Karışık Sürpriz Tatlı Paketleri Hazırlayıp İnternetten Satmak

Bu yazımızda  size ”Tatlı sürpriz” tabirini mecazi anlamından gerçek anlama taşıyan bir iş fikrinden bahsedeceğiz. Karışık ve sürpriz tatlı paketleri hazırlayıp internetten satmak…

Türkiye, en fazla tatlı tüketen Avrupa ülkeleri sıralamasında ilk üçte yer alıyor. Bazılarının haftada bir ya da özel günlerde yediği tatlılar, bizim günlük beslenme alışkanlıklarımızın bir parçası.Hem de büyük parçası! ”Tatlı yiyelim tatlı konuşalım” minvalinde bir deyişimiz bile var. Sonuç olarak evde hazırladığınız tatlıları internet üzerinden satabilir, harçlığınızı çıkaracak kadar kazanabilirsiniz. Yeter ki tatlılarınız lezzetli olsun.

cake photo
renklerin uyumu çok önemli pasta işinde

Sürprizler Neden Daha Cazip? 

%99’8’imizin hayatları monoton. Gün içinde yaşadığımız en büyük sürpriz, çok sevdiğimiz bir filme televizyonda rastlamak ya da uzun zamandır görmediğimiz bir arkadaşa yolda rastlamak oluyor. Bu monotonlukta, tatlıları sürpriz konseptinde satışa çıkarmak, onların çok daha ”tatlı” olmasını sağlayacaktır. Tabi bazılarının sürpriz anlayışı tek taş yüzük ya da en değerli taşlarla süslenmiş alyans olsa da, sürpriz sürprizdir. Tekdüze hayatların içerisinde her çeşit sürpriz, miktarına ve içeriğine bakılmaksızın insanları mutlu eder.

Kalabalık Gruplar Neden Karşılıklı Tatlılara Rağbet Gösteriyor? 

Karşılıklı sürpriz tatlılara gösterilen rağbetin birçok nedeni var. Örneğin sevgilileri ele alalım. Sevgililer içerisinde hangi tatlı olduğunu bilmeden sizden sipariş ettiği paketi heyecanla açacaktır. Arkadaş gruplarında da minik ama etkili bir heyecan dalgası yaratmayı başaran bir konsept bu. Aynı zamanda aile içinde de. Bu konseptin en önemlisi özelliği tatlıyı bir hediye formuna sokması. Yeni yeni gelişmeye ve yayılmaya başlayan karşılıklı tatlı furyası, böyle giderse daha da genişleyecek.

Bu Konsept Tutar Mı? 

-Ne sipariş ediyorsun? / Tatlı. / Aa hangi tatlı? / Bilmiyorum.

Bu diyalog ilk başta absürt gibi görünse de aslında sürpriz tatlı konseptinin içerisindeki merak unsurunu da yansıtıyor. Böyle bir konseptin tutmasındaki en temel unsur da merak olacaktır. ”Acaba benim paketten ne çıkacak” sorusu günlük yaşam içerisinde, tam anlamıyla tatlı bir nüans olarak görülebilir. Hazırlayacağınız tatlılar ne kadar çeşitli olursa konseptin tutma ihtimali de o kadar artar.

Hangi Tatlı Çeşitleri Olabilir? 

Hazırlayacağınız ikili sürpriz tatlı paketlerinde farklı tatlılara yer verebilirsiniz. Şerbetli tatlılar biraz ağır olduğu için önceliği sütlü tatlılara vermenizi öneririz. Kazandibi, sütlaç, tavukgöğsü gibi tatlılar ilk seçenekleri oluşturuyor. Son yıllarda mutfaklara giren ve büyük bir iştahla tüketilen tiramisu tatlısının yapımı da çok pratik. Aynı zamanda maliyeti de az. Osmanlı tatlısı olan ve yüzyıllardan beri Türk Mutfağında yer alan güllaç da paketlere ekleyebileceğiniz tatlılar arasında yer alıyor.

Şerbetli tatlılardan ise kaymaklı ayva tatlısı, en cazip seçeneklerden biri. Büyük çoğunluk sürpriz paketinden kaymaklı ayva tatlısı çıkmasına sevinir.  Cheescakeler de son yıllarda sıklıkla tüketilen tatlılardan biri oldu.

Şu İş İlgini Çekebilir:  Dükkana Daha Çok Kadın Müşteri Çekebilmenin Yolları

Son olarak pasta çeşitlerini sürpriz paketlere ekleyebilirsiniz. Tabi ki çayın, kahvenin yanında yenecek kadar minimal ölçeklerde pastalar. İkili paketlerdeki pastalardan biri meyveli biri kakaolu olabilir.

Yorum yapın