Ev Hanımları Programlama Dili Öğrenebilir Mi?

Asıl soru bu olmamalıydı belki de. Ev hanımları programlama dili öğrenebilir mi diye soracağımıza bugün, şimdiki mevcut şartlar ve bilinç akışı içerisinde ev hanımlarının öğrenemeyeceği herhangi bir şey var mı diye sorsak daha mantıklı ve uygun olabilirdi.

Eski insan anlayışları ve algıları yavaş yavaş tarihin tozlu sayfalarına karışıyor sevgili parlak fikirler okurları. Öğrenmenin yaşı yoktur diyorduk ya hani. Şimdi bunu her iki mesafeden de, hem çok genç nüfustan hem de bir zamanların yaşlısı olarak nitelendirilen insanlardan görebiliyoruz. 3 -4 yaşındaki çocukların becerdikleri şeyler bizi hem hayrete sürüklüyor hem de bir o kadar da mutlu kılıyor. Yine aynı şekilde yaşlı insanların onca yaşına rağmen üniversite okuma kararları gibi haberler gözlerimizi mutluluktan yaşartıyor.

Milenyum çağı olarak adlandırılan çağ, bize bunu kattı. Artık öğrenmenin sınırları yok. Tamamen şeffaf. İsteyen istediği her şeyi yapabilir. Yeter ki istesin. İhtimaller ve imkanlar, önlerinde serili duruyor. Ev hanımları bundan neden muaf tutulsun ki? Artık annelerimiz babalarımız Facebook kullanmaya başladılar. Hem de aktif ve yetkin olarak. Önceden bir telefondan kısa mesaj atmayı bile kendilerine zor gelen anne babalarımız, öğrenmenin hızlı akışına kapılmış durumdalar.

Artık insanlar çok net bir şekilde hemen öğrenebiliyor. İnsanların beyinleri ve algıları bu yenilik rüzgarına teslim oldular. Sınırlar kırıldı ve ortadan kalktı. Kimlerin neleri başardığını okudukça, çıplak gözle gördükçe bu teorimiz de pratik yaşamda karşılığını buluyor ve bir şeyler onarılmaya, geliştirilmeye ve güzelleşmeye devam ediyor.

Bir ev hanımı evden nasıl çok para kazanabilir? adlı makalemiz ev hanımlarını merkez özne olarak alarak onların nasıl çok para kazanacağının sorusuna yanıtlar arıyor. Pek tabi de buluyor. Ev hanımlarının en azından evden çalışıyor olması hem kendilerine hem de ülke bütçesine birinci dereceden katkı sağladığına göre, yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Bilgisayar ve ütü masası konsepti…

Programlama Dili Nedir? 

Her bilgisayarın, kendi işletim mekanizmaları vardır. Bu tek değildir. Çünkü bilgisayara verilecek komutlar da o komutların içeriği kadar çeşitlilik arz eder. Bu nedenle bilgisayarlara programlama dilleri yüklenir. Böylece bilgisayar ne yapacağını, hangi işletim sistemini devreye sokacağını, kendisinden istenilen şeyi anlayarak yapar.

Her programlama dili, aynı zamanda bilgisayar üzerinden yapılan işlemlerin daha hızlı ve daha verimli sonuçlar doğurmasına yarar. Bu nedenle programlama dilleri, yapılmak istenilen işlemin içeriğine göre şekillenir. Bilgisayar, zaten hızlı işlem yapmak için üretilmiş son model bir icattır. Ama bununla birlikte hızın da bir sınırı olmadığını biliyoruz.

Bu nedenle zamanında bilgisayar mühendisleri ve muadil meslekten insanlar tarafından programlama dilleri üretilmiş, geliştirilmiş ve bugünkü konumuna getirilmiştir. O programlama dillerinden hangilerinin yapılan işe daha uygun ve daha hızlı bir şekilde adapte olacağını ise bilgisayarı kullanan insanlar, belki de ev hanımları karar verecektir.

Ev Hanımlarının Kredi Alabilmesi İçin Yapabileceği Gizli Taktikler adlı makalemiz ise ev hanımlarını ilgilendiren bir başka ve önemli bir konuya ağırlık veriyor. Ev hanımlarının kredi alabilmesi için yapabileceği gizli taktikler parlak fikirler farkıyla sadece sitemizin içerisinde. Şimdiden keyifli okumalar.

Öğrenmenin yaşı yoktur. Başarmanın da!

Ev Hanımlarının Programlama Dili Öğrenebilmesi İçin 

Öncelikli olarak ev hanımları ile bilgisayar ilişkisi disiplinize edilmeli. Sadece açma kapama düğmesini bilerek bilgisayarı açıp kapamayı öğrenmek yetersiz ve gülünç bir gerçeklik olarak kalacaktır. Bilgisayar çok programlı bir sisteme sahip aslında oldukça grafit ve karmaşık bir yapıdadır. Bununla birlikte temel ve belli başlı şeyleri öğrenmek o kadar da zor değildir.

Ev hanımları özellikle bilgisayarla olan mesafeli olan ilişkilerini yakınlaştırmalıdır. Siz bilgisayardan korkmayın. Bırakın bilgisayar sizden korksun. Zira insanın elinden çıkan hiçbir şey, insandan daha üstün değildir.

Programlama dilleri öğrenmek için ise evden dışarı çıkmanız gerekecek. Bunun kurslarını veren birçok bilgisayar kursu olduğunu bilmeniz yeterli. En yakın adresinize gidebilir, 2 -3 haftalık en fazla 1 ay sürecek kurslara yazılabilirsiniz. Bu kursların sonunda programlama dillerini ezber edebilir ve bir alanda daha başarıyı yakalamış olursunuz.

Size bir küçük öneri daha: Bazı kurslar programlama dili yerine yazılım kursu adıyla geçmektedir. Bu kafanızı karıştırmasın. Zira programlama dili demek doğrudan yazılım demektir. Her bilgisayarın birden fazla çeşit çeşit yazılım şekilleri vardır ve o şekilleri biçimlerine kadar öğrendiğiniz takdirde bu işi tamamen kotarmış olacaksınız demektir.

 

Nasıl Ev Tekstili ve Çeyiz Ürünleri Satıp Para Kazanabilirim bilgisayar işleri falan beni bozar, ben her zaman bildiğim şeyi yapayım diyorsanız bu yazımız tam size göre sevgili ev hanımları!

 

Ev Hanımlarına Dair Son Olarak… 

Her zaman var olan algı giderek yıkılmaya yüz tuttu. Sen ev hanımısın, sen ne anlarsın bu işlerden gibi karşı çıkışlar son buldu. Kimsenin sizi aşağılamasına, ön yargılarıyla bilmiş bilmiş konuşmasına izin vermeyin. Bir insan, her zaman her şeyi başarabilecek potansiyeldedir.

Önemli olan o potansiyeli ortaya çıkarmak ve başarıyı yakalamaktır. İster bilgisayar olsun ister başka herhangi bir alan, yolunuz açık olsun.

“Ev Hanımları Programlama Dili Öğrenebilir Mi?” üzerine 2 yorum

Yorum yapın