ZENGİN OLMANIN SİZE HER AÇIDAN FAYDALI BİR ŞEY OLDUĞUNUN 8 KANITI

Aslında ilginç bir şeydir zengin olmak… Özellikle zengin bir aileden gelmiyorsanız, yani zenginliği elde eden ilk kişi sizseniz; aklınıza zaman zaman soruların gelmesi ve kendinizi pek emin hissetmemeniz doğaldır.
Bu durumun aslında şu kısacık yazıya sığdırılamayacak kadar uzun analizlere ve tartışmalara ihtiyacı vardır fakat temel hatlarıyla durum bellidir. Kuşaklar boyunca kafamızı vura vura yerleştirilen “zengin olmak kötü bir şey, para insanı bozar, fakirlik erdemliliktir” gibi düşünceler sayesinde dizginlerimizi hep elllerinde tutarlar ki; kendileri yatırımlarına yatırım katabilsinler diye… Ya da siz elinize geçecek parayı iyi amaçla kullanacak karakterde birisi iken; sırf para onlarda olduğu için oraya buraya AVM’ler, türlü türlü yapı projeleri, rezidanslar, Las Vegas modeli eğlence merkezleri kurup bunları aralarında pay etsinler; o esnada sizin de elinizden izlemekten başka bir şey gelmesin diye..Evet; para kazanmak, zengin olmak ve hatta servet elde etmek kötü bir şey değildir arkadaşlar. Duyunca suratımızı ekşitmemize sebep olacak bir iğrençlik hiç değildir. Tam tersine; siz istedikten sonra zengin olmak, birazdan aşağıda inceleyeceğimiz gibi sizi her açıdan daha iyi ve daha mutlu bir insan yapar..
Maddelere geçmeden önce okuyucunun aklına gelmesi muhtemel birkaç durumu açıklamama da izin verin: İlk olarak şunu belirtmek isterim ki; insanın hayatında her şeyi para için yapması gerektiği gibi bir şeyi kesinlikle söylemiyorum. Ama geliri ve varlığı kısıtlı olan birinin; kendisi için olmasa bile sevdikleri ve tanıdıkları için bir süre gelir ve kazanç odaklı olması kaçınılmazdır. Şöyle ki; yaşınız ilerleyip kendi başınıza yaşamaya başladığınızda anne ve babanızı bir vefa borcu olarak en iyi şartlarda yaşatmak istersiniz değil mi? Bunun için ne lazım düşünün… Ya da çok sevdiğiniz eşinize ve ileride olacak çocuğunuza mümkün olan en iyi hayatı sunmak; sıkışık ve dar sokaklarda standart bir dairedense onları daha ferah ve daha huzurlu bir yerde yaşatmak istersiniz. Peki bunun için ne lazım? Tekrar düşünün… Son olarak; çocukluğunuzdan beri bilinçaltınıza yerleşmiş toplumsal sorunlara, eksikliklere eğilmek ve bu alanlarda çalışmak isterseniz ne lazım olacak? Bunu da düşünün..
Şimdi; kısa ve öz maddeler halinde zengin olmanın faydalarını inceleyelim: :))

1-) ZENGİN OLMAK SİZİ DAHA YARATICI VE ÜRETKEN BİR İNSAN YAPAR. ÇÜNKÜ ARTIK AY SONUNDA MAAŞINIZ İLE ÖDEMELERİNİZİN DENKLEŞMEMESİ GİBİ BİR ENDİŞENİZ YOKTUR, KAFANIZ RAHATTIR.

-Avrupa’da Rönesans ve Reform; akabinde Aydınlanma Çağı’nın en büyük sebebi şüphesiz ki insanların karnının doyması ve düşünmeye vakit bulmasıdır. Sonrası mı?.. Bugünkü Avrupa’ya bakınız, iş hayatı nasıl o hale geldi zannediyorsununuz??..

Şu İş İlgini Çekebilir:  Nasıl Ayda 60.000 TL Kazanabilen Büyük Bir Esnaf Olunur?

2-)ZENGİN OLDUĞUNUZDA KENDİNİZE DAHA İYİ BAKMA İMKANI BULURSUNUZ. BU DA SİZİ DAHA MUTLU BİR İNSAN YAPAR..

-Asgari ücretle çalışmaya kıyasla zengin olduğunuzda tüketeceğiniz gıdalar, her gün soluyacağınız hava, vs. her şey değişir. Vücudunuz toplanır. Fiziksel ve manevi olarak daha sağlıklı hale gelirsiniz. Bu da iş hayatından daha fazla zevk almanızı ve yaşam kalitesi adına daha güzel çalışmalar yapmanızı sağlar.

3-)ZENGİN OLMAK SİZİ DAHA İYİ BİR İNSAN YAPAR. ÇÜNKÜ; GERÇEKTEN SİZİ ÜZEN BİR SORUN VARSA, BU SORUNA SOMUT BİR MÜDAHALEDE BULUNABİLİRSİNİZ.

-Bir düşünün; mesela kimsesiz çocuklar konusuna çok duyarlısınız.. Sabah iş yerinde tost-çay kahvaltısı yaparken gazete haberlerini okuyup “vah vah” demekle mi yetinmek istersiniz; elinizdeki güçle kimsesiz çocuklara yönelik somut bir çalışma yapmak mı?..

4-)PARA VE ZENGİNLİK SADECE GÜÇ, HÜKMETMEK GİBİ ANLAMLARA GELMEZ.. AYNI ZAMANDA PARA; ÖZGÜRLÜKTÜR…

-Yeterince paranız olduktan sonra yılın istediğiniz zamanında dünyanın istediğiniz yerine seyahat edebilir ve dünyaya bakış açınızı değiştirecek yeni tecrübeler edinebilirsiniz. Üstelik hiçbir borca girmeden, kimseye hesap vermeden..

5-)ZENGİN OLDUKTAN SONRA DAHA BÜYÜK SORUNLARA, YENİ FİKİRLERE, HAYATIN ANLAMI, VS. KONULARA AYIRACAK DAHA ÇOK VAKİT BULURSUNUZ.

-Çünkü artık o herkesin birbiriyle dövüşürcesine yarıştığı gladyatör arenasında değilsinizdir..

6-)ZENGİN OLDUKTAN SONRA KENDİ İŞ HAYATINIZI YÜKSELTTİĞİNİZ GİBİ; ÇOCUKLARINIZIN VE ONDAN SONRASININ HAYATINI DA GARANTİYE ALMIŞ OLURSUNUZ.

-Tabii burada çocuklarınızın şımarık olup olmaması; çalışmanın değerini bilip bilmemesi gibi unsurlar size bağlıdır…:))

7-)HAYATINIZI BELLİ BİR SEVİYEYE ÇIKARTTIKTAN SONRA; ASLINDA HAYATIN O KADAR DA SERT MÜCADELEYE DEĞECEK BİR ŞEY OLMADIĞINIZ ANLARSINIZ.

-Hele ki fakirlik görmüş bir insansanız; rahat bir eviniz, arabanız, mutlu bir aileniz veya kendinize özel benzeri hedeflere ulaştıktan sonra; daha fazlası için birkaç yılınızı daha heba etmek size inanın çok zor gelecektir. Çalışmaya devam edeceksiniz tabii…:)) Dolayısıyla sonraki yıllarda hayatın tadını çıkarmayı daha mantıklı bulmaya başlarsınız..:))


8-)EN ÖNEMLİSİ DE; ZENGİN OLMAK BİR İNSANIN GERÇEK KARAKTERİNİ ORTAYA ÇIKARIR. BU YÜZDEN DE KENDİNİZİ GERÇEKTEN DİNLEME FIRSATI BULURSUNUZ..

-Çünkü artık geçim sorunu, onun hatırı, bunun borcu gibi durumlar yüzünden kendinizi baskı altına almanıza gerek yoktur. Zamanla sizin bile farkında olmadığınız yönleriniz, istekleriniz ortaya çıkabilir. Belki de sonradan görme, varyemez gibi sıfatlarla andığımız insanların durumu da bundan ibarettir.

Yorum yapın