30’undan Önce Bağımsızca Milyoner Olmanın Avantajları

30’undan evvel yaşıtlarınızın %99’unun aksine çok zengin olma yolu ve bunun artılarına değineceğiz bu yazımızda.

”Her mahalleye bir milyoner” sloganının üstünden çok zaman geçti. Ancak 2017 yılına girmek üzere olduğumuz şu günlerde hala her mahallede bir milyoner yok. Ancak sistemi yaşatan da, çarkları döndüren de o milyoner olma ihtimalini içimizde taşımamızdır.

million photo

Liberal ekonomi bizde bu ışığı görür ve de uyandırır. Gerçekten de herkesin doğru hamleleri yapıp şansının da yaver gitmesiyle birlikte milyoner olma ihtimali vardır. Her gün dünyanın öteki ucundan da kendi ülkemizin içinden de çeşitli milyonerlik hikayeleri okuyoruz. Bu hikayelerin ortak noktası ise hırs ve şans.

Ne olursa olsun insanın iç güdülerinden biri ”para kazanma ve kar elde etme güdüsüdür.” Bu içgüdü bize sonradan eklense de içimize işlenmiş bir güdü olarak yerini her geçen gün artan ivmesiyle birlikte korur.

Bugün en paylaşımcı, en eşitlikçimiz bile içinde bir yerde milyoner olmayı, voleyi vurmayı, sınıf atlamayı düşünmektedir. Bunda da bir suç ya da baskı unsuru yoktur elbette. Her gün izlediğimiz tv. kanallarından okuduğumuz gazete ve dergi haberlerine kadar her yerde bir anda milyoner olup hayatları değişen genç girişimcilerin, genç yatırımcıların hayat hikayelerini görüyor, onların yaşam tarzlarını takip ediyoruz.

Belli bir kıskançlıkla ve hayranlıkla birlikte, onların yerinde olsak neler yapardık diye hayal kurmayı da ihmal ediyoruz. Ama bilinmesi gereken bir şeyi unutuyoruz. O da milyonerliğin bir seviye olduğunu ve bu seviyenin yaşanması kadar korunması gerekliliğin de bir gerçeklik olduğunu. Bu gerçekliğin farkında olmayan herhangi bir algı ise, milyonlarından olmaya, başladığı noktaya geri dönmeye mecbur.

Şimdi yazımızda öncelikle genç milyonerlerin ortak özelliklerinden ve erken yaşta milyoner olunursa dikkat edilmesi gereken hassas noktaları sizlerle paylaşacağız. Salt avantajlı bir durumun artı yönlerinden bahsedersek, bu yetersiz bir yazı olacaktır. Eldekini koruması ve onun kıymetini bilme konusunda insanın ne kadar güçsüz ve tamahkar olduğunu biliyoruz.

Ne olursa olsun milyoner olma durumu, bulunmaz Hint kumaşı niteliğinde milyonda biri bulan bir parasal ölçektir. Ancak sahip olunduktan sonra alınan bir değer olup kaybedilmeden önce elimizde tutmamız gereken her anlamda bir hazinedir.

Cahil Ve Eğitimsiz İnsanlar Neden Uzun Süre Zengin Kalamaz? adlı makalemiz, zenginliğin nasıl da ellerden akıp gidecek ansal bir keyif olduğunu size gösterecektir. Eğer cahil ve eğitimsizseniz para sizde durmayabilir. Zira paranın yönetimi ve idaresi konuları apayrı bir kültürel eşik olarak kapılarımızın önünde durmaktadır. O kapıya sahip çıkmalı, kapatırken de açarken de var olan paranın dışarı kaçmasına izin vermemeli.

Genç yaşta milyoner olmak için çalışmalara şimdiden başlayın.

Genç Yaşta Milyoner Olanların Ortak Özellikleri 

  • Çalışkan olmak: Bazı erdemler post modern yüzyılda silikleşip yerini başka ve yapay erdemlere bıraksa da çalışkanlık, hala bolca ürün ve meyve toplamanızı sağlayacak en önemli husustur. Gen yaşta milyoner olanların bu mevkiye para babasıyla ve salt yatarak eriştiğini düşünüyorsanız feci yanılıyorsunuz demektir. Çoğu milyoner, halen sabahın kör karanlığında kalkıp işinin başında olur. Mesai bitiminden sonra emrindeki adamlardan sonra bile işinin başında kalır. Kafa patlatır. Daha iyiye, daha güzele, daha kazançlı olana nasıl ulaşırım, ona bakar.
  • Yenilikçi ve yer yer devrimci olmak: İş dünyasında devrim niteliğinde işler yapmak, rağbet gören ve karşılık bulan bir edimdir. Klişe ve basmakalıp ve geçmişin olan biten tüm ayrıntılarından kopya çekerek ilerleyen bir işletme, bir şirket, durduğu yerde kalır. Yerinde sayar. Her alanda olduğu gibi iş dünyasında da milyonerlik olma yolunda da devrimci ve radikal olmak, farklı fikirlere yelken açmak ve o fikirlerle yepyeni limanlar inşa etmek, genç yaşta milyoner olanların ortak özelliklerinin başında gelir.
  • Yöneticilik Vasfı: Yöneticilik vasfını üç bölüme ayırabiliriz. Ve bu üç bölümden birinin bile ağır aksak işlemesi, diğerlerinin tıkanmasına yol açar. Genç yaşta milyoner olan kişiler, para yönetimi, iş yönetimi ve personel yönetimi konusunda tam bir profesyonel olmalıdır. İdari anlamda da geliştirme anlamında da her daim pozitif, iş bitirici ve yön tayin edici olmalıdır. Bunların sağlanması ise genç yaşta herkese nasip olmaz. İşiyle ilgili bir sürü, bir sürü okumak, yer gezmek ve yeniliklere açık olarak yönetim konusunda kendi kendine ihtisas yapmak elzemdir.*-Zengin ve Rahat Yaşam mı, Mutlu Yaşam Mı? makalemiz ise okurlarımızı tatlı bir ikilemin içinde bırakacaktır. Acaba hangisi önemlidir? Zengin ve rahat bir yaşam mı, yoksa tüm parasal dengelerden uzakta sadece mutlu olarak yaşamak mı? Sorumuzun cevabını düşünenler ve merak edenler için, yazımız gözlerinizin hizmetindedir.
Şu İş İlgini Çekebilir:  GENÇ YAŞTA MİLYONER OLMAK

Parayla oynamak sizi şımartmasın 🙂

Genç Yaşta Milyoner Olanların Dikkat Etmesi Gerekenler 

  • Şımarmamak. Bu lafın, bu sözün başka bir söylenme şekli ya da kurumsal ifadesi yok. Genç yaşta milyoner oluyorsanız, şımarmamayı bileceksiniz. Şımarmak, tüketim noktalarında hoyratça davranmak, hem parasal hem de psikolojik açıdan fevri davranmak demektir. Genç yaşta adeta sapıtanlar, mevkilerinin ve gelir kaynaklarının kıymetini bilmeyenler, çok geçmeden çuvallarlar. Para geldiği gibi aynı hızla gider. Sonuç hüsran ve pişmanlıktır. Pek tabi genç kalınmış pişmanlık.
  • Ne kadar kazanılırsa kazanılsın, çalışma hızını düşürmemek. Günümüzün hiçbir milyoneri ”ben bu kadar kazandım, artık yeter” diyerek bir vites düşürme hamlesine girmemiştir. Öteki türlüsü de biraz açgözlülük olmuyor mu yahu diye soranlara ise cevabımız şöyle olacak: Söz konusu kazanmak ise, haklı ve sadece çalışarak bir kazanma modeli ise, açgözlülük değil hırs vardır. Hırslı olmak ve o hırsın dozajını iyi ayarlamak da genç yaşta milyoner olanların dikkat etmesi gereken diğer ayrıntılardır.
  • Bol bol yatırım yapmak: Hazıra dağ dayanmaz gibi müthiş bir ata sözümüz var. Tam olarak gerçeği ifade eden bir ata sözü.  O nedenle para kazandıkça o parayı doğru yatırımlara harcamak ve geleceği düşünmek de, üzerinde titizlikle düşünmeniz gereken diğer genel konulardır.*-Kendi Emekleri İle Sıfırdan Milyoner Olanların 7 Karakter Özelliği adlı yazımız yol gösterici olacaktır. Bu noktada bu karakter özelliklerini kendi karakterinize yedirmeniz pek olası ve mantıklıdır.

30’undan Önce Bağımsızca Milyoner Olmanın Avantajları

  • Bir kere her anlamda özgürlüktür. Hem ekonomik özgürlük, hem akla mantığa uygun gelen her işi dilediğin zaman uygulama özgürlüğü. Böylece üstüne koyarak ilerlerseniz ve daha 30unuza varmadan birçok başarılı yatırımın yaratıcısı olabilirsiniz.
  • Abartmadığınız sürece konforlu ve lüks bir yaşam sizi bekler. Faturalarınızı siz değil başkası öder. Şehir trafiğiyle siz değil şoförünüz uğraşır. Bu da yaşam kalitesinin yüzde bin oranında artması demektir. Eh o kadar çalışacaksınız, bunlar da bir milyoner olarak hakkınızdır.
  • Sadece iş yaşamında değil sosyal ve aile hayatınızda da sevilen, takdir edilen ve onaylanan bir yüz olursunuz. Söyleyin lütfen Bir milyoneri kim, neden sevmesin? Hal böyle olunca etrafınızdaki sahte gülüşleri ve yalan dostları ayırt etme gücüne eriştikten sonra 30undan önce milyoner olmanın avantajlarını yakın çevrenizde de hissedeceksiniz demektir.
  • En büyük avantaj ise her sabah yatağınızdan belli bir mutluluk ve başarı hissiyle uyanmanız olacaktır. Avantajlarınız da tıpkı paralarınız gibi say say bitmeyecek bir noktaya erişecektir.

Yorum yapın