesi, mantıklı olacaktır.

 

Böyle Bir Web Sitesinin Ne Kadar Getirisi Olur? 

 • Bu tamamen biletlerini sattığınız firmanın ününe ve sizin sitenizin tıklanma oranına göre değişecektir. Ama ortalama tahminle kazancınız aylık en az 5.000 ile 7.000 arasında değişecektir. Daha profesyonel çalışma şartlarında ise bu rakam daha da uçarak sizi mutlu edecektir.

“İnternetten Bilet Satış Sitesi Kurup Para Kazanmak” üzerine 5 yorum

 1. Ben bu isi almanyada yapmak istiyorum ama hic bilgim yok once siteyimi kurayim yoksa firmalarlami konusayim. ornegin turk hava yollarinin biletini satacam turkiyeye gelip onlarlami gorusecem mektupmu yazacam yada teminat icin birseymi yatiracam yada bu ve bunun gibi firmalarla nasil anlasacam. Bunda bana yardimci olursaniz biraz Bilgi verirseniz cok sevinirim. isin pirinden bilgi alamak en garantilisidir.

  simdiden tesekkurler.

  Cevapla
 2. ben siteyi kurdum ama Eklemeler yapılması lazım ve baya bi yardıma ihtiyacım var nasıl bir yol izlemeliyim sitemin ismi . http://www.havamatik.com duzenlemeler yapılması lazım fazla bilgi sahibi olmadıgım için yardıma ihtiyacım var.

  Cevapla
  • Hocam iframe ya da xml aldınız mı ?
   Almadıysanız satış yapamazsınız
   Ayrıca soyisimlerimiz aynıymış 🙂

   Acil bir şeye ihtiyacınız olursa [email protected] nokta com adresine mail atıp sorabilirsiniz.

   Cevapla

Yorum yapın