GENÇ YAŞTA MİLYONER OLMAK

Kişiliğinize bağlı olarak yararı da vardır zararı da..

Başlık sizi yanıltmasın.. Yazının sonunda size “Ayda bilmem kaç bin dolar ek geliriniz olmasını ister misiniz?” ya da “Bir gecede yatırımınızı bilmem kaç kat katlamak ister misiniz?” gibisinden zengin olmak temalı klişe vaatlerde bulunmayacağım..:) Değineceğim tek konu şu: Genç yaşta milyoner olmak mümkün müdür? Eğer mümkünse bunun için neler gereklidir? Tabii ki miras veya iş devralmış olan arkadaşlar hariç.. Her şeye sıfırdan başlayan arkadaşlar için bir değerlendirme yazısı düşündük..:)
Şunu da belirteyim; genç yaş tanımını size bırakıyorum. Liseli arkadaşlar sadece 21-22 yaşları için de bu hayali kurabilir; üniversiteliler “35 yaşından önce milyoner olacağım” da diyebilir. Zengin olmak; hangi yaşta olursa olsun kimsenin hayır diyemeyeceği bir şeydir.:)
Peki; zengin olmak için bazı püf noktalara değinelim şimdi de.. Kesin olan bir şey varsa; sıfırdan başlayarak milyoner olan herkesin, yaşı, doğum yeri ne olursa olsun uyduğu bazı ortak kurallar vardır. Şimdi biz de bu genç milyonerler kitlesinin olmazsa olmaz kurallarını inceleyelim:

1)YATIRIM, YATIRIM, YATIRIM..:)))

Tavuk altın yumurtluyorsa; iyi bakmak lazım 🙂

-Tahmin edeceğiniz üzere eğer elinize geçen maaşın tamamını aslında ihtiyacınız olmayan ihtyaçlara ve eğlencelere harcarsanız, değil milyoner olmak, milyarder olarak kalabilmek için çaba harcamak zorunda kalırsınız. Yalnız; geliri düşük olan arkadaşlar bu konuda biraz zorlanabilir. Bu konudaki nacizane tavsiyelerimiz için de şu yazımızı okuyabilirsiniz.

2)İLK KURALA PARALEL OLARAK: TASARRUF, TASARRUF, TASARRUF..:D

Bozuk paraları bile hesaba katabilirsiniz..;)
Şu İş İlgini Çekebilir:  30'undan Önce Bağımsızca Milyoner Olmanın Avantajları

-“Bu ne böyle kardeşim dalga mı geçiyorsun.” diye düşünmeyin sakın, haşa.. Fakat bulunan her fırsatta yatırım ve tasarruf yapmanın milyonerliğe giden yolda önemini kim inkar edebilir ki?..
Tasarruf konusunu da biraz açarsak.. Size asla günde bir öğün eksik yemenizi falan tavsiye etmiyorum. Tasarruftan kast ettiğim şey, sadece gerçekten ihtiyacınız olan harcamaları yapmanızdır. Örneğin; haftada 4 gün dışarı çıkıp gezip tozuyorsanız, 2 gün çıkın. İndirimde ayakkabı, kot görünce hemen atlamayın, vs.. 😀

3)HAZIR YAŞINIZ GENÇKEN ÇALIŞMA KONUSUNDA KENDİNİZE BİRAZ ACIMASIZ DAVRANIN..

Başka zaman o neerjiyi bulamayabilirsiniz

-İşinizde terfi edip daha yüksek maaşlı konuma geçmek mümkünse bunun için uğraşın, değilse ikinci bir iş yapın. Ya da maaşlı işiniz haricinde gelecekte büyüme potansiyeli olan küçük girişimler bile yapabilirsiniz.

4)ÇOK ÇALIŞMANIN VERDİĞİ YORGUNLUĞA BAĞLI OLARAK SAKIN YANLIŞ DÜŞÜNCELERE KAPILMAYIN

Şeytanın vesvesesi bunlar..:D

-Yok üç günlük dünyaymış, yok ömrümüz çalışmakla geçiyormuş da kazandığımız parayı ne zaman yiyecekmişiz. Gençliğimizde çalışmamıza orantılı olarak zaten daha rahat bir yaşam geçiriyoruz ve yaşlılığımızı garantiye alıyoruz arkadaşlar.. Ayrıca şahsi düşünceme göre bir insan 50 yaşına basıncaya kadar yaşlı değildir ve hayatını gayet heyecan verici bir tempoda yaşamaya devam edebilir.

5)ÇOK ÇALIŞTINIZ, TASARRUF YAPTINIZ VE ELİNİZDE İHTİYAÇ FAZLASI PARA BİRİKTİ. PARAYI SABİT TUTMAYIN.

Hareket, dinamizm..

-Faize yatırın, altın alın, iş kurun.. Ama yeter ki o para işlesin ve değerlensin.. Bu konulardaki yazılarımızı da kazançlı meslekler ve kazançlı girişimler kısımlarında bulabilirsiniz.

6)YUKARIDAKİ MADDELERİ BİR SENEDEN KISA SÜREDE TAMAMLAYIP 1000-1500 TL OLAN GELİRİNİZİ 2000 TL CIVARINA ÇIKARMANIZ MÜMKÜN..

Bu da sizi barajın epey üstünde tutacak bir kazanç..

-Artık geliriniz gözle görülür derecede arttığına göre, işinizi aynı özenle yapmak kaydıyla kendinizi sosyal konularda ve insan ilişkilerinde geliştirebilirsiniz. Bu size gelirinize 200-300 TL eklemekten daha çok kar sağlayacaktır.

7)ZAMANLA ÇEVRENİZE, SERMAYENİZE VE DONANIMINIZA BAĞLI OLARAK KENDİNE GÜVENİNİZ ARTACAK VE DAHA BÜYÜK İŞLER YAPMAK İÇİN KENDİNİZDE GÜÇ BULACAKSINIZ.

Artık kafanızı çıkarmanın vakti geldi..

-Artık bütün gün üreten, vardiyalı çalışan konumundan kurtulup ürününüzün pazarlanıp tanıtılmasına geldi sıra değil mi?..

8)YUKARIDAKİ MADDELER BİR BİR GERÇEKLEŞTİKTEN SONRA DAHA FAZLA ŞEVKİ KENDİMİZDE BULACAK VE HER GÜN DAHA FAZLASINI KAZANMAYA BAŞLAYACAKSINIZ.

Topraktan zirveye doğru kalkar bakışlarınız..

-Hedefinize ulaştığınız zaman sakın şunu unutmayın: Bu dünyadan saman alevi gibi parlayıp sönen ne sonradan görmeler geçti.. Bu yüzden; sakın ola kıtı kıtına geçindiğiniz zamanlardaki disiplininizi kaybetmeyin.. Ki milyoner olmak, gereken zevki alacağınız şekilde hoş geçsin ve zengin olmak için verdiğiniz çabaya değsin.. :))

Yorum yapın