Youtube’da Evcil Hayvan Kanalı Açmak-En karlı Youtube Fikirlerinden!

Youtube, dünya genelinde en çok takip edilen video izleme platformu olmaya devam ediyor. Muadili olan birçok video yükleme ve izleme sitesi açılsa da hiçbir oluşum Youtube kadar başarı sağlayamadı. Başları müzik ağırlıklı bir platform olsa da son beş yıl içerisinde açılan kanalları ile birlikte çok yönlü bir ağ haline gelmiştir. Fenomen denince akla ilk Youtube geliyorsa bunda bu alanın kullanılabilirliği ön planda tutuluyor demektir.

Youtube fenomeni olarak astronomik paralar kazanmak da mümkün. Makyaj videoları, müzik klipleri, meşhur filmlerin kamera arkası çekimleri ve daha birçok farklı video izleyicilerin ilgisini çekmeyi başarıyor. Bu kadar bolluk ve çeşitlilik arasından sıyrılmak ise 2020 yılı itibariyle çok daha zor. Hem rekabet arttı hem de izleyiciler belli başlı şeylere doydu. Örneğin sıfırdan makyaj videoları çekip yükselmeniz pek olası değil. Çünkü daha önce sayısız kere, en farklı ve orijinal halleriyle yapıldı. Ya çok yaratıcı bir şey yapmanız gerekiyor ya da şu anda trend olan bir ana akımdan ilerlemeniz gerekiyor. Parlakfikirler olarak size size önerebileceğimiz ilk şey, bir evcil hayvan kanalı açmanız olacak.

Sadece Youtube’da değil, Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal medya sayfalarında halen en çok paylaşılan ve ‘like’ alan video ve görsellerin başında evcil hayvanlar yer alıyor. Buradan yola çıkılarak bu sevimli hayvanları izlemenin hiçbir zaman modasının geçmeyeceğini anlayabiliriz. Siz de bu görüşten yola çıkarak evcil hayvanları merkezine alan bir kanal açarak oradan yürüyebilirsiniz. Tabi bu videoların düz ve alelade değil belli bir kurgu ve anlatım parçasıyla ilerlemesine özen göstererek.

Köpek ve Kedi Eğitimi Hakkında Bilgiler Vermek

Evde kedi ve köpek bakanların sayısı her geçen gün artıyor. Özellikle genç kuşak tarafından benimsenen evde hayvan bakma alışkanlığından yola çıkılarak bu konu hakkında eğitici kısa videolar hazırlayarak kendi kanalınızda paylaşabilirsiniz. Örneğin, biri yavru bir köpek almıştır ve ona nasıl tuvalet eğitimi vereceğini bilmiyordu. Sizce bir kütüphaneye gidip köpek bakımı hakkında 300 sayfalık bir kitap almak mı daha mantıklı olacaktır yoksa Google amcaya sormak mı? Elbette ikinci seçenek. Google’a sorulan her soru ise salt metin olarak değil görsel ve video olarak da ilgililere sunuluyor. İşte bu sunulan videolardan biri de sizin videonuz olabilir.

Burada dikkat edilmesi gereken en temel husus videoların tek bir konuya dair ve mümkün olduğunca kısa tutulmasıdır. Bu şekilde soru – cevap şeklinde, herkes istediğini en kısa sürede almış olur. Kedilerin tüy dökmesine karşı alınacak çözümler – Kedilerin yaptırılması gereken aşılar neler – kedi kısırlaştırma fiyatları nelerdir gibi tek atımlık soruların yanıtları bir – bir buçuk dakikalık videolarda anlatılabilir.

Videolarınız izlendikçe ve belli bir sayının üstüne çıktıkça kanalınıza abone olanların sayısı da gün geçtikçe artış gösterecektir. Bu ise videolarınızın arasına reklam alabileceğiniz anlamına geliyor. Bu ise çok daha fazla para kazanmak ve tam bir fenomen olma yolunda emin adımlarla ilerlemek demek! Bir kedi ya da köpek maması üreten marka ile anlaştığınızı bir düşünün! Ya da bu sevimli dostlarımızın aksesuar ve oyuncaklarını üreten bir marka ile!

Şu İş İlgini Çekebilir:  Youtube'da Deli Kazandırıyor Denilen Sektörler?

Evcil Hayvanın Günlük Rutini Hakkında Videolar Çekmek

Söz konusu evcil hayvanlar olunca hakkında çekilecek videolar da tek bir boyutta kalmayıp çok yönlü oluyor. Kedi ve köpek gibi hayvanların günlük rutinini belli bir kompozisyon ve hikaye kurgusu içerisinde aktarmak da izleyicilere keyifli seyirler oluşturabilir. Örneğin evinizi birlikte paylaştığınız yavru bir kedinin uyuyuşu ile başlayabilir video. Akabinde uyanış ve kahvaltı vakti olarak ikinci kısma geçilebilir. Söz konusu kedi ise evin içinde video çekmek daha mantıklı olacaktır. Ancak köpeğiniz ile birlikte dışarı çıkabilir ve birlikte gezebilirsiniz. Böylece içinde hem bir hayvanın olduğu hem de keşfe çıktığınız bir video ile çok yönlü bir seyirlik hazırlamış olabilirsiniz.

Ya da ”veteriner günlüğü” kapsamında bir alt başlık açılabilir ve günlük rutine ek bir aksiyon eklenebilir. Hasta olan kedi – köpeğin veterinere hazırlanma süreci, veterinere götürülmesi, orada kendisine bakılması ve gerekli tedavilerin uygulanmaya başlaması. Hikaye ne kadar eklentili ve öbekli olursa o kadar fazla izleyici kitlesine hitap eder.

Bir diğer alt başlık ise farklı arkadaşlar ile tanışma ve oynama hikayesi olarak hazırlanabilir. Bunun için bir evcil hayvan sahibi arkadaş ile anlaşabilir ve ortak bir video hazırlayabilirsiniz. Unutulmaması gereken temel mesele şudur: Bir evcil hayvan ne kadar sevimli olursa olsun, tek başına Youtube abone ve video izlenme sayısını arttırmaya yetmez. Her zaman için sağlam bir olay örgüsüne ve özgün bir içeriğe ihtiyacınız olacak. Bunu ayarlamak ve önce metne sonra videoya aktarmak ise sadece sizin elinizde.

Evcil Hayvan ile Birlikte Yemek Yiyerek Video Çekmek

Kediler ve köpekler sadece kendi mamalarını yemezler. Özellikle sofralarda et varsa, mutlaka ortak olmak isterler. Bazı köpekler ise kendilerini düpedüz insan sandığı için sofradaki boş sandalyeye oturmak ve ailenin bir üyesi olarak yemeğe eşlik etme arzusu taşırlar. İşte bu ambiyansları rayına oturtarak videoya alabilir ve binlerce kişinin gülümseyerek izleyebileceği kısa videolar hazırlayabilirsiniz. Söz konusu evcil hayvanlar arasında kaplumbağa, tavşan ve hamster da olabilir.

Eğer bu üç hayvandan birine sahipseniz bir adım öndesiniz demektir. Zira hepimizin bildiği üzere ortalık kedi – köpek videolarından geçilmiyor. Ama bir tavşanın havuç kemirirken görüntüsü ya da kaplumbağanın küçücük kafasını kabuğundan çıkarıp yeşillik tüketmesi çok daha benzersiz görüntülerin Youtube kanalında olmasını sağlayacaktır.

Evcil Hayvan Temizliği ile İlgili Videolar

Hazırlayabileceğiniz eğitsel videolardan bir diğeri ise evcil hayvan temizliği ile ilgili olabilir. Bilindiği üzere hayvanların çoğu sudan ve temizlenmekten pek hoşlanmazlar. Bir kediyi ya da köpeği en kolay, en hızlı ve onları ürkütmeden temizlemenin püf noktaları gösterilerek izleyicilerle paylaşılabilir. Aynı zamanda temizleme fırçaları ve benzeri gereçlerin doğru kullanımına dair bilgilendirici paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Evcil Hayvanlarla Oyun Videoları

Son seçenekler arasında evcil hayvanlarla birlikte oynayacağınız oyunları çekmek ve yayımlamak yer alıyor. Bu alanda üretilen sayısız oyuncaklardan bir ya da birkaçını temin edip oyun arkadaşlarınızla birlikte eğlenceli, pozitif videolar çekebilirsiniz. Daha fazla kişi tarafından izlenmek için videonuza uygun başlıklar atmayı ihmal etmeyin. Gerekli etiketlemeleri yapın ve yorum kısmını mutlaka açıkta bırakın. Yapılan yorumlara da cevap verin ki etkileşiminiz daha çok olsun.

Yorum yapın