Kahve Makinesi Toptancısı Olmak İsteyenlere

Hem Türkiye’de hem de dünyada kahve- kafelerin peşi sıra açılması ile birlikte kahve sektörü büyük bir ivme yakaladı. Aynı zamanda belli başlı haberlerde ise yüz yıl içerisinde dünyadaki kahve stoklarının tamamen tükeneceğine dair bilgiler paylaşıldı. Demek oluyor ki şu anda bu yazıyı okuyan Parlak Fikirler okurlarının tamamı kahve işine girebilir ve bu işten tam da istedikleri gibi büyük meblağlar kazanabilir.

UYARI: Bu makinelerden kaliteli ve son derecede dayanıklı olan Avrupa üretimi olanlarını toplu halde ucuza temin edebilirsiniz. Bunun için Almanca ve Fransızca arama yapmanızı öneririm. Bu işte ‘kalite‘ diğer işlerde olduğundan çok daha önem arz etmektedir. Öyle vurkaç yaparak asla olmaz.

Kahve Makineleri Neden Çok Pahalı? 

Kahve tüketimi yıl yıl artış gösterse de henüz istenilen seviyeye gelmedi. Bazı gazete manşetlerine ‘Kahve çayı yakaladı” – ”Kahve çayın rekorunu kırdı” minvalinde iddialı başlıklar atılsa da bunlar bir gerçekliği yansıtmıyor. En azından şimdilik. Hal böyle olunca kahve makinelerine olan talep de henüz ‘rağbet’ seviyesine çıkmadı. Bu da kahve makinelerinin pahalı olmasındaki en büyük etken.

Bir de şöyle bir durum var ki piyasada üretimi yapılan her cihaz ‘endüstri’ ürünü değildir. Henüz sanayileşmemiş, seri üretimine geçilmemiştir. Endüstriyel ürünlerin başında temel gıda ve tekstil ürünleri yer alıyor. Bir de hala kahveden daha çok içilen çay. Kahve makineleri hala ‘marjinal‘ bir ürün olduğu için fiyatlarına da bu şekilde yansıyor.

Son neden olarak henüz Çin’in olaya el atmadığını söyleyebiliriz. Çin malı kahve makineleri piyasaya doluştuktan sonra diğer markalar da çok daha ekonomik ölçeklerde makineleri tasarlayıp üreticinin beğenisine sunacaktır. Kahve makinesi toptancılığından sonra bizzat kahve toptancısı olmak isteyenler için bu iş koluna dair bilgiler içeren yazıya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kahve Toptancısı Olmak İsteyenlere

Kahve Makinelerini Kimler Talep Ediyor?

Kahve daha çok beyaz yakalılar tarafından çalıştıkları ortam içerisinde tüketiliyor. Çok değil beş yıl kadar önce sadece lüks ofislerde yer alan kahve makineleri günümüzde ortalama bir ofis ortamında dahi bulunuyor. Aynı zamanda başta kuaförler ve güzellik salonu merkezleri olmak üzere hem kendileri hem de dükkanlarına gelen misafirlere ikram etmek adına salonlarında kahve makinesi bulundurmaya başladı. Bu da bu cihazların gün geçtikçe daha fazla talep edildiğinin en büyük göstergesidir. 

Şu İş İlgini Çekebilir:  Kırtasiye Toptancılığı Yapmak Karlı Mı?

Özellikle filtre kahve tutkunları ve farklı türde kahveler içmek isteyenler evleri için de kahve makinesi siparişi veriyor. Bu ürünler on yıl öncesinin su arıtma cihazlarına benzetilebilir. Önceleri lüks şimdi elzem bir ihtiyaç olan su arıtma cihazları gibi kahve makineleri de yavaş yavaş temel ihtiyaç nesnelerinden biri olmaya aday.

Kahve Makinelerini Nerelerden Temin Edebilirim? 

Diğer toptancılardan satın alarak toptancılık yapma ihtimali, çok mantıklı bir ihtimal olmadığına göre doğrudan doğruya üretici firmalar ile iletişime geçmekte fayda var. Burada en önemli unsur ‘doğrudanlık‘ olmalı. Aracıları egale ederek direkt fabrikalarına ya da üretim merkezlerine gitmeli, sıkı pazarlık yaparak aklınızdaki sayı ne ise o kadar kahve makinesi satın alabilirsiniz. 2020 yılı itibariyle birçok güvenilir marka, çeşitli özelliklere sahip farklı farklı kahve makineleri üretmeye hız kesmeden devam ediyor. 

Kahve Makine Stoklamanın Avantajları 

Sektörde ilerlemek adına kahve makinesi stoklayabilir ve doğru zamanda yapacağınız doğru hamlelerle aynı cihazlardan çok daha fazla para kazanmanı şansını yakalayabilirsiniz. Bu sayede piyasaya tek tek ve çok daha pahalı satma olanağını değerlendirebilirsiniz.

Kahve Makine Servis ve Tamir Hizmetleri Nasıl Olacak? 

Bu makinelerin kullanımı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. ‘Toplumsallaşan her ürün / cihaz” gibi kahve makinelerinin sürekli ve sorunsuz kullanımı için gerekli olan ekip ve ekipmanlar da aynı hızla artıyor. Toplumun talep ve ihtiyaçlarını karşılamak, sadece kahve makinesi üretmekle kalmayıp onun tüm arızalarını anında giderecek ustalar yetiştirmek anlamına geliyor. Bu nedenle bu yöndeki kaygılarınızı bir kenara atabilirsiniz. Daha şimdiden bu tarz makinelerin tüm sorunlarından anlayan ustalar var. Kaldı ki makinelerin genel işleyişi aynıdır. Birkaç nüans dışında. Yani sıfırdan ve yepyeni bir makine söz konusu değil. Sadece birkaç yıl sonra bu makineler iyice yaygınlaştığında bu tür hizmetlerin yayılımı ve kalitesi de artacaktır.

 

Yorum yapın