Parfüm Satmak İstiyorum Diyenlere Kral Tüyolar

İParfümlere merakınız varsa, hoş kokulardan haz alıyorsanız ve de bunu paraya çevirmek istiyorsanız sizlere mükemmel satış imkanlarım var. Bu yazıyı yazmadan evvel daha önceden yazmış olduğumuz “parfümcü dükkanı açmak istiyorum”
yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Ek olarak bu yazıyı yazmamdaki amaç sizlere satış ortaklığı methoduyla parfüm satmak konusunda fikir vermektir.

perfume photo

Öncelikle ticaretin zaman içerisinde internete düştüğünü görmeyen kalmamıştır diye umut ediyorum. Nitekim bu e-ticaretin gelişimi ilk olarak iç giyim, ucuz elektronik ve de kitap alanında olmuştur. Yani insanların reel mağazalardan almaktan çekindiği ya da elleriyle dokunarak ve de görerek almak zorunda olmadığı kitap gibi ürünler üzerinden olmuştur.

Daha sonradan bu iş şaşırtıcı bir şekilde kendisini geliştirmiş ve de yukarıda bahsettiğim şartlar söz konusu olmadan da insanların internet üzerinden ürün almalarına sebep olmuştur. Yani kesinlikle görülerek ve koklayarak alınması gereken bir ürünü insanlar internet üzerinden alabilir olmuştur.

Peki nasıl oldu bu?

Cevap basit: “Dükkan kiraları ve vergileri daha az olan e-ticaret esnaflarının sattığı ürünler zaman içinde tüketicinin güvenini kazandı ve de gün geçtikçe piyasadaki pazar payını artırır oldu. Yani insanlar bir parfümü görerek, koklayarak reel bir mağazadan, dükkandan seçiyor ve de daha ucuz diye bunu internetten sipariş ediyordu. En azından özellikle de sokaklardaki mağazaların envanter kıtlığı da buna sebep olmuştur diyebiliriz. Bir parfümü tutan müşteri bunu ikinci veya üçüncü kez almak istediğinde tenezül edip dükkandan almayı değil de internetten almayı tercih edebilir olmuştur.

Bugün “parfüm satmak istiyorum ne yapabilirim” sorusuna öneri getirmek maksadıyla bu yazıyı kaleme almaktayım.

Sizlere bu konuda bir admininiz olarak net ve kesin önerim 2 adet olacaktır. Birincisi “internet üzerinden bir satış ortaklığı ya da dropshipping şirketi kurulması”. İkincisi ise reelde gerçek bir mağaza açılması olacaktır. Bu ikinci önerime önceden yukarıda linkini attığım yazıda özellike değindiğim için 1.’sine daha çok değinmek istiyorum. Yani “satış aracılığı ya da diğer adıyla komisyonculuğa…

Nasıl bir parfüm satış sitesi üzerinden milyonlar kırarım?

İlk olarak sizlere google’a “fragnance” yazmanızı önermekteyim. Karışınıza ilk çıkanlara bir bakın. İşte o sitelerden birisi şu an dünyanın en büyük parfüm ansiklopesidir!. O gördüğünüz siteye günde kaç kişi girdiğini net bilmiyorum ancak sitenin sağ tarafında yer alan anlık onlince kullanıcı sayısına bakacak olursanız göreceksiniz ki “2000 civarı bir rakamı”. Bu demektir ki sitede o saniyede 2000 adam var. İşte bu da “dünyanın en büyük parfüm ansiklopedisinin günde onbinlerce dolar satış ortaklığı ve adsense geliri vardır”.

Sizelere bir fragnancex olun demiyorum. Şu saaten itibaren olamazsınız da zaten, köşeler yıllar önce kapıldı. Ancak en azından basit bir parfüm ansiklopedisi oluşturarak günde onbinlerce dolar değil de yüzlerce dolar kazanabilirsiniz. Benden tüyo bu kadar gerisini kapan kapacaktır zaten. Hadi adiyos, bol parfüm satışlarıyla kalın…

Yorum yapın