Facebook’tan Otomatik Paylaşım Yaparak Günde 10.000 Ziyaretçi Çekmek

Sosyal medyayı aktif olarak kullanan takipçilerimiz! Merhaba. Önceden nasıl ev telefonu olmayan, iletişim aracı olarak telefonları kullanmayan insanlara şaşkınlıkla bakılıyorsa, bugün de artık Facebook hesabı olmayan bireylere, gayet mantıksız ve saçma bir izlenimin eşiğinde bakılmakta. Zira Facebook, tabiri caizse sanal ağlardaki kimliğimiz oldu. Kimliğimizden sonra, isim soy isim, nerede yaşadığı gibi bilgilerin ışığında Facebook hesapları tamamlayıcı bir öğe, hayatımıza doğrudan yardımcı olan bir adres çubuğu niteliğindedir. Bu nedenle son beş yıl içerisinde Facebook kullanıcıları giderek artmakta, sayıları binlerden milyonlara evrilmektedir.

f1

Facebook her ne kadar başlangıçta haberleşme ve iletişim aracı olarak tasarlanıp piyasaya sürülse de sonrasında şirketler ve ticari atılım peşinde koşan girişimciler tarafından gücü keşfedilmiştir. Facebook son beş yıl içerisinde öyle bir güce erişmiştir ki tüm milliyetlerin ve coğrafyaların ötesine taşınan yeni bir görsel arka planda insanlara haberleşme ve iletişim konusunda tek rehber olarak göz doldurmaya devam etmiştir. Şirketler de biraz geç de olsa bu sosyal ağın gücünü keşfetmiş ve orada aktif olarak rol almaya başlamıştır. Artık şirketlerin bu siteye reklam vermek, orada yatırımlar yapmak adına ayrı bir bütçe oluşturduklarını biliyoruz. Aynı şekilde ayrı bir personel ekibi de sadece sosyal medyayla ilgilenmek üzere açılmış ayrı poziyonlarda çalışmaktadır. Bugün artık kazanmak ve güncel kalmak isteyen her şirket Facebook’un varlığını yok saymadan, her planının içinde tutarak hareket etmek zorunda kalmalıdır. Sosyal medya alanında pasif kalan bir şirket, nereden bakarsanız bakın en azından bu alanda sürekli olarak güç kaybedecektir. Bu yazımızı salt bir şirketin sayfası ya da doğrudan sosyal medya hesabı üzerinden reklam alarak para kazanmak isteyen sanal kazanımlar adına ele alıyoruz.

Facebook’tan otomatik olarak paylaşım yapıp takipçi çekmenin özelliği ve avantajları nedir? Böylece bir sosyal medya uzmanını işe almaktan ve ona hatırı sayılır miktarda maaş ödemekten kurtulursun. Bu da ekonomik açıdan son derece rahatlatıcı olacaktır. Aynı zamanda otomatik paylaşımlar, en doğru saatte en yerinde paylaşımlarla perçinlenmiş olur. Bu sayede şirketler ya da doğrudan sayfa üzerinden reklam alarak para kazanmayı hedefleyen girişimcilerin üstünden de büyük bir yük kalkmış olacaktır. Saat başı paylaşım yapan bir sitenin admini olduğunuzu düşünün bir kere. Bu nedenle Facebook’un sunduğu son avantajlardan biri olarak otomatik paylaşım paketiyle birlikte artık sayfa sahipleri sadece denetlemek ve takipçi sayılarını kontrol etmek amacıyla sayfalara girmektedir.

Peki Facebook’ta otomatik paylaşım yaparak günde 10.000 ziyaretçi çekmenin yolları ve işleyişi nasıldır? Şimdi aşağıda madde madde ilerleyerek dikkat etmeniz gerekenleri ve izlemeniz gereken yolları size aktaracağız.

f2

  • WordPress için Autoshare eklentileri yüklemek. Makalemizin bu kısmında WordPress İçin Eklenti Yazıp Para Kazanmak adlı yazımızın da linkini verelim. Bu sayede WordPress için ayrıntılı bilgileri size ulaştırmış olalım. WordPress bildiğimiz üzere bir paylaşım alanıdır ve blog gibi işler seri sayfaların linkler halinde verilmesidir. Sürekli olarak sayfaları aşağı çekmek yerine gönderilen linklerin üstüne tıklayarak istenilen veya merak edilen sayfaların tam dökümünü sayfa halinde okurlarına sunar. WordPress Facebook ile bağıntılı bir şekilde işler. Bu yol ile wordpress için autoshare ekleyerek söz konusu otomatasyonun ilk halkasını tamamlamış olursunuz. WordPress’e eklenen Autoshare, Facebook’a bağlı bir şekilde çalışabilen wordpress’ten otomatik olarak ana sayfaya taşınan paylaşımların okurların ve takipçilerin görülmesini sağlar. Bu sistem tamamen sosyal medyanın karışık bağıntılarının bir araya getirilerek ve uzun yılların çalışmasının sonucudur. Ancak sizin tek yapmanız gereken ötesini berisini düşünmeden WordPress için Autoshare eklentleri yüklemek ve ikinci aşamaya geçmektir.
Şu İş İlgini Çekebilir:  Restorana Daha Çok Yabancı Çekmek İçin Yapılabilecek 4 Şey

 

  • Peki ikinci aşama nedir? İkinci aşamanız Facebook’ta konunuzla alakalı gruplara üye olmak. Örneğin sokak hayvanları üzerine mi bir sayfa oluşturuyorsunuz? Sokak kedileri, sokak köpekleri, sokaktakiler canımızdır isimleriyle ortalıkta onlarca olan gruplara üye olmanız. Burada dikkat etmeniz gereken birincil temel nokta, bu grupların aktif olmasına dikkat etmenizdir. Facebook’ta bazı gruplar zamanında açılmış ama daha sonra büyük bir ihmalle bırakılmış, terk edilmiştir. Böyle gruplar ölüdür ve size bir şey katmaz. Bu nedenle bu grupların mümkün olduğunca fazla üye sayısına erişmiş olmasına ve aktif olarak paylaşımlarda, irtibatlarda bulunuyor olmasına dikkat edin. Bundan sonrasını anlaştığınız Facebook unsurları tamamlayacaktır.

f3

  • Son olarak yapmanız gereken grup yöneticileriyle anlaşmak olacaktır. Grup yöneticilerinin sizden talep edeceği miktar grubun önemine ve kalabalık olup olmadığına göre değişecektir. Ancak kazanacağınız takipçiler ve beraberinde gelen reklamlar ile birlikte kesenize atacağınız paraların yanında onlara ödediğiniz miktarlar çok az kalacaktır. Bu nedenle önemli grupların yöneticileriyle anlaşmaya bakın.

 

  • Grup yöneticileriyle anlaştıktan sonra söz konusu her bir yazıyı otomatik paylaşım yapacak şekilde ayarlamanız gerekecek. Bu noktada grup yöneticileriyle ortaklaşa çalışacaksınız. Onlar ortak çalışacak ve sizin otomatik olarak paylaşılan her gönderiniz doğrudan onların gruplarında da lanse edilecek. Bu da günde 10.000 takipçiye varan bir popülasyon sağlamış olacak.

 

  • Tüm bunların çeperinde dikkat etmeniz gereken nokta nasıl olsa otomatik paylaşılıyor diyerek kontrolden ve denetlemeden uzak durmamanızdır. Ne olursa olsun bir sosyal ağda ve sanal bir ortamda olacaksınız. Belli başlı aksamaların, tekrarların ve hataların olması ihtimaller dahilindedir. Herhangi bir aksaklıkta söz konusu grup yöneticilerini bilgilendirerek düzelmesini sağlar; böylece yolunuza bakarak takipçi kazanmayı sürdürebilirsiniz.

Yorum yapın