BOKS MAKİNESİYLE PARA KAZANMAK

Son zamanlarda çarşıda pazarda dolaşırken görmüşsünüzdür bu boks makinelerinden. Özellikle genç erkekler kendilerini kanıtlamak adına birbiriyle yarışırcasına tekme tokat girişiyor bu aletlere.

ÖNEMLİ İPUCU: Sadece boks makinesine diğer diğer oyun türlerine de odaklanabilir ve gelirinizi arttırabilirsiniz. Mesela langırt son zamanlarda boks makinesinin popülerliğini geçiyor.

box game photo

Boks makinesi ilk olarak 2000’li yılların başında yaygınlaşmıştır. Amerika’da ve Avrupa’da bu aletler bazı vilayetlerde yasaklanmıştır; gençleri çok meşgul tutuyor ve şiddete yöneltiyor diye…

Türk gençlerinin şiddete yöneleceğini pek sanmıyorum bu aletlerle; zira futbol ve basketbol dışında pek bir spor dalıyla alakalı olmayan evlatlarımızın enerjilerini boşaltmak adına bir takım sporlara yönelmelerinde fayda görmekteyim. “Özgecan Aslan cinayeti” gibi vahşet yüklü eylemlerde bulunmalarının sebepleri arasında birazda bu vardır. Yani kendilerine bir hobi, bir uğraş bulamayan dinamik nesil, sonunda ya kafayı bozuyor ya da sapıtıyor. İşte bunun önüne geçmek adına deşarj olmaları ve fazladan enerjilerini boşaltmaları gerek insanların. Zamanında ilkokuldan itibaren bizleri saçma sapan derslerle boğan, gereksiz alanlara zorla yönelten eğitimcilerimizin bu vahşet yüklü olaylarda payı vardır. Bunu inkar etmek olmaz, zaten gerek kadına yönelik şiddet gerekse insanların birbirlerine yönelik fiziki tecavüzleri kötü bir yetiştirilmenin sonucudur. Suçu hep 90’lı jenerasyona attınız. Aslında suç %80 bu 90’lı nesli yetiştiren cahil 60’lı ve 70’li nesildedir bana kalırsa.

Lunapark Açmak Karlı Mıdır? adlı yazımız boks makinelerini de doğrudan ilgilendiren bir konudur. Zira bir lunapark açmaya karar verdiğiniz zaman, içinde mutlak surette çeşitli yerlere serpiştirmek üzere boks makineleri de koymak zorundasınız. Ne kadar çok yönlülük o kadar çok farklı yönden para kazanma çeşitliliği sağlayacaktır.

Lunapark açmak karlı mıdır sorusunun yanıtı evet olduğuna göre boks makinelerinizin yolu bu lunaparklarda da açıktır.

Neyse şu boks makinesiyle para kazanmak işine dönelim…

1)İlk olarak nette bu tarz paralı oyun aletleri satılan dükkanları bulmalısınız. Bunlar e-ticaret sitelerinde olabileceği gibi, ikinci el ilan sitelerindede bol miktarda bulunmaktadır. Yaklaşık 7000-8000 liraya(bir dana parasına) bu boks makinelerinden temin edebilirsiniz. Makalemizin en altında açıkladığımız kar rakamları hesaba katıldığında hiç de öyle yüksek bir rakam değil.

2) Şimdi sıra geldi boks makinemizi nereye yerleştirmemiz gerektiğine. İşlek caddeler, sokaklar, kalabalık sahiller, üniversite ve lise yakınları bunun için en ideal lokasyonlardır. Ancak makinenizi koyacağınız yer için belediyeye kira ödemek durumunda kalabilirsiniz, eğer mekan sizin değilse ya da özel bir kişiye ait değilse.

Belediyeler bu konuda genelde ılımlı yaklaşıyorlar. Çünkü boks makinleri aynı zamanda sportif bir faaliyete ön ayak olduğu için topluma yararlı görülebiliyor.

3) Unutmayın ki delicesine para kazanılan tüm işlerden devlet baba delicesine vergi keser. Kaçarınız yok, ikinci gün zabıta gelir makinenizi öldürür( makina öldü hamfendi, bitti makina, yok, yok, nanay). Bu sebeple vergi mükellefi olmanız gerekmekte, maliyeye her dönem faturalarınız üzerinden düzenli verginizi ödemek zorundasınız.

Bu vergiler; kiraladığınız yerin kira ücretinden, makineden kazandığınız paranın “muhtelif müşteri” adına kesilmiş faturalarından hesaplanır.

Bu muhtelif müşterinin kim oludğunun bilinmesinin hiçbir önemi yok.

Eğlence Merkezi Açarak Kar Elde Etmek başlıklı yazımızı okuduktan sonra eğlence merkezlerinin erkekler için ayrılmış bölümlerine boks makineleri de koyabilirsiniz. Erkeklerin eğlence anlayışlarında rekabet vardır. İki kafadar bir boks makinesinin başında kim daha çok yüksek puan yapacağım diye hesaplaşırken dakikalarını geçirecektir. Dakikalarını geçirdikçe de siz de 1 lira, 1 lira kasanıza atmaya devam edeceksiniz demektir.

4) Boks makinenizin bakımını yapmayı ihmal etmeyin, içindeki yayların yağ ve özel spreyler aracılığıyla paslanmaya karşı korunmaya ihtiyacı bulunmaktadır. Yine apaçilerin saldırısı sonucu boks makinenizin belli parçaları demirden de olsa kırılacak ve kopacaktır. Bunları da tamir etmek durumundasınız.

5) Bu işin güzel bir yanı, oturduğunuz yerden para kazanmanızı sağlayacak potansiyeli olmasıdır. Yani siz gezerken ve tozarken paralar akacaktır. Bu sayede çalışmadan para kazanmış olacaksınız. 1 dana parasına alacağınız bu makineden her ay bir dana parası çıkarabilecek kadar kazanmanız mümkün.

6) Son olarak belirtmem gerekir ki kendinizi bu iş fikrine bağlamayın derim. Zira siz güzel bir yere düzeneğinizi yerleştirseniz de, sistemi kursanız da; bu kadar az emekle elin adamının da gelip aynı bölgeye 2-3 tane daha bu makinelerden koyması an meselesi olur. Yani bir anda akan paralar durabilir, suyunu çekebilir. Sonra bana “Admin Bey ben makinamı koydum ama olmadı…, patladım, paralarım boşa gitti, Allah Belanı versin senin” tarzında repliklerle gelmeyin. Ben sizi zorlamıyorum ki gidip dağ başına boks makinesi yerleştirin diye.

Gençler arasında boks makineleri yaygın bir güç gösterisi ve eğlenme aracıdır.

Sadece Boks Makinesi Yetmez Diyenler İçin… 

Şimdi tutup da bir kaldırımın kenarına boks makinesi yerleştirip ”gel abicim, gel gel, boks makinesi 1 lira” diye bağırıp müşteri çekmenize imkan yok. Böyle şeyler ancak bir televizyon programı ya da şovu için yapılabilir.

Demek ki sormanız gereken asıl soru, ben bu boks makinelerini hangi tip iş yerlerine, hangi tür eğlence merkezlerine yedirebilirim olmalıdır.

Örneğin play station kafeler. Onların daha girişine bir boks makinesi koyarsanız, tilt makinesi ile birlikte ne de iyi gider! Böylece iki pes atmak için dükkanınıza gelen mahallenin gençleri, daha girişte, ısınmak için, maça hazırlanmak için biraz boks tekniklerini birbirine göstermek için bozukluk aramaya başlarlar!

Dediğimiz gibi önemli olan boks makinelerinin en iyi değerlendirilecek ve en iyi randıman alınacak şekilde karlı hale getirilecek işletmelerin içine konumlandırılmasıdır.

Boks makineleri asla tek başına büyük bir geçim kaynağı olamaz. Zira sadece boks makinesini günde 100 kişi kullansa bile bu en fazla totalde 100 lira yapar. Ancak işin sosyolojik ve psikolojik noktası şudur ki, kimse içinde sadece boks makinesi olan bir dükkana hünerlerini göstermek, gücünü test etmek için girmez.

Bu açıdan baktığımızda boks makineleri sizin ana yemeğiniz değil ara yemeğiniz olacaktır.

SPOR SALONU AÇMAK adlı makalemizi okuduğunuzda spor salonlarından ekstra para kazanmak için oraya da birkaç boks makinesi yerleştirebilirsiniz. Parlak fikirler olarak, size en parlak, en nadide ve en özgün fikirleri vermeye devam ediyoruz. Sporda koşan, bisiklet çeviren, ağırlık kazanan kişi, en son evine dönerken ne kadar yol katettiğini, gücüne ne kadar güç kattığını görmek için cebindeki son bozukluklarla boks makinelerini çalıştırabilirler.

Spor salonunda boks makinesi henüz yapılmamış bir yeniliktir. Siz başlatın bu yeniliği ve öncü olun!

Kadınlar İçin Boks Makinesi Olabilir Mi? 

Daha fazla kazanmak için her zaman alternatifleri değerlendirmeli, nasıl daha farklı ve çok yönlü girişimlere imza atabilirim diye kendi kendinize sorabilirsiniz. Eğer kadın odaklı bir iş yeriniz varsa, kadınlar için daha hafif vuruşlara odaklı bir kadın boks makinesi icat edebilir ve hizmete sunabilirsiniz.

Kulağa ilk başta çılgınca gelse de, kadınlar da günümüzde erkeklerin yaptığı her şeyi yapmaya meyillidir. Bu açıdan bakınca boks makinesi eşittir erkekler bakış açısından uzaklaşın. Hedef kitlenizi ne kadar geniş tutarsanız kazancınız da potansiyel olarak artışa geçecektir.

Boks makinesiyle Ne Kadar Kazanabilirim? 

Başta da dediğimiz gibi salt boks makinesi kazancınız dükkan kiranızı bile ödemeyebilirsiniz. Maksat çok yönlülüktür. Söz konusu olan eğlence ise de o çok yönlülüğü çoklu cihazlarla ve makinelerle sağlamalısınız.

Boks makinelerinin yanına bilgisayar oyunları, tilt, bilardo gibi masa oyunları ekleyebilirsiniz. Ancak yola ben sadece boks makinesiyle ev geçindirip üstüne bir dükkan kiramı veririm gibi bir iddiayla çıkarsanız, çok geçmeden iddianızla beraber batarsınız.

Rakamsal konuşmak gerekirse bir boks makinesi eğer ki işlek yere konulursa size aylık 2 000 TL gibi bir kar bırakabilir.

“BOKS MAKİNESİYLE PARA KAZANMAK” üzerine 7 yorum

 1. BEN KUÇUKKEN BİR ARKADAŞIM VARDI BERABER KEŞİFLERE ÇIKIYORDUK BEN DAHA HAREKETLIYDIM O ISE DAHA TEMKINLI VE ZEKI AMA BIRAZ GARIPTI GUNLERDEN BIR GUN GELDİ VE BENIM TOPUMU ÇALDI HIRSIZLIK YAPMASINDAN ÇOK HARAMA EL UZATMASINA UZULDUM SENI BIR YAKALAYAYIM UZERINDE BOKS YAPACAM DEDIM ÇOK KORKTU SONRA YANLIŞ YAKLASTIGIMI FARK ETTIM DEDIM BAK OGLUM TOPUNDA DEGILIM SEN NIYE BOYLE YAPIYORSUN ONA UZULUYORUM SAVASTAN CIKALI COK OLDU BEN ARTIK DAHA SAKINIM SOZ BIR SEY YAPMAYACAM SENI DINLEYECEM DEDIM SONRA BU BENI DAYISININ MEKANINA CAGIRDI DEDIM KARDES BEN HER SEYIN FARKINDAYDIM RAHAT OL AMA NIYE DIREK SENIN KALENE GELIYORUM ASKERIYEDE ISLER BOYLE YURUMUYOR EGER GERCEKSEN BIR TAVIZ DE SEN VERMEK ZORUNDASIN IKI TARAFIN DA IYI BILDIGI BIR YERDE MUZAKERE YAPILIR DEDIM AL TOP SENIN OLSUN CANIN SAGOLSUN AMA ASKER HAREKAT BASLAMADAN KOMUTANINI ZINDE GOREMEZSE IYI SAVASAMAZ DEDIM DAHA NE DIYEYIM AMK INŞALLAH SAGLIGI YERINDEDIR DE BIZE GORMEK NASIP OLUR

  Cevapla
 2. Ömrüm boyunca bu kadar çok saçmalayan birisini görmedim. Adam boks makinesiyle Özgecan ASLAN cinayetini bağdaştırdı. Aile yapılarını, öğretmenleri, 60’lı 70’li yıllarda doğanları suçladı. Sayın parlakfikirler yazarı; bence sen bir daha yazma! Yazıyorsan da kısa cümleler yaz. Belli ki uzun cümleler kurunca saçmalıyorsun. İnsanlara beyninin elverdiği kadar bilgi aktar ki adı bilgi olsun, bilgi kirliliği değil!

  Cevapla
  • Değerli yorumunuz için teşekkür ederim Serkan Bey; ancak maalesef ifade özgürlüğümüzü siz çok değerli şahsiyetiniz için kısıtlayamayacağım kusura bakmayın.

   İçeriğimizi sizin gibi birine 10 saniyeden daha uzun süre okutturabildiysek ne mutlu bize, o içerik olmuş demektir 🙂

   Cevapla

Yorum yapın